Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2  (Przeczytany 320507 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #990 dnia: Listopad 01, 2016, 06:43:32 am »
muszą podnieść cenę na 49,90  :wink:
Na 59.99 zł połowę specjala  :smile:

Myślę że mogą tą cenę jeszcze zmienić (jakąś nalepkę się naklei  :smile: ) albo będą sprzedawać to potem taniej.

Offline Wojtpil

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #991 dnia: Listopad 01, 2016, 09:13:30 am »
Ja złożyłem reklamację mailem. Miałem odklejoną okładkę w Kołczan 2. Dodałem fotki. Na drugi dzień info o uznaniu reklamacji. Wysyłka nowego egzemplarza do 28 dni.

Miałem identyczną sytuację z okładką. Informację o wysyłce dostałem 10 października, a więc w ciągu tygodnia powinien dojść.
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline SawiK

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #992 dnia: Listopad 01, 2016, 10:50:44 am »
Nadrobiłem zaległości i przeczytałem trzy ostatnie tomy. Szybkie wnioski;
Kołczan 1i2: miło było odświeżyć po tylu latach ten komiks, fajnie się czytało, dobra historia dobra szata graficzna, + za galerie okładek, której nie było w cz1. Ramotka Batka z Arrowem niezła głownie przez rysunki NA. Ramotka z BlackCanary oj straszna ramotka. Minus za brak przypisów, Egmont ogarnął to lepiej ;p
Batman i Syn: pierwsza wtopa w kolekcji, liczyłem ze dodatkowe zeszyty coś wniosą a tu klops, nawet rozumiem posuniecie E z przed lat. Szata graficzna to jedyny plus tego słabego komiksu.
Jutro WW a niestety trzeba będzie poczekać dwa tygodnie jeszcze ,takie życie prenumeratora ;]
PS na Allegro HUSH tom 1 z kolekcji chodzi juz po 9.99 jakby kto szukał.
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2016, 10:53:55 am wysłana przez SawiK »

Offline cro_no

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #993 dnia: Listopad 01, 2016, 07:15:27 pm »
DC czytam mało i nie jestem obeznany w tym uniwersum (w przeciwieństwie do Marvela). Niemniej, mam jakiś sentyment do Supermana z czasów Tm-Semic i z chęcią przeczytałbym to co jest w kolekcji z tą postacią z tego okresu. Tylko, czy coś poza Człowiekiem ze stali i Śmiercią Supermana będzie wydane w ramach kolekcji? Wiem, że chyba w latach 80 był jakiś reset uniwersum i interesuje mnie właśnie to co było wydane o Supermanie po tych wydarzeniach (czyli od czego zaczął Tm-Semic). Żadne elseworldy, New DC czy inne tego typu uniwersa mnie nie interesują, nawet jeśli to dobre historie.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #994 dnia: Listopad 01, 2016, 07:36:37 pm »
Stary - będą aż trzy originy z Supermanem. Też to dla mnie szaleństwo, ale na razie tak będzie. W 19 tomie będzie komiks "Człowiek ze Stali" opisujący nowy origin Supermana po Kryzysie na Nieskończonych Ziemiach. Był on już drukowany w TM Semic. Chwilę wcześniej w 13 tomie jest  Ostatni Syn Kryptona. To jest orgin story sprzed Kryzysu z 1978. A w 33 tomie będzie Superman Tajna Geneza, czyli origin z XXI wieku. Głowa pęka od originów. :smile: Będzie oczywiście Śmierć Supermana w tomie 25 i eleworld Gwóźdź w 29. Jakaś normalna historia z Supermanem to dopiero tom 31 Brainiac a potem dwuczęściowe Dziedzictwo w tomie 39 i 40.

« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2016, 07:46:21 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #995 dnia: Listopad 01, 2016, 07:39:46 pm »
Stary - będą aż trzy originy z Supermanem. Też to dla mnie szaleństwo, ale na razie tak będzie. W 19 tomie będzie komiks "Człowiek ze Stali" opisujący nowy origin Supermana po Kryzysie na Nieskończonych Ziemiach. Był on już drukowany w TM Semic. Chwilę wcześniej w 13 tomie jest  Ostatni Syn Kryptona. To jest orgin story sprzed Kryzysu z 1978. A w 33 tomie będzie Superman Tajna Geneza, czyli origin z XXI wieku. Głowa pęka od originów. :smile: Będzie oczywiście Śmierć Supermana w tomie 25 i eleworld Gwóźdź w 29. Jakaś normalna historia z Supermanem to dopiero tom 31 i Brainiac a potem dwuczęściowe Dziedzictwo w tomie 39 i 40.

Ostatni Syn Kryptona to raczej będzie to - https://www.goodreads.com/book/show/15797759-superman?from_search=true. Oczywiście w okrojonej wersji.

