Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 586619 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz_Notariusz

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3780 dnia: Grudzień 21, 2018, 09:44:20 am »
Będę w Londynie w przyszłym miesiącu. Planuję odwiedzieć Forbidden Planet. Nie byłem tam nigdy. Czy ceny w sklepie są identyczne jak na ich stronie? Czy lepiej zrobić zamówienie on-line z odbiorem w sklepie? Ktoś z was ma jakieś doświadczenie z zakupami w tym sklepie? Co radzicie?

Offline [robak]

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3781 dnia: Styczeń 08, 2019, 02:41:15 pm »
Jak wygląda sytuacja z pakowaniem komiksów w sklepie Egmontu?

Offline Night wolf

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3782 dnia: Styczeń 08, 2019, 02:53:29 pm »
Jak wygląda sytuacja z pakowaniem komiksów w sklepie Egmontu?

Tak jak w Ravelo bo to oni obsługują, karton box zero zabezpieczeń dodatkowych jeśli chodzi o kiosk/odbiór w punkcie, natomiast nie wiem jak to wygląda w przypadku kuriera.

Offline ASX76

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3783 dnia: Styczeń 09, 2019, 11:35:58 pm »
Orientuje się ktoś, czy w przypadku zamówienia za pobraniem złożonego w Sklepie Internetowym Smyk z opcją odbioru osobistego w Smyku stacjonarnym w swojej miejscowości można tam sprawdzić zawartość paczki podczas odbioru przed zapłatą, a w przypadku części uszkodzonych książek wziąć tylko takie bez wad i za nie jedynie zapłacić? 

Offline Gazza

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3784 dnia: Styczeń 10, 2019, 07:22:25 am »
Tak, można. Odbierałem paczuchę przed Świętami Bożego Narodzenia i o to samo zagaiłem obsługującą mnie panne. Ale - najpierw opłacasz, następnie rozpakowujesz i jeśli coś jest nie teges robisz na miejscu zwrot. Ja nie musiałem, ale tak zostałem poinformowany i obsłużony. Good luck!

Offline Mawer

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3785 dnia: Styczeń 10, 2019, 07:22:31 am »
Wczoraj przyszło moje pierwsze zamówienie z Livro.pl.
Skuszony dobrą promocja zakupiłem pierwszy tom Zbira.
Najpierw zacznę od plusów.
-Dobra cena akurat za ten komiks,
-Poprawny kontakt z klientem,
-Czas dostawy poprawny (złożenie zamówienia - 07.01, odebranie komiksu -  09.01)


Minusy:
- Brak zabezpieczenia komiksu (brak folii bąbelkowej, wypełniaczy itp.)
- Komiks włożony do zwykłej koperty!!!


Miałem wyjątkowe szczęście, że komiks dotarł do mnie bez uszkodzeń. Po odebraniu z paczkomatu miałem spore wątpliwości, gdyż koperta była w paru miejsca naderwana.
Dla mnie spakowanie grubego, ciężkiego komiksu w obwolucie do zwykłej koperty to jest totalna porażka.


Podsumowując, jeśli komuś nie przeszkadza sposób pakowania komiksów, a większe znaczenie ma niska cena to oferta w tym sklepie może kogoś skusić. Ja natomiast będę omijać szerokim łukiem Livro.pl.

Offline ASX76

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3786 dnia: Styczeń 10, 2019, 01:27:59 pm »
Tak, można. Odbierałem paczuchę przed Świętami Bożego Narodzenia i o to samo zagaiłem obsługującą mnie panne. Ale - najpierw opłacasz, następnie rozpakowujesz i jeśli coś jest nie teges robisz na miejscu zwrot. Ja nie musiałem, ale tak zostałem poinformowany i obsłużony. Good luck!

Dzięki! :) No właśnie o to "ale" mi chodziło ;) Zatem muszę grzecznie najpierw zapłacić, a później będę się czepiać uszkodzonych okładek ;)

Offline Antari

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3787 dnia: Styczeń 11, 2019, 08:23:09 pm »
Chyba szykuje się jakaś nowa wersja sklepu Multiversum. Na profilu na facebooku wrzucili jakiś clickbait, że to niby koniec. W poniedziałek będzie coś więcej.

Offline arczi_ancymon

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3788 dnia: Styczeń 11, 2019, 08:34:57 pm »
Tak to wygląda, pozostaje czekać.

Offline isteklistek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3789 dnia: Styczeń 12, 2019, 08:47:28 am »
Pewnie będzie tak, że ten Azyl przejmie wszystkie zamówienia internetowe, aby oferta się nie gryzła skoro są w jednym miejscu. Przed wielką zmianą będzie wielka promocja....a za kilka miesięcy powrót starego. Nie wiem, ale w MVM mają tyle pomysłów i sami nie wiedzą na co się zdecydować. Zamiast wszystko uprościć, to tworzą jakieś formularze, procedury, a wszystko na szybkiego, co odbija się na kliencie.

Offline Dembol_

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3790 dnia: Styczeń 12, 2019, 10:24:41 am »
Poprostu MvM tak bardzo się zapatrzylo na komiksy superhero, że robi własne eventy. Wcześniej pojawił się klon w postaci Azylu Komiksu, a teraz zginą, żeby zaraz wrócić że zmianą tytułu i nowym #1.

Offline xanar

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3791 dnia: Styczeń 12, 2019, 06:36:59 pm »
Mozę po tej zmianie zaczną sprzedawać nowe rzeczy a nie używki  :badgrin:

Offline gobender

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3792 dnia: Styczeń 12, 2019, 07:36:29 pm »
Mi używkę zafundował ... Amazon :D W sensie serio używkę, info ołówkiem "Rare, 1st ed. OOp"
plus jakieś ślady kleju po pricetagach...  (przy okazji tytuł wcale nie "rare")
Kilka innych komiksów przysłali tak powycieranych, że moje najstarsze komiksy nawet w 1/10 nie wyglądają tak źle ;)

Przy okazji, jestem ciekaw co się stanie jak nam UK zafunduje twardy brexit

Offline xanar

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3793 dnia: Styczeń 12, 2019, 07:51:52 pm »
To nie jest takie pewne, że oni wyjdą, zresztą największą krzywdę zbiorą sami sobie.


Ja też nie polecam Amazona, za pierwszym razem omnibus w ogóle nie dojechał (później okazało się, że nie wysłali) za drugim przyjechał poodbijany z każdej strony za trzecim też podobnie. (z resztą nie ma co się dziwić  przy raki pakowaniu). Z za każdym razem musiałem się upominać o zwrot kosztów odsyłki, jak i za zwrot kasy za przedmiot.
Polecam Bookdepository, sensowniejsze pakowanie przy większych omnibusach (większa fola bąbelkowi, także jak nie rzucają za bardzo tymi paczkami to większość dociera w całości), przy mniejszy takich z 700 str. (np. New Teen Titans Volume 2 Omnibus) , gruba koperta, także i tak lepsze pakowanie niż Amazon, wysyłają GLS'em, także w tydzień dociera. Paperbacki idą pocztą i to już może potrwać ze dwa miesiące (też gruba koperta)

Offline Dembol_

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3794 dnia: Styczeń 12, 2019, 09:55:25 pm »
Przy okazji, jestem ciekaw co się stanie jak nam UK zafunduje twardy brexit
Pewnie utrudnione będzie kupowanie w brytyjskich sklepach. Trochę szkoda, bo testuję kilka alternatyw dla Amazonu właśnie i większość jest z Wysp.

 

anything