Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2  (Przeczytany 320486 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1080 dnia: Listopad 04, 2016, 07:49:46 pm »
Bycie dublem nie zależy od posiadania. Kryzys T. przeczytałem, nie spodobał mi się. Nie kupiłem go w przeciwieństwie do Czerwonego Syna. Skoro dla mnie nie jest wart 60 zł, to tym bardziej nie jest wart 119.

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1081 dnia: Listopad 04, 2016, 08:00:16 pm »
Trochę mnie nie było i miałem 15 stron tematu do odświeżenia. I co tu dużo mówić Panowie i Panie, ubaw po pachy.

120 zł za IC w standardzie HC? To chyba najlepszy news od początku roku! Najbardziej podobały mi się wypowiedzi 8azyla w temacie, który nie wiedział, w którą stronę uciec. Nawet nie wiedzą co zrobili. Odpada odwieczny argument na temat wyższości wydań "kolekcyjnych" z uwagi na cenę. Dodajmy do tego wydane niedawno w ramach kolekcji chudzinki Oj 8azyl nie ma łatwego życia ostatnio

Jedna uwaga - jak już zostało zauważone wcześniej, najpewniej mają już podpisaną umowę na pozostałe tytuły z WS, w tym powszechnie pożądane "Kryzysy". Może się okazać, że na skutek klapy komercyjnej pierwszego tomu WS, staną się one dostępne tylko dla prenumeratorów lub w ogóle zaprzestaną ich wydawania. Pytanie co w takiej sytuacji zrobi Egmont, czy tytuły te nie zostaną w ten sposób przyblokowane? I mam gdzieś taki argument, że tytuły te będą dostępne dla GARSTKI osób w Polsce, która prenumeruje. Sto razy wolałbym, żeby to wydał Egmont w postaci Deluxe.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1082 dnia: Listopad 04, 2016, 08:12:49 pm »
Popatrzcie - Antari też gołym okiem widzi, że to WS jest śmiechu warte.
A ja nic nie kluczę. Zawsze mówiłem, że na pierwszym miejscu u mnie jest CENA. I do tej pory Kolekcja w 90% była tańsza niż inni. I dalej jest a WS to numer ekstra. Nawet jakby kosztował 200 zł, nie zmieni to faktu, że standardowe tomy dalej będą po 40 zł.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1083 dnia: Listopad 04, 2016, 08:15:42 pm »
@Antari
To jak chcesz się pośmiać jeszcze bardziej to gdzieś na fanpejdżu WKKDC Bazyl napisał, że ten tytuł został Eaglemoss podsunięty przez Egmont.

To "90% kolekcji jest tańsze" to oczywista bzdura, która była obalana na forum tysiąc razy.

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1084 dnia: Listopad 04, 2016, 08:26:44 pm »
@8azyl: Nie odwracaj kota ogonem, nie chodzi o cenę. Mógłbym dać z 200 zł za ten komiks JEŻELI byłoby to odpowiednie wydanie np. Absolute, który można nabyć za 220. Ale my mówimy o kiepskim, super-ekonomicznym wydaniu Standard HC. Jeżeli będzie przypominało to, co pokazali w przypadku dotychczas wydanych tomów kolekcji (papier, okładka, smrodek), to szykuje się spora kaszana. Może jeszcze jakieś błędy w tłumaczeniu wpadną w bonusie :wink: Ciekawe czy przy takiej objętości ten tom zwyczajnie im się nie rozleci po czasie.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1085 dnia: Listopad 04, 2016, 08:33:18 pm »
@UP
Zerknij na ich fanpage Kolekcje Eaglemoss, gdzie piszą o lepszym papierze. :)

Na większy format trzeba poczekać do GL, Flasha czy też NML. Na zdjęciach jest większy. Choć jak ty jestem bardzo sceptyczny. pewnie będzie to wyglądać podobnie jak Wieczny Batman 2.

@B - 3600 razy ci mówiłem, że w większości wypadków wydania kolekcyjne są tańsze (Luthor, Trójca, NG, DH, AA itp.)

Offline SawiK

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1086 dnia: Listopad 04, 2016, 08:37:53 pm »
Ja tam sie boje tych powiekszonych Flashy i Lanternow, po tym co odstawili z WS to niech nawet nie próbują wyskakiwac z powiekszony format i lepszy papier za 200zl co chodzi w Egmoncie i Muszce po 100zl

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1087 dnia: Listopad 04, 2016, 08:45:32 pm »
Na większy format trzeba poczekać do GL, Flasha czy też NML. Na zdjęciach jest większy.
Tylko Green Lantern i Flash są w powiększonym formacie. No Mans Land jest w takim samym standardzie jak zwykłe tomy kolekcji. Czemu piszesz jak zwykle niesprawdzone i błędne informacje.
« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2016, 08:49:06 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline death_bird

