Autor Wątek: Hrabstwo Harrow  (Przeczytany 6441 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Hrabstwo Harrow
« dnia: Październik 04, 2016, 11:54:31 am »
Przeczytałem wieczorem. Bardzo fajny komiks. Na początku wydaje się, że to kolejna opowieść o dziecku, które odkrywa magiczny świat w lesie i przeżywa przygody z mniejszą, lub większą proporcją horroru i baśni, ale dość szybko musiałem zweryfikować tę opinię. Temat ugryziony z zupełnie innej strony.
Spoiler: pokaż
Główna bohaterka jako domniemana reinkarnacja spalonej czarownicy, która nie pamięta przeszłości, ale posiada różne moce oraz wyznawców, którzy mieli czekać "w ukryciu" na jej ponowne przyjście. Dziewczynka wybiera jasną stronę mocy, ale wokół wioski zaczynają krążyć różne siły ciemności
. Nie mogę się doczekać na kolejny tom. Bardzo podoba mi się pomysł z chłopcem bez skóry, który kontaktuje się ze swoją skórą ukrytą w torebce dziewczynki. Świetny pomysł i znakomita okładka ze skórą wychodzącą z szuflady. Komiks bardzo pięknie pokolorowany akwarelkami. Kolejna porządna, zmyślna seria amerykańska na rynku.


Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Hrabstwo Harrow
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 04, 2016, 12:08:49 pm »
O,
Spoiler: pokaż
Główna bohaterka jako domniemana reinkarnacja spalonej czarownicy, która nie pamięta przeszłości, ale posiada różne moce
? Skądś znam ten motyw.

Offline pyetya

Odp: Hrabstwo Harrow
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 03, 2016, 01:58:02 pm »
Pięknie rysowana seria. Scenariusz całkiem, całkiem, na pewno w czołówce obecnie wychodzących serii (faworytem dla mnie są "Southern Bastards" i "Descender").

Offline LordDisneyland

Odp: Hrabstwo Harrow
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 03, 2016, 03:23:33 pm »
Dla mnie to jeden z najlepszych komiksów, jakie w tym roku kupiłem.  Szkoda, ze tylko 4 zeszyty , zastanawiam się, czy nie kupić reszty w oryginale  :smile:



Offline pyetya

Odp: Hrabstwo Harrow
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 03, 2016, 04:13:44 pm »
W dobie komputerowo kładzionego koloru to jest miód:

https://www.youtube.com/watch?v=QPeb8F4W-WE
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2016, 04:19:54 pm wysłana przez pyetya »

Offline Murazor

Odp: Hrabstwo Harrow
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 06, 2017, 03:14:58 pm »
Drugi tomik prezentuję się równie obłędnie co pierwszy. Nawet grzbiet mi się prosty trafił :smile:

Fabularnie podobnie jak wcześniej, szału jakiegoś wielkiego nie ma, ale czyta, a raczej ogląda się, więcej niż przyjemnie.

Czytał ktoś w oryginale? Poziom fabuły spada gdzieś mocno, czy utrzymuję równy średni poziom i można kupować dla rysunków?

Offline gobender

Odp: Hrabstwo Harrow
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 06, 2017, 03:38:04 pm »
No mnie zaczęło potem trochę nudzić, bo zaczęli trochę wydziwiać. Pojawia się też przez moment lub dwa inna rysowniczka, co moim zdaniem mocno popsuło flow.

Offline Nafciarz

Odp: Hrabstwo Harrow
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 12, 2017, 06:18:08 am »
Wlasnie przeczytalem obydwa tomy Hrabstwa i jestem pod wrazeniem przede wszystkim strony graficznej tego tytulu. Rysunki wygladaja oblednie a malowanie komiksu farbami dodaje tyle uroku ze az nie da sie tego opisac. Mysle ze dla samych rysunkow kazdy ten tytul powinien posiadac i pokazywac jako przyklad swietnie zilustrowanego komiksu...


Sama fabula rowniez sie broni, jest tu budowany bardzo fajny basniowy klimat z fajna nutka niepokoju. Bardzo polecam i kolejny raz wielie brawa dla Muchy bo wydanie jest rewelacyjne, szkicownik na koncu kazdego tomu to wisienka na torcie.

Offline Nafciarz

Odp: Hrabstwo Harrow
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 29, 2017, 11:23:24 am »
Trzeci tom za mna i bardzo ubolewam nad zmiana rysownikow... Historia chlopca bez skory jest za krotka a szkoda bo tu spodziewalem sie wiekszego wyjasnienia jego tajemnicy, szkoda ze to tylko jeden zeszyt...


Dwa kolejne zeszyty to Nasz duet tworcow ktorych znamy od poczarku i jest to zdecydowanie najfajniejsza historia w tym tomie. Wyglada jak zawsze oblednie


Trzecia historia jest najslabsza, zero jakichkolwiek emocji, zagadki itp no I rysunki zdecydowanie najslabsze, kompletnie nie moj klimat.


Ogolnie tom najslabszy ze wszystkich poki co wydanych. Mam nadzieje ze dalej nie ma juz wielu zeszytow gdzie rysuje ktos inny jednak Crook to osoba dla ktorej kupuje ta serie...

Amer

  • Gość
Odp: Hrabstwo Harrow
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 29, 2017, 02:15:44 pm »
Tom 4., 6., 7. to już tylko Tyler Crook. W tomie 5. dwa zeszyty są rysowane przez kogoś innego.

mkolek81

  • Gość
Odp: Hrabstwo Harrow
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 08, 2018, 07:49:51 pm »
Cullen Bunn zapowiada zakończenie Hrabstwa Harrow
https://www.newsarama.com/38394-bunn-crook-s-harrow-county-to-end-in-june-2018.html

Czyli całościowo seria zamknie się w 8 zbiorczych.

Offline gobender


Offline vision2001

Odp: Hrabstwo Harrow
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 11, 2018, 11:50:27 am »
Wczoraj przeczytałem #1 i jestem zaskoczony, że aż tak bardzo miałem chęć chwycić od razu po #2. Pora była niestety bardzo późna i oczka się kleiły, więc jednak sobie darowałem. Dzisiaj siadam do kolejnych części. Może uda się doczytać do $4?
Graficznie komiks prezentuje się bardzo spójnie względem fabuły. Kolorowanie akwarelami oddaje świetny klimat historii. Szkoda tylko, że każdy kolejny komiks to tylko 4 zeszyty, a na kolejne części trzeba trochę czekać. Ale co ja narzekam. Przede mną jeszcze 3 wydania zbiorcze  :smile: Cieszę się też w związku z materiałami dodatkowymi: szkice, opisy oraz komentarze twórców. Bardzo fajne są porównania scenarzysty i jego zamysł względem postaci vs. rysownik, który uważał inaczej i przeforsował swoje pomysły (m.in. wiek chłopca bez skóry, czy minotaur).
Komiks naprawdę warto przeczytać ludziom lubiącym klimaty czarów i horrorów.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Murazor

Odp: Hrabstwo Harrow
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 11, 2018, 12:56:14 pm »
Ja odpuściłem wydania Muchy ze względu na częstotliwość wydawania i został mi ostatni, finałowy tpb. Wg mnie poziom jest delikatnie niższy w 3, czy 4 zbiorczym, ale potem już rośnie do końca :) Sam czekam na Library Edition, które już zapowiedziano :)

Offline Nafciarz

Odp: Hrabstwo Harrow
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 11, 2018, 03:19:19 pm »
Oj tak tempo wydawania tego przez Muche jest bardzo irytujace... 3 tom byl wg mnie najslabszy 4 juz pokazuje forme zwyzkowa