trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2  (Przeczytany 320260 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SawiK

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1050 dnia: Listopad 02, 2016, 08:42:41 pm »
Ten smrodek ciagle w pamieci? Moje Hushe juz dawno wywietrzaly, by poczuc trzeba naprawde porządnie sie sztachnąć. A od Green Arrowa nie ma co smrodu sie czepiac, jest w dopuszczalnej normie.
Wydanie Specjalne na grubszym papierze to brzmi intrygujaco, bedzie tak gruby jak wydania Egmontu ,a moze jeszcze grubszy. Mogli by wydac na plastikowych kartkach by mozna spokojnie podczas kapieli czytac :badgrin:

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1051 dnia: Listopad 02, 2016, 09:56:58 pm »
Jestem po lekturze Cudnej Kibity i muszę przyznać, że się rozczarowałem. Pierwszy nie dubel w kolekcji i całkiem niezły duet twórców, a dostałem ledwie przeciętniaka. Historia kompletnie mnie nie kupiła. Żadnych większych konsekwencji, po prostu Diana pokonała kolejnych przeciwników. Bardziej mi ta historyjka pasowałby jako jakiś zapychacz pomiędzy jednym story arciem a drugim, i do tego pisanym przez jakiegoś zastępczego scenarzystę, bo główni twórcy nie wyrobili się w terminie. Po przeczytaniu runu WW w N52 spodziewałem się czegoś podobnego kalibru - dobrej intrygi, dojrzałej fabuły, fajnie rozwijanych postaci, a dostałem nic nie wyróżniającą się historyjkę, którą zapomina się zaraz po przeczytaniu. No i ten szok gdy okazało się, że cała historia to jedynie 4 zeszyty.

Offline death_bird

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1052 dnia: Listopad 02, 2016, 10:08:23 pm »
Ten smrodek ciagle w pamieci?

Co zrobić - ciągle. Do tej pory nie miałem tak, żeby kręciło mi się w głowie na koniec lektury czegoś co zostało wydane parę tygodni wcześniej. To był hardkor. Teraz jest zdecydowanie lepiej. A co do treści przekonam się pewnie dopiero w weekend.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline LordDisneyland

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1053 dnia: Listopad 02, 2016, 10:43:36 pm »
Co zrobić - ciągle. Do tej pory nie miałem tak, żeby kręciło mi się w głowie na koniec lektury czegoś co zostało wydane parę tygodni wcześniej. To był hardkor. Teraz jest zdecydowanie lepiej. A co do treści przekonam się pewnie dopiero w weekend.

Jeszcze chwila a pojawi się reklama kolekcji "Komiksy. Nie dla mięczaków"   :wink:
Swoją drogą, czy domownicy też odczuwali ten smród, czy tylko ty? Bo może być to uczulenie na jakieś chemikalia...

Offline parsom

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1054 dnia: Listopad 02, 2016, 10:56:18 pm »
Ja ze smrodem miałem podobnie - też mnie aż przytykało. Jak dawałem innym do przetestowania, to też ich odrzucało.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline death_bird

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1055 dnia: Listopad 02, 2016, 11:07:18 pm »
@LordDisneyland
"Hushe" od razu zamknąłem do szafy wobec tego tylko ja. A uczulenia żadnego nie posiadam (WKKM wciągam jak Deadpool swoje giwery). Tyle akurat wiem. Tymczasem ostatnio tak zaćpany byłem jak z kumplem w ogólniaku (czyli będzie ze dwie dekady temu) figurki do Warhammera w kuchni malowaliśmy i nakładaliśmy jakiś dziwny lakier w płynie (zanim obczailiśmy wersję w spray`u). Z "Until it sleeps" i "King of nothing" lecącymi non stop w tle.
I wtedy ten lakier to była nieledwie lekka bryza od morza w porównaniu z kanałami WKKDC.  :cool:

Sorry za OT. Memory mode mi się włączył.  :roll:
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline LordDisneyland

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1056 dnia: Listopad 03, 2016, 12:17:16 am »
Boże, jaka to słaba płyta jednak była :smile: I ciesz się, że nie było wtedy farb Gunze Sangyo- na ten odór skarżą się nawet najtwardsi modelarze :biggrin:

Ale co to ja chciałem... właśnie skończyłem WW-K. Niezły komiks, faktycznie- zbyt krótki. Jako, że to mój pierwszy komiks o tej postaci, nie miałem wielkich oczekiwań, w zasadzie raczej spodziewałem się rozczarowania [lasso, jakieś pseudogreckie klimaty :smile: ]. Ale scenariusz jest dość pomysłowy i przyzwoicie napisany, choć jak dla mnie akcja pędzi zbyt szybko. Trochę humoru, trochę patosu...  Rysunki - są małpy i są naziści, więc cały czas zastanawiałem się, jak narysowałby to Mignola :biggrin: , ale nie przeszkadza mi kreska Dodsona, jest co najmniej przyzwoita. Niestety, kiepsko narysował macki :wink:  ... w czwartej części jest gorzej, rysunki słabsze - może to dzieło Randalla? Tak czy siak, zakupu nie żałuję i pewnie zastanowię się nad kupnem kolejnych tomów WW.

