trawa

Autor Wątek: Egmont 2017  (Przeczytany 1126727 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline laf

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2460 dnia: Czerwiec 21, 2017, 12:47:07 pm »
Gdyby wszystkie N52 po tyle chodziły Egmont zadusiłby N52 w kołysce i mogłaby do 60 numeru nie doczekać.
Popraw na WKKM

Offline vision2001

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2461 dnia: Czerwiec 21, 2017, 12:49:26 pm »
Obniżyli cenę Epilogu?
Ty weź lepiej zobacz, że Wiedźmin z taką samą ilością stron jest tańszy o 10 złotych! Czyli cena Batmana i tak jest chyba przesadzona, co?
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2462 dnia: Czerwiec 21, 2017, 12:59:55 pm »
Dzięki za uwagę laf. Poprawiłem.


Oczywiście, że jest zawyżona vision, ale jak na garbatego, to ta cena całkiem prosta jest. :) Zwłaszcza po 4 latach ciągłego przedziału 75-100 zł w tym segmencie.

Offline Szekak

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2463 dnia: Czerwiec 21, 2017, 01:00:33 pm »
Jest w większym, bo to event kryzys DC, do tej pory wszystkie eventy kryzysy Egmont wydał w tym formacie (KnNZ, Flashpoint*, KT) więc nie wiem o co ci chodzi, pisząc że inny format.

* pomimo braku słowa "kryzys" przy Odrodzeniu i Flashpoincie to są to kryzysy, zmieniające świat DC, eventem jest natomiast Wieczne Zło (takie małe sprostowanie)
Ja się nie orientuję w zagranicznych komiksach zupełnie, a do tej pory Egmont wydawał normalnie eventy jak właśnie Wieczne Zło. A pisząc, że inny format chodzi o to, że bedzie powiększony, tak jak reszta DC Deluxe jak rozumiem.


Czyli to narzekanie na cenę JLA 4 nie poszło na marne.

Tak Bazyliszku, kształtujesz polski rynek komiksu. :badgrin:

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2464 dnia: Czerwiec 21, 2017, 01:10:20 pm »
Ja się nie orientuję w zagranicznych komiksach zupełnie, a do tej pory Egmont wydawał normalnie eventy jak właśnie Wieczne Zło. A pisząc, że inny format chodzi o to, że bedzie powiększony, tak jak reszta DC Deluxe jak rozumiem.
Tak to będzie format DC Deluxe. W poście wyjaśniłem co jest eventem a co kryzysem. Flashpoint oraz Odrodzenie po mimo że nie posiadają dopisku "kryzys" to są one nim. To, że nie posiadają wynika z jednej głupie rzeczy w DC, przed Flashpointem był Final Crisis (Kryzys Ostatni/Ostateczny/Finałowy) więc teoretycznie jakby nadal wydawali "Kryzysy" to by była lekka hipokryzja bo przecież wydali ten ostatni już :smile: . Ale wierz mi to są kryzysy, po nich następuje nadpisywanie rzeczywistości DC jak po każdym takim kryzysie DC.
W przypadku Wiecznego zła to masz event taki jaki jak to jest w Marvelu.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2017, 01:13:30 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline amsterdream

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2465 dnia: Czerwiec 21, 2017, 01:14:09 pm »
Z ceną Odrodzenia to ładnie polecieli. To chyba najdroższy a zarazem najcieńszy komiks jaki wydali. Komiks który powinien działać przede wszystkim jako reklamówka nowej linii. Czasami nie rozumiem logiki Egmontu.


W Ostatnich dniach Supermana występuje ten starszy, fajniejszy supek?

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2466 dnia: Czerwiec 21, 2017, 01:15:04 pm »

Tak Bazyliszku, kształtujesz polski rynek komiksu. :badgrin:



Wiem. Ktoś musi. Dziękuję za dostrzeżenie tego Szekak. :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Teraz dopiero popatrzyłem w dół. Whaaat? 100 stron za 70 zł okładkowe? Czyli jakieś 42-43 realnie. Za 100 stron? Egmont jednak jest jaki jest i nic tego nie zmieni. Jest to tym śmieszniejsze, że tą samą cenę w Marvel Now będzie miał cały egmontowy Grzech Pierworodny, który ma 250 stron. W każdym razie ode mnie jeden album mniej do zakupienia od Egmontu.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2017, 01:20:24 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline Szekak

