trawa

Autor Wątek: Egmont 2017  (Przeczytany 1131449 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline J4rre

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3480 dnia: Sierpień 30, 2017, 08:17:45 am »
Miki próbuje popełnić samobójstwo - bajeczka dla dzieci!
Jeśli dobrze pamiętam, to w komiksowych Muminkach wydanych jakiś czas temu w Polsce, Muminek też pragną skończyć z tym okrutnym światem i się utopić :biggrin: Widać taka moda była w tych czasach. Zacny to był tomik, chociaż króciutki, ale ładnie wydany, a najlepsze chyba było to, że historie w nim przedstawione trochę odbiegały od obrazu Muminków jaki zachował mi się w głowie z czasów dzieciństwa. Szkoda tylko, że temat wydania drugiego i następnych tomów umarł. A może Egmont by się podjął wydania pasków autorstwa Tove? Jak bym brał.

Offline skil

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3481 dnia: Sierpień 30, 2017, 08:20:23 am »
A może Egmont by się podjął wydania pasków autorstwa Tove?

Egmont się do tego nie nadaje.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline gobender

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3482 dnia: Sierpień 30, 2017, 08:21:12 am »
Przecież wydawał już.  (i udowodnił powyższe ^)

Kijanek

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3483 dnia: Sierpień 30, 2017, 08:38:51 am »
Jeśli dobrze pamiętam, to w komiksowych Muminkach wydanych jakiś czas temu w Polsce, Muminek też pragną skończyć z tym okrutnym światem i się utopić :biggrin: Widać taka moda była w tych czasach. Zacny to był tomik, chociaż króciutki, ale ładnie wydany, a najlepsze chyba było to, że historie w nim przedstawione trochę odbiegały od obrazu Muminków jaki zachował mi się w głowie z czasów dzieciństwa. Szkoda tylko, że temat wydania drugiego i następnych tomów umarł. A może Egmont by się podjął wydania pasków autorstwa Tove? Jak bym brał.
Sprawdź czasem, tu masz wydnie od egmontu
http://alejakomiksu.com/okladki/967/Muminki/


Offline Szekak

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3484 dnia: Sierpień 30, 2017, 08:52:13 am »
Piszesz o wrażeniu jakie masz, więc odpisuję Ci dlaczego może być błędne. Więc może czas samemu zacząć czytać ze zrozumieniem?


No właśnie czytam ze zrozumieniem, w przeciwieństwie do Ciebie. Ja napisałem, że "Myszka Miki kojarzy mi się z infantylną i głupią bajeczką dla dzieci" dodając przy tym, że "widocznie nie siedzę w komiksowie wystarczająco długo i głęboko by wiedzieć co z czym się je". Ty odpowiedziałeś:
@ SzekakJeśli Muminki są "głupią bajeczką" to albo ich nie czytałeś, albo czytałeś i mimo, iż były dla dzieci.. nie zrozumiałeś.

Czyli nie przeczytałeś ze zrozumieniem, skoro taką odpowiedź usnułeś, wiec po co odpowiadasz na zasadzie "bo ty", skoro sprawa jest jasna. Przyznać się do błędu taki wielki problem? Nie rozumiem.

Offline Death

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3485 dnia: Sierpień 30, 2017, 09:00:45 am »
Egmont się do tego nie nadaje.
Nikt się nie nadaje.  :sad:   Na początku stycznia EneDueRabe obiecywało, że niedługo wyjdzie dodruk pierwszego tomu pasków oraz drugi. Minęło 8 miesięcy i dupa.
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1234889993213207&id=115575368478014

Offline laf

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3486 dnia: Sierpień 30, 2017, 09:23:12 am »
Na 15 komiksów tylko 2 w twardej oprawie, w tym Myszka Miki, która ma raptem 80 stron, a więc też zastanawiające jest czy ta twarda oprawa jest trafna. Obniżenie cen dzięki zmianie rodzaju okładek chyba wyszło Egmontowi na dobre.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3487 dnia: Sierpień 30, 2017, 09:33:04 am »
Na 15 komiksów tylko 2 w twardej oprawie, w tym Myszka Miki, która ma raptem 80 stron, a więc też zastanawiające jest czy ta twarda oprawa jest trafna. Obniżenie cen dzięki zmianie rodzaju okładek chyba wyszło Egmontowi na dobre.

