trawa

Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 616832 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adro

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #135 dnia: Październik 14, 2015, 09:09:02 pm »
no do mnie tez idzie spore zamowienie z gildii. Do tej pory nie bylo problemow, ale zaczynam sie troszke denerwowac :razz: :biggrin:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline amsterdream

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #136 dnia: Październik 14, 2015, 09:09:10 pm »
Na chwilę obecną JEDYNY dobrze pakujący sklep to Literacka. Szkoda, że nie mają w ofercie wszystkich wydawnictw  :doubt:

Offline dudi1212

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #137 dnia: Październik 14, 2015, 09:13:09 pm »
Wszedłem na Bonito i czytam, że aktualnie stronę przegląda 1 667 osób.

Jeśli 20 % z nich coś zamówi i potem z tych 20 % 2 osoby będą narzekały po odbiorze na złe pakowanie, to Bonito to zleje i nie zmieni podejścia do pakowania.

Dyskonty mają niskie ceny, a pakowanie w pancerny sposób wszystkiego zwiększa im koszty. Wolą te 3 paczki wymienić, albo pancernie zapakować - jeśli przeczytają komentarz, bo ich to po prostu mniej kosztuje;)
Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

Offline adro

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #138 dnia: Październik 14, 2015, 09:13:57 pm »
ano wlasnie i tu jest pies pogrzebany. Generalnie ostatnio zamawiam z gildii i nieprzeczytane i wszystko jest ok, ale raz jest dobre zabezpieczenie raz nie. Nie wiem od czego to zalezy, moze od ilosci babelkow w magazynie  :razz:
pzdr
ps wszystkie wydawnictwa powinny wspolpracowac z tanszymi ksiegarniami, a nie mamy takie hocki-klocki  :biggrin:
 
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #139 dnia: Październik 14, 2015, 09:16:49 pm »
Nie ma nic gorszego niż komiksy zapakowane w styropian, który potem lata po całym domu

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #140 dnia: Październik 14, 2015, 09:18:16 pm »
Kiedyś też tak napisałem i otrzymałem kilka Thorgali ostro obitych na rogach.
Ja też tak kiedyś miałem, tylko z Hellboyem. Ale po prostu mu dorysowałem i teraz jest ok ;-)

ja sam natomiast obecnie czekam na uznanie reklamacji i (ewentualny) zwrot kosztów odesłania ze strony sklepu gildii.
Jak to czekasz na uznanie reklamacji? Mnie zawsze uznają na drodze mailowej, jeszcze przed odeslaniem komiksów i to nawet bez zadnych fotek. Moja ostatnia reklamacje (patrz: jedno z moich narzekan powyzej) juz podobno wyslali lub wysla jutro.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #141 dnia: Październik 14, 2015, 09:23:45 pm »
Ja też tak kiedyś miałem, tylko z Hellboyem. Ale po prostu mu dorysowałem i teraz jest ok :wink:


Niegrzeczny jesteś. Biedak starał się aby mu nie odrastały. Ciągle szlifierką je skracał. Nawet w filmie to pokazali. Tv trzeba wierzyć :wink:
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

mgnesium

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #142 dnia: Październik 14, 2015, 09:27:15 pm »
Jak to czekasz na uznanie reklamacji? Mnie zawsze uznają na drodze mailowej, jeszcze przed odeslaniem komiksów i to nawet bez zadnych fotek. Moja ostatnia reklamacje (patrz: jedno z moich narzekan powyzej) juz podobno wyslali lub wysla jutro.

u mnie troszkę się to przeciąga. wymianę obitej monografii pana rosińskiego uznano od razu (także korespondencyjnie), natomiast w przypadku incala pojawiła się sugestia nieco dłuższej drogii decyzyjnej (zgodnie z regulaminem, wg którego - i co sam muszę przyznać - wada jest obecnie niewielka ; to że prawdopodobnie będzie pogłębiać z każdą kolejną lekturą to inna sprawa). zatem czekam.

Offline p3rshing

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #143 dnia: Październik 14, 2015, 09:49:24 pm »
Sporo zamawiam, z różnych sklepów - głównie kierując się ceną i przyznam szczerze, że bardzo rzadko coś takiego mi się zdarza. Nie robię wielkich zamówień, góra kilka pozycji, może to ma znaczenie, ale mało jest takich przypadków gidze mógłbym na pakowanie psioczyć. Jeśli juz się zdarzy coś uszkodzonego to zazwyczaj wygląda to jak uszkodzenie magazynowe/produkcyjne jeszcze sprzed pakowania. Wydaje mi się, że tutaj jest największa masakra, a nie w samym pakowaniu.

