trawa

Autor Wątek: Egmont 2017  (Przeczytany 722206 razy)

Offline gobender

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2520 dnia: Czerwiec 23, 2017, 08:38:35 pm »
Przecież ten efekt występuje w oryginalnych zeszytach. O czymś takim jak zippatone w komiksach też pewnie nie słyszeliście.

Tyle, że to nie jest "ten efekt". To skutek zeskanowania już wydrukowanego rastra i wydrukowanie go ponownie (siłą rzeczy nowym rastem) Efekt się nakłada powodując takie dodatkowe rozety i inne nieporządane patterny na rastrze drukarskim.

Offline rzem

« Odpowiedź #2521 dnia: Czerwiec 23, 2017, 08:41:05 pm »
A jak kolory? Jest różnica w stosunku do pierwszego wydania?

Offline Gr8responsibility

• Zbrojmistrz bracki
  • Total likes: 0
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
« Odpowiedź #2522 dnia: Czerwiec 23, 2017, 08:48:58 pm »
Czytajcie cyfrowo jak wam to tak przeszkadza, tam usunęli to kompletnie.

Offline SawiK

« Odpowiedź #2523 dnia: Czerwiec 23, 2017, 08:54:22 pm »
Pikselozy może nie mieć ale "siatkę" ma na pewno
Oki, mam to też,sorki za sianie fermentu. Parę stron które za pierwszym wglądem mi nie weszły w oko. Spodziewałem się czegoś straszniejszego wiec nie zauważyłem :roll:
Jak dla mnie to tragedii nie ma, a te kilka stron przeboleje.

Offline Antari

« Odpowiedź #2524 dnia: Czerwiec 23, 2017, 08:54:29 pm »
Dzięki Marian za szczegółowe zdjęcia. Wygląda to świetnie, Egmont tym razem stanął na wysokości zadania. Jak na wydanie za 5 dyszek to prezentuje się wyśmienicie, grzbiet też w porzadku :smile: Dajcie już spokój z tą siatką i cieszmy się z powrotu Kaznodziei w Polsce :biggrin:

Offline Bartek Gawron

« Odpowiedź #2525 dnia: Czerwiec 23, 2017, 09:02:23 pm »
Czytajcie cyfrowo jak wam to tak przeszkadza, tam usunęli to kompletnie.
no nie bylbym tego taki pewien. co prawda przejrzalem tylko kilka plansz dostepnych w necie, ale na nich tez byl raster, tyle ze stochastyczny. ale jesli tak, to akurat w tych planszach, ktore widzialem, jakos mogli ten pierwotny raster podmienic bez bolu na inny.

mnie sie wydaje, ze jest wlasnie tak jak mowi gobender: po prostu nie maja niektorych plansz i je skanowali juz z rastrowanych wydrukow i stad ten efekt, a kreda jeszcze to wizualnie podkrecila.
Jedyne co przeraża mnie w śmierci to to, że można umrzeć nie z miłości.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

Offline marian381

« Odpowiedź #2526 dnia: Czerwiec 23, 2017, 09:12:10 pm »
Co do wersji cyfrowych, to jak porównywałem kilka storn z comixology, to ich jakość była bez zarzutu. Efektu siatki nie odnotowałem.
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline amsterdream

« Odpowiedź #2527 dnia: Czerwiec 23, 2017, 09:16:22 pm »
A jak kolory? Jest różnica w stosunku do pierwszego wydania?

Dużo lepiej nasycone. Czerń również lepsza. Tłumaczenie i typesetting też poprawiony. Do tego przetłumaczono większość napisów na murach, w gazetach itp. W pierwszym wydaniu tego nie było.

Co do wspomnianej mory to mi nie przeszkadza, nawet dodaje swoistego uroku. Wolę sto razy coś takiego niż remasterowane kolory.