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1088 dnia: Listopad 04, 2016, 10:21:59 pm »
To tak z trochę innej beczki: po lekturze "Kręgu" przyznaję, iż jestem w sumie miło zaskoczony. Nie spodziewałem się niczego, a dostałem cokolwiek. Historia nie jest co prawda jakaś pokręcona i epokowa, ale za to dowiedziałem się jak niebrzydka czarnulka ma na imię, że umie różne dziwne rzeczy o które jej nie podejrzewałem i że posiada złoty, psychoanalityczny sznurek. Do tego potrafi gadać z małpami. Mnóstwo pożytecznych informacji jak na jeden raz. Rysunki mogą być, a stare historie choć mocno głupawe to jednak dają jakiś wycinek obrazu jak to wszystko ewoluowało (choć nie tłumaczą dlaczego Amazonki tak często wołają "Hura!").
Jedna rzecz za to zgrzytała niemiłosiernie:
Spoiler: pokaż
"Kapitan Nazista"
? Serio? Równie dobrze mógł się nazywać
Spoiler: pokaż
"Pan Zły Wróg"
. Kałuża potrafi być głębsza.
I mam jedną zagwozdkę: widać moja świadomość starożytności okulała, bo też zupełnie nie rozumiem o jakie co rusz przywoływane "męki Safony" chodzi... Cóż takiego ta biedna poetka wycierpiała?
W każdym razie przyjemne czytadełko oferujące jakieś tam wprowadzenie w świat "DC Amazonek".
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1089 dnia: Listopad 04, 2016, 10:28:09 pm »
mkolek - Nie widziałem tego zdjęcia, także sorry za mój bład. Jeśli Flash i GL są powiększone, to Batman też być powinien. Widzę że na NML też jest Ross. Jeju - jak to pięknie wygląda. Chce tego w Polsce tak bardzooo...

Offline Eragon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1090 dnia: Listopad 04, 2016, 10:35:01 pm »
Paczka przyszła, więc mogę coś sensownego napisać. :wink:
Póki co przeczytałem ,,Kołczan''(dwie części) i muszę powiedzieć, że naprawdę mnie wciągnęła ta historia. Niestety jako minus powiem, że już przed końcem pierwszego tomu wiedziałem kto jest poszukiwanym zabójcą dzieci(w sumie to nie był kryminał, więc twórcy nie starali się mieszać zbytnio  tropów w tej sprawie). Ale po kolei:
Czyta się tą opowieść jednym tchem, w moim przypadku może tak do połowy pierwszego tomu oswajałem się ze światem przedstawionym(nie znam za bardzo komiksowego Green Arrowa, więc musiałem przyswoić kilka rzeczy:
Spoiler: pokaż
syn Olivera, relacje między Strzałą a Black Canary, w sensie jak to wyglądało przed jego śmiercią, jak zginał Quenn, wędrówka Hala i Olivera i jeszcze parę pomniejszych rzeczy)
. Podobało mi się powolne zarysowywanie poszczególnych wątków, scenarzysta (Kevin Smith) spokojnie wprowadza czytelnika w opowieść.  Poboczna historia  Mii Dearden też była ciekawie przedstawiona(
Spoiler: pokaż
nastoletnia prostytutka, którą ojciec strasznie skrzywdził, wpadła później  w łapy faceta, który w sumie traktował ją tak samo, a nawet gorzej, sprzedawał jej ciało za kasę, dzięki inspiracji Strzały postanawia odmienić swój los, jak przeczytałem na necie to ona została później  nową Speedy, tego nie wiedziałem
) Cała historia jest dosyć mroczna, zwłaszcza drugi tom(
Spoiler: pokaż
zabójca dzieci, to co robił by zapanować nad Bezimienną Bestią, jak potraktował swojego wnuka, był gotów zabić własne dziecko byleby zyskać nieśmiertelność, zero uczuć wyższych no i skończył wg mnie tak jak powinien
) Jeżeli chodzi o stronę graficzną, to nie jest to jakieś arcydzieło, ale też nie mam się zbytnio do czego przyczepić. Ot taki typowy średniak.
Podsumowując warto było wydać kasę na te dwa tomy. :smile:
« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2016, 10:39:41 pm wysłana przez Eragon »
Fan ,,majtek na głowie''. :D

