Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 594089 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mappy

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2055 dnia: Grudzień 21, 2016, 10:52:00 am »
Naprawdę spisujecie jakieś protokoły?
Jak dostanę mocno obity lub z inną wadą komiks to robię tylko zdjęcia z opisem i wysyłam maila.
Tyle. Odpowiedź jest zawsze taka sama. Wymiana na pozycję bez wad. Jeden kurier odbiera, a drugi przynosi.

Offline robbirob

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2056 dnia: Grudzień 21, 2016, 11:03:39 am »
[...]zresztą nieistotne, bo pracownicy kiosków protokołów nie spisują - pytałem. można tylko nie odebrać przesyłki, jeżeli paczka nosi wyraźne ślady sponiewierania.
No to akurat fakt, z tym jest kłopot w kioskach.

@gobender - tak, ale w przesyłce małej, opakowanej w multimail wystarczy lekko uderzyć w któryś bok i masz ślad na komiksie, ale nie zawsze zostaje wyraźny, widoczny ślad na samym kartonie.

Offline Szekak

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2057 dnia: Grudzień 21, 2016, 07:58:13 pm »
Kiedy w Merlinie pojawią się zapowiedzi komiksów Egmontu na Luty?

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2058 dnia: Grudzień 22, 2016, 10:22:48 pm »
Odebrałem dzisiaj swoje dwa pierwsze zamówienia z Chodnika Literackiego i trochę powinni poprawić sposób pakowania.

Pierwsze zamówienie to bardzo, bardzo duży, kwadratowy karton (w sensie na długość i szerokość, bo wysokość taka akurat), w którym nawet Codzienna walka (wielkości Blacksada czy Przybysza, czyli powiększone A4) mogła latać wte i wewte, tyle tam było przestrzeni. Taki dość płaski karton jak na duży kwadratowy zegar ścienny. :smile: Brak folii, która scalałaby 4 książki w jedną całość i ochraniała przez przetarciami od pudełka. Po prostu włożona Codzienna walka na dół pudła, na niej Jeremiah, na nim Skalp, a na górze Pan lodowego ogrodu. To znaczy tak pewnie było jak pakowali, bo kiedy otworzyłem karton, to Pan lodowego ogrodu już był na dole i leżał prawie, że pionowo, obok Codziennej walki (tak, tyle było miejsca obok tego olbrzymiego komiksu na dole kartonu) i ma trochę wgnieciony jeden z rogów. Oprócz tego do pudła włożone luźno ze 3-4 woreczki z powietrzem. Generalnie tak zapakowane, że wszystko swobodnie latało w paczce, a woreczki dano bardziej dla ozdoby. Codzienna walka, która była na samym dole, też miała sporo miejsca, więc się trochę poprzecierała z tyłu i ma trochę walnięty róg (ale naprawdę trochę). Jakby to szło pocztą to nie wiem co bym znalazł w środku. Chyba koktajl. :biggrin: Na szczęście Ruch dba o paczki. Karton w ogóle nieuszkodzony.

Drugie zamówienie, to książka za 4 dychy i pierwszy tom Blueberry`ego (bo dawno temu go sprzedałem) za 6 dych, żeby mieć darmową dostawę do Ruchu (od stówy! Zajebioza). Normalny karton wielkości A4, żadnej folii. Na szczęście Blue zafoliowany przez wydawcę, więc się od pudła nie poobcierał, choć karton takiej wielkości, że by za bardzo nie latał, więc i tak doszedłby ok. Na komiksie położona mała książka i obok niej 1 czy tam 2 plastikowe woreczki z powietrzem.

Oba pudełka nie takie jak w Arosach czy na Gildii, że zamykane dwoma skrzydłami i potem jeszcze dwoma, tylko takie, że otwierasz jedną klapę i masz widok z góry na całe pudło.

Wszystko super, ceny, szybka wysyłka, Ruch na medal. Tylko te woreczki z powietrzem powinni zamienić na folię i będzie ok. Nawet nie musi być bąbelkowa. Wystarczy taka, żeby scalała albumy w jedną bryłę. No, chyba że będzie przestrzeń, to mogą dać dodatkowo jakiś woreczek z boku, asekuracyjnie. Ale  taka bryła z komiksów nie będzie latać, jeśli karton będzie dobrze dobrany rozmiarowo. I wtedy gitara. Generalnie nie płaczę nad tymi lekko uderzonymi rogami Pana lodowego ogrodu i Codziennej walki oraz powycieraną okładką tej drugiej pozycji, ale zwykła folia i dopasowany karton sprawiłyby, że tych uszkodzeń by po prostu nie było. Szczerze mówiąc nie ogarniam tych ludzi, którzy nie owijają książek choćby zwykła folią, bo to nic nie kosztuje. A można tylko zyskać.

mgnesium

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2059 dnia: Grudzień 24, 2016, 12:35:14 am »
merlin na minus, po raz kolejny. cztery dni czekania na odpowiedź na zgłoszenie reklamacyjne, w którym dodatkowo zaproponowano mi jedynie zwrot środków za uszkodzone tytuły, nie przejmując się opcją wymiany na nowe.

sorry, ale wracać do nich nie zamierzam.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 24, 2016, 01:43:47 am wysłana przez mgnesium »

