trawa

Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 586746 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

endriu84

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2955 dnia: Grudzień 13, 2017, 10:53:35 pm »
Wow, merlin mnie zaskoczył. Napisałem maila reklamacyjnego koło 16:30, a o 18 (!) dostałem odpowiedź. Fajnie, że pracują "po godzinach". Ravelo na przykład od piątku odpisuję mi na reklamację..

Odradzam.
Złożyłem 4 zamówienia w przeciągu 2 dni w listopadzie. Poprosiłem o anulowanie jednego.
Anulowano bez mojej zgody wszystkie 4 zamówienia. Nie powiadomiono mnie o tym.

Miesiąc po złożeniu zamowień (gdy nastapiła premiera komiksów ) sam odkryłem, ze wszystkie zamówienia anulowano. Miła wiadomość w przedświątecznym okresie :)

Pierwszy mail do obsługi klienta - miniony piątek. Odpowiedz we wtorek.
Przedstawicielka obslugi klienta przesyła mi informację, że moje zamówieniE zostało anulowano zgodnie z moją dyspozycją.
W załączniku przesyła zrzut ekranu przedstawiajacy mojego maila, w którym podaję JEDEN numer zamówienia, ktore chcialem anulowac.

Wyjaśniam, że prosiłem o anulowanie jednego zamówieniA, a nie czterech zamówIEŃ.

Kobieta wmawia mi, że nie mam racji i w mailu przesyła mi załącznik w którym potwierdza, że racja jest po mojej stronie (mail, w którym podaję JEDEN numer zamówienia do anulowania).

Kolejne maile i "sprawa ma zostać wyjaśniona".

Zwracam się o przyznanie 3 kodów rabatowych celem przyspieszenia sprawy - wyjaśniam, że wykorzystam je przy przy kolejnych zakupach i nie będzie problemu.

Niebawem ta sama kobieta chce mi przyznać 1 kod rabatowy za zamówienie, ktore jako jedyne zostalo prawidlowo ANULOWANE.

Odmawiam, oczekując 3 kodow rabatowych za zamówienia, ktore zostały anulowane wbrew mej woli.

Po chwili kolejna wiadomosc - ta sama niekompetentna kobiecina informuje mnie, że przy pozostalych trzech zamówieniach nie wykorzystałem kodu -10 zł na masterpass (!) i w związku z czym może mi przyznać jeden kod.

Naturalnie, moja historia transakcji na masterpass.pl pokazuje coś zgoła INNEGO i potwierdza, że błąd jest po stronie merlina.

Uprzejmej pani dziękuję za "pomoc", po czym strzelam focha i zwracam się o usunięcie konta.

Poddaję Waszej ocenie. Nie miałem siły tracić czas, tocząc pianę w merlinowskiej tyradzie wciskania kitu. Pal licho ich rabaty - stawiam na profesjonalizm.

Dobrze ze promocja skonczona. Nie zdziwi mnie kolejny wniosek o upadłość. Choć podejrzewam, że jednak większość będzie wolała kupić taniej, a byle gdzie.

Polecam fantastyczne światy.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 24, 2017, 03:17:02 pm wysłana przez endriu84 »

Offline starcek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2956 dnia: Grudzień 14, 2017, 09:53:48 am »
Moje kontakty z BOK merlina są podobne. Jedna panna zamiast wysłać mi pdf'a potwierdzenia dokonania przelewu, o który poprosiłem tydzień po zatwierdzeniu reklamacji, wysłała mi.. plik html z jej wewnętrzną konwersacją z księgowością. "Klient jest natarczywy" i takie tam  mogłem sobie przeczytać.  :badgrin:
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline SynMałpy

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2957 dnia: Grudzień 19, 2017, 08:28:03 am »
Hej, czy wiecie, czy coś się dzieje z Merlinem? Od kilku dni mają tylko dwie strony komiksów (z dostępnością 7-10 dni). Podobnie inne kategorie książek.


Były jakieś perturbacje ze Scream Comics - anulowano mi zamówienia, prócz Legendy Białego Lamy, na którego wciąż czekam, ale kilka dni temu pojawił się El Topo (wcześniej anulowany) - zamówiłem i dziś już mam fizycznie komiks w dłoniach.


Nie mogę znaleźć logiki, a chciałbym, bo jeszcze mam 3 kody z zeszłorocznej edycji masterpass ważne do końca roku.

Offline mappy

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2958 dnia: Grudzień 19, 2017, 04:08:44 pm »
Merlina już nie odwiedzam ale rzeczywiście dwie strony :lol: Coś im się pokićkało na święta.

Co do Scream to masakra z tymi czterema tytułami. Scream wykręca się i mówi, że dostępne jest w wielu miejscach, a tak naprawdę wrzucili to tylko do Aros/Bonito i sklepów branżowych. Teraz po ponad miesiącu od premiery zaczyna się pojawiać w dyskontach. Nadal nie mam Aliens i jak przejdzie mi sprzed nosa to się wkurzę.
Też anulowali mi wszystko oprócz Białego Lamy. Dostałem informację, że prawdopodobnie będzie. Możliwe, że po nowym roku. U mnie wisi i czekam.

