trawa

Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 586584 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LordDisneyland

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3855 dnia: Styczeń 31, 2019, 03:59:44 am »
Dlatego nie "Oczy" :D

Offline Szekak

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3856 dnia: Styczeń 31, 2019, 11:48:34 am »
Doszła paczka z czytam.pl i tak - z jednej strony widać, że ktoś się starał i nie szczędził materiałów, bo jest to zrobione starannie i na bogato, a z drugiej komuś zabrakło inteligencji i strefy zgniotu wypełniając papierem zrobił w środku pudełka, a komiksy umieścił przy krawędzi, przez co 5 komiksów od Scream Comics w powiększonym formacie będąca przy krawędzi kartonu ma zbity ten sam róg. No brawo, tylko roboty se narobiłem teraz i muszę wymieniać.

Offline ASX76

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3857 dnia: Styczeń 31, 2019, 11:58:41 am »
Doszła jedna z paczek z Bonito spakowana w praktykowanym przez nich standardzie, czyli sztywny szary papier w formie zabezpieczenia towaru w środku. Na szczęście prawie wszystkie tytuły były zafoliowane "fabrycznie", więc dotarły bezpiecznie (przed świętami zamawiałem książki i tam to dopiero była masakra w postaci różnego rodzaju rys, zgnieceń i uszkodzeń narożników okładek)  ;)
Dużym plusem Bonito jest to, że reklamacja działa szybko i sprawnie. Wielka szkoda tylko, że korzystają z usług DPD. Ech te godziny ich otwarcia... :???:

Offline Nawimar

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3858 dnia: Styczeń 31, 2019, 12:04:17 pm »
Recoil: "Czy w Warszawie są jeszcze jakieś ciekawe miejscówki ?"

Parę jeszcze się znajdzie. Chociażby na peronie 3 dworca Warszawa Śródmieście są dwa pawiloniki starego typu w których przytrafiają się komiksy w różnym co prawda stanie ale za to w zachęcających cenach. Z kolei na Żoliborzu, przy Słowackiego (bodajże 10) są co najmniej dwa antykwariaty gdzie także komiksiki się uświadczy (chociaż tam akurat "łowię" rzadsze książki). Swego czasu często bywałem na Kawęczyńskiej 22, w małym antykwariaciku gdzie właściciel miał sporo m.in. Semiców i "Komiksu-Fantastyki" w stanie jakby dopiero co przywieziono je z drukarni. Może coś tam się u niego jeszcze trafia. To tyle na ten moment. Jak sobie coś jeszcze przypomnę to na pewno dam znać.

Offline ASX76

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3859 dnia: Styczeń 31, 2019, 04:00:07 pm »
Dwie kolejne paczki z Bonito: w jednej opakowanie było małe, więc papieru nie napchali i jedynym zabezpieczeniem był cienki karton. Jeden z komiksów ma stłuczony narożnik. W drugiej paczce co prawda była ta szara "sr.jtaśma", lecz i tak dwa komiksy mają stłuczoną okładkę w tym samym miejscu. Mogło być gorzej ;)
 

Offline death_bird

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3860 dnia: Styczeń 31, 2019, 08:00:45 pm »
Debiutanckie zamówienie z czytam.pl odebrane. W kartonowym pudełku mniejsze kartonowe pudełko. W nim już zawartość. Pierwsze pudełko walnięte w jednym miejscu, ale drugi karton ładnie zamortyzował. Stan zamówienia bez zarzutu. Na dzień dzisiejszy nie ma powodów do marudzenia.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline Szekak

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3861 dnia: Styczeń 31, 2019, 08:02:40 pm »
Czyli tylko mi pozalowali dwoch pudelek i od razu sie zemscilo.

Offline LordDisneyland

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3862 dnia: Styczeń 31, 2019, 08:07:19 pm »
Szekak- nie, u mnie też tylko jeden karton, ten z dziurami. Nie jesteś sam :)

Offline Recoil

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3863 dnia: Styczeń 31, 2019, 08:49:03 pm »
Recoil: "Czy w Warszawie są jeszcze jakieś ciekawe miejscówki ?"

Parę jeszcze się znajdzie. Chociażby na peronie 3 dworca Warszawa Śródmieście są dwa pawiloniki starego typu w których przytrafiają się komiksy w różnym co prawda stanie ale za to w zachęcających cenach. Z kolei na Żoliborzu, przy Słowackiego (bodajże 10) są co najmniej dwa antykwariaty gdzie także komiksiki się uświadczy (chociaż tam akurat "łowię" rzadsze książki). Swego czasu często bywałem na Kawęczyńskiej 22, w małym antykwariaciku gdzie właściciel miał sporo m.in. Semiców i "Komiksu-Fantastyki" w stanie jakby dopiero co przywieziono je z drukarni. Może coś tam się u niego jeszcze trafia. To tyle na ten moment. Jak sobie coś jeszcze przypomnę to na pewno dam znać.

