trawa

Autor Wątek: Egmont 2017  (Przeczytany 1126726 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2475 dnia: Czerwiec 21, 2017, 02:00:56 pm »
Dzięki wielkie, strasznie mi pomogłeś... a jednocześnie utrudniłeś życie, bo nie wiem jak ja się w tym połapie.
Normalnie, jeśli nie chcesz czytać N52 to przeczytaj w pierwszej kolejność Odrodzenie + ewentualnie Lois i Clark, które teraz się ukazało. Jeśli nie czytałeś do tej pory nic N52 to możesz do tego nie wracać, serio, co prawda są jakieś nawiązania do N52 w Odrodzeniu np. Superman Reborn, czyli sprzątanie tego co było w N52 (masakra, strasznie DC namieszało w tej historii), czy też wspomniane przez mnie nawiązania w Detective Comics, ale spoko, powinieneś się połapać.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2017, 02:06:14 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline Szekak

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2476 dnia: Czerwiec 21, 2017, 02:08:41 pm »
Jestem obecnie właśnie na etapie New52, mam wszystko co się u nas pojawiło, mam odhaczone już Batmany, WW, Flasha i coś tam jeszcze, tylko Flashpointu nie czytałem do tej pory z DC Deluxe, ale mam więc teraz nadrobię. :) Dzięki jeszcze raz.

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2477 dnia: Czerwiec 21, 2017, 02:17:20 pm »
To ja ci polecę jeszcze przeczytać Strażników Moore'a oraz (ewentualnie) Strażnicy Początek: Dr Manhattan.
Dużo nie chce zdradzać, ale czytałeś już czwarty tom Ligi i wiesz pewnie kim jest Pandora, to powiem tylko że ta postać łączy właśnie Flashpoint, N52 oraz Odrodzenie (ten tom, który teraz wyjedzie we wrześniu, nie samo Odrodzenie DC)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2017, 02:21:14 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline Szekak

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2478 dnia: Czerwiec 21, 2017, 02:18:54 pm »
Ok, też mam wszystko także jedyny problem to czas. A łączą się jakoś z New52, że tak wspomniałeś przy okazji? :wink:


A ok. Ligi jeszcze nie czytałem, ale spoko, nadrobię... w jakiś rok. :D
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2017, 02:23:10 pm wysłana przez Szekak »

Offline Murazor

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2479 dnia: Czerwiec 21, 2017, 02:20:54 pm »
Z Odrodzeniem się łączą

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2480 dnia: Czerwiec 21, 2017, 02:23:23 pm »
Z Odrodzeniem się łączą
które łączy się z Flashpoint i N52 przez postać Pandory, o czym wspomniałem wyżej (akurat edytowałem posta, jak pisaliście)

A ok. Ligi jeszcze nie czytałem, ale spoko, nadrobię... w jakiś rok. :biggrin:
Jeśli zostało ci z New52: Superman (będą duże zmiany, więc możesz odpuścić), Suicide Squad (słabe strasznie, strata czasu i pieniędzy), Szpon (można odpuścić, bo Batman da się zrozumieć bez niego), Harley Quinn (ostatecznie można nadrobić później), All Star Western (ostatecznie można nadrobić też później) to odpuść i zdecydowanie przeczytaj Ligę Sprawiedliwości tak jak podałem w linku powyżej (czyli uwzględnij te kilka dodatkowych komiksów, które tam są).
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2017, 02:32:28 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline amsterdream

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2481 dnia: Czerwiec 21, 2017, 02:45:56 pm »
Ewentualnie Lois i Clark, które teraz się ukazało.

Lois i Clark obowiązkowo. Tam jest pokazane jak się znaleźli w tym uniwersum,  co robili przez te wszystkie lata,  dlaczego się nie ujawnili,  jak dorastał ich syn a poza tym to kawał fajnego komiksu, grającego mocno na sentymentach starszych czytelników.

