Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 306122 razy)

Offline mappy

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3585 dnia: Wrzesień 25, 2018, 05:10:06 pm »
Ale mnie irytacja bierze z tą Muchą w Bonito. Jestem w plecy ze dwa miesiące bo raz się pojawia, a raz znika. Teraz brak Wicked. Eh.Nigdy nie było takich problemów z ostatnimi tytułami i ich dostępnością.

Offline robbirob

« Odpowiedź #3586 dnia: Wrzesień 26, 2018, 01:02:04 pm »

Nie chcę gderać, ale to chyba schyłek FŚ w takiej postaci, jak dotąd znaliśmy. Nawet szef, p.Adam, już nie odpisuje, tylko dostaję jakieś standardowe, klepane od sztancy e-maile, jak w tysiącu innych sklepów.
Jaxx, reklamuj i przy okazji napisz jak zareagowali na reklamacje i w ogole.

O ile zarzuty o standardowym odpisywaniu na maile są według mnie bez sensu trochę (było przecież mówione że bok Taniej K. przejmie kontakt z klientem), o tyle pakowanie trzeba zgłaszać i wymagać podejścia do reklamacji na poziomie.

@sum41 - ja miałem maila o zmianach. Że szybkie płatności, że pobraniowe paczki. Alternatywne okładki i wydania mają być w ofercie niedługo. Ich newletter czasem wpada do spamu.

@mappy - w Bonito Mucha ostatnio pozno sie pojawia i faktycznie w mniejszych ilościach. Ciekawe tylko po której stronie leży "wina". Może to Muszka niewyrsbia sie z dostawami?

Offline Jaxx

« Odpowiedź #3587 dnia: Wrzesień 26, 2018, 02:31:53 pm »
Jaxx, reklamuj i przy okazji napisz jak zareagowali na reklamacje i w ogole.

O ile zarzuty o standardowym odpisywaniu na maile są według mnie bez sensu trochę (było przecież mówione że bok Taniej K. przejmie kontakt z klientem), o tyle pakowanie trzeba zgłaszać i wymagać podejścia do reklamacji na poziomie.

"Ze standarowym odpisywaniu na maile" to bardziej mi chodziło, że odpisują w taki sam sposób uprzejmy i rzeczowy, ale i też suchy sposób jak wszystkie inne sklepy, podczas gdy p.Adam odpisywał jak komiksiarz. Do tej pory pamiętam, jak zapytałem go kiedyś o błędny nakład drugiego tomu Skalpu, gdzie rzekomo były poprzestawiane strony, to powiedział "rozpakowałem swój egzemplarz, przeczytałem z marszu cały i wszystko jest ok" :) Innym razem zadzwonił z kolei, że partia Asteriksa, którą dostali ma przesunięty grzbiet, który źle wygląda i on nie chce takich rzeczy wysyłać. Jakoś takiego klimatu w Bonito czy Ravelo nie potrafię sobie wyobrazić. Tak więc podejście było super, bardzo fajnie robiło się zakupy w takiej atmosferze, nawet jeżeli były nieco droższe. A teraz jest tylko poprawnie. Po prostu mi tego szkoda.

Komiksy zareklamowałem od razu i dziś dostałem odpowiedź, że zjawi się u mnie kurier z nieuszkodzonymi egzemplarzami na wymianę. Przeprosili podając takie uzasadnienie:

"Stan pakowania pozostawił wiele do życzenia, gdyż Pana zamówienie przez pomyłkę nie trafiło do osoby odpowiedzialnej i przeszkolonej w pakowaniu komiksów, stąd wynikł problem. Raz jeszcze przepraszam za zaistniałą sytuacje."

Dodatkowo w ramach przeprosin dostałem kod na 10% do końca października. Tak więc podejście jest profesjonalne i jak najbardziej godne pochwały (chociaż czekałem dwa dni na odpowiedź). Co do tego zarzutu nigdy nie miałem. Ale mimo to już nie to samo, co kiedyś. I jestem przekonany, że p.Adam zapewniał, że nadal odpowiada za kontakt z klientem, chociaż tu się nie będę upierał. 

Offline robbirob

« Odpowiedź #3588 dnia: Wrzesień 27, 2018, 05:50:46 am »
@Jaxx
Trzeba przyznać że rozwiązali do dość fajnie i na wysokim poziomie. Bo rabat 10%w FŚ wcześniej raczej był niespotykany.

