Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2  (Przeczytany 316753 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1095 dnia: Listopad 05, 2016, 07:43:28 am »
Teraz to histeryzujesz. Większości tych wznowień to komiksy, które nie są już dostępne na rynku, a w przypadku rynku wtórnego osiągały ceny kosmiczne. Dodatkowo jak w przypadku Husha wszyscy chcieli wznowienia nawet ty sam. Egmont jest teraz w trudnej sytuacji w przypadku starego DC, kolekcja zabierze dużo dobry tytułów lub początków niektórych runów, więc musi kombinować np. wydając Hex, który jest bardzo dobry, ale nie tak popularny.

W przypadku Knightfalla to jest gruba cegła (mówię o tym nowym wydaniu), dokładnie to 3, czyli możliwe wydanie całości w ciągu roku, a co dalej? Śmierć Superman z powrotem też by była dobra, ale tu początek mamy w WKKDC, więc odpada. Powiedziałbym że start WKKDC spowodował ze Egmont zarówno dużo zyskał jak i stracił.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1096 dnia: Listopad 05, 2016, 07:54:30 am »
Nie histeryzuję, tylko stwierdzam fakt, że kolejność jest zmieniona. Do Husha nic nie mam, bo przecież WKKM też wystartowała dublem. Ale lista niemiecka ma zdecydowanie lepszą kolejność - już 3 i 4 numer to by były polskie premiery, a my musieliśmy na to czekać aż do 6, a potem kolejne 4 duble, podczas gdy zachodnia lista dawałby nam dubel i premierę na przemian. Ale nic to - to są tylko narzekania na dziś. Za rok to nie będzie żaden problem.


JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1097 dnia: Listopad 05, 2016, 07:57:01 am »
Eaglemoss musiał porobić dodruki dla prenumeratorów
Widziałeś te dodruki? bo to na bank zwroty z kiosków.

Jak bedzie sprzedaż kolejnych tomów, spokojnie możemy się doczekać i grubasów.
Albo będą kolejne tomy z listy "Kryzysowej" albo nic. Możemy się nawet o to założyć?  :smile:
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2016, 09:17:31 am wysłana przez JanT »

Offline absolutnie

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1098 dnia: Listopad 05, 2016, 08:04:06 am »
Ja uważam, że za tym stoi jedna osoba i takie coś szkodzi polskiej kolekcji.




To ma być Twój nowy awatar?
Uważam, że bardzo pasuje. :biggrin:
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1099 dnia: Listopad 05, 2016, 09:56:14 am »
Czekaj Bazyl, te tomy i ich zawartość to jest to co wychodzi jako Green Lantern Johnsa w Niemczech? To tototalnie nie jest kompletny run Johnsa.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1100 dnia: Listopad 05, 2016, 10:14:08 am »
Może to jeszcze nie koniec? Nie wiadomo. Ale na razie przekreślam słowo "cały". W każdym razie to co Eaglemoss umieścił w niemieckiej edycji, to 100 razy więcej niż się ukazało o GL w Polsce. Ja bym to chciał.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1101 dnia: Listopad 05, 2016, 10:31:10 am »
WKKDC: Wonder Woman - Krąg
Rozumiem dlaczego ten tytuł znalazł się u początków WKKDC: obraca się wokół genezy WW, przedstawia też różne aspekty jej świata. Miał także ambitniejszy potencjał: wmieszanie wątków dotyczących inicjacji i rytuałów bohaterki, wymieszanych z historią szpiegowską. Niestety - moim zdaniem - wyszło to bardzo, bardzo przeciętnie. Jakby historia była za krótka, albo celowo upraszczana. Mało emocjonująca (inwazja nazistów) i nierozwinięta (wątek Kręgu). W każdym razie zarówno fabularnie, jak i graficznie nie ma to nawet startu np. do wcześniejszej "Catwoman" Brubakera i Cooke'a...

Obie historie klasyczne odebrałem za to bardzo pozytywnie. Znając już trochę najwcześniejsze Marvele z Silver Age, zaskoczyła mnie biegłość narracyjna i dojrzała kreska tych, o kilka lat starszych, zeszytów DC. Zaskoczył mnie i zaciekawił kadr z zeszytu 98, w którym bohaterka dosiada "torpedy atomowej" w pozie klasycznej pin-up-girl. Jakoś tak zastanawiałem się dla kogo był to komiks. Dla chłopców, którym bohaterka funduje plac zabaw, czy dla "naszych chłopców" w okupowanej Japonii, czy innych Indochinach...

