Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 586862 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3690 dnia: Listopad 17, 2018, 09:31:10 am »
Kupiłem przedwczoraj brakujące Lucky Luki, nowe Sambre, Usagiego, Kriss i jedną książkę. Generalnie jakieś 15 pozycji, ale w sumie niezbyt wielka kupka, bo większość cienka, a Bonito nie dość, że mi wysłało po 3 godzinach od zamówienia i dostałem następnego dnia, to jeszcze wrzucili do wielgachnego pudła i wyłożyli jakąś chorą ilością szarego papieru. No szacun. Muszę zapamiętać godzinę, kiedy zamawiałem i obliczyć kiedy znowu będzie ta zmiana pakowaczy (pewnie jadą na 3 zmiany) i znowu mieć choć cieć szansy na trafienie na tę osobę. :)

Offline -gościu-

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3691 dnia: Listopad 17, 2018, 09:32:05 am »
Amsterdam, a w mestro kupowałeś? Ja mam zawsze dobrze zabezpieczoną paczkę, nigdy nie miałem u nich problemu z uszkodzonymi tytułami.


Jedynie co irytuje mnie u nich, to kombinowanie z wrzucaniem do koszyka przez ceneo, przy zamawianiu nowości, na ceny w okolicach 40% zniżki trzeba kilka dni poczekać.




Bonito nie dość, że mi wysłało po 3 godzinach od zamówienia i dostałem następnego dnia...


Fakt. Bonito/Aros potrafią wysłać paczkę błyskawicznie, chyba nawet zdarzało się, że w niedziele przygotowali i nadali.
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2018, 09:36:09 am wysłana przez -gościu- »

Offline amsterdream

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3692 dnia: Listopad 17, 2018, 10:07:57 am »
Amsterdam, a w mestro kupowałeś? Ja mam zawsze dobrze zabezpieczoną paczkę, nigdy nie miałem u nich problemu z uszkodzonymi tytułami.
Zamawiałem kilka razy i poza jednym przypadkiem zawsze przychodziły uszkodzone komiksy a każda paczka wyglądała dokładnie tak:


Zero jakiejkolwiek strefy zgniotu, zero wypełniacza w postaci papieru, folii czy czegokolwiek innego.


Jedyne co w tym sklepie mogę pochwalić to, że reklamacja przebiega w miarę sprawnie bo przysyłają kuriera. Ale co z tego jak reklamowane pozycje przychodziły zapakowane w dokładnie ten sam sposób i często też zniszczone. W takich dobrych książkach to jest dopiero tragedia bo trzeba ściągnąć z ich strony i wydrukować sobie formularz reklamacji/zwrotu, wypełnić go całą masą danych i odesłać na własny koszt reklamowane pozycje pocztą (innych sposobów przesyłki nie przyjmują).

Offline -gościu-

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3693 dnia: Listopad 17, 2018, 10:10:03 am »
To dziwne. Ja zawsze miałem jakieś wypełniacze w postaci papierów, albo tych foliowych poduszek. Może dlatego, że miałem różnego formatu komiksu...

Offline amsterdream

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3694 dnia: Listopad 17, 2018, 10:14:20 am »
W tym zamówieniu też były komiksy innego formatu (A4 a nawet większe - Comanche), po prostu wrzucili je luzem na sam spód paczki przez co te które nie miały folii mocno się porysowały.

Offline xanar

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3695 dnia: Listopad 17, 2018, 10:59:25 am »
Też swojego czasu zamawiałem w różnych miejscach, ale Fantastyczne Światy były jedynym miejscem gdzie miałem pewność, że to co zamówiłem dotrze bez uszkodzeń.

Offline robbirob

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3696 dnia: Listopad 17, 2018, 12:59:31 pm »
Też swojego czasu zamawiałem w różnych miejscach, ale Fantastyczne Światy były jedynym miejscem gdzie miałem pewność, że to co zamówiłem dotrze bez uszkodzeń.
Dla mnie nadal są. Jaxx ma wyjątkowego pecha chyba ale rozumiem jego rozczarowanie. Ja od sierpnia zlożyłem kilka zamówień w FŚ i przychodziły nadal idealnie zabezpieczone. To samo pisało tu kilku kolegów (Amer ostatnio na pewno).


Co do Bonito, o którym w innym wątku było, to niestety ich pakowanie jest faktycznie beznadziejne. Wrzucili mi zamówienie i dookoła opakowali bąblami powietrznymi. Takimi dużymi które sie poprzemieszczały i książki latały po kartonie. Jedyny w tym zestawieniu komiks - Zaćmienie Muchy - obity został w trzech miejscach.


