Autor Wątek: Egmont 2017  (Przeczytany 624977 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline starcek

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4410 dnia: Listopad 14, 2017, 09:07:05 am »
Ja to mam nawet 3 wydania: 2 egmontowe oraz LE, bo jestem wielkim fanem Mignoli i dlatego serce szczgolnie mi krwawi, gdy widze takie babole na stronach.
Z uwagi na serce przestałem kupować polskie wydania. Zdrowie jest cenniejsze.  :cool: No i ta czerń. W najnowszym wydaniu Egmontu mamy naprawdę czarny kolor, czy tylko zbliżamy się do niego upodobniamy?
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

KukiOktopus

• Gość
« Odpowiedź #4411 dnia: Listopad 14, 2017, 09:22:23 am »
Z uwagi na serce przestałem kupować polskie wydania. Zdrowie jest cenniejsze.  :cool: No i ta czerń. W najnowszym wydaniu Egmontu mamy naprawdę czarny kolor, czy tylko zbliżamy się do niego upodobniamy?
U mnie miejscami jest tak, jak przestawił to Gobender:

http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,39484.msg1427899.html#msg1427899

i pod wzgledem czerni ani w ogole niczego to egmontowe hc nie moze sie rownac z LE.

Jak dasz radę to mógłbyś wrzucić porównanie.
Bedzie problem, bo nie mam aktualnie sensownego aparatu pod reka. Ale o ile nikt nie wrzuci porownania, powiedzmy, w przeciagu tygodnia, to postaram sie jakies wydlubac.

Offline misiokles

« Odpowiedź #4412 dnia: Listopad 14, 2017, 09:24:26 am »
Nie mam porównania z oryginałem - to jest dobra czerń czy zła czerń?

Offline starcek

« Odpowiedź #4413 dnia: Listopad 14, 2017, 09:25:27 am »
Oj, to faktycznie - żal.pl.  Dobrze, że zdecydowałem się na LE.
- A jakie było pytanie?

Offline OokamiG

« Odpowiedź #4414 dnia: Listopad 14, 2017, 09:33:11 am »
Widzę, że macie dość negatywne opinie na temat reedycji. Niestety muszę poniekąd się dołączyć, mój egzemplarz ma więcej niż przęcietnie "brudnych" stron. Wiecie, te szorstkie, szarawe fragmenty. Jedna z kolei wygląda jakby drukarka się zacięła i ma pokażną rysę. Egmont powinien zwiększyć kontrolę jakości druku.

Offline kuba g

• Stolnik bracki
  • Total likes: 0
  • a fuel injected suicide machine
« Odpowiedź #4415 dnia: Listopad 14, 2017, 09:33:52 am »
To chyba mało kupujesz Egmontów.

Dobrze robi. Po co dawać swój hajs za półprodukt.
perły przed wieprze

Offline isteklistek

« Odpowiedź #4416 dnia: Listopad 14, 2017, 09:35:55 am »
Ma ktoś zamiar wysmarować meila i wypunktować Egmontowi jego porażkę? Sporo tych tomów ma być, a na starcie już takie jaja się dzieją, a podejrzewam, że jak się nie ogarną, to skończy się to wielką wtopą. Na KKK jeszcze cisza przed burzą...

Offline misiokles

« Odpowiedź #4417 dnia: Listopad 14, 2017, 09:37:27 am »
Nie jestem przekonany, że to technicznie fuszerka (jeśli chodzi o czerń)  tylko zwykły kompromis biznesowy. Ot, drukarnia przedstawiła oferty handlowe Egmontowi, w których było że jeśli koszt egzemplarza ma się zawierać w takim przedziale cenowym to drukarnia użyje farby a takich a nie innych parametrach.

Offline gobender

« Odpowiedź #4418 dnia: Listopad 14, 2017, 09:42:03 am »
Nasycenie tej czerni jest inne na kazdej stronie. So...

