Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 586522 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Amer

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3060 dnia: Styczeń 15, 2018, 07:19:14 pm »
Z tym Ruchem to większa sprawa: http://natemat.pl/226119,paczka-w-bezruchu-internauci-oburzeni-bo-paczki-nie-dotarly-na-swieta

Komentarze na FB: https://pl-pl.facebook.com/ruch/

Co tam się u nich stało? Moja paczka nadal gdzieś zawieszona, więc chyba na razie należy się powstrzymać z wyborem tego sposobu dostawy.

Offline Ryba2111

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3061 dnia: Styczeń 15, 2018, 08:15:31 pm »
Kurde, no to zaraz smaruję e-mail do Gildii.


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline radef

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3062 dnia: Styczeń 15, 2018, 08:33:34 pm »
Akurat ja nie mam żadnych problemów z Ruchem w ostatnim czasie.
W grudniu - wszystkie doszły +/- w terminie.
Natomiast w czwartek zostały nadane do mnie dwie paczki, jedna doszła od razu w piątek, druga w poniedziałek.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Sokratesik

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3063 dnia: Styczeń 15, 2018, 11:03:26 pm »
Przy tylu zamówieniach przed świętami na kogoś trafiło, że się zawieruszyło  :wink:
Ja tam polecam paczkę w ruchu, nigdy żadnych problemów, ale też nie ryzykuję zamawiając prezenty w połowie grudnia.

Amer

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3064 dnia: Styczeń 16, 2018, 01:22:42 pm »
Informuję, że moja paczka dotarła dzisiaj. Należy więc spokojnie czekać i nie martwić się tym, co napisano na stronie śledzenia paczki. Karton przetrwał dłuższą podróż w dobrym stanie, więc Ruch dostaje drugą szansę.

Offline Ryba2111

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3065 dnia: Styczeń 17, 2018, 02:06:40 pm »
Gildia ostatnio mnie rozśmiesza. Poprosiłem o zmianę punktu odbioru paczki, punkt został zmieniony, wysłali na ten stary xD Brawo Gildia.


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline OokamiG

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3066 dnia: Styczeń 17, 2018, 03:34:18 pm »
Tylko bonito i dostawa do punktu odbioru. Ruchy usuwają, tak ze teraz musialbym jechac 2 razy dluzej żeby odebrac paczkę, a chyba nie o to chodzi.

Offline mappy

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3067 dnia: Styczeń 20, 2018, 02:09:19 pm »
Gildia ostatnio mnie rozśmiesza. Poprosiłem o zmianę punktu odbioru paczki, punkt został zmieniony, wysłali na ten stary xD Brawo Gildia.
Miałem to samo teraz. Musiałem jechać do punktu, który mam nie po drodze. Dostałem tylko odpowiedź, że mogą cofnąć paczkę i nadać do innego punktu Ruch. Odmówiłem i musiałem się fatygować. Niesmak pozostał :sad:

Offline Fate77

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3068 dnia: Styczeń 20, 2018, 07:48:06 pm »
Miałem to samo teraz. Musiałem jechać do punktu, który mam nie po drodze. Dostałem tylko odpowiedź, że mogą cofnąć paczkę i nadać do innego punktu Ruch. Odmówiłem i musiałem się fatygować. Niesmak pozostał :sad:


Mimo wszystko nadal o niebo wygodniej, niż na poczcie, prawda?
Ostatnia przesyłkę od Gildii też dostałem do innego paczkomatu, po wcześniejszej informacji od nich, że ten, który wybrałem, jest niedostępny. Nie odczułem zbytniego dyskomfortu przez to, że pojechałem trochę inną trasą do domu... ;)

Offline Corto Maltese

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3069 dnia: Styczeń 25, 2018, 08:24:15 am »
Uznawszy, że pomimo bólu portfela chcę mieć komplet Blueberry'ego zanim nakład się wyczerpie, zakupiłem wszystkie dziewięć tomów. Zakup rozłożyłem na trzy księgarnie, szczególnie, że dwie z nich były księgarniami w których kupowałem pierwszy raz, a "Blueberry" to solidne tomy. Przesyłka: dwie paczki w Ruch, jedna Poczta Polska. Komiksy przyszły nieuszkodzone, choć na folii niektórych widać, że to pewnie ostatnie sztuki z magazynu, czas przesyłki podobny (kilka dni). Te dwie nowe dla mnie księgarnie to Mestro i Livro. W Livro pakowanie to był tylko i wyłącznie karton, w Mestro środek z paroma poduszkami powietrznymi i trochę kartonu. Na przyszłość zastanowię się zatem czy kupować w Livro, Mestro być może dam jeszcze szansę.
Jeżeli jednak nie będzie dużej różnicy cenowej, zostanę przy Fantastycznych Światach z ich pancernym pakowaniem i okazjonalnie Gildia/Bonito/Aros.

Offline xanar

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3070 dnia: Styczeń 25, 2018, 10:48:45 am »
Też zamówiłem ostatnio w livro, cztery tomy Blueberry'ego, zapakowane w karton grubości "papieru toaletowego", większy od komiksów, w którym sobie latały, także wiadomo w jakim stanie dotarły.

Offline robbirob

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3071 dnia: Styczeń 25, 2018, 12:03:54 pm »
@up
No to lipa.
Ostatnie sztuki z magazynów, to można liczyć się z tym, że będą lekko otarte, czy uderzone. Ale zapakować powinni porządnie.

xanar, a próbowałeś w FŚ zapytać czy nie skompletują Ci Bluberrego? Mi kiedyś ściągnęli Parkera całego. A już wtedy był prawie w ogóle niedostępny. I to w normalnych cenach jak u nich ze strony (fakt, bez użycia kodu rabatowego). I bardzo dobrym stanie.

Offline xanar

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3072 dnia: Styczeń 25, 2018, 02:03:10 pm »
Zamówiłem w FŚ, tylko podobno nie było w hurtowniach tych 4 tomów, ale wczoraj zaczęły pojawiły się. Mają mi ścisnąć co się da.
Jest ktoś ogarnia te stany magazynowe, wczoraj tom 8 nie był nigdzie dostępny, a dzisiaj jest chyba w 15 księgarniach.
W sklepie Egmontu wszystkie tomy są dostępne z opisem (Stan magazynowy: Duża ilość albo średnia)



Offline robbirob

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3073 dnia: Styczeń 25, 2018, 02:29:15 pm »
Wystarczy że jedna hurtownia ma to w śladowych ilościach i pokazuje w 15 sklepach, które opierają bazę na ich stanach. Tak działa to też w sklepach z elektroniką.
A jak nagle w kilku miejscach kupi to kilka osób, to okaże się, że nie dla wszystkich starczy.

Offline xanar

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3074 dnia: Styczeń 25, 2018, 06:07:58 pm »
A może ktoś wie, co oznaczają stany magazynowe w sklepie Egmontu ? To w ogóle wiarygodne jest ?
Czy "duża ilość"  to 5, 10, czy 100 sztuk ?