No i jeżeli faktycznie mają ludzi odpowiedzialnych za pakowanie paczek to znaczy że ktoś z FŚ o to zadbał.

A z takich pozareklamacyjnych spraw, to czekam aż na FŚ wprowadzą odbiór w Wawie. Bo Tania Książka ma. Liczę na tobardzo.

A co do Muchy w Bonito to wczoraj dostałem info od nich że "złożyli zamówienie u wydawcy kilka dni temu i oczekują na dostawę która powinna pojawić się w ciągu tygodnia".
Czyli Muszka ma pełne ręce roboty☺

Offline Voitas

« Odpowiedź #3589 dnia: Wrzesień 27, 2018, 08:54:47 am »
Osoba przeszkolona w pakowaniu komiksów - rozumiem, że jak pakują książki to mogą mieć wyje****. Ehh.

Offline misiokles

« Odpowiedź #3590 dnia: Wrzesień 27, 2018, 09:08:22 am »
Ale że co? Książki też trzeba umieć pakować żeby doszły bez obić. Jest parę tricków pakowania, które warto wiedzieć. I tak, osoba pracująca za najniższą krajową na wyrąbane na wysokie standardy pakowania.

Offline xanar

« Odpowiedź #3591 dnia: Wrzesień 27, 2018, 09:23:49 am »
Teoretycznie to wszystko trzeba umieć robić, chodzić też się nauczyłeś  :biggrin:

Offline robbirob

« Odpowiedź #3592 dnia: Wrzesień 27, 2018, 10:35:54 am »
Osoba przeszkolona w pakowaniu komiksów - rozumiem, że jak pakują książki to mogą mieć wyje****. Ehh.
Podejrzewam, że pakowanie 1-3 książek to trochę mniejszy problem niż pakowanie 8 komiksów różnego formatu dla wymagającego klienta.

Offline hopsasa

« Odpowiedź #3593 dnia: Wrzesień 28, 2018, 05:56:44 pm »
Dostałem paczke z nonstopcomics. Palowanie w dwa kartony sklejone razem, plus mniejsze komiksy w kopercie bąbelkowej.

Offline mibartek

« Odpowiedź #3594 dnia: Wrzesień 28, 2018, 06:02:40 pm »
masz prawo reklamowac, natomiast dla mnie to zadne obicie :smile:  ale ostatnio tolerancja na obicia mocno mi wzrosla :smile:

Weź młotek i wyprostuj :smile:

namówiliście mnie :D poprostowałem 5min i nie ma ideału ale jest ok.
swoją drogą JPF napisał że jak coś to bez problemu mi wymienią także plus dla nich - ale nie będę im robić kłopotu niepotrzebnie jak zaakceptowałem stan jaki jest ;)

Offline Jerale

« Odpowiedź #3595 dnia: Wrzesień 29, 2018, 10:46:44 am »
Na ravelo znowu podwyższyli cenę dostawy do kiosku Ruchu o 2 zł. Przez dłuższy czas było 3,99 zł, teraz wróciło 5,99 zł. Ale promocja z Masterpassem oczywiście nadal się opłaca

Offline Szekak

« Odpowiedź #3596 dnia: Październik 02, 2018, 08:11:02 am »
Czy ze sklepem Non Stop Comics jest jakikolwiek kontakt?

Offline Pawelek

« Odpowiedź #3597 dnia: Październik 02, 2018, 08:16:21 am »
Tak, mi podali w odpowiedzi na pytanie o zamówienie, że: https://goo.gl/YBPtAM

Offline mani78

« Odpowiedź #3598 dnia: Październik 02, 2018, 08:17:22 am »
Czy ze sklepem Non Stop Comics jest jakikolwiek kontakt?

Tak. Do mnie wczoraj dzwonili z informacją o zamówieniu. Są zawaleni robotą, ale powinni się wyrobić ze wszystkimi paczkami do końca tygodnia.

Offline Szekak

« Odpowiedź #3599 dnia: Październik 02, 2018, 08:37:06 am »
Ja w innej sprawie do nich napisałem, ale nie dostałem odpowiedzi, a telefonu nie udostępnili kontaktowego...

anything