Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2  (Przeczytany 325715 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1200 dnia: Listopad 12, 2016, 04:59:46 pm »
Flash jest moim marzeniem, za GL nigdy nie przepadałem ale run też zacny i wysoko oceniany na wszelkiego rodzaju listach. Na moje oko w pierwszej kolejności pojawią się kolejne kryzysy, jakoś panoramę muszą skończyć :lol:

Ale powiedzmy że 119 mógłbym zapłacić (choć oczywiście niechętnie) za powiększone wydanie GL czy Flasha które by liczyło te 500 stron. Wtedy rzeczywiście byłoby to może warte potrójnej ceny.

Śmiech. I jeszcze w zestawie big mac z pepsi (koniecznie z dolewką!!)...
 

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1201 dnia: Listopad 12, 2016, 05:15:35 pm »
No ja zaznaczyłem "mniej niż 100 zł", bo dodałem w uwagach, że w tej samej objętości Egmont sprzedaje komiksy za mniej niż 70 zł. Ale powiedzmy że 119 mógłbym zapłacić (choć oczywiście niechętnie) za powiększone wydanie GL czy Flasha które by liczyło te 500 stron. Wtedy rzeczywiście byłoby to może warte potrójnej ceny. Ale i tak wszyscy powinni zaznaczyć "poniżej 100".

Przestań ciągle zaklinać rzeczywistość. W ankiecie była mowa o formacie Standard HC i na dodatek od 300 do 400 stron, przeczytaj sobie punkt 4.

119 zł za 500 stronicowy OHC, lakierowana okładka bez obwoluty i może jeszcze w złotej ramce z diamentami  :lol:

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1202 dnia: Listopad 12, 2016, 06:10:43 pm »
Nie wiem o co ci chodzi Antari? To jest moje zdanie, że za GL powiększony, ponad 500-stronnicowy (tak jak na zdjęciach), to może wart by był 119 zł. Ale nie standardowe Kryzysy. Cały czas przypominamy - wszystkie zagraniczne edycje mają za nie cenę podwójną, a nie potrójną. Niemcy, Francja, Wlk Brytania. Brazylijski Real stoi gdzieś na poziomie złotówki i tam właśnie tak jest.

Zresztą narzekasz, narzekasz a i tak Śmierć w Rodzinie kupisz. :) W regularnej Kolekcji jest za dużo dobrych tytułów, by je pominąć. :) A Egmont po starcie Kolekcji już na razie kolejnych Kryzysów w planach nie ma. Zobaczymy czy w maju 2017 r. coś się zmieni.

Offline buczanova

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1203 dnia: Listopad 12, 2016, 06:11:43 pm »
Jeśli Eaglemoss wyda u nas GL to nie będę miał problemu z ceną, jakakolwiek by nie była.  :biggrin:
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

mgnesium

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1204 dnia: Listopad 12, 2016, 06:33:41 pm »
Nie wiem o co ci chodzi Antari? To jest moje zdanie, że za GL powiększony, ponad 500-stronnicowy (tak jak na zdjęciach), to może wart by był 119 zł.

to może czytaj ze zrozumieniem, zamiast ciągle produkować beztreść.

"o co mu chodzi" masz łopatologicznie wyłożone w pierwszym zdaniu postu, do którego się odnosisz.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1205 dnia: Listopad 12, 2016, 08:49:57 pm »
@Bazyl
To, że ktoś kupi pojedynczy komiks to nie jest argument za kolekcją tylko za tym komiksem. Jakby Śmierć w Rodzinie wydał Egmont to też by zszedł. Kolekcja śmierdzi.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1206 dnia: Listopad 12, 2016, 09:51:41 pm »
Ja Blasku to widzę inaczej. Właśnie dzięki tym tytułom Kolekcja się broni i błyszczy na rynku. Bo to w niej chodzi - dobre komiksy za dobrą cenę, a wydawca i tak na tym zarobi. I taka Wieża Babel czy Latarnia Johnesa usprawiedliwia to wszystko i jest dowodem że warto było to wreszcie wydać w Polsce i warto to kupować. Inna by była sprawa, gdybyśmy poszli listą francuską z N52. Wtedy rzeczywiście skórka nie warta byłaby wyprawki. Ale mamy niemiecką, Old DC i ja jestem happy.

Weźmy np. to Długie Halloween co wyjdzie w środę. Gdy Mucha wydała to w 2013, to był to tak wielki hit, że zrobili dodruk, który też się rozszedł. A teraz nie dość, ze nakład będzie pewnie ze 2 razy większy od tego co Mucha dała, to jeszcze będzie o wiele tańszy. I ja za to chwalę ten Eaglemoss, tym bardziej, że więcej Sale'a nie będzie. :smile:

I skoro Egmont jest taki dobry, to czemu tego nie wydał wcześniej? Czemu np. na KnNZ trzeba było czekać aż 20 lat? Czemu to Dobry Komiks pierwszy wydał Wrogów Publicznych? Oni potrafią działać, tylko jeśli dostana potężnego kopa w tyłek od konkurencji. Gdyby nie kolekcje guzik byśmy zobaczyli, a nie Marvel i DC od Egmontu. Takie jest moje niezmienne zdanie na ten temat.