Offline milos3

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2060 dnia: Grudzień 24, 2016, 01:09:58 pm »
ten chodnik to jakaś amatorszczyzna totalna, jeśli chodzi o sposób pakowania. tak jak Death napisał, wrzucone komiksy do kartonu i przykryte folią bąbelkową. Codzienna Walka robiła za podkładkę do innych komiksów. Lekki wkurw  :doubt:
i tak się dziwię,ze paczka z Krakowa do Wrocławia nie przyszła cała zmielona...
reklamacje czas zacząć. póki co, chyba podziękuję za eksperymenty z nowymi dyskontami.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 24, 2016, 01:17:06 pm wysłana przez milos3 »

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2061 dnia: Grudzień 24, 2016, 01:22:38 pm »
Miałeś na górze typową folię bąbelkową, czy może takie pojedyncze duże bąble, czyli takie woreczki z powietrzem?
To zabawne jest, bo oni nie oszczędzają na foli/woreczkach z powietrzem, tylko za nią płacą i jest ona w kartonach, ale nie mają podstawowej wiedzy jak uchronić książki od zniszczenia.
Ba, nawet kartony mają słabe, bo takie zwykłe pudła z jedną klapką z góry, a nie z podwójnymi skrzydełkami, co lepiej chroni. Wszystkie materiały jakie kupują nie są tymi, których powinni używać, żeby pakowanie było solidne.

Offline milos3

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2062 dnia: Grudzień 24, 2016, 02:39:37 pm »
folia była taka :


x2 szt. ale tylko polożona na komiksach. wystarczyło chociaż jedną dać na spód, albo po prostu owinąć komiksy i już byłoby mniej szkód. A tak, widać, ze sie uczą dopiero, albo ludzie nie kupowali u nich komiksów. taki wielki chodnik literacki, hehee...
karton też faktycznie z doopy, toaletowy jest niewiele grubszy  :D
bonito, aros, literacka to mistrzostwo świata w porównaniu z brukiem literackim. tfu, chodnikiem  :)
ale ceny mają przednie ...
Wesołych Świąt i przeczytania wszystkich kupionych komiksów  :D

Offline cinne

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2063 dnia: Grudzień 27, 2016, 05:36:59 pm »
Księgarnia nieprzeczytane.pl


Przesyłka zamówiona 11 grudnia przyszła 20 a na mój monit gdzie się podziała to dostałem odpowiedź, że o co mi chodzi, święta są to się spóźnili z pakowaniem i powinienem o tym wiedzieć i się nie czepiać. A przesyłka już wysłana. (Kiedy np Gildia nie miała zamówionej pozycji i trzeba było poczekać z jej dosłaniem - dostałem o tym informację).


Na mój mail czy skoro są święta i możemy sobie dotrzymywać warunków umowy jak nam wygodnie to czy mogę zapłacić mniej bo są święta i muszę kupić prezenty rodzinie - pani była zdziwiona, że robię takie halo, że nie mam 9 dni przesyłki (w której miałem zamówione prezenty).


Przesyłka doszła z uszkodzoną okładką w jednym z komiksów, co zgłosiłem dwukrotnie. Zero odpowiedzi dotychczas. Nie polecam szczerze.


Offline Ty_draniu

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2064 dnia: Grudzień 27, 2016, 07:06:47 pm »
Swoją drogą, jeśli kogoś nie odstrasza powyższa opinia, na nieprzeczytane można dostać całkiem niezłe rabaty przy wchodzeniu przez ceneo i z kodem choinka. Przykładowo rabat na Valeriana 5 i 6 wychodzi 43,75%, Kastę Metabaronów 41,5%, Kurc ponad 42%
Ludzie potrzebują wiary w bogów, choćby dlatego, że tak trudno jest wierzyć w ludzi. Bogowie są niezbędni.

Offline AvengerGT

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2065 dnia: Grudzień 30, 2016, 03:30:13 pm »
Czy można poprosić o adres wspominanej co jakiś czas księgarni Predator Comics? Ma tak niefortunna nazwę, że nie potrafię tego znaleźć. Z góry dzięki.

Offline 8azyliszek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2066 dnia: Grudzień 30, 2016, 03:38:37 pm »
Niestety nie, bo liczba tańszych egzemplarzy WKKM jest tam mocno ograniczona. Im mniej osób o nim wie, tym większa szansa, że go kupię nie zabijając się z innymi nabywcami. :)  Tajna lokacja. :)

mgnesium

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2067 dnia: Grudzień 30, 2016, 03:41:00 pm »
Czy można poprosić o adres wspominanej co jakiś czas księgarni Predator Comics? Ma tak niefortunna nazwę, że nie potrafię tego znaleźć. Z góry dzięki.

nie zwracaj uwagi na patologiczną złośliwość "kolegi" powyżej.

predator to nick allegro gościa, który handluje wkkm, a "predator comics" to wymysł, kłamstwo, konfabulacja.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2016, 03:48:38 pm wysłana przez mgnesium »

Offline AvengerGT

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2068 dnia: Grudzień 30, 2016, 03:50:04 pm »
Dzięki. Co prawda podejrzewałem, że coś jest nie tak, ale chciałem się upewnić.

Offline Cringer

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2069 dnia: Grudzień 30, 2016, 03:55:54 pm »
A ten cały predator comics sprzedaje komiksy po 6 pln taniej, niż w kiosku już z przesyłką?
Nie. Do zamówienia trzeba doliczyć przesyłkę np 4zł za paczkomat.
Nie ma też jeszcze w swojej ofercie KSM więc nie wiem czemu 8azyl o tym tu pisze.
Warto jednak dodać że pakowanie jest zawsze BDB. A komiksy są w stanie idealnym (no chyba że kupisz trochę tańszy uszkodzony komiks), czego nie mogłem niestety powiedzieć o komiksach w prenumeracie Hachette.

 

anything