Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 586516 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Night wolf

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3675 dnia: Listopad 05, 2018, 10:17:37 pm »
Mają chyba błąd z tym co się wyświetla albo szykują się do zmiany:

Offline robbirob

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3676 dnia: Listopad 06, 2018, 09:42:43 am »
@up
Po prostu wprowadzili zmianę w plikach tekstowych, ale nie w systemie. Ktoś nie zgrał dwóch rzeczy.

Offline -gościu-

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3677 dnia: Listopad 06, 2018, 10:32:57 am »
Super, kolejne utrudnienie. Ostatnio też zauważyłem, że niektorzy wydawcy przycieli rabaty na swoje tytuły w dyskontach.

Offline robbirob

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3678 dnia: Listopad 06, 2018, 10:34:21 am »
Super, kolejne utrudnienie. Ostatnio też zauważyłem, że niektorzy wydawcy przycieli rabaty na swoje tytuły w dyskontach.
Po prostu tego zaczęli pilnować. Jak w Gildii był rabat na Screama 30%, a Mestro za 44% to jednak spora różnica i coś nie w porządku. Jakieś hurtownie prowadziły pewnie wojnę cenową, a an tym traci wydawca.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3679 dnia: Listopad 06, 2018, 01:47:28 pm »
wiem, że nie komiks, ale jest tu sporo znawców może ktoś podpowie.


gdzie można kupić i gdzie proponujecie kupić Final Fantasy Ultimania Archive Volume 2? To preorder więc pewnie nie ma za wiele sklepów, ale może ktoś coś podpowie. Chodzi też o to, żeby wysyłka nie była wartości połowy czy więcej książki.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline -gościu-

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3680 dnia: Listopad 06, 2018, 03:32:07 pm »
Po prostu tego zaczęli pilnować. Jak w Gildii był rabat na Screama 30%, a Mestro za 44% to jednak spora różnica i coś nie w porządku. Jakieś hurtownie prowadziły pewnie wojnę cenową, a an tym traci wydawca.
Ale to nie do końca tak jest. Od danego wydawcy jeden tytuł można wyrwać z zniżką 40%, inny, pewnie budzący większe zainteresowanie, już nie. Dla przykładu, Scream Comics: Lady Killer znajdziesz z dużym rabatem, Świat Edeny już z mniejszym; Hanami: Czy chcesz zostać starą panną? zajdziesz z dużym rabatem, Chłopaki z dwudziestego wieku już nie...

Offline wilk

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3681 dnia: Listopad 06, 2018, 05:39:02 pm »
Kiedy? Zamawiałem wczoraj i było 200.
Zamówiłem za 219 i mam przesyłkę Inpost za darmo...
Od 5 listopada. Chciałem właśnie wczoraj zamówić za nawet wyższą kwotę z dostawą paczkomatem i zdziwiłem się, że w podsumowaniu zamówienia doliczyli koszty dostawy. Niefajnie, że tak bez żadnej zapowiedzi to wprowadzili.

https://www.gildia.pl/info/bezplatna-dostawa

Offline Dembol_

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3682 dnia: Listopad 06, 2018, 07:24:11 pm »
gdzie można kupić i gdzie proponujecie kupić Final Fantasy Ultimania Archive Volume 2? To preorder więc pewnie nie ma za wiele sklepów, ale może ktoś coś podpowie. Chodzi też o to, żeby wysyłka nie była wartości połowy czy więcej książki.
Amazon?
Ew. Amazon.de (przesyłka idzie kilka dni, powyżej 40€ darmowa wysyłka).
Oczywiście pakowanie to loteria, ale to chyba najprostsza i najszybsza opcja.
Z USA ostatnio wszystkie sklepy drogo sobie liczą za przesyłkę, a pozostałe z Europy, które znam mają stały koszt wysyłki (10-20 euro) niezależnie od jej wielkości, więc zamawiać jedną rzecz średnio się opłaca.
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2018, 08:49:03 am wysłana przez Dembol_ »