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2482 dnia: Czerwiec 21, 2017, 02:53:15 pm »
a poza tym to kawał fajnego komiksu, grającego mocno na sentymentach starszych czytelników.
dokładnie a co do reszty, to myślę że serie z eSem są tak napisane, że Lois i Clark można pominąć, tym bardziej że wspomniana przez mnie historia Superman Reborn miesza sporo (naprawdę DC mogło sobie to odpuści to co tam zrobiło)

Osobiście mam nadziej że Egmont ma w planach wydanie jeszcze Titans Hunt (które też jest Droga do Odrodzenia) i pociągnięcie dalej ich serii Titans już w samym Odrodzeniu, bo naprawdę jest to wg mnie lepsze niż zapowiedziane Teen Titans, no i jest klasyczny Wally West. Przy tylu zapowiedzianych seriach myślę że by się znalazło miejsce i na nią, tym bardziej że All Star Batman będzie chyba pauzować po 14 zeszycie (przynajmniej ja to tak odbieram) czyli ta seria nie będzie tak regularna jak inne.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2017, 03:19:17 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline dziku77

  • Czeladnik
  • ***
  • Wiadomości: 270
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystk
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2483 dnia: Czerwiec 21, 2017, 03:58:59 pm »


W Ostatnich dniach Supermana występuje ten starszy, fajniejszy supek?

 
Nie ,to ten młody supek z dc52.

Offline kelen

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2484 dnia: Czerwiec 21, 2017, 05:06:05 pm »
tym bardziej że All Star Batman będzie chyba pauzować po 14 zeszycie (przynajmniej ja to tak odbieram) czyli ta seria nie będzie tak regularna jak inne.

Seria przejdzie na inny format wydawniczy (DC ma go dopiero ogłosić), podejrzewam, że coś a'la Image (przy "Sex" tak mają robić) czyli zamiast serii zeszytów - serie albumów (czy jak kto woli, seria powieści graficznych).
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2485 dnia: Czerwiec 21, 2017, 05:32:01 pm »
O widzisz, czytałem te newsy, ale nigdzie nie było powiedziane co dokładnie z ta serią po za tym, że nie kończy się, ale na razie nie będzie wychodzić. Dzięki Kelen za dokładniejsze info.

Offline kelen

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2486 dnia: Czerwiec 21, 2017, 05:47:49 pm »
Spoko. Ja byłem zrsztą pewien, że jak ogłaszali tę serię to i tak wspominali, że miała potrwać chyba max 21 zeszytów.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline radef

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2487 dnia: Czerwiec 21, 2017, 09:34:43 pm »
Na stronie Egmontu pojawiła się okładka drugiego tomu "Nowych przygód" Kajko i Kokosza.
https://emp-scs.img-osdw.pl/img-p/1/egmont/44ca7fa2/std/492-452/2910216o.jpg
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline dziku77

  • Czeladnik
  • ***
  • Wiadomości: 270
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystk
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2488 dnia: Czerwiec 22, 2017, 05:00:02 am »
Okladka wygląda fajnie, ale pierwszy tom mnie nie przekonał.

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2489 dnia: Czerwiec 22, 2017, 06:08:46 am »
Na stronie Egmontu pojawiła się okładka drugiego tomu "Nowych przygód" Kajko i Kokosza.
Mój jedyny problem z tą okładką jest taki, że nie tworzy je żaden z twórców odpowiedzialnych za komiks w środku, który jest na niej umieszczony. Czy ja tylko odnoszę wrażenie że jest to kolaż rysunków Christy z różnych albumów, bo przecież tak jest? Rozumiem zabieg w przypadku pierwszego albumu, kiedy wykorzystano szkic twórcy, ale coś takiego tutaj? Mam swoiste wrażenie że Egmont nie wierzy w sukces serii, nie pozwala także na większe wykorzystanie postaci głównych, skupiając się na pobocznych. Jeśli tak dalej będzie, to jednak wielu starych czytelników tej serii może odejść od tego tytułu, raz coś takiego się uda, może dwa, ale nie na dłużej. Niech da większą swobodę twórcom. Jestem przekonany że Maciej Kur jako scenarzysta wprowadzi nową jakość do tej serii zachowując to co było w oryginale (pokazał to już w pierwszym albumie i pewnie udowodni to i teraz), a Kiełbus i Bednarczyk godnie zastąpią mistrza. Egmoncie więcej odwagi.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2017, 07:12:04 am wysłana przez mkolek81 »

 

anything