Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 613880 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mgnesium

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #90 dnia: Październik 09, 2015, 02:44:21 pm »
W Fankomiksie czasem to co jest na stronie nie zgadza z rzeczywistością, ale jak bywam u gościa na miejscu, to faktycznie miewa trochę rzadszych rzeczy - w sierpniu miał  np. Skład główny czy parę tomów Kaznodziei, tak więc warto próbować.

dzięki za informację.


z innej beczki - przed chwilą odebrałem paczkę z monografią rosińskiego i incalem ze sklepu gildii. pierwsza pozycja dotarła z poobijanymi rogami i lekko zmiażdżonym grzbietem (albo taki egzemplarz, albo się popsuł w trakcie transportu - o nowej jakości pakowania było już parę razy wspominane). dla komiksu za ponad 100 zł nie zamierzam takich wad tolerować - zobaczymy jak gildia pod kierownictwem prószyńskiego traktuje reklamacje.

edit: incal również wadliwy, ale w tym wypadku to już ewidentnie wina składu.
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2015, 02:51:01 pm wysłana przez mgnesium »

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #91 dnia: Październik 09, 2015, 02:55:09 pm »
z innej beczki - przed chwilą odebrałem paczkę z monografią rosińskiego i incalem ze sklepu gildii. pierwsza pozycja dotarła z poobijanymi rogami i lekko zmiażdżonym grzbietem (albo taki egzemplarz, albo się popsuł w trakcie transportu - o nowej jakości pakowania było już parę razy wspominane). dla komiksu za ponad 100 zł nie zamierzam takich wad tolerować - zobaczymy jak gildia pod kierownictwem prószyńskiego traktuje reklamacje.
U mnie to samo. Juz im napisalem, że poupychali w za małe kartony i ponadto zapytalem, czy w ramach reklamacji sa w stanie dostarczyc mi egzemplarz bez wad. W odpowiedzi otrzymałem przeprosiny, jak zwykle zreszta, oraz zapewnienie, że tym razem bedzie juz OK. No i co z tego, kiedy musze znów pakowac i pomykac na pocztę zeby im to odeslac - po prostu strata czasu. Jeszcze gdyby podsylali kuriera na wymiane, to moze bym to jakos zniósł w miare bezboleśnie. A tak, to po prostu doszlo do tego, że kupowanie w Gildii jest dla mnie ostatecznościa, co jeszcze rok, czy dwa lata temu bylo dla mnie nie do pomyslenia.

Offline mack3

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #92 dnia: Październik 09, 2015, 02:55:36 pm »
edit: incal również wadliwy, ale w tym wypadku to już ewidentnie wina składu.
Czyli Incala nie zrobili porządniej niż Final Incala?

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #93 dnia: Październik 09, 2015, 02:58:10 pm »
edit: incal również wadliwy, ale w tym wypadku to już ewidentnie wina składu.
a co z nim nie tak?

mgnesium

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #94 dnia: Październik 09, 2015, 03:11:21 pm »
U mnie to samo. Juz im napisalem, że poupychali w za małe kartony i ponadto zapytalem, czy w ramach reklamacji sa w stanie dostarczyc mi egzemplarz bez wad. W odpowiedzi otrzymałem przeprosiny, jak zwykle zreszta, oraz zapewnienie, że tym razem bedzie juz OK. No i co z tego, kiedy musze znów pakowac i pomykac na pocztę zeby im to odeslac - po prostu strata czasu. Jeszcze gdyby podsylali kuriera na wymiane, to moze bym to jakos zniósł w miare bezboleśnie. A tak, to po prostu doszlo do tego, że kupowanie w Gildii jest dla mnie ostatecznościa, co jeszcze rok, czy dwa lata temu bylo dla mnie nie do pomyslenia.

mam podobne odczucia, niemniej w tym wypadku bedę reklamował do skutku.

a co z nim nie tak?

ok, tutaj prawdopodobnie przesadziłem (emocjonalny post, staje się to niestety tradycją przy otwieraniu paczek z gildii), ale z doświadczenia wiem, że w ten sposób nierówno podklejone partie stron lubią tracić połączenie z grzbietem w miejscach "fuszery": klik

poza tym, tak jak powyżej, jest to dość droga pozycja, dlatego nie zamierzam tolerować żadnych defektów - być może moje maile zostaną lokalną anegdotką w bok-u gildii, ale jest to cena którą jestem gotów zapłacić.

Czyli Incala nie zrobili porządniej niż Final Incala?

na to pytanie nie jestem w stanie odpowiedzieć (nie będę odfoliowywał tego egzemplarza który dzisiaj do mnie dotarł), ale mój final jest technicznie ok (poza korektą) - nic nie odchodzi, nie wypada i nie odkleja się.


edit: oczy kota mają tę samą wadę co incal powyżej, na drugim zdjęciu pokazane jest jak ładnie gnie się taka nierówno podklejona partia przy czytaniu/przeglądaniu: klik.
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2015, 03:29:12 pm wysłana przez mgnesium »

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #95 dnia: Październik 09, 2015, 03:25:39 pm »
mam podobne odczucia, niemniej w tym wypadku bedę reklamował do skutku.
Ja zadalem im to pytanie nie po to, aby ew. sobie i im odpuscic, tylko po to, aby w przypadku odpowiedzi negatywnej poprosic o zwrot kasy i kupic pozycje gdzie indziej. Natomiast kuriozalne jest to, że - co by nie mowic - drogi sklep, ktory jeszcze do niedawna byl czolowym sklepem komiksowym, pakuje teraz gorzej niż jakieś dyskontowe arosy czy inne bonita (nie wspominajac juz nawet o praktykowanym przez te ostatnie przysylaniu kuriera w postepowaniu rekalamcyjnym).

mgnesium

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #96 dnia: Październik 09, 2015, 03:37:37 pm »
Ja zadalem im to pytanie nie po to, aby ew. sobie i im odpuscic, tylko po to, aby w przypadku odpowiedzi negatywnej poprosic o zwrot kasy i kupic pozycje gdzie indziej. Natomiast kuriozalne jest to, że - co by nie mowic - drogi sklep, ktory jeszcze do niedawna byl czolowym sklepem komiksowym, pakuje teraz gorzej niż jakieś dyskontowe arosy czy inne bonita (nie wspominajac juz nawet o praktykowanym przez te ostatnie przysylaniu kuriera w postepowaniu rekalamcyjnym).

jest to dość przykre. wcześniej (to znaczy nie wiem, jeszcze jakiś rok wstecz) jeśli naprawdę zależało mi na jakiejś pozycji, to wolałem dopłacić te 10% ceny okładkowej i zamówić w sklepie gildii, byleby tylko otrzymać ją w stanie "cut-miut". nie byłem co prawda regularnym klientem, więc nie jestem w stanie powiedzieć czy była to reguła, ale do tej pory (tj do lipca br) nigdy nie musiałem reklamować tam zamówienia.

prawdopodobnie obniżenie jakości pakowania w magazynie i standardu reklamacyjnego (ten nieszczęsny kurier) jest związane z wprowadzeniem progów lojalnościowych i dosyć częstym zwiększaniem rabatów przedpremiorowo ponad "należne" 25 percentyli - coś się zapewne przestało domykać w oczekiwaniach finansowych szefów prószyńskiego.

co do samego zamówienia, jeżeli za drugim razem im nie wyjdzie, to również poprosze o zwrot wpłaconej kwoty i zamówię gdzie indziej (również nie lubię chodzić na pocztę).
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2015, 03:50:33 pm wysłana przez mgnesium »

Offline freshmaker

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #97 dnia: Październik 09, 2015, 06:39:36 pm »
dziś dostalem maila ze incal.com.pl wysyla moja paczke kurierem inpost. na stronie placi sie 13 pln za kuriera patron service. inpost mnie wku$%^&. status paczki"Nadawca jest w trakcie przygotowywania przesyłki do wysłania "
[/size]czyli komiksy dostane pewnie w srode. lipa.[/color]
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #98 dnia: Październik 09, 2015, 07:03:10 pm »
Moje zamówienie z gildii na pierwszy rzut oka ponownie na duuuży plus, chociaż wkurzyłem się na wydawnictwo Timof. Komiks za 140 zico, a im się nawet nie chce go zafoliować. Kpina!

Odnośnie pakowania to prawie wszystko było ok, sklep zapakował w jedną folię bąbelkową największe egzemplarze czyli Incala, Juana Solo i Równonoce. W kolejnej były z mniejszym formatem. Po bokach szary papier, którego powinno być trochę więcej. Ale na szczęście wszystkie komiksy przyszły w stanie bardzo dobrym. Ogólnie wrażenia jak zawsze pozytywne. I jeszcze darmowy komiks dostałem, nie ma co narzekać.

Dodam, że było to moje największe zamówienie w życiu 455 zł poszło w dym :roll:

Offline polska312

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #99 dnia: Październik 09, 2015, 07:31:54 pm »

Dodam, że było to moje największe zamówienie w życiu 455 zł poszło w dym :roll:


Gratuluję ładny grosz :biggrin: . Kiedyś próbowałem policzyć ile wydałem na zakup komiksów do mojej kolekcji.
Mając 37 lat zbieram ją przez większość swojego życia i w połowie liczenia z przerażeniem przestałem a moje wyliczenia zostały zniszczone tak żeby nie wpadły w ręce mojej drogiej małżonki
:badgrin:
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2015, 07:55:06 pm wysłana przez fragsel »

Offline blackwaterpark

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #100 dnia: Październik 09, 2015, 09:24:12 pm »
Ogłaszam: koniec narzekania na dziś  :wink:

Pytanie z innej beczki: czy na aros.pl nie ma żadnej rejestracji konta? (albo mi firefox coś poukrywał?)  :shock:
Myślałem, że to takie lustrzane odbicie bonito...?

Offline starcek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #101 dnia: Październik 09, 2015, 09:39:19 pm »
Nie, nie ma - składasz zamówienie i już..
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #102 dnia: Październik 09, 2015, 09:51:30 pm »
Gratuluję ładny grosz :biggrin: .

No ładny, ale do tej roboty dzień w dzień się po coś chodzi :wink:

ramirez82

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #103 dnia: Październik 10, 2015, 10:16:14 am »
Widzę, że pojawiły się już nowości Taurusa, ale coś ciężko znaleźć z większą zniżką niż 25%. Jeszcze wczoraj na arosie były z 30%, ale liczyłem że na literackiej pojawią się z ok. 35%, tymczasem pojawiły się z zniżką 21%...  :doubt:

Offline Kris1982

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #104 dnia: Październik 10, 2015, 10:32:25 am »
Widzę, że pojawiły się już nowości Taurusa, ale coś ciężko znaleźć z większą zniżką niż 25%. Jeszcze wczoraj na arosie były z 30%, ale liczyłem że na literackiej pojawią się z ok. 35%, tymczasem pojawiły się z zniżką 21%...  :doubt:
Często tak jest , 1-2 dni i wszystko wróci do normy.