Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 287093 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LordDisneyland

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3885 dnia: Styczeń 31, 2019, 08:07:19 pm »
Szekak- nie, u mnie też tylko jeden karton, ten z dziurami. Nie jesteś sam :)

Offline Recoil

« Odpowiedź #3886 dnia: Styczeń 31, 2019, 08:49:03 pm »
Recoil: "Czy w Warszawie są jeszcze jakieś ciekawe miejscówki ?"

Parę jeszcze się znajdzie. Chociażby na peronie 3 dworca Warszawa Śródmieście są dwa pawiloniki starego typu w których przytrafiają się komiksy w różnym co prawda stanie ale za to w zachęcających cenach. Z kolei na Żoliborzu, przy Słowackiego (bodajże 10) są co najmniej dwa antykwariaty gdzie także komiksiki się uświadczy (chociaż tam akurat "łowię" rzadsze książki). Swego czasu często bywałem na Kawęczyńskiej 22, w małym antykwariaciku gdzie właściciel miał sporo m.in. Semiców i "Komiksu-Fantastyki" w stanie jakby dopiero co przywieziono je z drukarni. Może coś tam się u niego jeszcze trafia. To tyle na ten moment. Jak sobie coś jeszcze przypomnę to na pewno dam znać.

Hej,

dzięki wielkie ;)

O Śródmieściu wiedziałem tylko że jest tam antykwariat płytowy J-17 czy jakoś tak :)

Co do Żoliborza to stamtąd oryginalnie pochodzę i znam te antykwariaty - ile ja tam kasy za gnoja na książki puściłem to wiem tylko ja i właściciele - zwłaszcza tego punktu po środku (za moich czasów były tam 3), który wybór miał mocny ale takie same i ceny - zwłaszcza dla takiego gówniarza jakim ja wtedy byłem :-P

Fajne czasy - może się tam zahaczę jakoś przy okazji ;)

Offline sum41

« Odpowiedź #3887 dnia: Luty 01, 2019, 08:46:42 pm »
Ciekawe czy ludzie od ksiazek tak reklamuja uszkodzenia jak my komiksiarze  :biggrin:  ale fajnie szkolimy sklepy  :biggrin:
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline death_bird

« Odpowiedź #3888 dnia: Luty 02, 2019, 09:23:01 am »
Oczywiście - książki to takie samo hobby jak komiksy. Tylko tańsze.  :cool: W każdym razie skrzywienia tego samego gatunku. Inna sprawa, że mniej problemów. Brak narzekania na czerń, brak paprochów na stronach, kartki nie sklejają się. Ogólnie życie mola książkowego jest łatwiejsze.  :wink:
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline Death

« Odpowiedź #3889 dnia: Luty 02, 2019, 05:05:29 pm »
Gildia zrobiła 3 rzeczy, którymi u mnie zaminusowała i na czym moim zdaniem straci. Najpierw zmieniła swój sklep, gdzie kiedyś wszystko było super czytelne, na tego potworka, którego mamy teraz. Potem zmienili darmową dostawę z 200 na 300 zł co sprawiło, że najczęściej już nic nie dobieram do np. limitowanego lain, czy tam dwóch mang na krzyż, które kupuję u nich, bo jest większa zniżka niż w empiku (panna młoda i te sprawy) żeby było 200, bo przy progu 300 wolę zapłacić te kilka złotych za ruch, a inne komiksy kupić tam gdzie mam - 41% zniżki,bo już na jednym komiksie zwróci mi się zapłacenie tego ruchu. Zaraz zacznę ogarniać to manga garden i poza limitowanym lain raz na jakiś czas już tam będę zaglądał ultra sporadycznie. Nawet folia bąbelkowa już mnie nie robi, bo kurierzy z ruchu są bardzo łaskawi dla moich paczek z bonito czy mestro. Zamknięcie forum to wisieńka na torcie upadku gildii w mojej świadomości. A jeszcze kilka lat temu było to jakieś chore imperium. Sklep, portal, forum, wydawnictwo ze świetnym katalogiem i cenami.

Offline misiokles

« Odpowiedź #3890 dnia: Luty 02, 2019, 05:25:32 pm »
Po zmianie layoutu też kręciłem nosem że nowy jest nieczytelny. Ale potem zmieli coś w wyglądzie, ja się przyzwyczaiłem do zmian i znów wszystko jest tam dla mnie czytelne.

