Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2  (Przeczytany 316785 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline brzon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1410 dnia: Listopad 28, 2016, 11:37:28 am »
Niesamowite rewelacje w poniedziałek :smile: Nie wierzę, że ktoś może twierdzić, że Egmont wydaje gorzej niż Eaglemoss swoją pożal się Boże kolekcję. Chociażby wydana niedawno Elektra Assassin stoi lata świetlne dalej od tomów WKKDC. "Oliver Green", smród kloaczny itd. Ktoś postował także na FB zdjęcie tomu WKKDC z odwrotnie (do góry nogami) wydrukowanym komiksem w stosunku do okładki. Błędy w tłumaczeniu i pomylone dymki to błędy, które oczywiście nie powinny się zdarzać w przypadku żadnego z wydawców. Mimo wszystko łatwiej mi wybaczyć Egmontowi, biorąc pod uwagę ilość pozycji jakie miesięcznie wydaje niż Hachtte czy Eaglemoss, które nie potrafi ogarnąć kilku pozycji w miesiącu.
Przyznam szczerze, że wywody kolegi Antariego coraz bardziej mnie irytują. Cała jego publicystyka w tym wątku to hejt na kolekcję DC. To ciekawe, bo czytelnikiem kolekcji nie jest, woli czytać oryginały OHC, co akurat bardzo chwalę, bo mogę poczytać jego ciekawe recenzje wydań Marvela.
Dlatego tym bardziej dziwi mnie, dlaczego akurat w tym wątku kolega tak bardzo się udziela (powtórzmy jeszcze raz - nie jest on czytelnikiem kolekcji).
Co do wydać DC Deluxe (jak sama nazwa wskazuje) - czarna, matowa i brudząca w czasie czytania dłonie okładka, często z krzywym grzbietem, to ma być DELUXE??? No przepraszam bardzo, poza powiększonym formatem nie ma żadnych plusów. Wolałbym te wydania w zwykłej twardej okładce, zwykłym formacie, z tymi samymi fajnymi dodatkami, gdyż pozostałe wydania Egmontu uważam za bardzo dobre (poza wpadkami drukarskimi, zabrudzeniami itp.).
I na koniec moja ocena jakości kolekcji DC - zgadzam się, że to wydanie ekonomiczne. Smrodu na szczęście już nie ma, ale ja nie narzekam. Oczywiście cena wydania specjalnego to żart, ale pamiętać trzeba o jednym - to partwork, wydanie kioskowe, kolekcja, inna para kaloszy. Nie chcesz - nie kupuj, nie hejtuj, odpuść! (do kolegi Antariego).

Offline Murazor

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1411 dnia: Listopad 28, 2016, 11:43:44 am »
Dlatego tym bardziej dziwi mnie, dlaczego akurat w tym wątku kolega tak bardzo się udziela (powtórzmy jeszcze raz - nie jest on czytelnikiem kolekcji).
Na forum od dłuższego czasu jest przyzwolenie na pisanie o rzeczach, których się nie widziało (vide bazyliszek i brak bana chociaż był obiecany) więc niech Antari też sobie pisze. Innym wolno to nam też.
Żeby nie było całkowitego offtopu. Dotarła do mnie paczka z 6-7. Reklamowanego Husha z początka września dalej nie ma. Chociaż BOK twierdzi, ze paczka została wysłana na początku listopada i "już już na dniach", "w tym tygodniu", "do piątku na pewno dotrze". 3 rozmowy telefoniczne z nie pomogły, jakieś inne pomysły jak wymusić reklamację?

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1412 dnia: Listopad 28, 2016, 11:44:15 am »
Nie wierzę, że ktoś może twierdzić, że Egmont wydaje gorzej niż Eaglemoss swoją pożal się Boże kolekcję.
Kto tak twierdzi? bardzo poproszę o cytat.  :smile:

Ktoś postował także na FB zdjęcie tomu WKKDC z odwrotnie (do góry nogami) wydrukowanym komiksem w stosunku do okładki.
Jakby z Egmontu nikt nigdy takiego zdjęcia nie wstawiał  :smile:
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2016, 11:49:09 am wysłana przez JanT »

Offline dudi1212

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1413 dnia: Listopad 28, 2016, 11:57:21 am »
Na forum od dłuższego czasu jest przyzwolenie na pisanie o rzeczach, których się nie widziało (vide bazyliszek i brak bana chociaż był obiecany) więc niech Antari też sobie pisze. Innym wolno to nam też.
Żeby nie było całkowitego offtopu. Dotarła do mnie paczka z 6-7. Reklamowanego Husha z początka września dalej nie ma. Chociaż BOK twierdzi, ze paczka została wysłana na początku listopada i "już już na dniach", "w tym tygodniu", "do piątku na pewno dotrze". 3 rozmowy telefoniczne z nie pomogły, jakieś inne pomysły jak wymusić reklamację?


