trawa

Autor Wątek: A mnie się te rysunki nie podobają...  (Przeczytany 19675 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gobender

Odp: A mnie się te rysunki nie podobają...
« Odpowiedź #60 dnia: Wrzesień 12, 2016, 03:39:27 pm »
I może jeszcze nie przedstawia wartości artystycznej ?

Dla mnie? W przypadku superhero? Zazwyczaj zerową.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: A mnie się te rysunki nie podobają...
« Odpowiedź #61 dnia: Wrzesień 12, 2016, 04:24:25 pm »
Zastosowanie zwrotu " i to są ładne rysunki " jak najbardziej dalej aktualne.
Stwierdzenie, ze w komiksie sa "ladne rysunki", czyli odwolanie do jedynie do kategorii czysto estetycznych, czy to obiektywnych (teoria sztuki), czy tez nawet czysto subiektywnych (czyli "bo sa w moim guscie i mi sie podobaja), jest jak najbardziej zasadne. Niemniej jednak, juz negatywne ocenianie komiksu na podstawie tego, ze wg oceniajacego w komiksie sa "brzydkie rysunki" (wg tych samych kategorii), tak jak zwykles to robic np. Ty, zasadne juz nie jest. 

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: A mnie się te rysunki nie podobają...
« Odpowiedź #62 dnia: Wrzesień 12, 2016, 04:45:57 pm »
Niemniej jednak, juz negatywne ocenianie komiksu na podstawie tego, ze wg oceniajacego w komiksie sa "brzydkie rysunki" (wg tych samych kategorii), tak jak zwykles to robic np. Ty, zasadne juz nie jest.


Nie samego komiksu ale tej części składowej komiksu. Eot z mojej strony.


Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: A mnie się te rysunki nie podobają...
« Odpowiedź #63 dnia: Wrzesień 12, 2016, 04:53:33 pm »
Dla mnie? W przypadku superhero? Zazwyczaj zerową.
A co ma gatunek do okładki (rysunku)? Panie, skończ Pan.

Na odtrutkę od tych bzdur popatrzę sobie na tą jakże zerową artystycznie okładkę.

mgnesium

  • Gość
Odp: A mnie się te rysunki nie podobają...
« Odpowiedź #64 dnia: Wrzesień 12, 2016, 05:10:51 pm »
ja tylko śledzę, ale wydaje mi się że benderowi chodziło o warianty (taki był kontekst). tutaj za okładkę odpowiada rysownik serii, więc chyba można ją uznać za część składową dzieła.

ps. tak, chciałbym żeby egmont tę serię u nas wydał.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2016, 05:14:43 pm wysłana przez mgnesium »

Offline absolutnie

Odp: A mnie się te rysunki nie podobają...
« Odpowiedź #65 dnia: Wrzesień 12, 2016, 05:20:01 pm »

ps. tak, chciałbym żeby egmont tę serię u nas wydał.


Wydanie komiksu "Elektra. Assassin" można chyba uznać za (drobny) krok w tę właśnie stronę.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: A mnie się te rysunki nie podobają...
« Odpowiedź #66 dnia: Wrzesień 12, 2016, 05:23:08 pm »
ja tylko śledzę, ale wydaje mi się że benderowi chodziło o warianty (taki był kontekst). tutaj za okładkę odpowiada rysownik serii, więc chyba można ją uznać za część składową dzieła.

ps. tak, chciałbym żeby egmont tę serię u nas wydał.
Możliwe. Ale dalej: okładki  (warianty czy nie) prezentują poziom artystyczny zależny od artysty i jego pomysłu. A nie od tego, że to superhero do jasnej!

Offline gobender

Odp: A mnie się te rysunki nie podobają...
« Odpowiedź #67 dnia: Wrzesień 12, 2016, 06:10:12 pm »
Możliwe. Ale dalej: okładki  (warianty czy nie) prezentują poziom artystyczny zależny od artysty i jego pomysłu. A nie od tego, że to superhero do jasnej!