Ten temat nie dotyczy Egmiontu.
Baz chcesz koniecznie abyśmy wrócili do naszej poprzedniej rozmowy?
graves
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2016, 11:00:30 pm wysłana przez graves »

Offline kalbaro74

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1207 dnia: Listopad 12, 2016, 10:55:47 pm »


Weźmy np. to Długie Halloween co wyjdzie w środę. Gdy Mucha wydała to w 2013, to był to tak wielki hit, że zrobili dodruk, który też się rozszedł. A teraz nie dość, ze nakład będzie pewnie ze 2 razy większy od tego co Mucha dała, to jeszcze będzie o wiele tańszy. I ja za to chwalę ten Eaglemoss, tym bardziej, że więcej Sale'a nie będzie. :smile:
Ja 8azyliszku posiadam wydanie od Muchy które jest o wiele lepsze niż w kolekcji,a cena jak coś lepsze to musi być trochę droższe i dlatego nie kupię po raz drugi DH. To wydanie będzie dla tych co nie załapali się od Muchy i fanów panoramy i ramotek

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1208 dnia: Listopad 12, 2016, 11:15:32 pm »
@graves - przepraszam - nie będę więcej odpowiadał na zaczepki Blaskowitza, a o Egmoncie tylko w temacie Egmontu.

@kalbaro74 - całkowicie się z tobą zgadzam i popieram. Sam bym też nie kupił dubla. Mi tam forma kolekcyjna odpowiada i pasuje do każdego komiksu. Nie jestem fanem przepłacania za złocenia czy OHC. Mucha wydała drożej, Eaglemoss taniej i dzięki temu mogę teraz ten komiks mieć.

Offline LordDisneyland

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1209 dnia: Listopad 13, 2016, 01:14:41 am »
Jako, że nie jestem wielbicielem twardej oprawy z panoramą, zacząłem się poważnie zastanawiać nad wydaniem oryginalnym w miękkich okładkach....raptem 5 złociszy drożej, ale czy wytrzymam bez ramotek z archiwum? Oto jest pytanie  :cool:
PostScriptum- ile stronic ma liczyć dwutomowe wydanie WKKDC? Ten SC ma 384....
PS2 - cholera, 18 lat temu kupiłem wszystkie zeszyty "LH" w wersji francuskiej, bo kreska świetna- a treść nadal enigmatyczna, bo dotąd języka nie znam. W końcu się dowiem, czy warto było śledzić przestępcę :badgrin:

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1210 dnia: Listopad 13, 2016, 07:47:31 am »
PostScriptum- ile stronic ma liczyć dwutomowe wydanie WKKDC? Ten SC ma 384....
Muchowe wydanie ma 376 strony. W WKKDC będzie razem coś trochę ponad 400 stron.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1211 dnia: Listopad 13, 2016, 09:45:04 am »
Wydaje mi się czy bazyleusz jakiś czas temu pisał, że DH od Muchy sprzedawało się tragicznie, bo było w jednym grubym tomie, i że jedyne słuszne wydanie tego komiksu będzie w kolekcji.

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1212 dnia: Listopad 13, 2016, 10:26:58 am »
Jestem prenumeratorem wkkdc, więc kolejne dwa tomy LH będą u mnie dublem i pomimo tego, że wydam na nie 80 zł to nigdy nie pozbędę się wydania pierwszego od Muchy. Ten tom jest majestatyczny w porównaniu do wkkdc o dwie klasy lepszy, zbierający całość w jednym tomie.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1213 dnia: Listopad 13, 2016, 10:50:25 am »
Nie Kamilku - do DH ja mam zastrzeżenia, że drogi był i ze Sale go rysował. To Sprawiedliwość się słabiej sprzedawała/je bo ciągle są nówki sztuki dostępne w księgarniach. I rozumiem Itachiego, bo rynek jest taki, że dobrej dla siebie ceny za muszą Sprawiedliwość też nie uzyskam. I też będę miał dubla. No - jeśli tom "Na tropie Catwoman" nie pojawi się przed Sprawiedliwością, to będę mógł ominąć pierwszą część Justice, bo wypadnie akurat na ramieniu, pomiędzy Supermanem i Batmanem.


Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1214 dnia: Listopad 13, 2016, 11:37:20 am »
@Bazyliszek
Dzięki innym wydawnictwom komiksiarze mają w Polsce naprawdę wypasione kolekcje komiksów DC z takimi perełkami jak Długie Halloween, Mroczne Zwycięstwo, Zabójczy Żart czy Powrót Mrocznego Rycerza. Nie stawiaj pona tymi wydawnictwami jakiejś kolekcyjki, która będzie miała na razie jeden warty zakupu i premierowy komiks (DitF), który na dodatek wcale nie jest ani taki dobry ani taki przełomowy.

I jeszcze co do przeinaczania wypowiedzi innych użytkowników. Itachi bardzo wyraźnie napisał, że nie sprzeda DH bo ten tom w wydaniu Muchy jest piękny. Nie dlatego, że nie dostanie za niego dobrej ceny.

Aha. Polecanie ludziom komiksu, bo ma ważną część panoramy na grzbiecie to kretynizm.