W temacie tomów 6 i 7 - Eaglemoss odpisało mi, że wysłali w czwartek, więc pewnie też dostanę dzisiaj. Lecą w kulki;)
Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

Offline Eragon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1414 dnia: Listopad 28, 2016, 12:01:38 pm »
Przyznam szczerze, że wywody kolegi Antariego coraz bardziej mnie irytują. Cała jego publicystyka w tym wątku to hejt na kolekcję DC. To ciekawe, bo czytelnikiem kolekcji nie jest, woli czytać oryginały OHC, co akurat bardzo chwalę, bo mogę poczytać jego ciekawe recenzje wydań Marvela.
Dlatego tym bardziej dziwi mnie, dlaczego akurat w tym wątku kolega tak bardzo się udziela (powtórzmy jeszcze raz - nie jest on czytelnikiem kolekcji).
Co do wydać DC Deluxe (jak sama nazwa wskazuje) - czarna, matowa i brudząca w czasie czytania dłonie okładka, często z krzywym grzbietem, to ma być DELUXE??? No przepraszam bardzo, poza powiększonym formatem nie ma żadnych plusów. Wolałbym te wydania w zwykłej twardej okładce, zwykłym formacie, z tymi samymi fajnymi dodatkami, gdyż pozostałe wydania Egmontu uważam za bardzo dobre (poza wpadkami drukarskimi, zabrudzeniami itp.).
I na koniec moja ocena jakości kolekcji DC - zgadzam się, że to wydanie ekonomiczne. Smrodu na szczęście już nie ma, ale ja nie narzekam. Oczywiście cena wydania specjalnego to żart, ale pamiętać trzeba o jednym - to partwork, wydanie kioskowe, kolekcja, inna para kaloszy. Nie chcesz - nie kupuj, nie hejtuj, odpuść! (do kolegi Antariego).
Też już powoli irytuje mnie pisanie w kółko przez Antariego, że kolekcja to samo złooooo! :wink: W tej kwestii jest trochę jak zdarta płyta, w kółko pisze to samo.
A sprawa jest prosta: oczywiście, że Egmont wydaje w lepszej jakości  komiksy(i też jakoś nie widziałem by ktoś to zbytnio negował), ale szczerze jakość wydań WKKDC jest po prostu dobra(błędy, wpadki, zdarzają się wszystkim). A czytając posty Antariego ktoś mógłby odnieść wrażenie, że są wydawane jak komiksy z Tm- semica. :wink: Ja naprawdę rozumiem, że są ludzie, którzy lubią wszystko mieć w super, hiper jakości, ale naprawdę takie narzekanie na jakość WKKDC jest już nudne i irytujące. Komuś nie odpowiada kolekcja to niech nie kupuje i tyle.
A jeszcze co do jakości DC Deluxe: przed Gwiazdką wpadnie w moje ręce pierwsze DC Deluxe(,,Kryzys na...'') wtedy sam ocenię, ale chyba też bym wolał normalną okładkę niż  to co nam serwuje Egmont, no ale wypowiem się później na ten temat. :wink:
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2016, 01:36:09 pm wysłana przez Eragon »
Fan ,,majtek na głowie''. :D

Offline AvengerGT

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1415 dnia: Listopad 28, 2016, 12:42:57 pm »
Niesamowite rewelacje w poniedziałek :smile: Nie wierzę, że ktoś może twierdzić, że Egmont wydaje gorzej niż Eaglemoss swoją pożal się Boże kolekcję.
Ktoś tak rzeczywiście napisał? Rozumiem, że to kolejny pretekst żeby wyzłośliwiać się nad kolekcją...

