trawa

Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 602305 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mgnesium

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2385 dnia: Kwiecień 24, 2017, 03:37:28 pm »

Namówiłeś mnie i właśnie zamówiłem, w sklepie gildii.

https://www.gildia.pl/komiksy/239883-parker-1-lowca

a proszę, chociaż u mecenasa wychodzi chyba identycznie po doliczeniu kosztów przesyłki  :wink:


zauważyłem ponadto, że nieprzeczytane jest chyba jedyną księgarnią, która dalej ma w asortymencie toppi'ego:

https://www.nieprzeczytane.pl/Magia-miecz,product952946.html


nie wiem czy nakład wyszedł, czy wydawnictwo zwolniło...


w każdym razie można kupić teraz, albo można kiedyś buczeć o dodruk i pluć na "spekulantzwo".


samą księgarnię nieszczególnie polecam, ale nie sądzę żeby to komukolwiek przeszkodziło w robieniu tam zakupów.

Offline Antari

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2386 dnia: Kwiecień 24, 2017, 10:14:44 pm »
No niestety muszę ponarzekać trochę na Multiversum. Sprawa dotyczy polityki Pana Rafała względem klientów.

Przed Świętami dostałem informację, że kilka pozycji zostało dla mnie skompletowanych i czekają już w magazynie na wysyłkę. Niestety maila odczytałem dopiero 18.04 w okolicach 23:00. Napisałem po chwili maila z prośbą o wysyłkę tych pozycji. Był to już 19.04 godzina 1-2:00. Pan Rafał odczytał maila i napisał klasycznie enigmatycznie "Zanotowano", cokolwiek to oznacza. Kluczowe jest jednak kiedy to zrobił. W środę w godzinach wieczornych. Wiedziałem już, że na wysyłkę nie ma żadnych szans. Z tego co się orientuję wysyłki realizuje tylko w środy, chyba, że opłaci się opcję dodatkową. Normalnie mi to nie przeszkadza, ale w obecnej sytuacji przez jego naciąganą reakcję wydłużyło to realizację wysyłki, która teoretycznie ma nastąpić w tę środę. Ale tu pojawia się kolejny problem. Lada dzień jak informuje na FB ma się urodzić jego córka, co wymusi "tatusiowy urlop" i wstrzymanie wysyłek na 2 tygodnie. Jeżeli zdarzy się to przed wysyłką mojego zamówienia to czeka mnie miesiąc czekania... A wystarczyło spakować te kilka komiksów i wysłać. Ciężko mi uwierzyć, że pakowacz nie jest w stanie znaleźć czasu przez tydzień.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2017, 10:17:50 pm wysłana przez Antari »

Offline donTomaszek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2387 dnia: Kwiecień 24, 2017, 10:39:50 pm »
Z wlasnego doswiadczenia wiem, ze urodziny malucha to konkretny roller coster (a jak sie nie ma pod okiem babci i dziadka, to podwojnie). Twoje meki w oczekawaniu na komiks, to pikus w porownaniu z tym co on teraz bedzie mial. Heh.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Antari

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2388 dnia: Kwiecień 24, 2017, 11:03:51 pm »
To miłe, ale z punktu widzenia klienta jego życie osobiste ma niewielkie znaczenie. Jak nie wyrabia niech zatrudni kogoś do pomocy. Każdą sytuację może rozegrać na kilka sposobów. Ta została rozegrana delikatnie mówiąc nieprofesjonalnie. Skoro wysyła w środę to czemu nie wysłał w środę i uwłacza inteligencji kupującego stosując prymitywne fortele z opóźnioną odpowiedzią na maila? I z własnego doświadczenia Ci powiem, że ja tak nie traktuję klientów, bo zależy mi na ich zadowoleniu z transakcji, a nie aby wylewali swoje żale na jakimś forum.

Offline radef

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2389 dnia: Kwiecień 25, 2017, 05:42:16 am »
Z tego co kojarzę Rafał napisał na Facebooku Multiversum, że w ostatnim dniu przed urlopem zostaną wysłane wszystkie opłacone i skompletowane wysyłki niezależnie od wykupionej opcji.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

mkolek81

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2390 dnia: Kwiecień 25, 2017, 05:54:58 am »
zauważyłem ponadto, że nieprzeczytane jest chyba jedyną księgarnią, która dalej ma w asortymencie toppi'ego:

nie tylko http://www.incal.com.pl/kategorie/komiksy/1,10,tytul,desc/?szukaj=magia+i+miec&x=0&y=0

Offline donTomaszek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2391 dnia: Kwiecień 25, 2017, 08:00:34 am »
To miłe, ale z punktu widzenia klienta jego życie osobiste ma niewielkie znaczenie. Jak nie wyrabia niech zatrudni kogoś do pomocy. Każdą sytuację może rozegrać na kilka sposobów. Ta została rozegrana delikatnie mówiąc nieprofesjonalnie. Skoro wysyła w środę to czemu nie wysłał w środę i uwłacza inteligencji kupującego stosując prymitywne fortele z opóźnioną odpowiedzią na maila? I z własnego doświadczenia Ci powiem, że ja tak nie traktuję klientów, bo zależy mi na ich zadowoleniu z transakcji, a nie aby wylewali swoje żale na jakimś forum.
Rozumiem sytuacje.
Ja kilka lat temu mialem artroskopie kolana, po ktorej bylem doslownie przykuty do lozka na kilka tygodni. Splot wydarzen sprawil, ze wyladowalem po operacji w domu tesciowej, bez jednego chocby komiksu, lato, jakies 30 stopni C w cieniu, a ja chodzic na nowo sie ucze brrrrr. Zamowilem kilka rzeczy, niedoczytalem, ze wysyla tylko raz w tygodniu i wrecz blagalem aby puscil to wczesniej (opisalem co sie dzieje, zaoferowalem ze zaplace extra za przesylke). Odpowiedz byla odmowna, ze regulamin sklepu, ze bla bla bla, totalne zero elastycznosci. To byly ostatnie moje zakupy u tego typa. Nigdy wiecej.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Mati29

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2392 dnia: Kwiecień 25, 2017, 08:06:56 am »
od grudnia nic nie kupuję u Rafała. Mnie skutecznie odstrasza postawa w korespondencji prezentująca skrajną nieuprzejmość, zero elastyczności. Odpowiedzi na pytania, które formą przypominają odpowiedzi urzedniczek u Barei.
W 2016 wydałem u niego ponad 10 tys. W tym roku podobna kwota pójdzie na Bookdepository.


