Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 586405 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LordDisneyland

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3660 dnia: Październik 30, 2018, 12:27:31 pm »
Przyszła mi paczka z Multiversum- komiksy w stanie idealnym, paczka pancerna, mimo długiego przetrzymywania na poczcie wszystko było ok. Odetchnąłem z ulgą , bo ta kategoria "stan dobry, używany"  nie powiem, pewien niepokój zasiała  8)
Pewnie nie tylko ja miałem cykora  :)

Offline arczi_ancymon

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3661 dnia: Październik 30, 2018, 01:06:37 pm »
Generalnie ja mam podejrzenie, że oni ten opis zmienili ze względu na Antariego :)

Do mnie też wszystko póki co przychodzi w idealnym - raz dostalem dwa komiksy bez folii, ale i tak wyglądały idealnie, więc nie było o co sie burzyć.

Offline robbirob

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3662 dnia: Październik 30, 2018, 01:10:13 pm »
Ja też dostałem w piątek paczkę od nich. Stan komiksów idealny (jeden ma zadrapania na grzbiecie, ale to nic wielkiego). Paczka dobrze zabezpieczona. No i szybka wysyłka, a pamiętałem z poprzednich zakupów, że to u nich było słabe akurat.

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3663 dnia: Październik 31, 2018, 12:35:59 am »
Gdzie najtaniej można kupić komiksy wydawnictwa Mandioca? W końcu wydali komiks, który mnie interesuje. :smile:

mkolek81

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3664 dnia: Październik 31, 2018, 06:53:22 am »
Gdzie najtaniej można kupić komiksy wydawnictwa Mandioca? W końcu wydali komiks, który mnie interesuje. :smile:
Na obecną chwilę tylko na sklepie gildii. Jest różnica 1 zł pomiędzy nimi a sklepem wydawcy. W arosie i bonito jeszcze nie ma, ale inne tytuły tego wydawcy tam są (i to najtaniej). Czy tam będzie, to nie wiem. Na fantastycznych światach jest najdrożej.

Offline vision2001

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3665 dnia: Październik 31, 2018, 08:31:21 am »
Gdzie najtaniej można kupić komiksy wydawnictwa Mandioca? W końcu wydali komiks, który mnie interesuje. :smile:
W bonito są: https://bonito.pl/wydawnictwo/mandioca/0
Rabaty różne. Przeważnie drożej niż w gildia.pl
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

mkolek81

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3666 dnia: Październik 31, 2018, 10:10:26 am »
W bonito są: https://bonito.pl/wydawnictwo/mandioca/0
Rabaty różne. Przeważnie drożej niż w gildia.pl
https://www.gildia.pl/komiksy/378146-ye W tym wypadku jest inaczej.

Offline Antari

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3667 dnia: Październik 31, 2018, 10:47:22 am »
Generalnie ja mam podejrzenie, że oni ten opis zmienili ze względu na Antariego :smile:
Rozwiniesz?

Miałem kilka problemów, które tam reklamowałem (np. posklejane kartki albo ofiary nożownika) ale nie kręcę nosem jakoś specjalnie. Nawet nie reklamuję już przesunięć obwoluty. Jak już masz określoną ilość zbiorczych/omni to po prostu przestaje cie to ruszać  :lol:
Ja też dostałem w piątek paczkę od nich. Stan komiksów idealny (jeden ma zadrapania na grzbiecie, ale to nic wielkiego). Paczka dobrze zabezpieczona. No i szybka wysyłka, a pamiętałem z poprzednich zakupów, że to u nich było słabe akurat.
Do mnie z MVM ostatnio kurier Pocztex48 szedł 6 dni. Paczka była dość spora i ciężka, więc może listonoszowi nie chciało się nosić. Wiem jakie są deklarowane terminy ale za 18 zł to już mogliby sobie wynegocjować lepszą ofertę z innym kurierem, który gwarantuje D+3 (choćby Inpost).