Dzisiaj miałem okazję porównać kolory z tych samych komiksów od różnych wydawnictw.
Po lewej Eaglemoss, po prawej Mucha:



Mam nadzieję, że jakieś tam różnice będzie widać na Waszych monitorach, ale trzeba przyznać jedno - albumy od Eaglemoss z pewnością nie mają problemów z kolorami. Są odpowiednio nasycone, a np. krew nie wygląda jakby miała romans z sokiem pomarańczowym  :badgrin: Nie sugerujcie się czernią po prawej, bo jak widać pada tam więcej światła, ale sama również jest jakby mniej nasycona.

Nieprzyjemny zapach był w pierwszych tomach, teraz tego problemu już raczej nie ma. Odwrócona zawartość względem okładki to przecież bardzo jednostkowe przypadki...

Oczywiście wydanie Muchy nadal uważam za ładniejsze, chociażby dlatego, że cała historia jest w jednym tomie i samo klejenie/złożenie jest solidniejsze - Eaglemoss nadal ma problemy z utrzymaniem odpowiedniego położenia kartek względem okładki, jak dotąd niemal wszystkie tomy mają jakieś tam przekrzywienie.


Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1416 dnia: Listopad 28, 2016, 01:03:01 pm »
albumy od Eaglemoss z pewnością nie mają problemów z kolorami. Są odpowiednio nasycone, a np. krew nie wygląda jakby miała romans z sokiem pomarańczowym  :badgrin:
Różnicę w kolorach widać, a zresztą wiele osób również stwierdzało, że tak jest, a więc przyjmuję to za fakt.
Ale z drugiej strony czy to jest naprawdę wada muchowego wydania? W końcu to jest Gotham City - brudne i mroczne miasto, tam nie powinno być przaśnie jak na jarmarku.

Offline AvengerGT

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1417 dnia: Listopad 28, 2016, 01:06:53 pm »
Różnicę w kolorach widać, a zresztą wiele osób również stwierdzało, że tak jest, a więc przyjmuję to za fakt.
Ale z drugiej strony czy to jest naprawdę wada muchowego wydania? W końcu to jest Gotham City - brudne i mroczne miasto, tam nie powinno być przaśnie jak na jarmarku.
Trochę naciągane tłumaczenie  :wink: Prawdopodobnie wszystkie tomy będą mogły się pochwalić dobrze nasyconymi kolorami i jest to na pewno niemały plus, szczególnie że swego czasu temat wyblakłych stron (chyba muchy i wkkm właśnie) był dość żywo komentowany.
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2016, 01:22:42 pm wysłana przez AvengerGT »

Offline anx239

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 162
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • "More human than human" is our motto.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1418 dnia: Listopad 28, 2016, 01:52:57 pm »
Reklamowanego Husha z początka września dalej nie ma. Chociaż BOK twierdzi, ze paczka została wysłana na początku listopada i "już już na dniach", "w tym tygodniu", "do piątku na pewno dotrze". 3 rozmowy telefoniczne z nie pomogły, jakieś inne pomysły jak wymusić reklamację?
Mam tak samo z Kołczan 2...
Wiem, żadna to odpowiedź. Czekam z następną rozmową telefoniczną do końca tygodnia.
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." - Roy Batty

Offline Cycol

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1419 dnia: Listopad 28, 2016, 02:17:16 pm »
Dzisiaj miałem okazję porównać kolory z tych samych komiksów od różnych wydawnictw.
Po lewej Eaglemoss, po prawej Mucha:



Mam nadzieję, że jakieś tam różnice będzie widać na Waszych monitorach, ale trzeba przyznać jedno - albumy od Eaglemoss z pewnością nie mają problemów z kolorami. Są odpowiednio nasycone, a np. krew nie wygląda jakby miała romans z sokiem pomarańczowym  :badgrin:
a na moje oko w wydaniu eaglemoss krew wyglada jakby miala romans z barszczem :D

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1420 dnia: Listopad 28, 2016, 02:18:37 pm »
Przyznam szczerze, że wywody kolegi Antariego coraz bardziej mnie irytują. Cała jego publicystyka w tym wątku to hejt na kolekcję DC.
Z takimi prywatnymi odczuciami uderzaj na PW. To nie temat o mojej osobie.