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #144 dnia: Październik 14, 2015, 10:16:37 pm »
Bonito/Aros słabo pakują. Kupowałem tam kilka razy i zawsze był tylko zwykły karton jako zabezpieczenie. Komiksy w A4 dochodziły poobijane.
No tak, ale w punkcie odbioru nie dali mi kartonu, tylko albumy do ręki. :smile:
Szkoda, że ten rabat nie obowiązuje cały czas, bo miałbym załatwioną większość komiksów (wiadomo, oprócz Studia Lain, czy innych Znakomitych) i bym już nie patrzył, że coś jest gdzieś 1 zł droższe. Tu nie płaci się za wysyłkę, co sprawia, że mogę sobie zamówić nawet jeden album, na który aktualnie mam ochotę i bez strachu, że mi zniszczą w transporcie odebrać albumik. Wyczuwam zamówienie Juana Solo, jeszcze w tym tygodniu. Ale na razie Blueberry #5. Ramirez już tam chwali w europejskich. :)

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #145 dnia: Październik 14, 2015, 10:28:23 pm »
Odebrałem wczoraj Fistaszki w punkcie odbioru. O dziwo tym razem Merlin nie anulował mojego zamówienia. Coś nowego, komiks otrzymałem w stanie bardzo dobrym. Za taką cenę się skusiłem i muszę przyznać, że będzie to mój pierwszy kontakt z Fistaszkami.

Niestety, Gigant.pl anulował moje zamówienie z pierwszym tomem Mrocznej Wieży. W tym wypadku muszę jednak pochwalić sklep, bo w ekspresowym tempie otrzymałem zwrot gotówki na konto. Szkoda tylko, że nadal nie mogę rozpocząć lektury serii. Ale zachowali się bardzo fair.


Offline muaddib85

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #146 dnia: Październik 15, 2015, 05:36:01 am »
Moje ostatnie 3 zamówienia to "nieprzeczytane", "gildia" i "merlin". W każdym ze sklepów komiksy były zapakowane w karton ze strefami zgniotu (najsolidniejszy w merlinie). Dodatkowo w gildii była folia bąbelkowa, a w merlinie "pianka". Nie zdażyło mi się jeszcze uszkodzenie w transporcie, a jeśli jakieś były to ewidentnie było to uszkodzenie magazynowe. Mam pecha do DC Deluxe - "miękka" okładka w połączeniu z obwolutą zwiększa ryzyko i widoczność wgniotek na okładce. Zamówiłem dziś w bonito Incal i Pasażerów Wiatru, żeby mi nie uciekły, i pierwszy raz dopisałem komentarz o solidnym pakowaniu:) Ciekawe co z tego wyniknie.

Offline p3rshing

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #147 dnia: Październik 15, 2015, 07:10:31 am »
Teraz przypomniałem sobie, że ostatnio przyszła do mnie prenumerata Pratchetta i tom pierwszy był tak zgnieciony na grzbiecie, ze to nie do przyjęcia. Ale moim zdaniem w takim stanie został zapakowany. W paczce był jeszcze tom 3 i 4 (2 się wyczerpała i muszą dodrukować - ponoć tak duże zainteresowanie jest tą kolekcją) i były idealne, a co ciekawe tom 1 był w środku między 3 i 4. Moim zdaniem często firmy pakują ksiązki w stanie kiepskim bo dużo ludzi takie paczki przyjmuje i nie interweniuje, tylko machają ręką.

Offline wilk

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #148 dnia: Październik 15, 2015, 10:49:17 am »
Jeśli przynosi to skutek, to może ma to sens.
Zamówiłem ostatnio Incala, Juana Solo i Rodryka w sklepie gildii. Bez dopisku:) Zobaczymy w jakim stylu przyjdzie.
Ja zawsze zamawiam bez dopisku. A jak raz zrobiłem taki dopisek w Literackiej to efekt był tylko odwrotny.


W każdym razie wczoraj odebrałem paczkę z Gildii z ośmioma komiksami w najróżniejszym formacie, poczynając od "Juana Solo" i "Castaki" na "Wróć do mnie jeszcze raz" kończąc. Komiksy były włożone chyba w największy karton jaki do tej pory odbierałem, owinięte folią bąbelkową. W środku było sporo luzu więc trochę w środku latały. Komiksy, również giganty od Scream, przyszły w stanie idealnym oprócz komiksu Stefańca, który miał leciutko naddarty grzbiet, dosłownie może na dwa milimetry.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #149 dnia: Październik 15, 2015, 11:16:05 am »

Komiksy, również giganty od Scream, przyszły w stanie idealnym oprócz komiksu Stefańca, który miał leciutko naddarty grzbiet, dosłownie może na dwa milimetry.

wszystkie egzemplarze tego komiksu, które oglądałem miały naddarty grzbiet od dołu.