trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2  (Przeczytany 319164 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LordDisneyland

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1005 dnia: Listopad 02, 2016, 07:31:47 am »
...opcja 04- pomyłka we wcześniejszych zapowiedziach.
Parafrazując- "bo z kolekcjami nigdy nie wiesz, jak to jest"  :neutral:
Faktycznie, ta CudKobita to chyba najkrótsza dotąd część kolekcji... dodali dwie ramotki o wątpliwej urody rysunkach.
Pierwsze spotkanie z tą postacią [no, oprócz "Czerwonego Syna"], mam nadzieję, że mnie nie rozczaruje. Ale są naziści - więc najgorzej chyba nie będzie  :badgrin:

Offline Wolf Sazen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1006 dnia: Listopad 02, 2016, 08:45:03 am »
Wonderka to aż 4 zeszyty?:( Kolejny cieniutki tom w kolekcji... i jeszcze Kotkę wywalili, trzeba kupować Deluxa i tyle. WKKM nie zaliczała takich nieprzyjemnych niespodzianek na początku swojego istnienia.

Offline Wojtpil

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1007 dnia: Listopad 02, 2016, 08:54:27 am »
Wonderka to aż 4 zeszyty? :sad: Kolejny cieniutki tom w kolekcji... i jeszcze Kotkę wywalili, trzeba kupować Deluxa i tyle. WKKM nie zaliczała takich nieprzyjemnych niespodzianek na początku swojego istnienia.

Mi pasuje usunięcie kotki bo już ją mam :smile: Zaraz tom drugi w Deluxach więc dobrze mieć to w tym samym formacie.

4 zeszyty w tomie za 40 zł - hmm drogo. Nawet Mucha w swoich tomikach za 40 zł ma 5-6 zeszytów. Nie wspominając o Egmoncie, który w przeliczeniu cena na zeszyt jest zdecydowanie najtańszy.

Sama kolekcja jednak jest ok. Ma jednak jakieś tam wady (cena w przeliczeniu na zeszyt), ale póki co jest to akceptowalne, bo bądź co bądź to dzięki niej w końcu możemy w znacznym stopniu uzupełnić kolekcję komiksów DC. Wszystkiego nie trzeba kupować, a z wolnego rynku tylko się cieszyć bo jest wreszcie w czym wybierać.
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline pshemko79

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1008 dnia: Listopad 02, 2016, 08:55:30 am »

i jeszcze Kotkę wywalili

Oficjalnie ten tom nie był zapowiadany.


4 zeszyty w tomie za 40 zł - hmm drogo.

Plus dodatki.
Zawsze bądź sobą... Chyba, że możesz być Batmanem... Wtedy zawsze bądź Batmanem...

Offline Wojtpil

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1009 dnia: Listopad 02, 2016, 09:02:48 am »
Tyle, że te dodatki mocno leciwe i tak naprawdę to ciekawostka. Ale fakt są :smile:
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1010 dnia: Listopad 02, 2016, 09:10:50 am »
Zgadzam się z Wojtpilem. Tom jest za cienki, z archiwaliami to wyjdzie ledwo 5 zeszytów objętości. Można nie kupować. Podobnie było z cienkim Wolverinem, który trafił się też na początku WKKM.
I jasne - WKKDC ma swoje wady, ale IMHO zalety te wady przewyższają i w sumie się opłaca ją mieć. I to już mój trzeci album Dodsona, w którym będzie zaledwie 4 zeszyty. Jakoś dziwnie tną tego rysownika. :wink:

Też nie rozpaczam nad kotką, bo też mam ten DC Deluxe. Może ktoś się wreszcie zorientował, że jak tak ciurkiem polecą trzy niedawno wydane i dostępne duble (JLA 4 niedługo), to przez półtora miesiąca wydawnictwo nie zarobi. Albo "Na tropie Catwoman" zostało przesunięte (mam nadzieje, że na logo), albo wyleciało i może Longbow Hunters dadzą. :wink:

Offline Wojtpil

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1011 dnia: Listopad 02, 2016, 09:17:01 am »
Może ktoś się wreszcie zorientował, że jak tak ciurkiem polecą trzy niedawno wydane i dostępne duble (JLA 4 niedługo), to przez półtora miesiąca wydawnictwo nie zarobi.

