trawa

Autor Wątek: Przygody Stasia i złej nogi  (Przeczytany 2994 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline hans

Przygody Stasia i złej nogi
« dnia: Wrzesień 23, 2016, 06:06:32 pm »
Smutne, że nikt nie napisał nic o tym komiksie.

Wyjątkowy komiks. Kupiłem go za psie pieniądze, a jest wydany naprawdę fajnie - albumik ze sztywną okładką ze skrzydełkami. Zaś w środku jest jeszcze lepiej. Komiks jest jednocześnie zabawny i smutny. Sceny z życia Stasia są urocze i ujmujące swoją niewinnością, innym razem zwyczajnie zabawne (kilka razy zaśmiałem się głośno podczas czytania), a innym razem wzruszające i smutne. Jak to w życiu bywa. Bo "Przygody Stasia i złej nogi" to bardzo życiowy komiks. Bohaterowie są z krwi i kości, a ich problemy rzeczywiste. Wspaniała jest łatwość, z jaką autor tworzy bohaterów, do których błyskawicznie czujemy sympatię. W ogóle zaskakuje nagromadzenie różnorodnych emocji w tak małym komiksie. A niby przez cały czas jednak trzymamy się w obrębie tych samych tematów. To ile Tomasz Grządziela potrafi z nich wycisnąć wciąż trzymając się stałej stylistyki jest niesamowite.

Jak dla mnie to taka mała perełka. Polecam, szczególnie, że niewiele kosztuje :)

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Przygody Stasia i złej nogi
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 23, 2016, 06:49:15 pm »
Jakoś nawet nie zarejestrowałem, że "Staś i zła noga" wyszedł w papierze. Żałuję, że znam go z netu
http://zlanoga.blogspot.com/2015/06/71-koniec.html
bo paski jednak zdecydowanie wolę czytać w formacie książkowym.

Ogólnie dobry, inteligentny, wrażliwy a zarazem naprawdę zabawny polski komiks.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline kenji

Odp: Przygody Stasia i złej nogi
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 23, 2016, 07:08:49 pm »
Hmm. Ja to za psie pieniadze nie kupiłem , mimo fajnej zniżki na bonito ... :) chodzi o to ze wlasnie wcale noe uważam ze komiks był tani. Bo mały format  i druk BW, ale ...ale przeciez to wcale nie jest najwazniejsze. Wazne w tym krótkim wywodzie jest to , ze komiks wart jest uwagi. Tak jak szanowni przedmówcy ( chyba przedpiszący) zauważyli - komiks wesoły a zarazem smutny. No i ta noga...;) Musicie to zobaczyc !

Offline Lesiok

Odp: Przygody Stasia i złej nogi
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 23, 2016, 09:05:09 pm »
Ja Stasia znam z internetu. Na początku myślałem, że będzie to jakaś tam sobie historyjka bez większego sensu. Szybko się przekonałem jak bardzo się myliłem. Wersja papierowa znalazła się w koszyku zaraz po wydaniu. Komiks na jednej stronie doprowadza czytelnika do śmiechu, a na następnej potrafi wzruszyć do łez. Mimo tak małej formy postacie są wykreowane przecudownie. Nawet noga ma tu swój charakter :D wizyty u pani psycholog to chyba moje ulubione części.

Offline kosmoski

Odp: Przygody Stasia i złej nogi
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 12, 2016, 01:03:03 pm »
Zgodzę się z przedmówcami. Komiks rewelacyjny, wciągajacy, poruszajacy strasznie ciężki temat w tak przystępny i rozbrajający sposób. Też polecam

Offline LordDisneyland

Odp: Przygody Stasia i złej nogi
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 13, 2016, 11:53:40 am »
Kulminacja nieszczęść w tym komiksie jest niesamowita...kalectwo [chyba również ułomność psychiczna], samotność, odrzucenie, bieda...ech, długo by wymieniać. Mam wrażenie, że autor trochę jednak z tym przesadził.
Ale fakt faktem, oderwać się nie mogłem. Choć na papierową "Nogę" chyba się nie zdecyduję.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Przygody Stasia i złej nogi
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 13, 2016, 03:19:07 pm »
Podczas MFKiG rozmawiałem trochę z autorem na temat tego komiksu:


"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope