trawa

Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 586721 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dembol_

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2985 dnia: Grudzień 27, 2017, 06:32:11 pm »
Ja mam same dobre.

Offline hugon

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2986 dnia: Grudzień 27, 2017, 08:16:03 pm »
Jeszcze przypomniał mi się Korob - nie sposób się dodzwonić ani dostać odpowiedź na maila. Brak jakiejkolwiek odpowiedzi. Na szczęście zadziałała procedura reklamacyjna z ich strony. Po odesłaniu albumów ze stosownym pismem dostałem nieuszkodzone następną przesyłką - aż się zdziwiłem. Po wpisaniu w gugla można przejrzeć o nich opinie (2,2 gwiazdki 45 opinii na dzień dzisiejszy). Trafiło na moją czarną listę.

AD Bonito, ciekawe są opinie ich pracowników np. z magazynów do poczytania na gowork - kombinatorstwo, sporo ludzi za najniższe stawki i tania siła robocza z za wschodniej granicy. Nie dziwię się teraz spadającym poziomem jakości. (https://www.gowork.pl/opinie_czytaj,756367)

Offline freshmaker

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2987 dnia: Styczeń 04, 2018, 12:29:04 pm »
czy w incalu jest teraz jakas przerwa urlopowa? pytam bo kompletują mi zamówienie od 3 dni. dawno tam nie kupowałem i nie pamiętam czy to norma.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Talvi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2988 dnia: Styczeń 04, 2018, 03:27:03 pm »
W incalu jest remanent - dopiero teraz napisali o tym na fejsie, ale może zaczęli wcześniej, stąd to opóźnienie?

Offline starcek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2989 dnia: Styczeń 04, 2018, 03:55:37 pm »
Jeśli nie mają na stanie - sprowadzają od wydawcy/dystrybutora. To jest druga możliwość. Raz czekałem ponad 2 tygodnie na realizację zamówienia.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline clandestino

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2990 dnia: Styczeń 05, 2018, 07:43:49 am »
AD Bonito, ciekawe są opinie ich pracowników np. z magazynów do poczytania na gowork - kombinatorstwo, sporo ludzi za najniższe stawki i tania siła robocza z za wschodniej granicy. Nie dziwię się teraz spadającym poziomem jakości. (https://www.gowork.pl/opinie_czytaj,756367)

Nie zauważyłem, aby poziom jakości spadł. Bonito jest dla mnie numerem jeden. Komiksy odbieram osobiście - zamawiam komiks wieczorem jednego dnia a drugiego dnia rano już na mnie czeka, nie płacę też za wysyłkę. Obsługa w punkcie miła i uśmiechnięta. Do tego stały rabat lojalnościowy i dość częste -35% na wszystko, więc nowości z Muchy można dostać teraz nawet z 40% zniżką. W innych sklepach (gildia) kupuję już tylko komiksy, których nie ma w Bonito, jak komiksy Studia Lain.

A zatrudnianie Ukraińców i niskie stawki za pracę na magazynie to w dzisiejszych czasach żadne zaskoczenie.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2018, 07:47:35 am wysłana przez clandestino »

Offline szuwarek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2991 dnia: Styczeń 05, 2018, 11:45:53 am »
Czy ktoś składał ostatnio reklamacje w Literackiej? Od tygodnia czekam na odpowiedź na moje zgłoszenie reklamacji - ani odpowiedzi, ani potwierdzenia odczytania wiadomości...

Offline laf

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2992 dnia: Styczeń 05, 2018, 11:55:05 am »
Czy ktoś składał ostatnio reklamacje w Literackiej? Od tygodnia czekam na odpowiedź na moje zgłoszenie reklamacji - ani odpowiedzi, ani potwierdzenia odczytania wiadomości...
Niektóre firmy mogą mieć wolne do 8 stycznia. Może spróbuj uderzyć do nich w poniedziałek.

Offline nazareth

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2993 dnia: Styczeń 05, 2018, 06:54:28 pm »
@szuwarek
laf ma rację, może mają inwentaryzację, tylko tego nie ogłosili na stronie.

Offline szuwarek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2994 dnia: Styczeń 05, 2018, 07:46:35 pm »
Niektóre firmy mogą mieć wolne do 8 stycznia. Może spróbuj uderzyć do nich w poniedziałek.
@szuwarek
laf ma rację, może mają inwentaryzację, tylko tego nie ogłosili na stronie.
Mam nadzieję. Choć nie ukrywam, że brak odzewu trochę mnie niepokoi. Zawsze dobrze kojarzę zamówienia z Literackiej, choć ostatnio kupowałem cokolwiek jakieś 1,5 roku temu (od tego czasu zwykle przegrywali cenowo), więc po tym jak w zamówieniu od nich 3 na 4 komiksy będę reklamował, a dodatkowo nie odzywają się na zgłoszenie reklamacji, zacząłem się obawiać czy się coś nie popsuli. W każdym razie odezwę się do nich po weekendzie.

Offline LordDisneyland

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2995 dnia: Styczeń 06, 2018, 04:27:44 am »
Odebrałem zamówienie z Ravelo. Dość dziwna sprawa, komiksy wydzielały woń jakiegoś detergentu, odświeżacza może... na tylnych okładkach dwóch pozycji plamy, jakby ktoś wytarł zakurzone książki czymś wilgotnym. Dało się bez problemu wyczyścić na szczęście :)
Natomiast dalej mam "Katangę" pachnącą  parfjumem  :doubt: Brzmi niemal jak "Kanada pachnąca żywicą"  :p

Offline starcek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2996 dnia: Styczeń 06, 2018, 09:37:58 pm »
W przededniu premiery 21. tomu Koziorożca pierwsze osiem tomów po... 4 złote.


https://dedalus.pl/komiksy



- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2997 dnia: Styczeń 07, 2018, 08:36:36 am »
Reszta na takim Bonito i Arosie za pół ceny i można oczekiwać zakończenia. :)

Offline misiokles

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2998 dnia: Styczeń 07, 2018, 09:06:56 am »
Osobiście nie mogę się doczekać!

Offline hugon

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2999 dnia: Styczeń 08, 2018, 07:43:16 pm »
Paczka od Mestro - mogę polecić.
Komiksy bez zarzutu, dużo lepiej niż w innych dyskontach. Nic nie pobrudzone ani nie poprzyginane na krawędziach. Brakowało mi folii dookoła nich. Bardzo się przydaje dla ochrony przed wilgocią i by nie obijało się / ocierało w trakcie podróży. Wkłady powietrzne do wypełnienia i standardowy karton.

Szczęśliwie to wszystko wytrzymało inpostowy standard dostarczania paczkomatem. Rozerwane dwa narożniki, bok i dół pudełka więc otwierałem z duszą na ramieniu. Szczęśliwie po stronie uszkodzeń były te foliowe wypełniacze w tym jeden pęknięty. Widać uchroniły ładunek.

Już sobie obiecywałem, że nigdy więcej paczkomatem po tym jak w zeszłym roku uszkodzili przesyłkę a później się bujałem długie miesiące z reklamowaniem. Ich reklamacje są podstępne i tak zorganizowane by utrudnić klientowi odzyskanie czegokolwiek. Od teraz będę bardziej zdecydowanie unikał.
O dziwo, z pocztą mam same bezproblemowe przesyłki i to w obie strony.