trawa

Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 616814 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wilk

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #150 dnia: Październik 15, 2015, 11:36:42 am »
wszystkie egzemplarze tego komiksu, które oglądałem miały naddarty grzbiet od dołu.
No właśnie. Też mi to nie wyglądało na uszkodzenie w transporcie czy w trakcie pakowania. To naddarcie jest tak niewielkie, że nie robi mi to praktycznie różnicy. Dzięki za info.

Offline blackwaterpark

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #151 dnia: Październik 15, 2015, 04:00:30 pm »
wszystkie egzemplarze tego komiksu, które oglądałem miały naddarty grzbiet od dołu.

Ludzie kochani: wytłumaczcie mi, proszę, jaki koszt może ponieść Wydawca komiksu, jeżeli wymusiłby na drukarni zafoliowanie każdego egzemplarza? 20 groszy? 50 groszy? 1 złoty?  :sad: Noż kurde...!

fragsel

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #152 dnia: Październik 15, 2015, 04:04:30 pm »
czyli jakieś 20% zysku...

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #153 dnia: Październik 15, 2015, 05:14:37 pm »
Dzis otrzymałem reklamowane tytuły w Gildii i tym razem wszystko było zapakowane jak nigdy -
kazdy egzemplarz indywidualnie poowijany w spora ilość babelkow, odpowiednio duzy karton ze strefami zgniotu wypełnionymi tymi poduszeczkami powietrznymi. Nadmienię jedynie, ze moja sprawę dopilnował p. Marcin Borzechowski - aktualnie jedyna osoba w sklepie Gildii, z którą moge sie dogadać.

Tak czy owak, odnosze wrazenie, ze gildiowe problemy z pakowaniem wynikaja z tego, ze, po przejeciu przez Proszynskiego, za pakowanie komiksow wzieli sie po prostu pakowacze z magazynow Proszynskiego, ktorym obce jest platońskie dążenie do "idealnego egzemplarza", charakteryzujące znaczną czesc braci komiksowej. Mam nadzieje, ze sytuacja będzie miała sie ku lepszemu.
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2015, 07:55:11 am wysłana przez KukiOktopus »

ramirez82

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #154 dnia: Październik 15, 2015, 05:21:21 pm »
Ja też otrzymałem dziś pakę z Gildii - komiksy zabezpieczone bąbelkami wzorowo! "Incal" robi wrażenie w tym wielkim formacie! Oby więcej takich tytułów od Scream Comics.

Offline misiokles

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #155 dnia: Październik 15, 2015, 05:55:46 pm »
Ludzie kochani: wytłumaczcie mi, proszę, jaki koszt może ponieść Wydawca komiksu, jeżeli wymusiłby na drukarni zafoliowanie każdego egzemplarza? 20 groszy? 50 groszy? 1 złoty?  :sad: Noż kurde...!
Prosty przykład. Drukarnia ma 3 maszyny/linie drukujące, które drukują 24 godziny na dobę. Dwie z nich mają przystawki foliujące. Na jednej z nich drukuje się Luthor - na końcu wychodzą egzemplarze ofoliowane. Na drugim drukują się Pasażerowie Wiatru - wychodzą egzemplarze ofoliowane. Na trzecim drukuje się Azyl Arkham - wychodzą egzemplarze z obwolutą - folii brak, bo brak przystawki foliującej.

Offline starcek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #156 dnia: Październik 15, 2015, 06:02:12 pm »
Ach ten sklep Gildii. Napisali, że kiosk nieczynny, wybrałem inny - a dostaje info, że idzie do tego zamkniętego.. Chyba, że nie mogą tego zmienić w formularz.. Czas pokaże.. No i czy połączyli zamówienia..
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2015, 06:11:35 pm wysłana przez starcek »
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

ramirez82

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #157 dnia: Październik 15, 2015, 07:06:05 pm »
Ach ten sklep Gildii. Napisali, że kiosk nieczynny, wybrałem inny - a dostaje info, że idzie do tego zamkniętego..

To źle, że sklep załatwił, że otworzyli dla Ciebie kiosk? Nie narzekaj!

No, chyba że nadal będzie zamknięty i nie będziesz jak miał odebrać paczki z zamkniętego kiosku...