 
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2018, 10:51:31 am wysłana przez Antari »

Offline robbirob

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3668 dnia: Październik 31, 2018, 11:05:35 am »
Do mnie z MVM ostatnio kurier Pocztex48 szedł 6 dni. Paczka była dość spora i ciężka, więc może listonoszowi nie chciało się nosić. Wiem jakie są deklarowane terminy ale za 18 zł to już mogliby sobie wynegocjować lepszą ofertę z innym kurierem, który gwarantuje D+3 (choćby Inpost).
Pocztex48 ma dostarczyć przesyłkę w 48 godzin roboczych (teoria). Jeśli praktyka jest inna, to zgłaszasz to nadawcy i on może zażądać zwrotu kosztów wysyłki.

Offline Antari

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3669 dnia: Październik 31, 2018, 11:15:10 am »
Pocztex48 ma dostarczyć przesyłkę w 48 godzin roboczych (teoria). Jeśli praktyka jest inna, to zgłaszasz to nadawcy i on może zażądać zwrotu kosztów wysyłki.
Tak kiedyś było. Niedawno (tak gdzieś od sierpnia 2018) to się zmieniło i obecnie termin doręczenia na Pocztex48 to D+3 (zazwyczaj D+4 lub D+5 jak trafisz na nadanie po "godzinie granicznej" albo przesyłka niestandardowa). Nazwa została bez zmian dla celów marketingowych, żeby nie odstraszyć klientów  :lol:

Offline robbirob

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3670 dnia: Październik 31, 2018, 11:17:55 am »
Tak kiedyś było. Niedawno (tak gdzieś od sierpnia 2018) to się zmieniło i obecnie termin doręczenia na Pocztex48 to D+3 (zazwyczaj D+4 lub D+5 jak trafisz na nadanie po "godzinie granicznej" albo przesyłka niestandardowa). Nazwa została bez zmian dla celów marketingowych, żeby nie odstraszyć klientów  :lol:
?
A widzisz, tego nie wiedziałem. Paczki nadal dostaję dość szybko, a wybieram czesto, o ile mogę, własnie Pocztex48.

Offline xanar

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3671 dnia: Październik 31, 2018, 11:33:54 am »
To zależy gdzie się mieszka, większe miasto to wiadomo szybciej dociera.
Może przycinają na tej wysyłce  :biggrin: . Przykładowo korzystając z brokera (pierwszy z brzegu sendit)
paczka do 10kg
DPD - 16,19;
Poczta Polska 24 - 13,99;
]Poczta Polska 48 - 10,98;
Fedex - 15,30
wszytko brutto

Także, jak się chce to można taniej.
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2018, 12:03:28 pm wysłana przez xanar »

Offline Antari

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3672 dnia: Październik 31, 2018, 11:44:52 am »
Kurier Inpost z D+3 bez widełek masz za 13,50 brutto bez umowy dla każdego. Wystarczy wynegocjować umowę dla klienta masowego i masz ceny naprawdę fajne. Podobnie DPD, Fedex czy DHL. Przy prowadzeniu działalności to się opłaca. Ja od Poczty dostałem ostatnio 8,50 netto na P48 przy deklaracjach rocznych 3600 i zagrożeniem odsetkami w razie niewyrobienia, więc wyśmiałem tę ich ofertę :) A odnośnie MVM to jasne jak słońce, że robi sobie "górki" na wysyłkach. Nie ma w tym nic złego ale 18 zł to już trochę przesada jak za tak słabą usługę jak P48. Podejrzewam, że kosztuje go to 10-11 zł brutto za gabaryty XXL 30kg. Ja bez problemu taką cenę miałem przy dość małych ilościach przesyłek.

Offline wilk

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3673 dnia: Listopad 05, 2018, 04:01:28 pm »
Gildia podwyższyła próg darmowej wysyłki do 299 zł  :sad:

Offline graves

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3674 dnia: Listopad 05, 2018, 09:54:18 pm »
Gildia podwyższyła próg darmowej wysyłki do 299 zł  :sad:
Kiedy? Zamawiałem wczoraj i było 200.
Zamówiłem za 219 i mam przesyłkę Inpost za darmo...
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."