trawa

Autor Wątek: Egmont 2017  (Przeczytany 1130794 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline absolutnie

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3540 dnia: Wrzesień 01, 2017, 02:38:13 pm »
"Noce nieskończone" to album dodatkowy, który rozgrywa się już po zakończeniu głównego cyklu, ale wcale nie jest typową "dokrętką" - to komiks nawet lepszy od niektórych tomów serii podstawowej, ukazujący, że Gaimanowi wciąż nie brakuje pomysłów.


To zdanie nie jest prawdziwe. Album jest zbiorem opowieści o Nieskończonych. Każda z nich rozgrywa się w innym czasie. Większość chyba przed rozpoczęciem głównego cyklu.


Gdzie to wsadzić, nie wiem, ale najlepiej czytać po przeczytaniu wszystkiego lub po głównym cyklu a przed "Uwerturą".
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline 79ers

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3541 dnia: Wrzesień 01, 2017, 02:47:35 pm »
i Sambre spadło na 2018  :sad:

Offline robbirob

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3542 dnia: Wrzesień 01, 2017, 02:48:55 pm »
i Sambre spadło na 2018  :sad:
Coś musiało zrobić miejsce dla Hellboya :)

Offline misiokles

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3543 dnia: Wrzesień 01, 2017, 02:53:18 pm »
Gdzie to wsadzić, nie wiem, ale najlepiej czytać po przeczytaniu wszystkiego lub po głównym cyklu a przed "Uwerturą".
Tak, to chyba najrozsądniejsze wyjście. Jak nie wiadomo jak czytać, to zawsze najlepiej iść chronologią tworzenia. Gaiman pisząc Noce Nieskończone miał w głowie całego Sandmana a nie miał jeszcze Uwertury. Więc bądź jak Gaiman ;]

Offline absolutnie

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3544 dnia: Wrzesień 01, 2017, 03:39:18 pm »
Tak, to chyba najrozsądniejsze wyjście. Jak nie wiadomo jak czytać, to zawsze najlepiej iść chronologią tworzenia. Gaiman pisząc Noce Nieskończone miał w głowie całego Sandmana a nie miał jeszcze Uwertury. Więc bądź jak Gaiman ;]


Podkreślić warto, że jest w "Nocach Nieskończonych" coś, co można nazwać uwerturą do "Uwertury" (jest to opowieść o samym Sandmanie).
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Cyber

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3545 dnia: Wrzesień 01, 2017, 04:45:43 pm »
Noce nieskończone. Niezmiernie się cieszę ze wznowienia. Ale mam nadzieję, że zrobią taki sam format jak reszta tej serii.

Offline helsing

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3546 dnia: Wrzesień 01, 2017, 05:33:49 pm »
Czemu będzie trzeba zdublować? Zbierasz różne warianty okładek? ;)
Nie zbieram, ale mam wszystko z Sandmana z pierwszego wydania jak i z drugiego, także chciałem kupić również nowe Noce Nieskończone ale na (nie)szczęście nie będzie trzeba jeśli wydanie będzie identyczne. ;)
日本語の勉強をしながら。。。
日本語能力試験三級を合格した!!! :D
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem." Mark Twain

Offline radef

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3547 dnia: Wrzesień 01, 2017, 05:44:13 pm »
Nie zbieram, ale mam wszystko z Sandmana z pierwszego wydania jak i z drugiego
A tak się spytam. Masz "Preludia i nokturny" w obu drugich wydaniach? Pierwsze drugie było ze starym kolorowaniem, a  poprawione z nowym.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Szekak

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3548 dnia: Wrzesień 01, 2017, 11:00:07 pm »
Nie zbieram, ale mam wszystko z Sandmana z pierwszego wydania jak i z drugiego, także chciałem kupić również nowe Noce Nieskończone ale na (nie)szczęście nie będzie trzeba jeśli wydanie będzie identyczne. :wink:
A czemu akurat z Sandmana masz w dwóch wydaniach? Względy czysto kolekcjonerskie czy coś jeszcze za tym stoi? Sam też miałem dwa razy tom 1 w różnych kolorach i w końcu jednak uznałem, że nie warto trzymać obu i zostawiłem tylko wersję z poprawionymi kolorami.

Offline misiokles

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3549 dnia: Wrzesień 01, 2017, 11:05:19 pm »
Najwidoczniej uznał, że warto trzymać.

