Autor Wątek: Egmont 2017  (Przeczytany 1130980 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mgnesium

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #180 dnia: Grudzień 03, 2016, 11:26:26 am »
nikt nie jest w stanie, bo edycja będzie quasi-premierowa.

Offline chch

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #181 dnia: Grudzień 03, 2016, 01:30:03 pm »
Dziękuję. Tam wychodzi chyba 450 stron na tom. Sporo. A są jeszcze Dwie dodatkowe serie i jakieś oneshoty/speciale. Ciekawy jestem tego komiksu. No i ciekawi mnie jeszcze kiedy zapowiadany dodruk Nowego Jorku i nocy nieskończonych (chyba nie zapowiadany).
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #182 dnia: Grudzień 10, 2016, 02:29:36 pm »
Ps. (kilka plansz jest blada, czytasz sobie plansze czarne jak węgiel z kopalni Marcel w Radlinie, przewracasz stronę i masz bladą. Trochę mnie to wkurza, bo wyprowadza z czytelniczego transu. Nie jest tego dużo i nie są aż tak szare jak czasem się zdarzało, ale jak zwykle jest. A ja jak zwykle o tym piszę, bo drukarskiej amatorszczyźnie mówię stanowcze nie)
Ciesz się że nie czytasz (albo bardzo mało) superhero od Egmont  :smile: cały czas występują:

-Szare zabrudzenia
-Rozmazane/nieostre strony
-"rozmazane" napisy w dymkach

Dodatkowo literówki w obu grudniowych Batmanach  :doubt:

Jak to cały czas ma tak wyglądać to chyba odpuszczę "Rebirth" na rynku jest dużo dobrych i DOBRZE WYDRUKOWANYCH serii.

I jeszcze zapowiedzi (że nie tylko marudzę  :smile: )

Catwoman - Nia ma lekko - Luty (raczej  :smile: na pewno pierwszy Deluxe w 2017)
Batman vol 8 - Marzec

I możliwe że po drugim tomie Catwoman w WKKDC: Catwoman vol 3  :smile:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2016, 06:47:32 pm wysłana przez JanT »

Offline Antari

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #183 dnia: Grudzień 10, 2016, 11:25:47 pm »
Ciesz się że nie czytasz (albo bardzo mało) superhero od Egmont  :smile: cały czas występują:

-Szare zabrudzenia
-Rozmazane/nieostre strony
-"rozmazane" napisy w dymkach

Dodatkowo literówki w obu grudniowych Batmanach  :doubt:

Jak to cały czas ma tak wyglądać to chyba odpuszczę "Rebirth" na rynku jest dużo dobrych i DOBRZE WYDRUKOWANYCH serii.

Niech zgadnę, Hachette i Eaglemoss?

Dla świętego spokoju pisz, że w Twoich wydaniach występują takie mankamenty. Bo arbitralnie sugerujesz (może celowo, może nie), że to tendencja występująca powszechnie. Zwłaszcza sugeruje to wyrażenie "cały czas". 

W swoich egzemplarzach nigdy nie natknąłem się na problemy wspomniane przez Ciebie. Nie wyklucza to oczywiście ich istnienia w niektórych egzemplarzach. Z mojej perspektywy to co piszesz jest mało zasadne.

Offline Szekak

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #184 dnia: Grudzień 11, 2016, 12:45:27 am »
Jest to tendencja występująca powszechnie. Dawno nie widziałem komiksu Egmontu który nie miałby stron uwalonych białym pyłem który trzeba zdrapywać z kartek.

Offline Antari

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #185 dnia: Grudzień 11, 2016, 01:23:10 am »
Jest to tendencja występująca powszechnie. Dawno nie widziałem komiksu Egmontu który nie miałby stron uwalonych białym pyłem który trzeba zdrapywać z kartek.