A jako że jest to mój pierwszy WKKDC, to małe podsumowanie dotyczące wydania:
PLUSY:
- Grubość okładki - bardzo mi odpowiada taka "cieńsza gruba" okładka. Zwłaszcza, że w kolekcji przeciętna grubość tomu będzie chyba mniejsza niż w WKKM. Miejsce na półce to u mnie ważny wyznacznik.
- Szczegółowe i wyraźne informowanie co do numerów i dat wydań komiksów zgromadzonych w tomie. Obecnie rzadko praktykowane. Wiadomo - wszystko jest w necie. Ale przy obecnej liczbie "vol." czasem trzeba sporo czasu stracić na ustalaniu tego. A tu jest wszystko czytelne i jasne, (włącznie z miesiącem).
MINUSY:
- Mam wrażenie słabego przekładu. Nie czytałem oryginalnego "Kręgu" ale w WKKDC czytało mi się go źle. Zdania bardziej "literackie" przemieszane z równoważnikami, z których trzeba się domyślać, o co właściwie chodzi. Do tego literówki.
- Teksty dodatkowe - podobne jak w WKKM, a jednak jakieś bardziej "drętwe". Wstępniaki Lupoiego - ktokolwiek je pisze - są jednak jakieś opiniotwórcze i "osobiste". Te z WKKDC brzmią jak zapowiedzi z netu. Brak wypowiedzi autorów.
- Dodanie gradientowego tła przestrzeniom pozakadrowym komiksów archiwalnych. To zbędna ingerencja w materiał oryginalny.

Ogólnie więc moje pierwsze spotkanie z WKKDC oceniam tak sobie. Spodziewałem się nieco więcej, ale też całości nie odrzucam (głównie za sprawą komiksów archiwalnych).
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1102 dnia: Listopad 05, 2016, 11:21:03 am »
- Mam wrażenie słabego przekładu.
Też miałem takie uczucie. Czytał ktoś w oryginale (pewnie nie  :smile: ) i mógłby się szerzej wypowiedzieć?

Naprawdę się uśmiałem z klasycznych Wonder Woman  :biggrin:

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1103 dnia: Listopad 05, 2016, 02:56:54 pm »
Wbijajcie na streama - https://www.youtube.com/watch?v=_ne80jfoM-w

Zadawajcie pytania kelenowi a propo kolekcji

E tam - spojlerują WW Krąg, którą przeczytam dopiero w poniedziałek.

A może w przyszłym roku Eaglemoss wydałoby po polsku i tą pozycję? :smile:
 


Tylko jeju nie za równowartość 150 euro. Nie jestem tabasco21, nie mam 100 funtów. :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2016, 04:09:41 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline Cringer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1104 dnia: Listopad 05, 2016, 05:44:39 pm »
150 euro + coś jeszcze, za nowe tłumaczenie i ekstra papier.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1105 dnia: Listopad 05, 2016, 08:38:15 pm »
Tak sobie jeszcze raz czytam 1 część tego tematu i posty Garfa, jak zwykle trafiły w sedno.

 "przecież każdy dubel to potencjalna korzyść dla Egmontu: nie trzeba się spinać z tłumaczeniem, wystarczy pyknąć dodatki i jeden zeszyt Złotej Ery, a zapłata taka sama :)
Jedna tylko rzecz: 8 numerów kolekcji najlepszych opowieści wszechświata DC, z czego 5 o Batmanie i 0 o Supermanie? Małą dysproporcję wyczuwam tu (choć, biorąc pod uwagę rozkład DC Deluxe na drugą połowę 2016, to jakby kolejny dowód, że za WKKDC odpowiedzialny jest Egmont  :roll: )"

Tym Batmanem jestem nieco przytłoczony.

Offline Cringer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1106 dnia: Listopad 05, 2016, 08:53:26 pm »
to go nie kupuj

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1107 dnia: Listopad 05, 2016, 08:57:15 pm »
Ok Cringer.
Jeszcze co do tego powrotu Husha 1 do Empików. To jest pewnie zapowiadany przez Mikela/Kijanka Batman Hush w wydaniu DC Deluxe który miał się pojawić po pierwszym rzucie. Tylko dla niepoznaki dali mu taką samą okładkę jak WKKDC, żeby go ludzie nie wykupili, a te egzemplarze zostały tylko dla koneserów. :D

I jeszcze stwierdzenie oczywistości - po WW jakiś tom spoza świata Batmana i Supermana to będzie dopiero GL w lipcu. No naprawdę kolejność jest trochę źle ułożona.
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2016, 09:40:40 am wysłana przez 8azyliszek »

Offline wazon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1108 dnia: Listopad 06, 2016, 09:32:44 am »
Wrócił nie tylko do empikòw, ale do innych sieci kiosków też. Tylko bez tektury z zapowiedzią serii. Ciekawe czy dodruk, czy zwroty, ja obstawiam drugie. I co zrobią z kolejnymi tonami

Offline Murazor

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1109 dnia: Listopad 06, 2016, 11:11:04 am »
Dodruk, dzwoniłem do BOKu w sprawie reklamacji 1szego tomu i już ponad miesiąc czekam, bo nie mieli.

 

anything