To ciekawe, bo czytelnikiem kolekcji nie jest, woli czytać oryginały OHC, co akurat bardzo chwalę, bo mogę poczytać jego ciekawe recenzje wydań Marvela.
Dlatego tym bardziej dziwi mnie, dlaczego akurat w tym wątku kolega tak bardzo się udziela (powtórzmy jeszcze raz - nie jest on czytelnikiem kolekcji).

Skąd wniosek, że nie jestem? Mam kilka tomów WKKDC, najbliższy jaki planuję kupić to Śmierć w rodzinie. Nie jestem z kolei prenumeratorem. Mimo wszystko czuję się w jakiś tam sposób uprawniony o dyskutowaniu na temat wyższości wydań E. nad Eaglemoss. Każdy ma oczywiście swoje standardy.

Jasne, nie ma problemu mogę się zamknąć i odsunąć w cień jeżeli tyle osób to tak bardzo irytuje. Rozumiem zatem, że to wątek wyłącznie dla wazeliniarzy kolekcji? Jakikolwiek krytyczny głos w sprawie wydań jest odczytywany jako hejt i jest niemile widziany.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1421 dnia: Listopad 28, 2016, 02:24:10 pm »
Antari chciałby mieć wszystko w wydaniu TurboOHC w oprawie z platyny.  :smile: Jak nie nadaje na "ekonomiczne" wydania z Egmont NOW to na "pożal się Boże" WKKDC. W czasach TM-Semic to on by się chyba ciął jak TM-Semic swoje wydania  :lol:


Eeeee - oddawaj mój copywright. Ja już dawno pisałem Antariemu, że by chciał tylko komiksy oprawione w skórę, złocenia i na papierze czerpanym, oczywiście najlepiej w formacie A3. Polscy komiksiarze jedna wolą skromniejsze wydania. A Antari zaciska zęby i ważne tytuły jednak kupuje, bo nie ma wyjścia. :smile: Sam opowiadał o swojej półeczce z oderwanymi tomami Kolekcji. Ale boli to jego duszę i dlatego nam się tak żali, licząc na odrobinę zrozumienia. :smile:


Kolekcje wygrywają ceną, dostępnością i częstotliwością wychodzenia. Wchodzisz do \empiku i zawsze możesz wyjść z niego z komiksem, lub dwoma. Sprawdza się to już od 4 lat i będzie się sprawdzać kolejne. Niestety - gdzieś oszczędności trzeba było zrobić dlatego mamy cienkipapier ,druk w Hiszpanii i brak informacji w boku. Wiedzialem, że tak bedzie i ostrzegałem innych by nie dali się znowu władować w prenumeratę podobną do haszetowej.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1422 dnia: Listopad 28, 2016, 02:28:55 pm »
Rozumiem zatem, że to wątek wyłącznie dla wazeliniarzy kolekcji?
No co pan?  :smile: Sam tu wrzucałem błędy WKKDC "Ziemia Dwa" czy źle podpisane okładki.

Offline AvengerGT

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1423 dnia: Listopad 28, 2016, 02:31:49 pm »
a na moje oko w wydaniu eaglemoss krew wyglada jakby miala romans z barszczem :biggrin:
Gdyby to podchodziło pod barszcz to było by dość bliskie prawdziwej krwi. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że to raczej mieszanka krwi i wody, więc jakieś mocno intensywne barwy byłyby przesadzone.

No co pan?  :smile: Sam tu wrzucałem błędy WKKDC "Ziemia Dwa" czy źle podpisane okładki.
To samo u mnie. Na prawdę nie mam problemów z rzeczową krytyką wkkdc

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1424 dnia: Listopad 28, 2016, 03:01:10 pm »
Kolekcje wygrywają ceną, dostępnością i częstotliwością wychodzenia. Wchodzisz do empiku i zawsze możesz wyjść z niego z komiksem, lub dwoma. Sprawdza się to już od 4 lat i będzie się sprawdzać kolejne.

Nie, ceną i dostępnością wygrywają Marvel Now (empik, sklep branżowym, dyskont książkowy) i teraz też dostępnością (kolekcje to tylko 2 tomy na miesiąc). I najważniejsze mamy całą kompletną serie a nie wybiórcze numery z urwaną historią. :smile: (choć nie w przypadku WKKM)
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2016, 03:04:38 pm wysłana przez mkolek81 »

 

anything