Może być, aczkolwiek gdzie ci "orientujący" byli jak ustalali co wydadzą w specjalu :)
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1012 dnia: Listopad 02, 2016, 09:20:15 am »
4 zeszyty w tomie za 40 zł - hmm drogo. Nawet Mucha w swoich tomikach za 40 zł ma 5-6 zeszytów. Nie wspominając o Egmoncie, który w przeliczeniu cena na zeszyt jest zdecydowanie najtańszy.
Tomy wielkości 5/6 zeszytów Mucha ma najtaniej dla Egmontu to zawsze jest 69 zł (np: Joker, Luthor, Doctor Strange)  :smile:
Liczę też że napiszesz prze tomach z 8 zeszytami (czy podobnej objętości) że taniutko i wszyscy mają drożej  :biggrin:

Ten "drugi" tom Catwoman pownie będzie później.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1013 dnia: Listopad 02, 2016, 09:24:12 am »
Dla mnie to też zagadka. Może nie wie lewica, co czyni prawica? Zaliczą jeden, czy dwa dołki sprzedażowe, to może rozkład regularnych tomów i cena specjali będzie rozsądniejsza.

Offline Wojtpil

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1014 dnia: Listopad 02, 2016, 09:32:55 am »
Tomy wielkości 5/6 zeszytów Mucha ma najtaniej dla Egmontu to zawsze jest 69 zł (np: Joker, Luthor, Doctor Strange)  :smile:
Liczę też że napiszesz prze tomach z 8 zeszytami (czy podobnej objętości) że taniutko i wszyscy mają drożej  :biggrin:

Ten "drugi" tom Catwoman pewnie będzie później.

Egmont to NIE ZŁO :smile:
WKKDC nie ma upustów jak inne wydawnictwa więc pomimo, że ich cena okładkowa jest bardzo atrakcyjna to realnie w porównaniu do innych już wcale tak nie jest.

Egmontowy Wieczny Batman tom 1 - bodajże 21 numerów, kupiony za 70 zł, ma cenę jednostkową za zeszyt 3,33 zł. Więc długo nie będzie do pobicia w kategorii cena/zeszyt, a że jakość taka sobie (fabuły, a nie wydania) to już inna historia :smile:
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1015 dnia: Listopad 02, 2016, 09:47:06 am »
WKKDC nie ma upustów jak inne wydawnictwa więc pomimo, że ich cena okładkowa jest bardzo atrakcyjna to realnie w porównaniu do innych już wcale tak nie jest.
Średnia grubość tomu WKKDC to 176 stron więc 40 zł to jest atrakcyjna cena  :smile:

Kurde co im szkodziło dodać te 2 zeszyty jak w oryginalnym wydaniu http://www.dccomics.com/graphic-novels/wonder-woman-the-circle-0 to i tak by nie był jakiś gruby tom.
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2016, 09:56:04 am wysłana przez JanT »

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1016 dnia: Listopad 02, 2016, 10:24:08 am »
Tak jak w przypadku Marvel Knight Spider-Man, trzeba by to takie rzeczy pytać pierwotnego, najważniejszego decydenta Eaglemoss. Bo taki rozdział zeszytów do tej historii jest we wszystkich edycjach europejskich. Zyskaliśmy 2 zeszyty w Batmanie i Synu, tracimy teraz w WW.  :doubt: Gupie to. Ale wiadomo, że hajs musi się zgadzać. Mam nadzieję na jakieś 200-stronnicowe regularne tomy w przyszłości.

Offline marian381

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1017 dnia: Listopad 02, 2016, 10:57:39 am »
Prezentacja szóstego tomu WKKDC Wonder Woman: Krąg.

Pierwszy tom, który nie jest w żadnym stopniu wznowieniem i tylko cztery zeszyty, trochę słabo biorąc jeszcze pod uwagę, że kolejne dwa tomy to znowu duble. Miejmy nadzieję, że sam komiks okaże się świetny.

Liczę, że Na tropie Catwoman wyleciało z kolekcji na dobre i zastąpi go jakaś ciekawa i niepublikowana w Polsce historia.
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1018 dnia: Listopad 02, 2016, 11:13:17 am »
To ile dokładnie stron ma ta Wonder Woman, że niby taka cienka?

Offline marian381

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1019 dnia: Listopad 02, 2016, 11:22:13 am »
Zeszyty Wonder Woman #14-17 mają 88 stron.
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