No i mam pytanie- kogóż to spotyka blondi w mieszkaniu CudKobity? W zasadzie nie ma to związku z "Kręgiem", więc co- nawiązanie do przeszłości?zapowiedź?

PS  pierwszy raz ponarzekam na jakość wydania- w paru miejscach straszą wystające końcówki nici.

Offline Wojtpil

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1057 dnia: Listopad 03, 2016, 01:13:14 pm »
Dziwi mnie, że w Empikach w moim mieście (w Pile) nie było wczoraj najnowszego tomu, za to pojawił się z powrotem Hush 1. Może dziś będzie.
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1058 dnia: Listopad 03, 2016, 09:36:58 pm »
Efekt Kolekcji na Allegro zawsze mnie trochę śmieszy. Wcześniej niezwykle drogie i rzadkie komiksy, jak tylko ich tytuły ujawniono w WKKDC, to zaraz zaczęły okupować listę sprzedaży. Niedostępny i drogi Hush zleciał do 10 zł za tom. Nagle się okazało, że pół Polski miało u siebie skitrany Kołczan w wydaniu Egmontu i teraz gwałtownie usiłuje się go pozbyć, bo też zbiera WKKDC. To samo ze starymi wydaniami Batmana i Syna, Zagłady nad Gotham czy Długiego Halloween. Obrodziło nimi jak grzybami po burzy.

To tylko kolejny dowód na to, że polskie wydania komiksów nie są egzemplarzami kolekcjonerskimi. Że komiksiarzy mniej obchodzi kiedy i jak komiks został wydany, a bardziej co w nim jest. Na polskim unikacie trudno zarobić. Kingdome Come PL jeszcze trzyma wysoką cenę. Ale to pewnie tylko do czasu, aż Egmont wreszcie ogłosi nowe wydanie. Tak samo dodruk Podróży Złoczyńcy skończył z ceną 200 zł.
« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2016, 06:24:01 am wysłana przez 8azyliszek »

Offline SawiK

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1059 dnia: Listopad 04, 2016, 07:54:01 am »
A ja jesztem szczesliwym posiadaczem wydan Egmontu o Eglommosu. Nie sprzedaje starego Husha i Kolczanu, sentyment nie pozwala.

Kijanek

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1060 dnia: Listopad 04, 2016, 01:50:59 pm »
Zamawiał ktoś już "kryzys" z wydań specjalnych ?

Kijanek

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1061 dnia: Listopad 04, 2016, 02:45:41 pm »
Ja planuję. Ale ze mnie, według wielu, mało sensowny punkt odniesienia.
Czyli jeszcze dziewiczy teren, ok zatem ryzyko chyba spada na mnie

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1062 dnia: Listopad 04, 2016, 02:47:20 pm »
@Winckler, Mikel-Kijanek
Serio zapytam jakie to mogłyby być powody, żeby kupić akurat to wydanie specjalne? Osobiście widzę tylko ten, żeby nakręcić filmik porównawczy z wydaniem Egmontu. Albo ktoś ma więcej hajsu na komiksy, niż przeciętni komiksiarze, nie ma jeszcze Kryzysu Tożsamości i może sobie pozwolić na przepłacanie. Albo ktoś koniecznie chce mieć na własność jeszcze te 4 numery Flasha i ma nadmiar hajsu. Albo że ktoś jest jeszcze większym fanatykiem panoram niż ja. :smile:

Ja mam nadzieję, że to WS się bardzo słabo sprzeda i Eaglemoss wyciągnie wnioski z tego błędu. Inaczej następnym WS będzie Kryzys na Nieskończonych Ziemiach też za 119 zł bez rabatów.

Offline anx239

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 162
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • "More human than human" is our motto.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1063 dnia: Listopad 04, 2016, 03:27:54 pm »
Zamawiał ktoś już "kryzys" z wydań specjalnych ?
Ja zamówiłem. Daję Eaglemoss szansę. Będę BARDZO zadowolony to na pewno kupię następne WS.
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." - Roy Batty

Offline Cycol

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1064 dnia: Listopad 04, 2016, 03:39:26 pm »
na moje oko, to dajesz sie naciagac/nabijac w butelke, ale masz prawo nazywac to jak ci sie zywnie podoba :smile: nawet dawaniem szansy. XD

- szefie, a moze bysmy sprzedali jako wydanie specjalne KT za 119 ?
- KT za 119 ? i kto to kupi, skoro nadal w obiegu jest wydanie za 80 zl ?
- spokojna twoja rozczochrana :smile: zobaczysz, ze kupia - w koncu jest panorama :smile: