Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 290240 razy)

Offline hopsasa

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3120 dnia: Luty 23, 2018, 11:49:38 am »
Wszystko fajnie, tylko opierajcie się na założeniu ze jeden błąd skreśla przedsiębiorstwo a przecież liczy się całokształt działania i standardy jakie przedsiębiorca reprezentuje w działalności. są olbrzymie różnice w jakości usługi sprzedaży analizując kilkadziesiąt podmiotów, i ceny i jakość wysyłki i szybkość i komunikacja itd. I mam swoje preferencje w zakupach, każdy ma jakieś czy to cena czy pakowanie i szuka sklepu który spełni je wszystkie lub jak najwiecej. Wedlug mniej najlepiej poznaje się firmę wtedy kiedy przychodzi do rozpatrywania reklamacji. 😀
Ale meritum jest takie ze macie wymagania na najwyższym poziomie oferując w zamian standardowe środki. Podkreślam ze w biznesie tez istnieje coś takiego jak etyka i wartości i wyrozumialosc bo tworzą go tylko ludzie. Czasami warto o tym pamiętać.
I oczywiście nie neguje negatywnych opinii o działaniu sklepu który sprzedaje towar którego nie ma, ale jeżeli nie robi tego nagminnie czy celowo to nie skreślam go. I bierzmy pod uwagę okoliczności łagodzące, tj. Chodziło o jeden produkt, który wiadomo ze jest niedostępny i jeżeli pieniądze zostaną zwrócone w terminie to Ok. Klient tez może zaproponować jakaś drobna rekompensatę za ten błąd.

Offline donTomaszek

« Odpowiedź #3121 dnia: Luty 23, 2018, 02:26:41 pm »
Panowie, od lat kupuje w gildii, ale koszt dostawy zagranicznej obecnie przy zaledwie 3 grubszych komiksach to ok 100pln, gdzie do niedawna bylo 43pln. Czy bonito to dobra alternatywa? Dobrze pakuja?
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline mappy

« Odpowiedź #3122 dnia: Luty 23, 2018, 04:08:15 pm »
Krajowo loteria. Przy dużej ilości zawsze mam pancerne pakowanie. przy mniej niż 5 egzemplarzach może być słabo.
Zagranicznie nie mam pojęcia :sad:

Offline donTomaszek

« Odpowiedź #3123 dnia: Luty 25, 2018, 10:53:21 am »
Ponad 200 stron watku o pakowaniach, sklepach, rabatach, meldunkow "dzis kurier przywizol", a jak czlowiek cos zapyta to jedna osoba odpowie.
Ech... dzieki mappy.

Offline Cringer

« Odpowiedź #3124 dnia: Luty 25, 2018, 11:09:01 am »
@donTomaszku nie ma co się gorączkować, pewnie mało osób, jeśli w ogóle ktoś zamawiało w bonito za granicę. A ci co zamawiali wysyłki krajowe i chcieli się na ten temat wypowiedzieć już to zrobili. Na górze w prawym rogu jest opcja "szukaj" wpisz "bonito" i znajdziesz masę odpowiedzi.

Offline mappy

« Odpowiedź #3125 dnia: Luty 25, 2018, 11:30:50 am »
Na moje to można się posilić o mail do Bonito. Przedstawić sprawę, że konkurencja daje ciała i szukasz alternatyw. Występuje tylko mankament pakowania. Dogadać się o pancerne i zrobić zakup testowy. Oczywiście nadmienić, że jak wszystko będzie ok to na miejsce numer jeden wskakuje Bonito. No i nie omieszkasz się przekazać dobrej opinii kolegom z zagranicy.

Offline donTomaszek

« Odpowiedź #3126 dnia: Luty 25, 2018, 11:47:30 am »
Swietna rada. Dokladnie tak zrobie. Raz jeszcze wielkie dziekie mappy.

Offline LucasCorso

« Odpowiedź #3127 dnia: Luty 25, 2018, 12:02:55 pm »
@donTomaszku nie ma co się gorączkować, pewnie mało osób, jeśli w ogóle ktoś zamawiało w bonito za granicę.