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2467 dnia: Czerwiec 21, 2017, 01:20:26 pm »
Tak to będzie format DC Deluxe. W poście wyjaśniłem co jest eventem a co kryzysem. Flashpoint oraz Odrodzenie po mimo że nie posiadają dopisku "kryzys" to są one nim. To, że nie posiadają wynika z jednej głupie rzeczy w DC, przed Flashpointem był Final Crisis (Kryzys Ostatni/Ostateczny/Finałowy) więc teoretycznie jakby nadal wydawali "Kryzysy" to by była lekka hipokryzja bo przecież wydali ten ostatni już :smile: . Ale wierz mi to są kryzysy, po nich następuje nadpisywanie rzeczywistości DC jak po każdym takim kryzysie DC.
W przypadku Wiecznego zła to masz event taki jaki jak to jest w Marvelu.
A ten kryzys jest częścią serii odrodzenie? I czy poprzednie kryzysy są częścią np. New52? Sorry za głupie pytania, ale nie orientuje się za bardzo w tych wszystkich światach, seriach, eventach itp. :)

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2468 dnia: Czerwiec 21, 2017, 01:27:36 pm »
A ten kryzys jest częścią serii odrodzenie? I czy poprzednie kryzysy są częścią np. New52? Sorry za głupie pytania, ale nie orientuje się za bardzo w tych wszystkich światach, seriach, eventach itp. :smile:
Wg mnie Flashpoint jak najbardziej jest częścią New52. Zakończenie tej historii rozgrywa się już w zmienionej rzeczywistości (oczywiście też ją kształtuje tak jak to jest w tym tomie Odrodzenia, które kształtuje Odrodzenie*)
Tu zrobiłem jak najlepiej czytać Ligę Sprawiedliwości w New52 (swoją drogą wychodzący teraz Superman to jeszcze New52 nie Rebirth/Odrodzeniu, a jest na miękko)
http://i.imgur.com/C3sg8vF.jpg

*wiem jak to brzmi ale to wymysł DC  :lol:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2017, 01:43:07 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline mappy

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2469 dnia: Czerwiec 21, 2017, 01:38:20 pm »
Czyli Flashpoint to rozpoczęcie N52, a Odrodzenie to zakończenie N52?

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2470 dnia: Czerwiec 21, 2017, 01:41:58 pm »
Czyli Flashpoint to rozpoczęcie N52, a Odrodzenie to zakończenie N52?
w sumie to tak, ale Odrodzenie dalej kontynuuje niektóre z wątków z N52, co będzie widać np. w Batman Detective Comics (w późniejszych tomach są nawiązania do Wiecznego Batman i Robina z New52), zresztą sam Batman (w sumie to cała Batfamilia) w ogóle nie został zrestartowany w ramach Rebirth/Odrodzenia i wszystko to co było z New52 obowiązuje.

Offline amsterdream

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2471 dnia: Czerwiec 21, 2017, 01:51:08 pm »
Odrodzenie to wprowadzenie do Odrodzenia. A wydany w tym miesiącu Lois i Clark to wprowadzenie do nowego Supermana.

Offline Szekak

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2472 dnia: Czerwiec 21, 2017, 01:54:06 pm »
Wg mnie Flashpoint jak najbardziej jest częścią New52. Zakończenie tej historii rozgrywa się już w zmienionej rzeczywistości (oczywiście też ją kształtuje tak jak to jest w tym tomie Odrodzenia, które kształtuje Odrodzenie*)
Tu zrobiłem jak najlepiej czytać Ligę Sprawiedliwości w New52 (swoją drogą wychodzący teraz Superman to jeszcze New52 nie Rebirth/Odrodzeniu, a jest na miękko)
http://i.imgur.com/C3sg8vF.jpg

*wiem jak to brzmi ale to wymysł DC  :lol:
Dzięki wielkie, strasznie mi pomogłeś... a jednocześnie utrudniłeś życie, bo nie wiem jak ja się w tym połapie. xD

Offline vision2001

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2473 dnia: Czerwiec 21, 2017, 01:54:47 pm »
Teraz dopiero popatrzyłem w dół. Whaaat? 100 stron za 70 zł okładkowe? Czyli jakieś 42-43 realnie. Za 100 stron? Egmont jednak jest jaki jest i nic tego nie zmieni. Jest to tym śmieszniejsze, że tą samą cenę w Marvel Now będzie miał cały egmontowy Grzech Pierworodny, który ma 250 stron. W każdym razie ode mnie jeden album mniej do zakupienia od Egmontu.
Tanio nie jest. Fakt.
Ale to WKKM ile miało stron? Posiadasz?
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline mappy

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2474 dnia: Czerwiec 21, 2017, 01:57:42 pm »
WKKM 4 Wolverine jeszcze mniej.