Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2  (Przeczytany 320402 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1035 dnia: Listopad 02, 2016, 03:39:38 pm »
Ja się może nie znam na technicznych sprawach tłumaczenia, składania i wydawania komiksów. Ale jeśli za tą samą cenę Mucha potrafi wydać grubszą o 160 stron Sprawiedliwość z podwójną okładką i większym formacie to nie chce mi się wierzyć w takie tłumaczenia Eaglemoss. Egmont wydał taki sam (ilość stron) Kryzys na Nieskończonych Ziemiach taniej o 35% w realnej cenie sprzedaży. Co oni musieli tam robić, żeby koszty były aż tak wysokie? Może niech od niemieckiego oddziału się uczą wydawać to za podwójną a nie potrójną cenę?

No i tekstu o "nowym tłumaczeniu" już w ogóle nie pojmuję. Chyba, że w ich pojęciu "nowe" oznacza dorzucenie do egmontowego Kryzysu Tożsamości tłumaczenia tych czterech Flashów. I wtedy rzeczywiście - całość teoretycznie można uznać za coś nowego. Ale praktycznie to jest bardzo naciągane tłumaczenie.
Szkoda, że nikt poza kelenem nie będzie miał na własność tych dwóch egzemplarzy, żeby po 30 listopada zrobić analizę porównawczą.

@radef - pewnie z dodruku dla prenumeratorów coś zostało, to rzucili znowu na półki. Hachette też czasem dodruki robiło przecież.

Offline Cringer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1036 dnia: Listopad 02, 2016, 04:19:23 pm »
Taka informacja - widziałem dziś w Empiku, że "Hush część 1" wrócił do sprzedaży - ciekawe dlaczego? Czyżby słabsza niż się spodziewali sprzedaż?
o ile dobrze pamiętam ktoś tu pisał kiedyś o tym że Eaglemosowi będzie zależało aby pierwsze tomy były długo dostępne w sklepach, a przynajmniej dłużej niż 2 tygodnie. Dobra sprzedaż ich zaskoczyła to możliwe że dopiero teraz ogarnęli sprawę i je dodrukowali.

Offline Cycol

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1037 dnia: Listopad 02, 2016, 04:21:56 pm »
Co oni musieli tam robić, żeby koszty były aż tak wysokie?
zszywali pozlacana nicia :biggrin:
niech prenumeratorzy zrobia bojkot i anuluja swe prenumeraty, a nastepnie zaloza teczke w pobliskim kiosku/kolporterze :smile:

Offline marian381

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1038 dnia: Listopad 02, 2016, 04:46:37 pm »
Szkoda, że nikt poza kelenem nie będzie miał na własność tych dwóch egzemplarzy, żeby po 30 listopada zrobić analizę porównawczą.

Pewnie kupię ten specjalny tom, więc zrobię porównanie.
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1039 dnia: Listopad 02, 2016, 04:51:42 pm »
To w takim razie serio czekam z niecierpliwością marian na twój kolejny fajny filmik porównawczy. Sprawdzisz dla innych czy te tłumaczenia naprawdę są lepsze/inne.

Offline pshemko79

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1040 dnia: Listopad 02, 2016, 05:15:30 pm »
Jeżeli "Kryzys tożsamości" będzie zawierał tłumaczenie przygotowane przez Egmont (albo tłumaczenie prawie identyczne) to można będzie stwierdzić, że to kłamstwo.
Prawie robi różnicę.
Skąd w ogóle informacja o tym eksperckim tłumaczeniu?


Szkoda, że nikt poza kelenem nie będzie miał na własność tych dwóch egzemplarzy
Bez przesady.
Zawsze bądź sobą... Chyba, że możesz być Batmanem... Wtedy zawsze bądź Batmanem...

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1041 dnia: Listopad 02, 2016, 05:20:07 pm »
Skąd w ogóle informacja o tym eksperckim tłumaczeniu?
Cytat wypowiedzi z FB od Eaglemoss

Cytuj
Drodzy fani. Pojawia się sporo komentarzy na temat ceny. Nie wzięła się ona z nikąd. Tom został przygotowany i przetłumaczony od nowa przy współpracy z ekspertami i wydany na wysokiej jakości papierze. To wymaga nakładów pieniężnych i - niestety - nie jest to proste przemnożenie ceny regularnego WKKDC x 2 (co niektórzy sugerowali). Czy warto się zdecydować? Decyzja należy do Was. Mamy oczywiście nadzieję, że choć część z Was tak zrobi. Co do innych wydań specjalnych w przyszłości (bo o to też pytacie) - żadne decyzje nie zostały jeszcze podjęte i oczywiście słuchamy z uwagą wszystkich Waszych głosów, za które dziękujemy.