@donTomaszku
Usprawiedliwiając mały odzew na Twoje pytanie powiem, że ja np zamawiałem za granicę, ale moje oczekiwania względem pakowania są minimalne i daleko im od standardów których prawdopodobnie oczekujesz, w związku z czym postanowiłem się nie wypowiadać (w myśl mało znanej reguły "nie znam się, więc się nie wypowiem"}
Jako że przyczyniłem się w ten sposób do Twojego zdenerwowania, więc przepraszam, i naprawiam choć częściowo błąd:

Wszystkie paczki zamawiane do Belgii dotarły szybko i bez jakichkolwiek uszkodzeń (choć weź poprawkę na mój minimalizm paczkokontemplacyjny)
Koszty były naprawdę zadowalające, i gdyby nie to, że zastawiłem już komiksami wszystkie możliwe półki i musiałem zmienić orientację na półki niewykorzystane i pustostojące w Polsce to nadal zamawiałbym od nich
Tzn. nadal zamawiam, ale już do Polski. Do przeczytania na tzw. zaśpotem.
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline hugon

« Odpowiedź #3128 dnia: Luty 25, 2018, 06:39:11 pm »
Z Bonito paczkowo nie zamawiałem. Ale jak miałem odbiór osobisty to w zeszłym roku coraz więcej próbowali mi wcisnąć uszkodzone egzemplarze (typu rozerwane kartki w środku, naderwane okładki, ubite rogi, krawędzie, grzbiety). No chyba, że przy pakowaniu pakują "jak leci" i nikt się nie przygląda co wkładają do realizacji. Od tamtej pory zrezygnowałem z bonito. Skorzystałem z Mestro, Gildi, Fantastyczne Światy, Poczytaj i w tych egzemplarze były bez zarzutu.

Offline gabor2

• Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • Total likes: 0
« Odpowiedź #3129 dnia: Luty 25, 2018, 06:56:22 pm »
Ponad 200 stron watku o pakowaniach, sklepach, rabatach, meldunkow "dzis kurier przywizol", a jak czlowiek cos zapyta to jedna osoba odpowie.
Ech... dzieki mappy.

Fantastyczneswiaty.pl - wysyłają za granicę po wcześniejszym ustaleniu kosztów. Trzeba każdorazowo pisać. Ale, że kontakt jest chyba najlepszy ze wszystkich księgarni i pakują zawsze pancerne, myślę że tą drogą powinieneś iść :)

Offline bowie

« Odpowiedź #3130 dnia: Luty 27, 2018, 04:38:59 pm »
Bonito. 7 sztuk komiksów. Tragiczne pakowanie. Za duże pudło,wszystko latało luzem w środku, bez folii bezbelkowej. Część do zwrotu niestety. Chyba u nich można kupować jedynie max 4 sztuki, wtedy pakowanie jest standardowe...

Offline Death

« Odpowiedź #3131 dnia: Luty 27, 2018, 08:30:51 pm »
U mnie też dzisiaj Bonito. W punkcie odbioru firmy kurierskiej 200 metrów od mojego domu, w którym zdążyłem odebrać zaledwie 4 paczki, a cały sklep od jutra przenoszą 10 km dalej i już nie mam gdzie blisko odbierać. :/ A wolałem tak, niż żeby ten sam kurier dawał to do mojego domu, bo po pierwsze nie zawsze jestem i trzeba się zdzwaniać i sobie odbierałem w wolnej chwili, a po drugie ta wolna chwila była zawsze, kiedy domownicy zostawiali mi pusty dom, bo nie muszą wiedzieć, że znowu świruję z kolejną paczką. :wink:
5 grubasów z Egmontu. Hellboy 2, Kaznodzieja 1, 100 naboi, Y 4 i Y 5. Wszystkie stan idealny, pustki w kartonie wypełnione zgniecionym szarym papierem. Kilka dni temu zamówiłem (też w Bonito) z 8 komiksów z Muchy i też doszły w dobrym stanie.

Offline bowie

« Odpowiedź #3132 dnia: Luty 27, 2018, 09:26:48 pm »
U mnie też dzisiaj Bonito.  pustki w kartonie wypełnione zgniecionym szarym papierem. Kilka dni temu zamówiłem (też w Bonito) z 8 komiksów z Muchy i też doszły w dobrym stanie.

U mnie było tak samo, ale prawdopodobnie problemem była nieparzysta ilość komiksów, bo tom siódmy szurał sobie po pozostałych tomach. Poza tym, ewidentnie niektóre egzemplarze były uszkodzone przed włożeniem do paczki, w tym jeden rozfoliowany w stanie najgorszym. Jednak nie ma to jak pakowanie gildii...

Offline mappy

« Odpowiedź #3133 dnia: Luty 27, 2018, 10:05:49 pm »
Ja miałem ostatnie megapaczki z Bonito w stanie takim jak lubię. Czyli szary papier jako wypełniacz.
Co do małej ilości pozycji w zamówieniu mogę potwierdzić słabsze pakowanie i konieczność zwrotów.

Offline Death

« Odpowiedź #3134 dnia: Luty 28, 2018, 02:44:34 am »
Ja się już kiedyś nacierpiałem i ostatnimi czasy księgarnie mnie oszczędzają. :)

anything