Offline amsterdream

« Odpowiedź #3891 dnia: Luty 02, 2019, 05:40:24 pm »
Mangi zamiast w sklepie gildii polecam kupować na:
http://www.mangarden.pl/
https://mangastore.pl/
https://sklepwaneko.pl/

Standardowo zniżki na poziomie 15-25%, ale każdy z tych sklepów prowadzi program lojalnościowy gdzie za każde wydane 100zł dostaje się 5zł. Do tego często pojawiają się jakieś większe promocje (najczęściej w okolicach świąt). Na Mangardenie można było ostatnio kupić mangi JPF z rabatami na poziomie 35-40% (czyli taniej niż w gildii) a w sklepie Waneko mangi od wszystkich wydawców w listopadzie i grudniu były z rabatem 25-35%. Na Mangastore najlepiej opłaca się kupować mangi Kotori (to ich sklep). Do tego dochodzą wspomniane punkty. Pakowanie wszędzie dobre, do tej pory jeszcze nic nie reklamowałem.

Offline Antari

« Odpowiedź #3892 dnia: Luty 02, 2019, 07:42:25 pm »
Zależy co się kupuje w mangarden. Jeżeli lecisz z preorderami i zamawiasz np. 1 pozycje to potrafią walnąć do zwykłej koperty, nawet bez bąbli. Kiedyś byłem w szoku że ktoś odwala taką fuszerkę. I pomyśleć że ludzie narzekają tu na bonito...

Offline radef

« Odpowiedź #3893 dnia: Luty 02, 2019, 07:48:22 pm »
Ja akurat zawsze składałem w mangarden albo większe zamówienia, albo pre-ordery MegaMang i innych grubszych tytułów i zawsze dochodziło w kartonie.
Z przesyłek w kopercie bezbąbelkowej kojarzę tylko Giganta z prenumeraty, ale w tamtym wypadku nie narzekam, zwykle stan jest okej, a za 10 zł/tom nie będę narzekał, tym bardziej, że z dostępnością różnie bywa.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Antari

« Odpowiedź #3894 dnia: Luty 02, 2019, 08:50:21 pm »
Ja generalnie nie narzekam na nich, ale dziwi mega pozytywna ocena tego sklepu patrząc na to jakie niektórzy w tym temacie mają "standardy", jadąc np. po bonito, które ma naprawdę obsługę na poziomie. Na plus mangarden na pewno, że preordery wysyłali kiedyś za darmo (w sumie nie wiem jak jest teraz) i często pojedynczo zaraz po premierze, mimo, że złożyło się zamówienie na więcej pozycji w preorderze. Kupowałem głównie jakieś małe shoneny typu One Piece i pamiętam, że byłem w szoku, że to przyszło w kopercie. Dodatkowo musiało gdzieś upaść listonoszowi bo grzbiet albo róg był mocno walnięty praktycznie za każdym razem, co nie dziwi patrząc na materiał opakowania. Ale już machałem ręką zawsze bo to fakt mangi za grosze. Większe zamówienia, pakują w karton - ok, choć nie miałem tam żadnych wypełniaczy. Ale to już był większy format jak GITS czy horrory Ito.

Offline ASX76

« Odpowiedź #3895 dnia: Luty 02, 2019, 10:06:19 pm »
Ja generalnie nie narzekam na nich, ale dziwi mega pozytywna ocena tego sklepu patrząc na to jakie niektórzy w tym temacie mają "standardy", jadąc np. po bonito, które ma naprawdę obsługę na poziomie.

Obsługa i owszem - bardzo fajna. Akurat tego nikt (przy zdrowych zmysłach) tu chyba nie kwestionował. Problem w tym, że gdy składasz Pan kilka zamówień i w każdym z nich jest kilka książek/komiksów do reklamacji z powodu różnego rodzaju uszkodzeń okładek, to "ponarzekać" nie tylko można, ale i nawet trzeba ;) Dla przykładu: 18 książek do reklamacji i 10 do zwrotu z okresu przed i poświątecznego mówi samo za siebie, nieprawdaż?
A i w dwóch ostatnich (świeżych) zamówieniach nie obeszło się bez reklamacji np. na cztery komiksy z serii "100 naboi" w jednej paczce, dwa miały obity róg w tym samym miejscu. I d... blada.

anything