Myślę, że jednak Kawa Zombo jest adresowana trochę do innego typu klienta i tu to HC mimo małej ilości stron jest zasadne i wymagane.
perły przed wieprze

Offline parsom

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3488 dnia: Sierpień 30, 2017, 09:35:24 am »
Przy takim formacie to chyba tylko twarda.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3489 dnia: Sierpień 30, 2017, 09:35:51 am »
Obniżenie cen dzięki zmianie rodzaju okładek chyba wyszło Egmontowi na dobre.
Tak być powinno  :smile: Jeszcze się Antari zdziwi jak coś chudszego z Vertigo wydadzą jak Baśnie  :biggrin:


 

Offline Dariusz_Notariusz

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3490 dnia: Sierpień 30, 2017, 09:36:38 am »
A orientuje się ktoś dlaczego w zapowiedziach nie ma Star Wars Komiks?

Offline robbirob

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3491 dnia: Sierpień 30, 2017, 09:37:46 am »
@kuba g
Niemniej laf dobrze zauważył, przewagę w miękkich widać teraz wyraźniej odkąd DC będzie na miękko.

A co do Anihilacji - pewnie stwierdzili, że trochę za dużo Marvela :) Może wcale nie będzie po dwa Marvel Classic i w kolejnych miesiącach.

Offline J4rre

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3492 dnia: Sierpień 30, 2017, 09:38:16 am »
Sprawdź czasem, tu masz wydnie od egmontu
http://alejakomiksu.com/okladki/967/Muminki/
O proszę, nie wiedziałem. Mam więc wydanie Egmontu z.. hmm... 2005 roku... to z pewnością sobie zaraz kupię nówkę za te 15 złotych...
Sorry, ale dla mnie jak czegoś nie ma w handlu z pierwszej ręki, to jest to niedostępne na rynku. I tyle. Bo przecież nie chodzi tu o to by szukać po alledrogo, jak to było na przykład jeszcze niedawno z życiem i czasami sknerusa, odrapanych egzemplarzy po stówie plus i cieszyć się, że w ogóle coś jest.

/Edit:
Pierwsze chodziło Ci że Egmont nie wydał by takich rzeczy, jednak wydał.

Nie, nie chodziło mi o to :P Zapewne pomyliłeś posty, nvm.
Egmont się do tego nie nadaje.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2017, 10:15:36 am wysłana przez J4rre »

Kijanek

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3493 dnia: Sierpień 30, 2017, 09:49:19 am »
O proszę, nie wiedziałem. Mam więc wydanie Egmontu z.. hmm... 2005 roku... to z pewnością sobie zaraz kupię nówkę za te 15 złotych...
Sorry, ale dla mnie jak czegoś nie ma w handlu z pierwszej ręki, to jest to niedostępne na rynku. I tyle. Bo przecież nie chodzi tu o to by szukać po alledrogo, jak to było na przykład jeszcze niedawno z życiem i czasami sknerusa, odrapanych egzemplarzy po stówie plus i cieszyć się, że w ogóle coś jest.
Pierwsze chodziło Ci że Egmont nie wydał by takich rzeczy, jednak wydał.
Druga sprawa licencja na komiks jest w innych rękach, EneDueRabe, które od 2 lat ma w zapowiedziach tom 2.


Offline Mati29

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3494 dnia: Sierpień 30, 2017, 09:51:04 am »
z tego, co powiedzial mi przedstawiciel wydawnictwa na Komiksowej Warszawie - raczej tego nie wydadzą.


 

anything