Offline Bartek Gawron

« Odpowiedź #2528 dnia: Czerwiec 23, 2017, 09:26:51 pm »
Co do wersji cyfrowych, to jak porównywałem kilka storn z comixology, to ich jakość była bez zarzutu. Efektu siatki nie odnotowałem.
no tak, bo raster, o jakim tutaj mowa, jest technika poligraficzna (stosowana do druku). mnie tez sie wlasnie udalo znalezc jakies przyklady plansz preachera w necie bez zadnego rastra (tzn. normalne cieniowane kolory, bez zadnego "rastrowego" udawania). 
Jedyne co przeraża mnie w śmierci to to, że można umrzeć nie z miłości.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

Offline dziku77

• Czeladnik
  • Total likes: 1
  • "Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystk
« Odpowiedź #2529 dnia: Czerwiec 24, 2017, 02:29:31 am »
Dajcie już spokój z tą siatką i cieszmy się z powrotu Kaznodziei w Polsce :biggrin:

No właśnie, mamy w końcu Kaznodzieje w fajnym wydaniu, za rozsądną cenę, a czepiamy się jakichś drobnostek.
Przejrzałem dzisiaj swój egzemplarz i mimo kilku drobnych niedociągnięć jestem usatysfakcjonowany jakością wydania
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2017, 05:40:39 pm wysłana przez dziku77 »

Offline jeanvanhamme

« Odpowiedź #2530 dnia: Czerwiec 24, 2017, 08:53:17 am »
Trochę się zniesmaczyłem kiedy popularny i lubiany forumowicz robi wtopę z chmurkami Znikającej Zjawy. Przypominają mi się reklamacje Stwórcy z "pustymi stronami"  :lol:  Do tego rozkmina Top10 jak o nowości i pomyslałem sobie: Jak można dyskutować o komiksach od 5-7-10 lat i nie znać Top10 chociażby z pierwszego wydania, nie mówiąc o oryginalnych zeszytach, które można kupić za $10.
Na szczęście to tylko przypadek i dyskusja wróciła na tory profesjonalizmu :)

JanT

• Gość
« Odpowiedź #2531 dnia: Czerwiec 24, 2017, 09:06:09 am »
Trochę się zniesmaczyłem kiedy popularny i lubiany forumowicz robi wtopę z chmurkami Znikającej Zjawy.
Chodzi o Boraxa? Bo ja nie rozumiem twojej wypowiedzi  :smile:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2017, 09:10:25 am wysłana przez JanT »

Offline Borax

« Odpowiedź #2532 dnia: Czerwiec 24, 2017, 09:57:54 am »
To tak ma być bo to mówi (zanikająca) zjawa  :smile:

Heh tylko przekartkowałem na szybko i nie zwróciłem uwagi, że to celowy zabieg i wyblakłe chmurki dotyczą tylko jednej postaci  :lol:  Dzięki, pora wziąć się za czytanie

Offline arczi_ancymon

« Odpowiedź #2533 dnia: Czerwiec 24, 2017, 12:21:53 pm »
Naprawdę warto - jeden z najlepszych Moore'ów - nie jest to poziom Lost Girls, From Hell, Watchmen czy Swamp Thing, ale zdecydowanie okolice przecież też rewelacyjnych League of Extraordinary Gentlemen czy V for Vendetta. Moore to Moore, jego mózg jest z innej planety. Szkoda, że nikt nie próbuje u nas wydać jego powieści, bo też są ponoć znakomite - szczególnie o ostatniej nasłuchałem się wiele dobrego.

Offline LordDisneyland

« Odpowiedź #2534 dnia: Czerwiec 24, 2017, 01:02:34 pm »
Arczi- nie zgodzę się. To jest ten sam poziom, tylko w innej kategorii. Ten sam Chopin, tylko mazurki, a nie nokturny ;)

Ale jest to komiks, który warto mieć na półce. I nawet to polskie wydanie sprzed lat kończące się krzesłem z "Amen" na ustach" , o ile pamiętam, też robiło wrażenie sprawnie skonstruowanej , zwartej całości.
Mam pytanie- są w tym komiksie liczne graffiti, bazgroły itp. Najczęściej są one tłumaczone, ale np czcionka w kiblu na kafelkach [#7]strasznie rzuca się w oczy i zmienia co kadr. Nie mam pod ręką tego pierwszego- dwuczęściowego- polskiego wydania. Czy tam również tak było?

anything