Offline Szekak

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3550 dnia: Wrzesień 01, 2017, 11:19:03 pm »
Pytam o powody, ale dziękuję, że starałeś się być pomocny. :wink:

Offline mack3

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3551 dnia: Wrzesień 02, 2017, 12:59:57 am »
Super informacja z tymi Nocami Nieskończonymi. Fajna niespodzianka mająca zapewne osłodzić (z nawiązką) czytelnikom przeniesienie Sambre'a na przyszły rok. No, szykuje się, że zniknie ostatnia wymówka dlaczego jeszcze nie przeczytałem Sandmana :smile:


To z najbardziej wyczekiwanych wznowień co nam jeszcze zostało:
- Kingdom Come (pewnie w Deluxie w przyszłym roku... choć ręki sobie nie dam uciąć, na własny użytek prognozuję, że tak na 70% :smile: )
- Towarzysze Zmierzchu (idą teraz z Burgeonem, więc siłą rozpędu pewnie w przyszłym roku będzie, tym bardziej, że TK już zapowiadał wznowienie, prognozuję 85% szans na przyszły rok)
- Nowy Jork Eisnera (w końcu wznowią, skoro zapowiadali już na zeszły rok... prognozuję 75% w przyszłym roku)
- LND: Stulecie - to pewnie w zbiorczym dadzą przy okazji wydania ostatniej części Ligi
- Szninkiel/ Szninkiel w kolorze (60%, że w przyszłym roku - choć nie wiem czy powinienem wrzucac go do tej kategorii, bo jeszcze niedawno był dostępny)
- Świat Edeny (gruba cegła, mniejsze szanse, jakieś 35%, samolubnie powiem, że mniej mnie boli bo mam)
- Superman Na wszystkie pory roku (mniejsze szanse, samolubnie powiem, że mniej mnie boli bo mam)
- Dallas Barr, Biały Lama i Tetralogia Potwora (pewnie na razie nie, a szkoda bo twórcy zachęcają... choć z drugiej strony jeśli w przyszłym roku wznowią Towarzyszy, Nowy Jork i KC to w kolejnych latach coś "będą musieli" wznawiać, więc kto wie...)

no i
- Batman Ego i Batman w Świetle Lamp gazowych (na to nie liczę w ogóle niestety, już prędzej Batman Gaimana, bo jest wersja w Deluxie... choć w sumie Ego też w Deluxie wyszło... choć z 3 strony Ego to akurat - dla mnie - mocno przeciętny komiks jest)


A poza tym wszystkim unoszą się niedokończone serie oczywiście (ST, 100 naboi czytałem jedną część zbiorczego od Mandragory i jakoś mnie nie zachwyciło) i... abstrahując od Egmontu - Mroczne Miasta (Mury Samaris strasznie mi sie spodobały, zakończenie było WoW, jeśli pozostałe części prezentują podobny poziom... to nic tylko płakać, że pewnie na razie po polsku nie będzie :sad: (pamiętam info od Sideki) )
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2017, 01:13:21 am wysłana przez mack3 »

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3552 dnia: Wrzesień 02, 2017, 07:26:50 am »
  Dla takich wznowień jak najbardziej tak (może być bez Stulecia i Nowego Jorku teraz ja mogę się wykazać odrobiną samolubstwa). Ale po cichutku liczę na dodruk pierwszego Yansa, Bergmana (Manara chyba ma wzięcie u nas?), Supermana na wszystkie pory roku (Loeb i Sale to na bank mocna marka) i Marty Washington i Ronina (no ten to jeszcze mocniejsza marka).
  Co do 100 Naboi to to co przeczytałem jest całkiem fajne i możliwe, że bym się zastanowił nad kupnem. Ale jeżeli Vertigo to zdecydowanie wolę nową serię, a najlepiej Bagniak Alana Moore. Tutaj bym się nie zastanawiał ani mikrosekundy.

Offline mappy

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3553 dnia: Wrzesień 02, 2017, 11:19:14 am »
Jak już jesteśmy przy tych dodrukach to naprawdę Egmont powinien się zastanowić nad takim "Kanonem 2.0". Plansze Europy, Obrazy grozy, Mistrzowie komiksu. Przecież spora liczba komiksów została wydana nawet ponad 10 lat temu.

Offline nazareth

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3554 dnia: Wrzesień 02, 2017, 11:28:58 am »
Jak już jesteśmy przy tych dodrukach to naprawdę Egmont powinien się zastanowić nad takim "Kanonem 2.0". Plansze Europy, Obrazy grozy, Mistrzowie komiksu. Przecież spora liczba komiksów została wydana nawet ponad 10 lat temu.
Byłbym za, o ile masz na myśli nowe pozycje. Bo rozumiem, że masz na myśli nowe, niewydane u nas komiksy, a nie ponowne wydanie tego samego? Wzmianka o dodrukach może być myląca.