Do jasnej czego... jasno i wyraźnie mówię DLA MNIE i ZAZWYCZAJ. A wskazuję superhero, bo akurat w tym gatunku dla mnie w ostatnich latach rysunek jest na dennym artystycznie poziomie. (włączając ten niby artystyczny bazgroł powyżej). Sorry. Takie mam zdanie i koniec. Przecież nie będę za nie przepraszał i go zmieniał tylko dlatego, że masa ludzi tu kupuje trykoty.
Może właśnie dlatego masa ludzi je kupuje. Bez obrazy, ale aspekt komercyjny pozostaje tu nie bez znaczenia.



Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: A mnie się te rysunki nie podobają...
« Odpowiedź #68 dnia: Wrzesień 12, 2016, 06:34:21 pm »
Spoko. Jakimś cudem od takiego konesera oczekiwałem czegoś więcej niż bazylowate "no przecież mówię że nie lubię!" + <odgłos tupnięcia stópką>

A co do faktycznej dyskusji to bardzo przekonują mnie argumenty Kukiego. Moim zdaniem (ubogim w wymowie, bo nie znam tylu trudnych słów) kadr czy plansza funkcjonuje jako składowa narracji komiksowej i wyrwana z kontekstu jest wypaczona. Owszem, może być ładna, można się nią zachwycać ale to już nie komiks i dzielenie komiksu na takie fragmenty to jak oglądanie filmu klatka po klatce. Można znaleźć jakiś ładny kadr, ale traci się sens dzieła.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: A mnie się te rysunki nie podobają...
« Odpowiedź #69 dnia: Wrzesień 12, 2016, 06:53:52 pm »

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: A mnie się te rysunki nie podobają...
« Odpowiedź #70 dnia: Wrzesień 12, 2016, 07:01:12 pm »
To powyżej mnie rozbawiło. Daję lajka. A warianty Younga są przesłodkie!  :D

Offline Epekeina

Odp: A mnie się te rysunki nie podobają...
« Odpowiedź #71 dnia: Wrzesień 12, 2016, 07:18:02 pm »
No cóż niektórzy czytają rysunki, niektórzy je oglądają < po czym udał się na oglądanie książki i czytanie filmu >
Co prawda ten cytat liczy sobie parę dni, ale został odświeżony "zabawnym" memem.
Przecież w antropologii, socjologii i filozofii takie metafory funkcjonują od bardzo dawna - jeśli nie od zawsze: i tak kulturę traktuje się jako tekst, który można czytać, stąd wszelkie składowe kultury można czytać; podobnie np. percepcję dźwięków określa się mianem spostrzeżenia itd.
Czasami ironia nie skrywa ani inteligencji, ani zdrowego rozsądku, a jedynie ignorancję żywiącą o sobie samej błędne mniemanie.

Offline gobender

Odp: A mnie się te rysunki nie podobają...
« Odpowiedź #72 dnia: Wrzesień 12, 2016, 07:30:53 pm »
Spoko. Jakimś cudem od takiego konesera oczekiwałem czegoś więcej niż bazylowate "no przecież mówię że nie lubię!" + <odgłos tupnięcia stópką>

... Nawet nie zamierzałem rozwijać tego tematu, bo dyskusję tego typu uważam za raczej pozbawiona sensu. Odpowiedziałem na prowokacyjne pytanie co do variant covers i na tym miało się skończyć.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: A mnie się te rysunki nie podobają...
« Odpowiedź #73 dnia: Wrzesień 12, 2016, 07:40:26 pm »
Co prawda ten cytat liczy sobie parę dni, ale został odświeżony "zabawnym" memem.
Przecież w antropologii, socjologii i filozofii takie metafory funkcjonują od bardzo dawna - jeśli nie od zawsze: i tak kulturę traktuje się jako tekst, który można czytać, stąd wszelkie składowe kultury można czytać; podobnie np. percepcję dźwięków określa się mianem spostrzeżenia itd.
Czasami ironia nie skrywa ani inteligencji, ani zdrowego rozsądku, a jedynie ignorancję żywiącą o sobie samej błędne mniemanie.


Oj już dobrze, dobrze. Jestem ignorantem, który zamiast czytać filmy je ogląda. Hyhy

fragsel

  • Gość
Odp: A mnie się te rysunki nie podobają...
« Odpowiedź #74 dnia: Wrzesień 12, 2016, 07:59:30 pm »
Skoro film można jedynie obejrzeć, to jak potem ODCZYTAĆ jego sens lub przesłanie?  :wink:

 

anything