Offline xanar

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3697 dnia: Listopad 17, 2018, 01:28:46 pm »
Tylko przed fuzją Fantastycznych Światów, raczej nie było takich przypadków a teraz co jakiś czas się pojawiają.

Wide to tak, że jakoś się pogorszyła a niektóre ceny poszły do góry (na Muchę chyba większe ceny)
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2018, 01:37:33 pm wysłana przez xanar »

Offline Bobo

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3698 dnia: Listopad 17, 2018, 01:51:08 pm »
W takich dobrych książkach to jest dopiero tragedia bo trzeba ściągnąć z ich strony i wydrukować sobie formularz reklamacji/zwrotu, wypełnić go całą masą danych i odesłać na własny koszt reklamowane pozycje pocztą (innych sposobów przesyłki nie przyjmują).
Ostatnio zamawiałem w dobrych książkach i też przysłali kuriera. Poprosiłem, żeby reklamowane pozycje wrzucili w większy karton ze strefą zgniotu (wcześniej były na styk i 2 z 5 rzeczy do reklamacji) i tak zrobili. Także być może się zmieniło, a być może trafiłem na miłą panią :)

Amer

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3699 dnia: Listopad 17, 2018, 01:54:26 pm »
Ostatnia paczka z FŚ dotarła do mnie w tym tygodniu i nadal uważam, że przesadzają z pakowaniem. Było około 7 komiksów, z naprawdę ciężkich tylko drugi tom "100 naboi". Karton (po słoneczniku, jak głosiła nalepka) dość sporych rozmiarów, nieproporcjonalnie duży do zawartości. W środku pełno papieru, po jego wydobyciu oczom mym ukazał się drugi karton (tzw. właściwy), w środku niego jeszcze folia bąbelkowa i wreszcie komiksy, wszystkie zafoliowane.

Na plus fuzji z TaniąKsiążką jest szybciej działająca strona i bezpośrednie przekierowania do bankowości internetowej (wcześniej trzeba było wchodzić ręcznie i kopiować dane do przelewu z e-maila). Na minus: nie zauważyłem dostawy do kiosku Ruchu, więc zamówiłem DHL-em. Baza zamówień sprzed fuzji nie została przeniesiona na nowe serwery.

No i nie dostałem wypasionej zakładki, co stawia pod znakiem zapytania sens moich  dalszych zakupów w tym sklepie.

Offline xanar

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3700 dnia: Listopad 17, 2018, 02:10:58 pm »
Powinieneś zrobić awanturę, że tu na facebookach takie zakładki a ja tyle pieniędzy wydaje mnie nie dajecie. :biggrin:

Amer

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3701 dnia: Listopad 17, 2018, 05:52:10 pm »
Gdyby jeszcze parę osób się zebrało, to pomyślałem, że można by pokombinować z pozwem zbiorowym.

Offline mappy

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3702 dnia: Listopad 17, 2018, 06:33:59 pm »
To i ja dodam trochę o pakowaniu.Przychylam się do zdania co do Literackiej. Nie było i nie ma podobnej księgarni.Osobiście składałem zamówienia w około 30 księgarniach ale trudno wyciągnąć średnią mając jedno zamówienie.Najczęściej kupuję w Bonito i Gildii. W Mestro i Dobrychksiążkach mniej. Wszędzie zdarzają się wpadki.

Offline robbirob

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3703 dnia: Listopad 17, 2018, 07:30:42 pm »
Tylko przed fuzją Fantastycznych Światów, raczej nie było takich przypadków a teraz co jakiś czas się pojawiają.
Dokładnie dwa przypadki na tym forum. I dwa Jaxxa.


@Amer
Przyłączę się do pozwu bo też zakładek nie dostałem 😁
A tak serio to ogłosili chyba we czwartek po południu że są nowe zakładki więc...raczej kolejne zamówienie.

Offline nazareth

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3704 dnia: Listopad 17, 2018, 08:25:43 pm »
Gdyby jeszcze parę osób się zebrało, to pomyślałem, że można by pokombinować z pozwem zbiorowym.
Dobre!

Dobra robota bonito, tyle komiksów zniszczonych:

Przeniosłem tu, żeby odpowiedzieć. Moja ostatnia paczka od nich wyglądała tak samo. I fakt, ze reklamacje mają mega proste i w zasadzie bezproblemowe wcale nie osłodził sytuacji.