Offline arczi_ancymon

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2393 dnia: Kwiecień 25, 2017, 08:24:52 am »
No niestety - jest to podręcznikowy wręcz przypadek, kiedy nie ma się zbyt mocnej konkurencji, więc można już traktować klienta jak wrzód na tyłku. Nawet jak mvm coś ewidentnie zawali (dostałem kiedyś komiks z widoczną na pierwszy rzut oka, totalnie nie będącą do przyjęcia wadą fabryczną - ok 1/3 kartek w tomie była przydługa o jakieś 5cm i przy pakowaniu w folię zagięta do środka - ani słowa przepraszam, od łaski Rafał zgodził się na wymianę, oczywiście przesyłka na mój koszt, a jakże. Szkoda, że nie miałem czasu ani ochoty się szarpać, bo inaczej bym to rozegrał.). Liczyłem, że Atom może coś w tej kwestii zmienić, ale oni najwyraźniej zadowalają się sprzedażą zeszytów. Niemniej skoro już o tym mowa, to im muszę przyznać, że potrafią być bardzo elastyczni - da się z nimi choćby umówić na odbiór osobisty w ustalonym miejscu, na czym mi akurat nie zależy, ale pokazuje różnicę w ich podejściu do klienta.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2394 dnia: Kwiecień 25, 2017, 08:34:53 am »
To miłe, ale z punktu widzenia klienta jego życie osobiste ma niewielkie znaczenie. Jak nie wyrabia niech zatrudni kogoś do pomocy. Każdą sytuację może rozegrać na kilka sposobów. Ta została rozegrana delikatnie mówiąc nieprofesjonalnie. Skoro wysyła w środę to czemu nie wysłał w środę i uwłacza inteligencji kupującego stosując prymitywne fortele z opóźnioną odpowiedzią na maila? I z własnego doświadczenia Ci powiem, że ja tak nie traktuję klientów, bo zależy mi na ich zadowoleniu z transakcji, a nie aby wylewali swoje żale na jakimś forum.
Antari, mozna miec wiele zastrzezen do MvM, do stosowanych tam praktyk cenowych i postawy Mr Rafala do kupujacych. Ale z drugiej strony, jak nadchodzi termin porodu, to wszystko inne nie ma znaczenia, przestaje po prostu istniec nawet dla najwiekszych perfekcjonistów. Wiem z doswiadczenia...

Pewnie ze klienta nie powinny obchodzic sprawy osobiste sprzedajacego. Sa roznego rodzaju przepisy odnoszace sie do stosunku sprzedazy i takie tam i mozna patrzec na te sprawy jedynie przez ich pryzmat oraz funkcjonujacej w glowie kupujacego idei jak powinna wygladac sprzedaz. Ale z drugiej strony faktem jest, ze choc MvM z punktu widzenia prawa jest firma, to jednak w praktyce jej funkcjonowanie i mozliwosci w zakresie przeprowadzania transakcji niewiele sie roznia od sprzedazy uprawianej przez zwykle, niezarejstrowane jako podmioty gospodarze osoby fizyczne na Allegro: MvM to nie Instocktrades czy Amazon. Przypuszczam, ze Mr Rafal nie moze sobie pozwolic na dodatkowe zatrudnianie osob trzecich, a jesli tak by zrobil, to z pewnoscia musialoby sie to odbic na cench w jego sklepie.

Podsumowujac: moim zdaniem, nawet jesli sie jest geekiem, to trzeba tez byc czlowiekiem, przynajmniej w zakresie tak podstawowych faktow jak narodziny dziecka.

Offline Dembol_

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2395 dnia: Kwiecień 25, 2017, 10:05:37 am »
To komiksy dostaniesz miesiąc później:

mgnesium

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2396 dnia: Maj 07, 2017, 06:20:50 pm »
w sklepie egmontu znalazły się ostatnie cztery egzemplarze "hugo i iris". końcówki nakładów mogą posiadać większe lub mniejsze wady oprawy.

poza tym mają garaż hermetyczny (10 sztuk). od 99 zł obowiązuje darmowa wysyłka.
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2017, 09:11:04 am wysłana przez mgnesium »

Offline Lauv

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2397 dnia: Maj 07, 2017, 09:02:59 pm »
Znacie jakąś zagraniczną (anglojęzyczną) księgarnie internetową gdzie można dorwać niezły rabat tak jak u nas w bonito, aros lub nieprzeczytane ?

mgnesium

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2398 dnia: Maj 07, 2017, 09:12:47 pm »
a gdzie mieszkasz? bo opłacalność zabijają najczęściej koszty transportu zza oceanu.

Offline Lauv

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2399 dnia: Maj 07, 2017, 09:26:28 pm »
No Polska Polska ale możliwe że we wrześniu będę miał kogoś w Kanadzie kto będzie mi mógł przetransportować do Polski.

 

anything