trawa

Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 616422 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mack3

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1650 dnia: Wrzesień 19, 2016, 07:36:57 pm »
No chyba, że do soboty się wyrobią, ale wątpię.
Napisz do nich jeszcze dziś, wspomnij że bardzo zależy zależy Ci na czasie (prezent), myślę, że uda się przed sobotą ;)

Offline helsing

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1651 dnia: Wrzesień 20, 2016, 05:01:15 pm »
Zakupy robię w przeróżnych sklepach i póki co w żadnym nigdy nie miałem kłopotów ale też nie przejmuję się jakimiś obtłuczeniami lub zarysowaniami póki nie zmieniają treści komiksu. W każdym razie niedawno Bonito otworzyło, bardzo blisko mojego miejsca zamieszkania, punkt odbioru, więc postanowiłem z niego skorzystać. Dziś podszedłem po odbiór, podałem numer zamówienia, pani przynosi stosik komiksów i rozkłada przede mną każdą sztukę. Ja się dziwię i mówię że nie trzeba, że tytuły się zgadzają, książki całe więc jest ok. Pani wielkie oczy zrobiła ze zdziwienia i mówi "komiksiarze to każdą książkę oglądają po 3 razy z każdej strony czy róg nie ubity czy nie zarysowany, a pan nie chce sprawdzić?". Na odchodne powiedziała mi żebym częściej przychodził.

Tak więc narzekanie i zwracanie uwagi na najdrobniejszą wadę jest zauważane przez sklepy i obsługę. Jeśli mimo to dostaniecie coś zniszczonego to pewnie jest to sprawa osobista :P
日本語の勉強をしながら。。。
日本語能力試験三級を合格した!!! :D
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem." Mark Twain

Offline 8azyliszek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1652 dnia: Wrzesień 20, 2016, 05:09:54 pm »
@UP
Uchechalem się. Kolejna zabawna historia z życia komiksiarza, ale jakże prawdziwa. :) Pisz jakby ci się coś jeszcze przydarzyło. Szkoda, że u mnie w okolicy takiego punktu odbioru nie ma. :/

@EDIT
Dobra - kupiłem pakiet wrześniowy na Platonie24 JLA 3 i  trzy MN), bo z małym kodem, tam było najtaniej. Wydałem bolesne 133.64 zł a za 2 tygodnie będzie jeszcze więcej, bo jest ten drogi Wieczny Batman 3 i Nieskończoność. :/
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2016, 05:34:09 am wysłana przez 8azyliszek »

Offline robbirob

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1653 dnia: Wrzesień 21, 2016, 11:57:18 am »
Właśnie dostałem dość przykry mail z Multiversum, w którym pisząc skrótowo poinformowano mnie, że jak mi się nie podoba to mogę odstąpić od umowy.

W każdym zamówieniu w adnotacji do zamówienia zawieram informację, aby komiksy (zwłaszcza omni) posiadały prosto nałożone obwoluty na grzbietach. Powstają dośc brzydkie odkształcenia i czasem przesunięcie o kilka mm wiąże się z częściowym uszkodzeniem obwoluty. Już nawet nie wspominam, że jak ktoś trzyma wszystko w foliach to taki zabieg nie ma racji bytu.

Najwidoczniej obsłudze odechciało się czytać tych samych adnotacji i postanowili wystosować maila, iż nie będą rozpatrywali reklamacji z uwagi na te defekty i sugerują odstąpienie od umowy.

Właściciel i obsługa nie słyszeli chyba o zasadzie klient nasz pan. Ale co tam, przy takiej ilości zamówień kto by się przejmował utratą jednego klienta.

Zawsze polecałem ten sklep ale chyba pora przenieść się gdzieś indziej. Spory niesmak w ustach po przeczytaniu tej wiadomości.
Kiedyś gdzieś słyszałem opowieść o dużej firmie, która wysłała do swoich "problemowych" klientów maila w stylu "zapraszamy do robienia zakupów u konkurencji". Oczywiście zrobili to mega grzecznie, z kulturą.
To chyba Brian Tracy opowiadał, że po prostu podliczyli, że kontrahenci z którymi są same problemy wcale nie przynoszą im dochodów, tylko stratę czasu, a co za tym idzie stratę pieniędzy.

To oczywiście ciekawostka, tak na marginesie. Wątpię by Multiversum wyszło z takiego założenia :) Tym bardziej, że problemowym klientem chyba nie jest ktoś kto chce, aby paczka była dobrze zapakowana lub reklamacja prawidłowo i w miarę szybko rozpatrzona. To są raczej podstawowe rzeczy.
Jednym słowem, lekki zgrzyt, przykro mi Antari.

