Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 305689 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3000 dnia: Grudzień 25, 2017, 12:07:06 pm »
Pewnie kwestia empatii bądź karmy. Mi osobiście nie przeszkadzają ryski i obite rogi, bo komiks kupuje nie z myślą o późniejszym handlu (już zdarzyło mi się co słabsze komiksy oddać do biblioteki). I im bardziej mam 'wywalone' na pakowanie, tym w lepszym stanie dochodzą. Ciężko mi to wytłumaczyć, ale tak się dzieje :)

Offline mappy

« Odpowiedź #3001 dnia: Grudzień 25, 2017, 12:55:52 pm »
Osobiście nie odrzucam sklepów po pierwszym razie ale są niestety wyjątki. Przykładem może być poczytaj.pl. Utrudniony system zwrotów w porównaniu z innymi księgarniami. Latanie na pocztę i dopraszanie się o zwrot za przesyłkę zrobiły swoje. Z podobnego względu odrzuciłem madbooks i inbook.
Najlepszy system zwrotów to Bonito i Merlin(możliwe obsuwy z wysyłką).
Bonito to numer jeden u mnie ze względu na ceny i reklamacje. Część zakupów to jeszcze Gildia i Mestro/Dobreksiazki. Inne sklepy i zakupy w nich są spowodowane tylko i wyłącznie super zniżkami.
Mam więc swoje podium i się tego trzymam :biggrin:

Offline nazareth

« Odpowiedź #3002 dnia: Grudzień 25, 2017, 04:20:32 pm »
Wszyscy zachwalali Fantastyczne Światy,wiec w końcu i ja zrobiłem tam zakupy.Było to jakoś na początku jesieni.Zamówiłem dwa tomy Blueberry'ego,które mi brakowały - wysyłka do paczkomatu.Przed dokonaniem przelewu zadzwoniłem dowiedzieć się czy komiksy są ,czy mogą zwrócić uwagę na to żeby nie miały wgnieceń obić itp oraz czy mogą zapakować tak aby nic się nie uszkodziło (każdy zachwalał porządne pakowanie). Po miłej rozmowie i zapewnieniu mnie że wszystko bedzie ok zrobiłem przelew i po kilku dniach odebrałem paczke. Komiksy ( format A4 )owinięte warstwą folii bąbelkowej wsadzone do kartonu multimail na styk.Żadnych dodatkowych zabezpieczeń o których tu wszyscy piszą i jak nietrudno się domyślic komiksy dotarly uszkodzone,miały obite rogi.Zgłosilem reklamację ,wymienili bez problemu.Tym razem zapakowali w dużo większy karton i dali zabezpieczenia po bokach -nic się nie uszkodziło,jak widać jak się chce to można.
Był to mój pierwszy zakup i niestety chyba ostatni u nich,mam tak samo jak Amer,jak sklep zalicza zonka to rezygnuję.Jestem bardzo rozczarowany po pierwszym zamówieniu w związku z tym mam pytanie do osob ktore tam kupują : co robicie że wam tak fajnie pakują,lub za ile trzeba min zamówić żeby dostać takie porządne opakowanie?
Krakers, po części sam sobie odpowiedziałeś, a po części misiokles dobrze to podsumował.

Raz, że nie znam sklepu, który dwa niewielkie komiksy zapakowałby w duży karton wypchany dookoła papierem pakowym, z przekładkami, dodatkowymi wzmocnieniami, itp. Serio, większość takich niewielkich zamówień pakowanych jest w multimaile. Bonito potrafi tak 5-komiksowe zamówienie wysłać.
No i wtedy jest spora loteria, jak to potraktuje kurier/przewoźnik.

Dwa, że właśnie misiokles dobrze napisał. Trafiło Ci się, czysty przypadek. Każdy sklep ma jakiś procent reklamacji. Wątpię, że FŚ ich w ogóle nie mają. Sam miałem u nich kiedyś, dawno temu, jedno zgłoszenie (paczka była cała, ale coś się wbiło w karton, drut, pręt, cholera go wie i uszkodziło pierwszy komiks z góry). Na takie rzeczy to najbardziej pancerne pakowanie nie pomoże. Ale ważne, że reklamacja przeprowadzona szybko, bez zarzutu, z paczkomatu do paczkomatu (fajny sposób).

Mappy ma rację, po pierwszym razie nie odrzucaj sklepu, jakiegokolwiek, bo to bez sensu. Serio mogło się przytrafić coś Tobie/im.

Ja w FŚ złożyłem w tym roku blisko 30 zamówień, fakt, że w większości na 300-400 zł. Wszystko bez zarzutu. Ale i te mniejsze, jednokomiksowe docierały całe (folia i multimail, choć znacznie większy niż sam komiks, wystarczały). We mnie mają stałego klienta, od dawna już, stąd ich zawsze polecam.

A wracając do Bonito, o którym pisałem wcześniej. Rozumiem - okres świąteczny i te sprawy, tylko że oni od jakiegoś dłuższego czasu mocno zaniżyli jakość pakowania. Natomiast reklamacje jak zwykle bez problemu.

Offline gabor2

• Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • Total likes: 0
« Odpowiedź #3003 dnia: Grudzień 27, 2017, 07:43:44 am »
Ja z kolei mam bardzo złe doświadczenia ze sklepem Gildia. Kilka lat temu kontakt, pakowanie itd. wszystko było OK. Ostatnie paczki jakie zamówiłem, zawsze były z uszkodzeniami. Kontakt utrudniony. Reklamacja z uszkodzonym Slainem wlekła się miesiąc.
Dodatkowo odradzam z całego serca Inbook. Od 1,5 miesiąca nie potrafią oddać pieniędzy za niezrealizowane zamówienia.

Kijanek

• Gość
« Odpowiedź #3004 dnia: Grudzień 27, 2017, 09:07:36 am »
W sumie każdy ma jakieś złe lub lepsze doświadczenia z różnymi sklepami.
Główne pytanie co jest ważne, cena, sposób pakowanie, kontakt, reklamacje?

Szczerze ostatnio ja zamykam się w obrębie paru sklepów, głównie to i tak FŚ i Gildia - bo mam najlepsze doświadczenia.

Duża loterią jest też transport, bo głównie pan kurier, listonosz często dokłada swoje 5 gr.

Offline Dembol_

« Odpowiedź #3005 dnia: Grudzień 27, 2017, 06:32:11 pm »
Ja mam same dobre.

Offline hugon

« Odpowiedź #3006 dnia: Grudzień 27, 2017, 08:16:03 pm »
Jeszcze przypomniał mi się Korob - nie sposób się dodzwonić ani dostać odpowiedź na maila. Brak jakiejkolwiek odpowiedzi. Na szczęście zadziałała procedura reklamacyjna z ich strony. Po odesłaniu albumów ze stosownym pismem dostałem nieuszkodzone następną przesyłką - aż się zdziwiłem. Po wpisaniu w gugla można przejrzeć o nich opinie (2,2 gwiazdki 45 opinii na dzień dzisiejszy). Trafiło na moją czarną listę.

AD Bonito, ciekawe są opinie ich pracowników np. z magazynów do poczytania na gowork - kombinatorstwo, sporo ludzi za najniższe stawki i tania siła robocza z za wschodniej granicy. Nie dziwię się teraz spadającym poziomem jakości. (https://www.gowork.pl/opinie_czytaj,756367)

Offline freshmaker

« Odpowiedź #3007 dnia: Styczeń 04, 2018, 12:29:04 pm »
czy w incalu jest teraz jakas przerwa urlopowa? pytam bo kompletują mi zamówienie od 3 dni. dawno tam nie kupowałem i nie pamiętam czy to norma.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Talvi

« Odpowiedź #3008 dnia: Styczeń 04, 2018, 03:27:03 pm »
W incalu jest remanent - dopiero teraz napisali o tym na fejsie, ale może zaczęli wcześniej, stąd to opóźnienie?

Offline starcek

« Odpowiedź #3009 dnia: Styczeń 04, 2018, 03:55:37 pm »
Jeśli nie mają na stanie - sprowadzają od wydawcy/dystrybutora. To jest druga możliwość. Raz czekałem ponad 2 tygodnie na realizację zamówienia.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline clandestino

« Odpowiedź #3010 dnia: Styczeń 05, 2018, 07:43:49 am »
AD Bonito, ciekawe są opinie ich pracowników np. z magazynów do poczytania na gowork - kombinatorstwo, sporo ludzi za najniższe stawki i tania siła robocza z za wschodniej granicy. Nie dziwię się teraz spadającym poziomem jakości. (https://www.gowork.pl/opinie_czytaj,756367)

Nie zauważyłem, aby poziom jakości spadł. Bonito jest dla mnie numerem jeden. Komiksy odbieram osobiście - zamawiam komiks wieczorem jednego dnia a drugiego dnia rano już na mnie czeka, nie płacę też za wysyłkę. Obsługa w punkcie miła i uśmiechnięta. Do tego stały rabat lojalnościowy i dość częste -35% na wszystko, więc nowości z Muchy można dostać teraz nawet z 40% zniżką. W innych sklepach (gildia) kupuję już tylko komiksy, których nie ma w Bonito, jak komiksy Studia Lain.

A zatrudnianie Ukraińców i niskie stawki za pracę na magazynie to w dzisiejszych czasach żadne zaskoczenie.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2018, 07:47:35 am wysłana przez clandestino »

Offline szuwarek

« Odpowiedź #3011 dnia: Styczeń 05, 2018, 11:45:53 am »
Czy ktoś składał ostatnio reklamacje w Literackiej? Od tygodnia czekam na odpowiedź na moje zgłoszenie reklamacji - ani odpowiedzi, ani potwierdzenia odczytania wiadomości...

Offline laf

« Odpowiedź #3012 dnia: Styczeń 05, 2018, 11:55:05 am »
Czy ktoś składał ostatnio reklamacje w Literackiej? Od tygodnia czekam na odpowiedź na moje zgłoszenie reklamacji - ani odpowiedzi, ani potwierdzenia odczytania wiadomości...
Niektóre firmy mogą mieć wolne do 8 stycznia. Może spróbuj uderzyć do nich w poniedziałek.

Offline nazareth

« Odpowiedź #3013 dnia: Styczeń 05, 2018, 06:54:28 pm »
@szuwarek
laf ma rację, może mają inwentaryzację, tylko tego nie ogłosili na stronie.

Offline szuwarek

« Odpowiedź #3014 dnia: Styczeń 05, 2018, 07:46:35 pm »
Niektóre firmy mogą mieć wolne do 8 stycznia. Może spróbuj uderzyć do nich w poniedziałek.
@szuwarek
laf ma rację, może mają inwentaryzację, tylko tego nie ogłosili na stronie.
Mam nadzieję. Choć nie ukrywam, że brak odzewu trochę mnie niepokoi. Zawsze dobrze kojarzę zamówienia z Literackiej, choć ostatnio kupowałem cokolwiek jakieś 1,5 roku temu (od tego czasu zwykle przegrywali cenowo), więc po tym jak w zamówieniu od nich 3 na 4 komiksy będę reklamował, a dodatkowo nie odzywają się na zgłoszenie reklamacji, zacząłem się obawiać czy się coś nie popsuli. W każdym razie odezwę się do nich po weekendzie.

anything