Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 586618 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline juras9

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2970 dnia: Grudzień 23, 2017, 12:58:42 pm »
Mnie się nie trafił, ale 6 tom Storma po świętach będzie zamawiany! :smile:


Ja też odłożyłem storma na styczeń, ale jak mi zadzwonił i powiedział, że już nie mają na stanie - momentalnie sprawdziłem w innych sklepach czy jeszcze jest :D... Na bonito ponad 50, więc nie ma co się śpieszyć.

Offline nazareth

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2971 dnia: Grudzień 23, 2017, 01:14:28 pm »
@up
Coś chyba pomyliłeś. Przecież na stronie u nich jest cały czas. Zresztą nieistotne, ja nie o tym chciałem.

Bonito mnie zawiodło. Skusiłem się zrobić tam zakupy na koniec roku, bo miałem kod od dawna do wykorzystania, a tracił ważność pod koniec grudnia.
I to był błąd.
Na 8 komiksów 4 do wymiany, bo mają na tyle obite rogi, że aż popękane. Eh, głupi ja.

Offline OokamiG

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2972 dnia: Grudzień 23, 2017, 01:24:12 pm »
Ja zawsze odbieram zamówienia z Bonito w jednym z salonów i nigdy nie miałem powodów do narzekań, w przeciwieństwie do gildii, więc polecam.

Offline juras9

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2973 dnia: Grudzień 23, 2017, 01:52:35 pm »
@up
Coś chyba pomyliłeś. Przecież na stronie u nich jest cały czas. Zresztą nieistotne, ja nie o tym chciałem.

Bonito mnie zawiodło. Skusiłem się zrobić tam zakupy na koniec roku, bo miałem kod od dawna do wykorzystania, a tracił ważność pod koniec grudnia.
I to był błąd.
Na 8 komiksów 4 do wymiany, bo mają na tyle obite rogi, że aż popękane. Eh, głupi ja.


Storm 6 - towar niedostępny na FS, nic nie pomyliłem.


Też nie przepadam za bonito, poczekam pewnie aż na mestro ceny spadną, masówkę lubię tam zamawiać (storm już jest tani, ale dla jednej pozycji nie będę brał wysyłki). Ale na bonito zerkam jak wygląda dostępność tytułów, jedyni chyba mają licznik dostępnych egzemplarzy, który w większości przypadków działa.


A gdy zależy mi na pewności, jakości wydań - tylko FS, dzięki nim m.in. mam artbook thorgala, mimo, że czekał na wysyłkę z zapowiedziami 3 tygodnie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2017, 01:56:37 pm wysłana przez juras9 »

Offline cro_no

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2974 dnia: Grudzień 23, 2017, 01:57:46 pm »
Ja tam jestem najbardziej właśnie z gildii zadowolony. Jasne, mieli gorsze momenty (po przejęciu przez Pruszyńskiego), zdarzały mi się komiksy porysowane czy wgniecione, ale na szczęście to niewielki procent moich zamówień i nadrabiają to z nawiązką podejściem do klienta (super kontakt) czy chociażby pakowaniem i dostępnością tytułów. Dla mnie to sklep numer jeden.

Amer

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2975 dnia: Grudzień 24, 2017, 10:11:30 am »
Ja mam tak, że jeśli raz mnie sklep zawiedzie, więcej nie robię w nim zakupów. Dotychczas Bonito było (zwracam uwagę na czas przeszły) świetnym wyborem: gigantyczna liczba pozycji, błyskawiczna wysyłka, czytelna strona, niezły kontakt (bezproblemowa reklamacja). Czasem przychodziło coś w gorszym stanie, ale można było na to machnąć ręką. Wrzucali do pudełka dużo papieru, żeby całość była sztywna. Teraz są święta, większy ruch. Rozumiem, że wiele rzeczy robi się na skróty, ale to polityka krótkowzroczna. Zamówiłem książki na prezenty, jedna przyszła mocno potłuczona. Wewnątrz paczki towar latał luźno, a tacy profesjonaliści jak Bonito doskonale wiedzą, jak paczki traktowane są przez przewoźnika. Wszyscy to wiedzą. Teraz nie zrobię u nich zakupów nie tylko w zimę, ale też i w lato. Parę stów rocznie mniej. Skoro im nie zależy.

Za to Gildia mnie jeszcze nie zawiodła. Pancerne pakowanie, dobry kontakt. Ale w styczniu dam szansę Fantastycznym Światom, bo mają same dobre opinie. Wolę drożej, ale z poczuciem, że towar przyjdzie w stanie idealnym. Nie, nie mówię, że FŚ mają drożej, to była uwaga ogólna. Niektóre pozycje mają sporo tańsze niż Gildia (np. piąta część "Chłopaków" ponad 10 zł taniej; dwie takie pozycje człowiek zamówi i później nie martwi się, że sześć innych rzeczy jest trochę droższych, bo summa summarum wyjdzie i tak taniej albo przynajmniej na to samo co gdzieś indziej).