Hej,

dzięki wielkie ;)

O Śródmieściu wiedziałem tylko że jest tam antykwariat płytowy J-17 czy jakoś tak :)

Co do Żoliborza to stamtąd oryginalnie pochodzę i znam te antykwariaty - ile ja tam kasy za gnoja na książki puściłem to wiem tylko ja i właściciele - zwłaszcza tego punktu po środku (za moich czasów były tam 3), który wybór miał mocny ale takie same i ceny - zwłaszcza dla takiego gówniarza jakim ja wtedy byłem :-P

Fajne czasy - może się tam zahaczę jakoś przy okazji ;)

Offline sum41

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3864 dnia: Luty 01, 2019, 08:46:42 pm »
Ciekawe czy ludzie od ksiazek tak reklamuja uszkodzenia jak my komiksiarze  :biggrin:  ale fajnie szkolimy sklepy  :biggrin:
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline death_bird

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3865 dnia: Luty 02, 2019, 09:23:01 am »
Oczywiście - książki to takie samo hobby jak komiksy. Tylko tańsze.  :cool: W każdym razie skrzywienia tego samego gatunku. Inna sprawa, że mniej problemów. Brak narzekania na czerń, brak paprochów na stronach, kartki nie sklejają się. Ogólnie życie mola książkowego jest łatwiejsze.  :wink:
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3866 dnia: Luty 02, 2019, 05:05:29 pm »
Gildia zrobiła 3 rzeczy, którymi u mnie zaminusowała i na czym moim zdaniem straci. Najpierw zmieniła swój sklep, gdzie kiedyś wszystko było super czytelne, na tego potworka, którego mamy teraz. Potem zmienili darmową dostawę z 200 na 300 zł co sprawiło, że najczęściej już nic nie dobieram do np. limitowanego lain, czy tam dwóch mang na krzyż, które kupuję u nich, bo jest większa zniżka niż w empiku (panna młoda i te sprawy) żeby było 200, bo przy progu 300 wolę zapłacić te kilka złotych za ruch, a inne komiksy kupić tam gdzie mam - 41% zniżki,bo już na jednym komiksie zwróci mi się zapłacenie tego ruchu. Zaraz zacznę ogarniać to manga garden i poza limitowanym lain raz na jakiś czas już tam będę zaglądał ultra sporadycznie. Nawet folia bąbelkowa już mnie nie robi, bo kurierzy z ruchu są bardzo łaskawi dla moich paczek z bonito czy mestro. Zamknięcie forum to wisieńka na torcie upadku gildii w mojej świadomości. A jeszcze kilka lat temu było to jakieś chore imperium. Sklep, portal, forum, wydawnictwo ze świetnym katalogiem i cenami.

Offline misiokles

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3867 dnia: Luty 02, 2019, 05:25:32 pm »
Po zmianie layoutu też kręciłem nosem że nowy jest nieczytelny. Ale potem zmieli coś w wyglądzie, ja się przyzwyczaiłem do zmian i znów wszystko jest tam dla mnie czytelne.

Offline amsterdream

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3868 dnia: Luty 02, 2019, 05:40:24 pm »
Mangi zamiast w sklepie gildii polecam kupować na:
http://www.mangarden.pl/
https://mangastore.pl/
https://sklepwaneko.pl/

Standardowo zniżki na poziomie 15-25%, ale każdy z tych sklepów prowadzi program lojalnościowy gdzie za każde wydane 100zł dostaje się 5zł. Do tego często pojawiają się jakieś większe promocje (najczęściej w okolicach świąt). Na Mangardenie można było ostatnio kupić mangi JPF z rabatami na poziomie 35-40% (czyli taniej niż w gildii) a w sklepie Waneko mangi od wszystkich wydawców w listopadzie i grudniu były z rabatem 25-35%. Na Mangastore najlepiej opłaca się kupować mangi Kotori (to ich sklep). Do tego dochodzą wspomniane punkty. Pakowanie wszędzie dobre, do tej pory jeszcze nic nie reklamowałem.

Offline Antari

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3869 dnia: Luty 02, 2019, 07:42:25 pm »
Zależy co się kupuje w mangarden. Jeżeli lecisz z preorderami i zamawiasz np. 1 pozycje to potrafią walnąć do zwykłej koperty, nawet bez bąbli. Kiedyś byłem w szoku że ktoś odwala taką fuszerkę. I pomyśleć że ludzie narzekają tu na bonito...

 

anything