Offline 8azyliszek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1654 dnia: Wrzesień 21, 2016, 12:32:35 pm »
Bo jeśli wydawnictwo musi wysłać kuriera z drugim egzemplarzem, albo płacić za wysyłkę do siebie, to od razu traci tą niewielką marżę jaką zarobi na sprzedaży komiksu. Nie uznawanie reklamacji jest dość powszednie w naszym życiu. :)

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1655 dnia: Wrzesień 21, 2016, 01:06:05 pm »
Bo jeśli wydawnictwo musi wysłać kuriera z drugim egzemplarzem, albo płacić za wysyłkę do siebie, to od razu traci tą niewielką marżę jaką zarobi na sprzedaży komiksu. Nie uznawanie reklamacji jest dość powszednie w naszym życiu. :)
Krótkowzroczność lvl expert, i dlatego żaden biznes Ci w życiu nie wypali. Bo podlicz sobie ile może sklep (nie myl sklepów z wydawnictwami, to podstawy są) zarobić jeżeli tym razem zrezygnują z tej niewielkiej marży dla dobra klienta. I klient zrobi u nich drugie zakupy. I trzecie. I kolejne. A jak pójdzie do konkurdencji? Wtedy sklep zarobi na nim dokładnie zero.

Offline Szekak

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1656 dnia: Wrzesień 21, 2016, 01:50:06 pm »
Czemu w bonito nie ma jeszcze nowości od Egmontu Marvel Now?

Offline pshemko79

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1657 dnia: Wrzesień 21, 2016, 02:03:45 pm »
i dlatego żaden biznes Ci w życiu nie wypali.
Janowidztwo lvl expert?
Zawsze bądź sobą... Chyba, że możesz być Batmanem... Wtedy zawsze bądź Batmanem...

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1658 dnia: Wrzesień 21, 2016, 02:21:20 pm »
Janowidztwo lvl expert?
Ano. Nawet się mogę założyć o dwie butelki Cisowianki rocznik 2016. Jeśli umiesz docenić ten wykwintny trunek.

Offline 8azyliszek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1659 dnia: Wrzesień 21, 2016, 02:40:36 pm »
Nie pamiętam już kto, ale ktoś pisał, że na takim nP.pl zamówił 6 przesyłek i reklamował też 6 razy. To jaki to zarobek z takich klientów? :) Od razu na tablicę - "Tych klientów nie obsługujemy" i jest spokój. :)

A poważniej - to jest kwestia pakowania i transportu. Żeby zatrudnić porządnych i dbałych ludzi trzeba by ponieść wyższe koszty. To odbiło by się na cenach produktów i spowodowało odpływ klientów. Dlatego pakowacze, magazynierzy i kurierzy mają minimalną stawkę i tak pracują jak im płacą. I z tego rodzą się problemy. Jeśli za często ta sama osoba składa częste reklamacje to chyba firmie bardziej się opłaci napisać jej "Jak się nie podoba, to dziękujemy", niż pochylać się nad każdą głupią obwolutą, której naturą jest, że się pognie, zwłaszcza jak ją streczem owiniesz. Pretensje do wydawnictwa, niech robi normalne okładki.

Offline radef

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1660 dnia: Wrzesień 21, 2016, 04:09:13 pm »
Ciekawa sprawa, Bonito wysłało mi maila i SMS-a, że wysłali moją paczkę (m.in. z Spiderem 5), choć na stronie nadal jest w realizacji.
Poza tym, warto zauważyć, że Bonito właśnie dodało nowe Marvele z natychmiastową wysyłką, więc jeżeli zamówicie w ciągu kilkunastu następnych minut, może jeszcze dziś zdążą wysłać.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Funny

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1661 dnia: Wrzesień 21, 2016, 11:46:33 pm »
Zakupy w Arosie.
Pudełko, wewnątrz komiksy i papier.
Część poobijana - reklamacja załatwiona szybko i profesjonalnie, kontakt biura obsługi SUPER.


Od kliknięcia zamówienia, przesłanie paczki wraz z realizacją reklamacji - upłynęło 5 dni!!!!!




BARDZO POLECAM !!!!   :biggrin:




Offline eskos

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1662 dnia: Wrzesień 22, 2016, 07:10:36 am »
Zakupy w Arosie.
Masz pod nosem Bonito na Żeromskiego 1
https://www.google.pl/maps/place/%C5%BBeromskiego+1,+Warszawa/@52.2753708,20.9585899,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x471ecbc42d4fa04f:0x236c4b12ee913a92!8m2!3d52.2753708!4d20.9607786?hl=pl
Zamówienie czeka sobie na Ciebie 14 dni, a jak stan któregoś komiksu jest niezadowalający to na miejscu reklamujesz. I nie musisz ganiać się z kurierem.

Offline Funny

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1663 dnia: Wrzesień 22, 2016, 11:59:12 am »
No tak, ale przy zakupie w Arosie mialem kod rabatowy i ponad 80 zeta taniej.
Więc zostalo na kilka komiksów  :biggrin:

Offline eskos

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1664 dnia: Wrzesień 22, 2016, 12:58:06 pm »
No tak, ale przy zakupie w Arosie mialem kod rabatowy i ponad 80 zeta taniej.
Więc zostalo na kilka komiksów  :biggrin:
Piechotą nie chodzi.