A czy nazwiemy to fuszerką czy nie... bez znaczneia, efekt jest biedny.

@ isteklistek  Napisałem. Napisałem też do DarkHorse z sugestią kontrolowania jakości produktów z licencji, które bądź co bądź sa ich kapitałem. Jeśli Egmont swoich czytelników ma gdzieś, to może przykaz z góry na nich podziała.

JanT

• Gość
« Odpowiedź #4419 dnia: Listopad 14, 2017, 09:42:49 am »
Nie jestem przekonany, że to technicznie fuszerka (jeśli chodzi o czerń)  tylko zwykły kompromis biznesowy. Ot, drukarnia przedstawiła oferty handlowe Egmontowi, w których było że jeśli koszt egzemplarza ma się zawierać w takim przedziale cenowym to drukarnia użyje farby a takich a nie innych parametrach.
Przecież to nie jest tylko w tym tomie.

I jeszcze to:
mój egzemplarz ma więcej niż przęcietnie "brudnych" stron. Wiecie, te szorstkie, szarawe fragmenty.
Kiedyś nic z tego nie było w tej samej cenie. Że podam ponownie przykład pierwszych a ostatnich "Nowe DC"

Do Egmontu nie ma co pisać bo nawet nie odpiszą (a jak sam TK powiedział na MFKiG ich to bawi  :smile: ) Ale można wydawców (Marvel, DC, Dark Horse) zalać mailami albo jakaś petycja.
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2017, 09:55:55 am wysłana przez JanT »

Offline robbirob

« Odpowiedź #4420 dnia: Listopad 14, 2017, 09:59:26 am »
@ isteklistek  Napisałem. Napisałem też do DarkHorse z sugestią kontrolowania jakości produktów z licencji, które bądź co bądź sa ich kapitałem. Jeśli Egmont swoich czytelników ma gdzieś, to może przykaz z góry na nich podziała.
O toto! Dobre posunięcie, bo jak zauważył JanT, Egmont i tak by zlał maila.

Sprawdziłem swój egz. pod wpływem powyższej dyskusji. Niestety mam to samo, i nie tyle chodzi o nasycenie tej czerni samej w sobie, ile o to że na kolejnych stronach jest za każdym razem inna.
Jakbym miał paletę z różnymi odcieniami.

Offline Luffy

« Odpowiedź #4421 dnia: Listopad 14, 2017, 12:32:37 pm »
Ostatnio odbierałem tego Hellboya i przy rozpakowywaniu przejrzałem całość i jakoś nie rzuciła mi się w oczy słaba czerń. Przeczytałem cały tom Derdevila i tam też było spoko. Ale jeszcze dzisiaj sprawdzę po pracy, ale wydaje mi się, że nie mam jakoś specjalnie wygórowanych oczekiwań i bardziej mnie interesuje treść niż odcień czerni :biggrin:

Offline starcek

« Odpowiedź #4422 dnia: Listopad 14, 2017, 12:47:50 pm »
Akurat w przypadku Hellboya czerni jest tyle, że to ważne, czy naprawdę jest sobą, czy tylko marną szarością.
- A jakie było pytanie?

Kijanek

• Gość
« Odpowiedź #4423 dnia: Listopad 14, 2017, 01:02:07 pm »
Ma ktoś zamiar wysmarować meila i wypunktować Egmontowi jego porażkę? Sporo tych tomów ma być, a na starcie już takie jaja się dzieją, a podejrzewam, że jak się nie ogarną, to skończy się to wielką wtopą. Na KKK jeszcze cisza przed burzą...
Poszedł
Ale im więcej tym lepiej, plus krytyczne recenzje by się pojawiły

Offline mack3

« Odpowiedź #4424 dnia: Listopad 14, 2017, 03:02:24 pm »
(a jak sam TK powiedział na MFKiG ich to bawi  :smile: )

Tak, to byl piekny ukłon ze strony TK do klientów