Offline marian381

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1042 dnia: Listopad 02, 2016, 05:22:24 pm »
pshemko79 Eaglemoss na facebooku ustosunkował się do narzekań na cenę i jako usprawiedliwienie podał argument, że tom będzie od nowa tłumaczony przy współpracy z EKSPERTAMI.
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline LordDisneyland

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1043 dnia: Listopad 02, 2016, 05:29:11 pm »
Jak pojawi się tom oprawny w cielęcą skórę i na papierze czerpanym, w dodatku z posłowiem psychiatry wyjaśniającym postawy bohaterów, to będzie wam wstyd  :lol:

Offline Wolf85

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1044 dnia: Listopad 02, 2016, 05:37:10 pm »
WKKDC Deluxe. Jeszcze tylko obwoluta na czarną okładkę, ale będą tacy co mi z pewnością wytłumaczą, że "to nie to samo co Egmontu". Jak ktoś kupi niech się podzieli nowym, "eksperckim tłumaczeniem". Już to widzę oczyma wyobraźni :doubt:
Otaczają mnie idioci, w liczbie trzech

Offline pshemko79

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1045 dnia: Listopad 02, 2016, 05:56:39 pm »
pshemko79 Eaglemoss na facebooku ustosunkował się do narzekań na cenę i jako usprawiedliwienie podał argument, że tom będzie od nowa tłumaczony przy współpracy z EKSPERTAMI.
Dzięki. Przeoczyłem ich wpis. Teraz już wszystko jasne.
A swoją drogą - mnie pani z BOK przekazała informację, że drugi numer specjalny (nie ujawniła tytułu) powinien się ukazać na początku nowego roku. Ogólnie z tej rozmowy telefonicznej wyszło sporo ciekawostek. BOK było przez wydawnictwo informowane, że numery specjalne będą tylko dla prenumeratorów, że nie będzie można ich nabyć w salonach prasowych, że dodatkowo będzie trzeba doliczyć kwotę 9 zł za wysyłkę. Pani była zdziwiona, gdy dosłownie czytałem jej treść o wydaniu specjalnym zamieszczoną na stronie internetowej (tę, od której zaczęło się to całe zawirowanie).
Zawsze bądź sobą... Chyba, że możesz być Batmanem... Wtedy zawsze bądź Batmanem...

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1046 dnia: Listopad 02, 2016, 06:13:28 pm »
Ach te panie w BOKu - zawsze najlepiej poinformowane. :) Kurcze, szkoda, że nigdy nie zatrudniają w takich miejscach zwykłych ludzi - ja bym się tm przenadawał. A to zawsze są panie po 40-stce, a taką nigdy nie będę. :)

Ale ale - może coś w tym jest? Może na początku roku wyjdzie grubas z Green Lanternem lub Flashem? :)

Offline parsom

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1047 dnia: Listopad 02, 2016, 06:43:06 pm »
To nie panie z boku, tylko obraz tego, jaki burdel mają w tym archeo.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1048 dnia: Listopad 02, 2016, 06:57:11 pm »
Więcej się tu dowiesz niż z BOKu (i to nie żart)

Offline death_bird

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1049 dnia: Listopad 02, 2016, 07:43:17 pm »
Do tej pory głównie narzekałem, ale teraz jak nic muszę pochwalić: "Krąg" nie został spaprany jak posiadane przeze mnie egzemplarze "Hush" (nr 6 to dopiero trzeci tom, który kupiłem). Wszystko na swoim miejscu, nie śmierdzi, normalnie można od razu zacząć czytać. Szkoda, że dali tylko cztery zeszyty, ale jak dla mnie po pierwszych dwóch tomach postęp jest. Po dzisiejszym "unboxing" ( :badgrin: ) "Kręgu" na "Długie Halloween" czekam z pewną nadzieją w sercu. Najgorsze już chyba za nimi (nami).
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

 

anything