Offline Eragon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #996 dnia: Listopad 01, 2016, 07:47:59 pm »
Bedą 3 originy Supka, tylko, że ten trzeci to nie jak twierdzi 8azyliszek ,,Last son of Krypton''(co już wyjaśnił Jaxx) ale Superman: Birthright(u nas Superman:Dziedzictwo w 2 tomach).
Fan ,,majtek na głowie''. :D

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #997 dnia: Listopad 01, 2016, 07:54:42 pm »
Jak tak, to spoko. Chociaż pokrojenie 288 stron do 150 może źle wyglądać. Ale to się zobaczy w 13 tomie. Francuzi w ich WKKM pocięli Rękawicę Nieskończoności, więc jest to możliwe. Ja się cieszę na te Supermany, bo Egmont zmarginalizował tą ikonę na rzecz słabych Batmanów z N52. W ogóle ja się cieszę jak dziecko na zdecydowaną większość tytułów kolekcji. No przepraszam za mój entuzjazm w tym temacie.


JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #998 dnia: Listopad 01, 2016, 08:09:32 pm »
Jak tak, to spoko. Chociaż pokrojenie 288 stron do 150 może źle wyglądać.
Czemu do 150? jak będą też tomy ponad 200 stron a ten tom będzie miał 192 strony  :smile:
Tu jest pełna historia nic nie jest ucięte
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2016, 08:20:21 pm wysłana przez JanT »

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #999 dnia: Listopad 01, 2016, 08:21:11 pm »
To powiedz to Jaxxowi. Ja w każdym razie czekam, bo to będzie pierwszy tom po 10 dubletach. Fajnie że Krąg już jutro. Mam nadzieję, że Doddson będzie tak samo dobry w MK Spider-Man.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1000 dnia: Listopad 01, 2016, 08:34:58 pm »
To powiedz to Jaxxowi. Ja w każdym razie czekam, bo to będzie pierwszy tom po 10 dubletach. Fajnie że Krąg już jutro. Mam nadzieję, że Doddson będzie tak samo dobry w MK Spider-Man.

JanT pisał o "Birthright" - i to jest nieucięte (tomy 39 i 40). Tom 13, czyli "Ostatni Syn Kryptona" Johnsa w wydaniu WKKDC (który pomyliłeś z komiksem z 1978), będzie okrojony w stosunku do wydania, które podlinkowałem o numery Action Comics #866-870 (za to dodane będzie Superman Annual 13 i Superman 1)

"Ostatni Syn Kryptona" z tomu 13 to nie origin. Trzecim originem Supka z WKKDC jest "Birthright" z tomów 39 i 40.
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2016, 08:44:06 pm wysłana przez Jaxx »

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1001 dnia: Listopad 01, 2016, 08:46:33 pm »
Czemu do 150? jak będą też tomy ponad 200 stron a ten tom będzie miał 192 strony  :smile:
Tu jest pełna historia nic nie jest ucięte

Tutaj pisze, że Ostatni Syn Kryptona nie będzie pocięty.
Przepraszam za swoje pomyłki - jak kiedyś pisałem, Sprawiedliwość to był mój pierwszy DCkowy komiks. Po TM Semicach śledziłem głównie animacje. Teraz dopiero nadrabiam temat, bo jest wreszcie co kupować.

kalbaro jest niesprawiedliwy. Na te 5 tomów mi się wszystkie podobały. Warte były swojej ceny. Nawet Batman i Syn był niezły, choć oczywiście miał swoje wady. W nadchodzących tomach ja naprawdę nie widzę czegoś wyjątkowo złego, dlatego będę je kupował.

Offline kelen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1002 dnia: Listopad 01, 2016, 08:50:00 pm »
Nic nie jest pocięte. Action Comics #847-850 nie są częścią historii "Last Son". Finał miał obsuwę ze względu na problmy zdrowotne Kuberta.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline kalbaro74

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1003 dnia: Listopad 01, 2016, 10:04:37 pm »


kalbaro jest niesprawiedliwy. W nadchodzących tomach ja naprawdę nie widzę czegoś wyjątkowo złego, dlatego będę je kupował.
Sprawiedliwy,sprawiedliwy przypomnij sobie co pisałeś i jakie żale wylewałeś na niektóre tomy tej kolekcji.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1004 dnia: Listopad 02, 2016, 07:18:24 am »
Ta Wonder Woman ma tylko 4 zeszyty: 14-17 + dodatki @Fragsel możesz poprawić.

Z tyłu na tekturce jest potwierdzenie tomów do dwunastego i dwunastym jest: Superman - Ostatni Syn Kryptona (zamiast Catwoman "2") i jeszcze jest z boku napis "wkrótce także" i są tomy:

Wieża Babel (JLA: Tower of Babel)
Zagłada Gotham (Batman: The Doom That Came to Gotham)
JLA - Rok Pierwszy 1 (JLA - Year One)
JLA - Rok Pierwszy 2 (JLA - Year One)
Szaleństwa i żarty (Harley Quinn: Preludes and Knock-knock Jokes)

Więc są 4 opcje z tym drugim tomem Catwoman:

01.Będzie później
02.Pomyłka na tekturce (jak to u Eaglemoss  :smile: )
03.Wymieniają najgrubsze tomy (ten by miał ponad 200 stron)
edit:  :smile:
04.Pomyłka we wcześniejszych "zapowiedziach" (jeśli można tak to nazwać)
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2016, 07:56:07 am wysłana przez JanT »

 

anything