Offline misiokles

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2976 dnia: Grudzień 24, 2017, 11:41:09 am »
Tu nie ma krótkowzrocznej polityki, tylko święta. Popularne sklepy przed świętami przeżywają oblężenie, stąd gorsze pakowanie i ogarnianie wszystkiego, mniej popylarne sklepy dalej są mniej popularnymi i święta ogarniają. Wniosek? Bonito po świętach będzie ogarnięte i wróci do tego co do czego jesteś przyzwyczajony.

Offline Archie

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2977 dnia: Grudzień 25, 2017, 11:19:44 am »
Dodatkowo nie wziałeś pod uwagę, że liczba zamówień mogła przewyższyć ich oczekiwania i po prostu mogło im tego papieru braknać. Rozumiem takie negatywne podejście jakby nagle robili problem z reklamacja, ale nigdy czegoś takiego tam nie spotkałem. Tak samo w nieprzeczytane.pl gdzie reklamacje obitego towaru sa załatwiane bez problemu.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline Barmon

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2978 dnia: Grudzień 25, 2017, 11:40:00 am »
Czy można   anulować zamówienie   z atomu które  dopiero  jest przesyłane  do ich głównego magazynu?

Offline krakers

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2979 dnia: Grudzień 25, 2017, 12:02:39 pm »
Wszyscy zachwalali Fantastyczne Światy,wiec w końcu i ja zrobiłem tam zakupy.Było to jakoś na początku jesieni.Zamówiłem dwa tomy Blueberry'ego,które mi brakowały - wysyłka do paczkomatu.Przed dokonaniem przelewu zadzwoniłem dowiedzieć się czy komiksy są ,czy mogą zwrócić uwagę na to żeby nie miały wgnieceń obić itp oraz czy mogą zapakować tak aby nic się nie uszkodziło (każdy zachwalał porządne pakowanie). Po miłej rozmowie i zapewnieniu mnie że wszystko bedzie ok zrobiłem przelew i po kilku dniach odebrałem paczke. Komiksy ( format A4 )owinięte warstwą folii bąbelkowej wsadzone do kartonu multimail na styk.Żadnych dodatkowych zabezpieczeń o których tu wszyscy piszą i jak nietrudno się domyślic komiksy dotarly uszkodzone,miały obite rogi.Zgłosilem reklamację ,wymienili bez problemu.Tym razem zapakowali w dużo większy karton i dali zabezpieczenia po bokach -nic się nie uszkodziło,jak widać jak się chce to można.
Był to mój pierwszy zakup i niestety chyba ostatni u nich,mam tak samo jak Amer,jak sklep zalicza zonka to rezygnuję.Jestem bardzo rozczarowany po pierwszym zamówieniu w związku z tym mam pytanie do osob ktore tam kupują : co robicie że wam tak fajnie pakują,lub za ile trzeba min zamówić żeby dostać takie porządne opakowanie?

Offline misiokles

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2980 dnia: Grudzień 25, 2017, 12:07:06 pm »
Pewnie kwestia empatii bądź karmy. Mi osobiście nie przeszkadzają ryski i obite rogi, bo komiks kupuje nie z myślą o późniejszym handlu (już zdarzyło mi się co słabsze komiksy oddać do biblioteki). I im bardziej mam 'wywalone' na pakowanie, tym w lepszym stanie dochodzą. Ciężko mi to wytłumaczyć, ale tak się dzieje :)

Offline mappy

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2981 dnia: Grudzień 25, 2017, 12:55:52 pm »
Osobiście nie odrzucam sklepów po pierwszym razie ale są niestety wyjątki. Przykładem może być poczytaj.pl. Utrudniony system zwrotów w porównaniu z innymi księgarniami. Latanie na pocztę i dopraszanie się o zwrot za przesyłkę zrobiły swoje. Z podobnego względu odrzuciłem madbooks i inbook.
Najlepszy system zwrotów to Bonito i Merlin(możliwe obsuwy z wysyłką).
Bonito to numer jeden u mnie ze względu na ceny i reklamacje. Część zakupów to jeszcze Gildia i Mestro/Dobreksiazki. Inne sklepy i zakupy w nich są spowodowane tylko i wyłącznie super zniżkami.
Mam więc swoje podium i się tego trzymam :biggrin:

Offline nazareth

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2982 dnia: Grudzień 25, 2017, 04:20:32 pm »
Wszyscy zachwalali Fantastyczne Światy,wiec w końcu i ja zrobiłem tam zakupy.Było to jakoś na początku jesieni.Zamówiłem dwa tomy Blueberry'ego,które mi brakowały - wysyłka do paczkomatu.Przed dokonaniem przelewu zadzwoniłem dowiedzieć się czy komiksy są ,czy mogą zwrócić uwagę na to żeby nie miały wgnieceń obić itp oraz czy mogą zapakować tak aby nic się nie uszkodziło (każdy zachwalał porządne pakowanie). Po miłej rozmowie i zapewnieniu mnie że wszystko bedzie ok zrobiłem przelew i po kilku dniach odebrałem paczke. Komiksy ( format A4 )owinięte warstwą folii bąbelkowej wsadzone do kartonu multimail na styk.Żadnych dodatkowych zabezpieczeń o których tu wszyscy piszą i jak nietrudno się domyślic komiksy dotarly uszkodzone,miały obite rogi.Zgłosilem reklamację ,wymienili bez problemu.Tym razem zapakowali w dużo większy karton i dali zabezpieczenia po bokach -nic się nie uszkodziło,jak widać jak się chce to można.
Był to mój pierwszy zakup i niestety chyba ostatni u nich,mam tak samo jak Amer,jak sklep zalicza zonka to rezygnuję.Jestem bardzo rozczarowany po pierwszym zamówieniu w związku z tym mam pytanie do osob ktore tam kupują : co robicie że wam tak fajnie pakują,lub za ile trzeba min zamówić żeby dostać takie porządne opakowanie?
Krakers, po części sam sobie odpowiedziałeś, a po części misiokles dobrze to podsumował.

Raz, że nie znam sklepu, który dwa niewielkie komiksy zapakowałby w duży karton wypchany dookoła papierem pakowym, z przekładkami, dodatkowymi wzmocnieniami, itp. Serio, większość takich niewielkich zamówień pakowanych jest w multimaile. Bonito potrafi tak 5-komiksowe zamówienie wysłać.
No i wtedy jest spora loteria, jak to potraktuje kurier/przewoźnik.

Dwa, że właśnie misiokles dobrze napisał. Trafiło Ci się, czysty przypadek. Każdy sklep ma jakiś procent reklamacji. Wątpię, że FŚ ich w ogóle nie mają. Sam miałem u nich kiedyś, dawno temu, jedno zgłoszenie (paczka była cała, ale coś się wbiło w karton, drut, pręt, cholera go wie i uszkodziło pierwszy komiks z góry). Na takie rzeczy to najbardziej pancerne pakowanie nie pomoże. Ale ważne, że reklamacja przeprowadzona szybko, bez zarzutu, z paczkomatu do paczkomatu (fajny sposób).

Mappy ma rację, po pierwszym razie nie odrzucaj sklepu, jakiegokolwiek, bo to bez sensu. Serio mogło się przytrafić coś Tobie/im.

Ja w FŚ złożyłem w tym roku blisko 30 zamówień, fakt, że w większości na 300-400 zł. Wszystko bez zarzutu. Ale i te mniejsze, jednokomiksowe docierały całe (folia i multimail, choć znacznie większy niż sam komiks, wystarczały). We mnie mają stałego klienta, od dawna już, stąd ich zawsze polecam.

A wracając do Bonito, o którym pisałem wcześniej. Rozumiem - okres świąteczny i te sprawy, tylko że oni od jakiegoś dłuższego czasu mocno zaniżyli jakość pakowania. Natomiast reklamacje jak zwykle bez problemu.

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2983 dnia: Grudzień 27, 2017, 07:43:44 am »
Ja z kolei mam bardzo złe doświadczenia ze sklepem Gildia. Kilka lat temu kontakt, pakowanie itd. wszystko było OK. Ostatnie paczki jakie zamówiłem, zawsze były z uszkodzeniami. Kontakt utrudniony. Reklamacja z uszkodzonym Slainem wlekła się miesiąc.
Dodatkowo odradzam z całego serca Inbook. Od 1,5 miesiąca nie potrafią oddać pieniędzy za niezrealizowane zamówienia.

Kijanek

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2984 dnia: Grudzień 27, 2017, 09:07:36 am »
W sumie każdy ma jakieś złe lub lepsze doświadczenia z różnymi sklepami.
Główne pytanie co jest ważne, cena, sposób pakowanie, kontakt, reklamacje?


Szczerze ostatnio ja zamykam się w obrębie paru sklepów, głównie to i tak FŚ i Gildia - bo mam najlepsze doświadczenia.


Duża loterią jest też transport, bo głównie pan kurier, listonosz często dokłada swoje 5 gr.






 

anything