Wracając do Merlina to dostałem informację, że oni Thorgala nie dostali w ogóle! Ktoś może potwierdzić, że dostał?
Dostałem za to kupon na 10zł zniżki. Zawsze dostawałem 10% i jakbym wiedział to bym wolał 10zł. Kurde :doubt:

Offline vision2001

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2959 dnia: Grudzień 19, 2017, 06:31:59 pm »

Wracając do Merlina to dostałem informację, że oni Thorgala nie dostali w ogóle! Ktoś może potwierdzić, że dostał?
Też mnie trochę ciekawi czy ktoś z merlin.pl dostał artbooka. Dziś dostałem info, że wcale nie mam co liczyć na dodruk i oddają mi hajs. (nie dziwne - wiedziałem o braku dodruku przed nimi).
Dostałem za to kupon na 10zł zniżki. Zawsze dostawałem 10% i jakbym wiedział to bym wolał 10zł. Kurde :doubt:
A ja nic nie dostałem... A pisać mnie się nie chce, bo na razie do nich nie wrócę.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2017, 08:34:46 pm wysłana przez vision2001 »
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Gazza

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2960 dnia: Grudzień 19, 2017, 08:22:45 pm »
Czy ktoś z szanownego grona ma jakieś doświadczenia z poczytaj.pl ? Dobrze pakują? Reklamacje (ewentualne) idą gładko? :cool:

Offline vision2001

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2961 dnia: Grudzień 19, 2017, 08:38:19 pm »
Czy ktoś z szanownego grona ma jakieś doświadczenia z poczytaj.pl ? Dobrze pakują? Reklamacje (ewentualne) idą gładko? :cool:
Dobrze. Dodatkowo karton zabezpieczają termokurczliwą folią. Ostatnio zamówienie również zafoliowali i komiksy o siebie nie ocierały.
Mają dobry kontakt mailowy (przekładałem zamówienia w czasie).
Reklamacje - albo obniżają koszt produktu (ale po ich stronie max do poziomu ich ceny zakupu z hurtowni) lub wymieniają na wolny od wad. W 2016 sam musiałem odesłać produkty pocztą, ale zwrócili koszt przesyłki.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline mappy

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2962 dnia: Grudzień 19, 2017, 09:18:04 pm »
Potwierdzam ułomność reklamacji. Samodzielne odsyłanie i dopraszanie się o zwrot za przesyłkę. Mnie odrzuciło to od zakupów u nich. Pierwszy i ostatni raz.

Offline szuwarek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2963 dnia: Grudzień 19, 2017, 09:21:35 pm »
Wracając do Merlina to dostałem informację, że oni Thorgala nie dostali w ogóle! Ktoś może potwierdzić, że dostał?
Też mnie trochę ciekawi czy ktoś z merlin.pl dostał artbooka.
Ja dostałem Thorgala Artbooka z Merlina. Zamówienie składałem 10 listopada.

Offline SynMałpy

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2964 dnia: Grudzień 20, 2017, 09:08:19 am »

Też anulowali mi wszystko oprócz Białego Lamy. Dostałem informację, że prawdopodobnie będzie. Możliwe, że po nowym roku. U mnie wisi i czekam.



Dziś otrzymałem informację o anulacji Białego Lamy. Szczęśliwie sami się zreflektowali, że korzystano z kuponu i dostałem nowy na kwotę 30 PLN.


Dziwi mnie wciąż za to, że pojawił się ponownie El Topo, który zdążyłem zamówić i już go otrzymałem

Offline Gazza

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2965 dnia: Grudzień 22, 2017, 10:04:42 am »
Pierwsze zakupy w Fantastyczneswiaty.pl za mną. Wszystko tiptop, porządnie zapakowane, szybko dostarczone. Polecam gorąco!

Offline roble

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2966 dnia: Grudzień 22, 2017, 11:03:49 am »
gazza, jakie kody sa teraz aktualne na fs?

Offline robbirob

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2967 dnia: Grudzień 22, 2017, 11:25:33 am »
gazza, jakie kody sa teraz aktualne na fs?

KVhfKjF - na 5% - chyba cały czas jest ważny
SKLEP - też na 5%, tylko do dziś do końca dnia

Offline juras9

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2968 dnia: Grudzień 22, 2017, 06:59:55 pm »
Przyznać się, kto dostał nadmiarowego storma i vasco od fs :P? Albo kto nie dostał swojego? Dzisiaj do mnie dzwonili czy to przypadkiem nie mi się trafił darmowy dodatek.

Offline Gazza

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2969 dnia: Grudzień 23, 2017, 12:48:23 pm »
Mnie się nie trafił, ale 6 tom Storma po świętach będzie zamawiany! :)

 

anything