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1091 dnia: Listopad 05, 2016, 05:47:34 am »
mkolek - Nie widziałem tego zdjęcia, także sorry za mój bład. Jeśli Flash i GL są powiększone, to Batman też być powinien. Widzę że na NML też jest Ross. Jeju - jak to pięknie wygląda. Chce tego w Polsce tak bardzooo...
Nie wiem czy to dostaniemy. Jak szukałem zdjęć tej kolekcji to nigdzie nie ma tak że są wydania kryzysów (tych co zaczęły wychodzić u nas) z serią NML, podobnie jest z Flashem i GL. Mam wrażenie że są one traktowane wymiennie i raczej ich teraz nie dostaniemy. Przypuszczam jednak że może być tak, że serie te mogą pojawić się jeśli WKKDC będzie przedłużona, dlatego obserwowałbym co pojawi się u naszych zachodnich sąsiadów. Jeśli tam nie będzie to u nas też pewnie nie. Bardziej martwię się o te wydania w powiększonym formacie, bo o tych było wiadomo przy starcie kolekcji a u nas cisza. A po narzekaniu jakie pojawiło się przy cenie Kryzysu, może Eaglemoss całkowicie zrezygnować z nich jeśli chciał je wydać osobno, bo obstawiam, że jeśli planowali to na pewno też po wysokiej cenie.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1092 dnia: Listopad 05, 2016, 06:13:57 am »
W wakacje niektórzy ludzie pisali, ze nawet Wydań Specjalnych nie będzie. A jednak. Wszystko zależy od sprzedaży. Eaglemoss musiał porobić dodruki dla prenumeratorów, także zorientował się, że Wydania Specjalne mu się opłaca. Oczywiście źle wybrał pierwsze (dlaczego - przerzucaliśmy się tutaj teoriami), ale pierwsze śliwki robaczywki. Jak bedzie sprzedaż kolejnych tomów, spokojnie możemy się doczekać i grubasów. Cały 2017 rok przed nami. A w Niemczech dostaną cały run Johnesa w GL - za dobrze im. A do Kryzysów dorzucili im na dziś Invasion i One Milion. U nich 4 stycznia 100 tom. Ciekawe czy przedłużą (ja jestem za :smile: ).

#1. Green Lantern: Sinestro Corps War (VÖ: 08.2015)
[Inhalt: Green Lantern: Sinestro Corps Special (2007) #1, Green Lantern (2005) #18-25
Green Lantern Corps (2006) #14-19, Tales of the Sinestro Corps: Cyborg Superman (2007) #1, Tales of the Sinestro Corps: Parallax (2007) #1, Tales of the Sinestro Corps: Superman Prime (2007) #1, Tales of the Sinestro Corps: Ion (2008) #1]
#2. Green Lantern: Prolog zur Blackest Night (VÖ: 12.2015)
[Inhalt: Green Lantern (2005) 26-28 & 36-42, Final Crisis: Rage of the Red Lanterns (2008) 1, Green Lantern Corps (2006) 29-39]
#3. Green Lantern: Blackest Night (VÖ: 04.2016)
[Inhalt: Green Lantern (2005) 43-52 & Blackest Night (2009) 0-8]
#4. Green Lantern: Brightest Day (VÖ: ??.????)
[Inhalt: ?, ?]
#5. Krieg der Green Lanterns (VÖ: ??.????)
[Inhalt: ?, ?]
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2016, 10:11:09 am wysłana przez 8azyliszek »

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1093 dnia: Listopad 05, 2016, 06:29:30 am »
Wg mnie Eaglemoss wybrał najlepiej jak mógł, raz że historia jest samodzielna, dwa że jest w miarę współczesna, trzy było gotowe tłumaczenie. Wiesz mógł zacząć od Kryzysu na Nieskończonych Ziemiach, ale to jest w pewnym stopniu ramotka dla nowego czytelnika, dwa cały czas dostępne jest wydanie Egmontu w niższej cenie (po promocjach). Wydanie Infinity Crisis przed Kryzysu na Nieskończonych Ziemiach, trochę wg mnie było by słabe, ale jak widzimy Eaglemoss ma wyrąbane na kolejność kryzysów, a szkoda. Jedynym słusznym wyborem poza Kryzysem Tożsamości byłby Final Crisis.

A teraz tylko moje przypuszczenia w sprawie NML. Egmont do połowy przyszłego roku zakończy wydawanie serii, które zapowiedział na MFKiG 2015 (czyli tak jak mówił były to plany na 2 lata). Na obecną chwilę znamy tylko 3 tomy z DC Deluxe, będzie musiał pewnie wydać coś bo kontrakty z DC pewnie zobowiązują ich do tego (moje przypuszczenia tylko), a wiadomo czego chcą czytelnicy (dlatego dostaliśmy Gotham Central), więc jeśli nie zapowie w maju NML, to można przypuszczać że to wyda Eaglemoss. Ale jak będzie zapowiedź to nie będzie tego w kolekcji.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1094 dnia: Listopad 05, 2016, 06:41:58 am »
Od 2013 roku mówi się Egmontowi, żeby wydał Knightfall i No Man's Land. I na razie tego nie ogłosili. Ale zobaczymy, zobaczymy. Jeśli Eaglemoss utrzymałby cenę WS, to rzeczywiście do DC Deluxe mogłoby trafić więcej innych Kryzysów. I Zero Hour i inne eventy.

Po prostu zmiana naszej listy tytułów względem listy niemieckiej mi bardzo nie pasuje. Zarzucono nas z miejsca 10 dublami. A pierwsze WS to też dubel, mimo iż za granicą ten tytuł wydano dopiero jako piąty. KnNZ też byłby do kitu, ale miałby więcej sensu. Ja uważam, że za tym stoi jedna osoba i takie coś szkodzi polskiej kolekcji.


 

anything