trawa

Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 586814 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bartek Gawron

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3600 dnia: Październik 05, 2018, 04:39:53 pm »
Ha, to pewnie dlatego tak ludzi namawiali do anulowania zamówień, gdy te vałczery na pyszne.pl szły.
Jedyne co przeraża mnie w śmierci to to, że można umrzeć nie z miłości.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

Offline mappy

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3601 dnia: Październik 05, 2018, 04:43:04 pm »
Po każdym anulowaniu pisz do nich po kupon.

Offline Szekak

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3602 dnia: Październik 05, 2018, 05:03:15 pm »
Jaki kupon?

Offline Bartek Gawron

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3603 dnia: Październik 05, 2018, 05:07:18 pm »
A może zamiast zebrac o kupony, lepiej pisać na FB Mastercarda, zadając po prostu pytanie, jak to z tym Ravelo w takim przypadku jest. Bo byc moze problem nie dotyczy tylko garstki osob, ale jest znacznie szerszy i jesli rzeczywiscie taka hipoteza mialaby pokrycie w rzeczywistosci, to kwalifikowaloby sie to byc moze jako malwersacja i może prokurator jaki powinien sie temu przyjrzec, co by w przyszlosc takie rozne cwaniaczki nie żerowaly na tego typu promocjach i kupujacych równiez, bo przeciez zawsze kupujacy musi najpierw swoja kase wplacic, zaciągajac kredyt w Mastercardzie.
Jedyne co przeraża mnie w śmierci to to, że można umrzeć nie z miłości.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

Offline Szekak

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3604 dnia: Październik 05, 2018, 05:15:46 pm »
A może zamiast donosić lepiej żebrać o kupon?  :badgrin:

Offline Murazor

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3605 dnia: Październik 05, 2018, 06:37:55 pm »
Po każdym anulowaniu pisz do nich po kupon.
Kilka pierwszych razy pisałem, odp, że za anulowanie zamówienia nie dają kuponów. W merlinie dostawałem.

Offline mappy

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3606 dnia: Październik 05, 2018, 06:58:53 pm »
W Merlinie 10% oraz 10zł za anulowanie.W Ravelo też dostałem ale tam miałem tylko jedno anulowanie i ze dwie reklamacje na 80 zamówień :roll:

Offline Bartek Gawron

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3607 dnia: Październik 05, 2018, 07:23:53 pm »
A może zamiast donosić lepiej żebrać o kupon?  :badgrin:
Nikt tu nie pisal o żadnym "donoszeniu", a jedynie o zapytaniu Mastercarda na FB, jak to jest w tym przypadku. Bo nie pierwszy raz sie zdarza na tym forum, ze jakas osoba wyskakuje z sugestia, że przy anulowaniu zamowienia ktos z Ravelo ciagnie 15 zl dla siebie, co jak na razie ociera sie jedynie o pomówienie, bo jak na razie żadna z tych osob nie kwapi, zeby po prostu skierowac stosowne pytanie do glownego zainteresowanego, czyli Mastercarda.

Gdybym byl jedna z osob, ktorym anulowano zamowienia w takich okolicznosciach, to wybor miedzy dopraszaniem sie o kupon czy rzucaniem publicznie domyslow sugerujacych malwersacje, a zadaniem prostego pytania byłby oczywisty.

Ale szczerze mowiac malo mnie ta sprawa obchodzi, poniewaz moje wczesniejsze doswiadczenia z Ravelo potwierdzają, iż pojecie "lojalności kontraktowej" jest tym osobnikom obce, a z definicji z takimi osobami, jesli nie jestem zmuszony, nie zawieram żadnych umów ze wzgledów - że tak powiem - estetycznych, bowiem takie indywidua napawają mnie po prostu obrzydzeniem.
Jedyne co przeraża mnie w śmierci to to, że można umrzeć nie z miłości.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

Offline Szekak

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3608 dnia: Październik 05, 2018, 08:54:03 pm »
Nikt nie pisze o donoszeniu, to prawda, ale tak samo nikt nie pisał o żebraniu i mój post miał jedynie uzmysłowić ci to. :cool:

Offline Bartek Gawron

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3609 dnia: Październik 06, 2018, 07:15:51 am »
Kupon przekłada się na korzyść materialną, a proszenie o korzyść materialną bez oferowania niczego w zamian określane jest jako żebranie.

Niemniej rozumiem, że Twoim zdaniem dopraszanie się o kupon w przypadku bezpodstawnego anulowania zamówienia przez Ravelo, o jakim kilkukrotnie już pisano tutaj na forum, ma pełnić raczej funkcję zadośćuczynienia.

Jeśli tak, to zadośćuczynienia za co? Jaką krzywdę poniosłeś i jaki jest jej wymiar, że można ją zadośćuczynić wartością 2-10 zł? I czy już samo dopraszanie się zadośćuczynienia w takiej wysokości, i to jeszcze na dodatek od osoby, co do której wysuwane są sugestie o malwersację, nie wydaje Ci się uwłaczające i nieetyczne? Mnie tak.
Jedyne co przeraża mnie w śmierci to to, że można umrzeć nie z miłości.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

Offline Jerale

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3610 dnia: Październik 06, 2018, 08:38:08 am »
Jakieś pomysły kiedy pakiety październikowe wskoczą na Ravelo?

Offline Night wolf

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3611 dnia: Październik 06, 2018, 09:10:34 am »
Jakieś pomysły kiedy pakiety październikowe wskoczą na Ravelo?
Ostatnio były 13 września a premierę miały 19 ale to nic nie znaczy bo co miesiąc jest inaczej. :)

Offline Szekak

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3612 dnia: Październik 06, 2018, 09:49:34 am »
Ile jest czasu na odbiór paczek z księgarni PWN przy zakupach w Ravelo?

Offline bambule

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3613 dnia: Październik 06, 2018, 10:04:40 am »
@up
7dni

Offline sum41

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3614 dnia: Październik 07, 2018, 04:23:01 pm »
Ravello czasem nie skonczylo wspolpracyz PWN jesli chodzi o dobior wlasny?
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?