Offline robbirob

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3683 dnia: Listopad 07, 2018, 08:43:19 am »
Ale to nie do końca tak jest. Od danego wydawcy jeden tytuł można wyrwać z zniżką 40%, inny, pewnie budzący większe zainteresowanie, już nie. Dla przykładu, Scream Comics: Lady Killer znajdziesz z dużym rabatem, Świat Edeny już z mniejszym; Hanami: Czy chcesz zostać starą panną? zajdziesz z dużym rabatem, Chłopaki z dwudziestego wieku już nie...
Masz racje, ale ja nie o tym. Na przykładzie Screama - swego czasu było tak, zanim wprowadzili różne rabaty, czyli wydania limitowane na innych warunkach handlowych, że ich tytuły w mestro/nieprzeczytane były w sprzedaży z rabatem o kilkanaście nawet procent lepszym niż w Gildii. I to raczej wynik wojen cenowych hurtowni, a nie tego, że wydawca rozdawał rabaty w taki dziwny sposób. Jak zaczęli dbać o swoje, to rabaty powyżej 42% się skończyły.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3684 dnia: Listopad 07, 2018, 11:53:03 am »
Amazon?
Ew. Amazon.de (przesyłka idzie kilka dni, powyżej 40€ darmowa wysyłka).
Oczywiście pakowanie to loteria, ale to chyba najprostsza i najszybsza opcja.
Z USA ostatnio wszystkie sklepy drogo sobie liczą za przesyłkę, a pozostałe z Europy, które znam mają stały koszt wysyłki (10-20 euro) niezależnie od jej wielkości, więc zamawiać jedną rzecz średnio się opłaca.


Dzięki. Sprawdziłem  Kosztuje mniej niż 40 euro i sama wysyłka to 6 euro naliczona.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline R~Q

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3685 dnia: Listopad 08, 2018, 01:10:04 pm »
Przyszła mi paczka z Multiversum- komiksy w stanie idealnym, paczka pancerna, mimo długiego przetrzymywania na poczcie wszystko było ok. Odetchnąłem z ulgą , bo ta kategoria "stan dobry, używany"  nie powiem, pewien niepokój zasiała  :cool:
Pewnie nie tylko ja miałem cykora  :smile:
Ze 2 TPB kiedyś dostałem walące szlugami, no ale nie od dziś wiadomo, że w magazynach sobie kopcą.
Za to ostatnie przesyłki stan idealny, te komiksy były dosłownie nowe (kupowałem LXG 3 i Kingdom Come).

Offline xanar

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3686 dnia: Listopad 13, 2018, 10:48:50 am »
Na Multiversum wraz ze wzrostem cen zmienił się stan komiksów na "dobry", już nie są używane  :biggrin:

Offline robbirob

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3687 dnia: Listopad 15, 2018, 02:49:03 pm »
A to mnie dali i katalog NSC na drugą połowę 2018, i katalog KBoom. Plus 13 (dokładnie tyle) zakładek i naklejkę z napisem w stylu (nie jestem teraz w domu, żeby to sprawdzić): "Prawdziwi mężczyźni czytają książki".
Takie zakładki będą rozsyłali teraz w zamówieniach :)
https://www.facebook.com/FantastyczneSwiaty/photos/a.421754441211324/1897759043610849/?type=3&theater

Swoją drogą zauważyłem, że niektóre promocje u nich ostatnio pojawiają się na FB, a nie w newsletterze, więc polecam polubić.

Offline Jaxx

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3688 dnia: Listopad 16, 2018, 08:14:45 pm »
Takie zakładki będą rozsyłali teraz w zamówieniach :smile:
https://www.facebook.com/FantastyczneSwiaty/photos/a.421754441211324/1897759043610849/?type=3&theater

Swoją drogą zauważyłem, że niektóre promocje u nich ostatnio pojawiają się na FB, a nie w newsletterze, więc polecam polubić.
Fajne. Szkoda, że nie wrzucili mi takich do paczki wysłanej wczoraj, miałbym chociaż kilka. Dziś ją odebrałem - 7 komiksów owiniętych po prostu kartonem a'la Empik i wsadzonym do foliowej koperty. Zero wypełniacza, zero folii bąbelkowej. Efekt - Podboje i Jeremiah pogięte, Chłopaki zagięty róg okładki, Storm ubity. Trudno, było fajnie w FŚ, ale się skończyło - z pakowaniem zrobiła się loteria, na e-maile odpowiadają po paru dniach, a cenowo nigdy nie byli najlepsi. Ja odpuszczam zupełnie FŚ, przenoszę się na Bonito z odbiorem osobistym i Mestro.   

Offline amsterdream

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3689 dnia: Listopad 17, 2018, 09:26:03 am »
Ja po upadku Literackiej nie potrafię znaleźć sklepu który by dobrze pakował. Kupowałem już chyba wszędzie i każdy miał wpadki łącznie z najbardziej zachwalanymi Fantastycznymi Światami i Gildią. Dla mnie to jest jakieś kuriozum żeby na tyle sklepów nie było nawet jednego, który stawiałby na pancerne pakowanie. Mógłbym nawet za taką usługę dodatkowo dopłacić.

 

anything