Offline donTomaszek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #158 dnia: Październik 15, 2015, 09:33:17 pm »
Ja też otrzymałem dziś pakę z Gildii - komiksy zabezpieczone bąbelkami wzorowo! "Incal" robi wrażenie w tym wielkim formacie! Oby więcej takich tytułów od Scream Comics.
Ja rowniez. Jeszcze w wyrze sprawdzalem z rana czy bedzie dzis kurier, a tu nagle telefon - "jestem za 2min" :razz:
Przyznam racje - Incal robi mega wrazenie. Duzy format, gruba kreda, wszystko top notch. Pakowanie bez zarzutu, wszystko w idealnym stanie.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

mgnesium

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #159 dnia: Październik 15, 2015, 10:35:00 pm »
nie wiem ile osób to zarejestrowało, ale na allegro zadebiutował oficjalny sklep pwn mający w swojej ofercie również komiksy. rabaty są przeważnie przyzwoite (na szybko sprawdziłem że dla większości grubszych pozycji wynoszą 30%).

przykładowa oferta: comic cookbook od centrali, z wysyłką wychodzi najtaniej na allegro.

Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #160 dnia: Październik 16, 2015, 10:34:44 am »
mam wrażenie, że było sporo narzekania na pakowanie przesyłek od sklepu niePrzeczytane. Fakt, pakują różnie i nie wiem od czego to zależy ale ogólnie nie mam zastrzeżeń.


Ostatnie moje zamówienie to 6ty zakup w tym sklepie w przeciągu ok. pół roku. Zamawiam zwykle po kilkanaście różnych pozycji (wielkość, format czy data premiery), kwotowo wychodzi  zazwyczaj 400-450 PLN). Nie bawię się w jakieś paczkomaty, punkty Ruchu etc, zawsze wybieram dostawę kurierem (i tak jest gratis powyżej 349 PLN). Przesyłkę odbieram sam albo ktoś z domowników jeśli jestem w pracy, zero problemów. Od czasu 2-3 ostatnich zamówień w uwagach zacząłem prosić o dobre pakowanie, tak profilaktycznie bo wcześniej i tak nie było większych wpadek.

poniżej zdjęciowa dokumentacja z wczorajszego rozpakowywania:














Wszystko praktycznie w stanie idealnym lub bardzo dobrym. Tylko "Josepihne" miało lekkie rysy na okładce (da się przeżyć).

Nie wiem, może ja mam więcej szczęścia co do pakowania od niePrzeczytane ale na razie jestem zadowolony. Kwestia, że zwykle wychodzi mi 100-150 zeta taniej niż w innych sklepach to dodatkowa zaleta.
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2015, 10:45:13 am wysłana przez radioblackmetal »
The darkness will swallow everything

Offline blackwaterpark

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #161 dnia: Październik 16, 2015, 01:32:38 pm »
mam wrażenie, że było sporo narzekania na pakowanie przesyłek od sklepu niePrzeczytane. Fakt, pakują różnie i nie wiem od czego to zależy ale ogólnie nie mam zastrzeżeń.

[...]

No to powiem, że jest progres - widać firma uczy się na swoich błędach i robi spore postępy! Oby tylko inni poszli tą drogą.  :biggrin:

Offline perek82

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #162 dnia: Październik 16, 2015, 04:48:23 pm »
ja właśnie odebrałem paczkę z gildii (Incal, Juan Solo, Rodryk). Wszystko w idealnym stanie, solidnie zapakowane. A sam karton został chyba ostrzelany z wiatrówki. Tym bardziej doceniam pakowanie.
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5

mgnesium

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #163 dnia: Październik 16, 2015, 07:04:12 pm »
nie mam szczęścia z reklamacją w sklepie gildii, ale tymczasowo cegiełkę dołożyła poczta polska. listonosz nie był w stanie dostarczyć paczki do ich magazynu (nie, nie wiem jakie są przyczyny) i powiadomieniem sms otrzymałem informację że przesyłka zostaje skierowana do zwrotu  (z jakich powodów nie może poczekać w placówce nie mam pojęcia, ale prawdopodobnie dlatego, że jako adresat nie została wpisana konkretna osoba, tylko miejsce). przestaje mnie bawić ta cała sytuacja. w bonito i literackiej wysyłają kurierów z którymi nigdy nie miałem problemu wysyłając cokolwiek.

Offline eyesore

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #164 dnia: Październik 16, 2015, 07:49:08 pm »
Po raz pierwszy przejechałem się na Nieprzeczytane... Paczka za 450 zł, jak zawsze w komentarzu wpisuje prośbę o zapakowanie tak żeby nic nie uległo uszkodzeniu a wyglądało to tak jak by powrzucali do kartonu wszystko jak leci, wrzucili kilka zgniecionych kartek papieru i kilka poduszek powietrznych. Efekt, zbity górny róg w Narodzinach Demona, tak naprawdę mocno (i aż cud ze tylko to)... Dodam że 6 albo 7 paczka od nich.

 

anything