To strzel może fotkę z kilkoma egzemplarzami np. 10 albo 15 pozycjami. Bo skoro dawno nie widziałeś to pewnie taka ilość to żaden problem. Bardzo ciekawe to zagadnienie, taka relacja może rozjaśni trochę kwestię wśród niedowiarków i zwróci uwagę wydawnictwa na powtarzający się problem.

Offline Szekak

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #186 dnia: Grudzień 11, 2016, 02:13:04 am »
Nie chce mi się.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #187 dnia: Grudzień 11, 2016, 08:29:38 am »
Niech zgadnę, Hachette i Eaglemoss?
Już w zeszłym roku o tym pisałem i dawałem zdjęcia.
że to tendencja występująca powszechnie.
Bo tak jest. Ja cały czas dostaję takie egzemplarze, tak samo znajomi, patrzyłem w Empiku, ze sklepu też mi napisali że mają wszystkie egzemplarze takie, tu poza mną i Szekakiem pisało o tym też kilka innych osób.

W grudniowym pakiecie te błędy występują na pewno: wszystkie 3 Marvel NOW i Batman - Ostateczna rozgrywka.

Sam pewnie ostatnio kupiłeś tylko Elektre? która akurat była OK.

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #188 dnia: Grudzień 11, 2016, 08:38:38 am »
Nie jest to może aż tak powszechne jak koledzy piszą (przynajmniej ja tego nie widzę), ale coś w tym jest,  ze Egmont w ostatnim czasie obniżył proporcje jakości na rzecz ilości. Coraz częściej zdarzają się wtopy z tłumaczeniem (Hugo, podobno Elektra), niedorobionymi wydaniami ( często spotykany, krzywy grzbiet Wiecznej wojny), a najgorsze jest rosnące cwaniactwo (ostatnio choćby JLA 4, ale było w 2016 kilka takich akcji).

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #189 dnia: Grudzień 11, 2016, 08:52:27 am »
Co do błędów nie drukarskich to w 2016 było bardzo dużo pomylonych dymków (np Amerykański Wampir 7, Wolverine & X-Men vol 3) kwiatki tłumaczeniowe (np w Flash vol 3 pomylona płeć) i literówki (np w dwóch grudniowych Batmanach).

I to największe polskie wydawnictwo...

@Arczi
Elektra ma dobre tłumaczenie.

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #190 dnia: Grudzień 11, 2016, 09:00:39 am »
Napisałem "podobno", bo z dwóch źródeł dotarło do mnie info, że w wersji polskiej komiks dużo traci. Do mnie dopiero dotrze za parę dni. Rozumiem, że nie mam się o co martwić? :)

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #191 dnia: Grudzień 11, 2016, 09:06:56 am »
Traci "Stick'a"  :biggrin: Może traci tylko co w przypadku każdego "ciężkiego" tłumaczenia.

Offline kalbaro74

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #192 dnia: Grudzień 11, 2016, 11:07:29 am »
a najgorsze jest rosnące cwaniactwo (ostatnio choćby JLA 4, ale było w 2016 kilka takich akcji).
Tutaj to Egmont przy okrojonym JLA 4 podpadł u wielu czytelników i to na samym początku roku, oj ciężko będzie zmazać tą plamę.

Offline misiokles

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #193 dnia: Grudzień 11, 2016, 11:18:35 am »
Tak, już widzę te tłumy pamiętliwych i obrażonych fanów po JLA4. Wystarczy, że za dwa miesiące wydadzą coś po niższej cenie i o plamie będą pamięć jedynie zajzagojrzalsi :)

Offline isteklistek

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #194 dnia: Grudzień 11, 2016, 11:30:56 am »
Ja czasem jestem zadowolony, czasem nie. "Batman - Ostateczna rozgrywka" ma trochę brudnych stron, ale za to ma mnóstwo wariantowych okładek na końcu. Drugiego Batmana grudniowego jeszcze nie otwierałem, więc nie wiem, czy są brudne strony.

 

anything