trawa

Autor Wątek: Egmont 2017  (Przeczytany 1126776 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2400 dnia: Czerwiec 18, 2017, 04:41:11 pm »
I u mnie wakacje spokojniejsze z czerwca Kaznodzieja i Loane Sloane, z lipca nic, z sierpnia Skalp, Legendy Naszych Czasów i Corto Maltese na później Star Wars Legendy i Wiedźmin.

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2401 dnia: Czerwiec 18, 2017, 09:22:43 pm »
A ja odpakowuję wreszcie swoje egzemplarze Deadpool się żeni i Pomścić Ziemię i oczywiście w obu przesunięte są grzbiety. W jednym wychodzi tylna, w drugim przednia okładka. To oczywiście fizyka kwantowa i tego nie da się zrobić dobrze. OPR dostaje ode mnie i EDICA Poznań, która partoli kolejne partie tej makulatury i "koordynator produkcji" od Egmontu Małgorzata Wnuk. Niedoróbstwo straszne enty raz. Boli to tym bardziej, że MN ma białe grzbiety i wszystko od razu widać. Dobrze, że Thora, Original Sin, Nieskończoność i parę innych można kupić u lepszego wydawcy.


Egmont to zło.

Offline brzon

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2402 dnia: Czerwiec 18, 2017, 10:00:40 pm »
W oczekiwaniu przez wielu na wznowienie Kaznodziei sygnalizuję temat, bo mam już 1 tom w posiadaniu. I jestem załamany :sad:  Nie wiem, czy to wina Egmontu, drukarni czy oryginalnych materiałów, ale zamiast odrestaurowanego wydania mamy... pikselozę. Dosłownie. Dajcie znać, jak będziecie w posiadaniu swoich wydań. Kto ma, niech spróbuje porównać wydanie Egmontu z: a) oryginałem z USA, b) pierwszym wydaniem Egmontu. Na pewno nie jest to jakość np. Skalpu czy Ygreka. Zamiast czystych barw mamy siatkę na praktycznie każdej ilustracji. Porównajcie i oceńcie. Może to jest normalne. W każdym bądź razie ja takiego wydania nie chcę!

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2403 dnia: Czerwiec 18, 2017, 10:05:58 pm »
Pokaż zdjęcie, to ocenimy - miałem wydanie oryginalne w HC i przyznam, że też nie byłem zadawolony z jego jakości: kolory chyba zmienili komputerowo, bo wyglądały dużo gorzej niż w starym polskim wydaniu na miękko. No ale ja przypuszczam, że to nowe wydanie polskie bazuje na tych samych materiałach/przekładzie, co wcześniejsze. Tak/nie?

Sam poczekam z zakupem minimum do przyszłego roku, bo i tak czytać już tego w najbliższym czasie nie będę, a Skalp jeszcze do nadrobienia.

Offline radef

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2404 dnia: Czerwiec 18, 2017, 10:43:41 pm »
No ale ja przypuszczam, że to nowe wydanie polskie bazuje na tych samych materiałach/przekładzie, co wcześniejsze. Tak/nie?
Przekład - stary.
Materiały - prawdopodobnie nowe.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2405 dnia: Czerwiec 18, 2017, 10:54:11 pm »
Spotkałem się już z podobnymi opiniami o tym wznowieniu Kaznodziei  :doubt:
Mi przyjdzie na dniach.

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2406 dnia: Czerwiec 19, 2017, 12:38:15 am »
@brzon - no ale musisz zdjęcia wrzucić, bo w aż takie olewactwo w całym nakładzie aż mi się nie chce wierzyć, mimo iż sam często mówię, że Egmont to zło. Ale żeby aż tak?

Offline brzon

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2407 dnia: Czerwiec 19, 2017, 06:45:29 am »
Chętnie wkleję zdjęcia, ale zdałem sobie sprawę o przedpotopowym sposobie wklejania zdjęć na tym forum :biggrin: 

Offline gobender

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2408 dnia: Czerwiec 19, 2017, 07:01:48 am »
Może być to jakiś problem z materiałem źródłowym. W Absolute początek wygląda na skanowany z printu.

Offline Antari

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2409 dnia: Czerwiec 19, 2017, 08:02:18 am »
Chętnie wkleję zdjęcia, ale zdałem sobie sprawę o przedpotopowym sposobie wklejania zdjęć na tym forum :biggrin:

To wrzucaj zdjęcia tutaj:

https://postimage.io/

No to mnie teraz załamałeś z tą jakością wydania. Jest aż tak źle?

Offline brzon

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2410 dnia: Czerwiec 19, 2017, 09:51:18 am »
Postaram się wkleić wieczorem po pracy.
Co do wydania Egmontu - dopowiem precyzyjniej, że problemem jest widoczna siatka na poszczególnych kadrach. Co ciekawe, jest ona widoczna gołym okiem, ale nie występuje na każdej stronie (część z nich wygląda normalnie). Zauważyłem to od razu po rozpakowaniu mojego wydania. Jak w swoim czasie przeglądałem wydania oryginalne, to takich problemów nie widziałem. Na kredowym papierze wygląda to niefajnie.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2411 dnia: Czerwiec 19, 2017, 10:18:56 am »
Porównanie żadne, bo mam tylko oryginał (standardowe HC), ale podczas lektury nic takiego mi się nie rzuciło w oczy.

Offline rzem

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2412 dnia: Czerwiec 19, 2017, 10:26:07 am »
Jakość Egmontu to jedno, ale na nowo pokolorowano ten komiks?

Offline brzon

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2413 dnia: Czerwiec 19, 2017, 06:30:05 pm »
https://postimg.org/gallery/urm7zlmi/1feb9aee/


Celowo zrobiłem zdjęcia pojedynczych kadrów aby było lepiej widać. Kolory jak dla mnie ze starego wydania. Tak to wygląda. Jak przejrzycie swoje wydania to dajcie znać jak to oceniacie.

Offline mappy

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2414 dnia: Czerwiec 19, 2017, 06:57:32 pm »
Jak możesz to wyostrz trochę albo daj na skaner jak masz możliwość.

 

anything