trawa

Autor Wątek: Egmont 2017  (Przeczytany 1130798 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kelen

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #420 dnia: Grudzień 22, 2016, 10:36:58 pm »
Cytuj
a w większości standard to 5 do 6

Na tej liście jest chyba zaledwie 5 trejdów, które mają małą liczbę zeszytów i małą ilość stron, czyli zdecydowana mniejszość.

Cytuj
Tak samo dokończenie All Star Western.

A on nie jest już oficjalne skreślony? Już nie pamiętam słów ze spotkania. Mieć możliwość to jedno, opłacalność to inna sprawa - najwyraźniej seria na siebie nie zarobiła.

W każdym razie, na prawdę wątpię, że nastąpi rezygnacja z twardej oprawy (która i tak nie zmieni w cenie za dużo) - podejrzewam, że będzie właśnie postawione na ciągłość.

NDC i tak w chyba nawet wielu przypadkach wychodziło zdecydowanie taniej, niż wydania oryginalne - i to jeszcze z lepszym papierem u nas. Ludzie kupujący po tych wysokich rabatach i tak nabywają to praktycznie za śmieszne pieniądze. Na te cholerne ceny ma wpływ zdecydowanie za dużo rzeczy, a obecna sytuacja dolara jeszcze wszystko pogarsza.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Antari

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #421 dnia: Grudzień 22, 2016, 10:45:49 pm »
Pewnie zostanę dojechany za tę wypowiedź, ale naprawdę, jeżeli ktoś uważa HC za "specjalną czy luksusową formę" wydawania komiksów to radzę poszerzyć swoje horyzonty.

Daj komuś palec to sięgnie po całą rękę. Gdy zaczną wydawać Rebirth w formie Marvel Now po jakimś czasie pojawią się głosy, że może lepiej byłoby to wydawać w formie Star Wars Komiks, bo jeszcze bardziej obniży to koszty i więcej miejsca zostanie na półce. Nie tędy droga.

N52, Rebirth i Vertigo powinno w całości być w HC moim zdaniem. Cena po rabatach za N52 teraz i tak jest śmieszna, bez problemu da się wyrwać każdy tom po 45 zł. A ilość miejsca na półce? No cóż, nie da się go rozciągnąć w nieskończoność. Jeżeli chce się rozwijać to hobby trzeba zainwestować w miejsce do składowania. Albo w przypadku braku takiej możliwości zainteresować się wersjami elektronicznymi.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #422 dnia: Grudzień 22, 2016, 11:03:07 pm »
bez problemu da się wyrwać każdy tom po 45 zł
Gdzie można kupić z rabatem 50%?

Jak to wszystko zostanie tak jak było to może być "The Fall" zamiast "Rebirth"  :smile:

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #423 dnia: Grudzień 23, 2016, 12:13:15 am »
Na tej liście jest chyba zaledwie 5 trejdów, które mają małą liczbę zeszytów i małą ilość stron, czyli zdecydowana mniejszość.
Ale to jest początek wydań zbiorczych Rebirth i nie masz potwierdzenia że później nie będzie też trejdów cieńszych (5-6 zeszytów), bo grubsze posiadają tego one-shota Rebirth. Egmont potrafi wydać w grubsze SC Marvel Now, potrafi nawet wydać "grube" Gotham Central od DC w SC. Przecież to jest komiks gdzie masz po 10 zeszytów i wyżej, a ta seria bardziej zasługuje na wydanie HC niż Nowe DC czy Rebirth.

W każdym razie, na prawdę wątpię, że nastąpi rezygnacja z twardej oprawy (która i tak nie zmieni w cenie za dużo) - podejrzewam, że będzie właśnie postawione na ciągłość.
Ciągłość? Przecież serie znowu zaczną od 1, z logo Rebirth na okładce, teoretycznie to kontynuacja, ale tak naprawdę Rebirth to nowy początek (kontynuacją to było DC You i tu chociaż chwała Egmontowi że zachował taki sam styl serii i nic nie zmienił).

A on nie jest już oficjalne skreślony? Już nie pamiętam słów ze spotkania. Mieć możliwość to jedno, opłacalność to inna sprawa - najwyraźniej seria na siebie nie zarobiła.
Tak, było powiedziane, że nie będzie kontynuacji. Dla mnie All Star Western jest serią dużo ciekawszą i zabawniejszą niż kontynuowany Suicide Squad (tien do Wiecznego Zła po ponad roku czasu, serio? a jak były prośby o kontynuację ALS, który jest ważniejszy tienem do tego eventu to nie wydali), które możemy jeszcze dostać kontynuację w postaci New Suicide Squad (bo przecież wstępnie tak było zapowiadane). Dziwi mnie nieraz dobór tytułów, jaki dokonuje Egmont. Zastanawia mnie które serię jeszcze przytną. Bo mówimy że Harley Quinn ma szanse na kontynuację, po mimo startu Rebirth, a reszta?
I teraz jak ma ktoś kupować serie z Rebirth jak Egmont może znowu taki numer odwalić. No dobra chodzi o kasę o nic więcej rozumiem.

Na te cholerne ceny ma wpływ zdecydowanie za dużo rzeczy, a obecna sytuacja dolara jeszcze wszystko pogarsza.
Jestem tego świadom. Tylko że popularność inicjatywy Marvel Now, pokazuje że można wydawać taniej i więcej serii. Bo jeśli będziemy wałkować cały czas te same tytuły to Rebirth będzie takim samy sukcesem jak Nowe DC. A raczej powtórką z jednym tomem na miesiąc i przerwaniem serii.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2016, 05:58:34 am wysłana przez mkolek81 »

Offline Antari

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #424 dnia: Grudzień 23, 2016, 12:34:22 am »
Gdzie można kupić z rabatem 50%?

Nie wiem ale 40% chyba wystarczy. A gdzie? Chyba już wszędzie.

mgnesium

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #425 dnia: Grudzień 23, 2016, 06:05:33 am »
no nie wiem. nawet na waszym ukochanym nieprzeczytane coraz częściej bywają problemy z tym 40%.

Kijanek

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #426 dnia: Grudzień 23, 2016, 07:17:35 am »
Gdzie można kupić z rabatem 50%?

Sporo można znaleźć w dyskontach
np. takie bonito, choc częściej jest - 40%
http://bonito.pl/k-1011313-liga-sprawiedliwosci-tom-4-trojka


Co do formy chyba mimo wszystko HC, tak by jedna linia była wydawnicza, jeden standard.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #427 dnia: Grudzień 23, 2016, 08:01:38 am »
Miał być bez problemu każdy tom  :smile: ale OK jest i 50% rabatu.

W Rebirth jak na razie bardzo mało tomów przekracza 200 stron (tylko Flash vol 1 216 z tych prawdopodobnych) to można by ustalić stałą cenę 75 zł gdy tomów przekraczających 200 stron jest/będzie mało a chudych tomów jest/będzie sporo a i tak Egmont puszczał nieraz (poza Batmanami) tomy po 256 stron za 75 zł np JL 6.

Flasha pisze Joshua Williamson więc chcę go  :smile:

to znamy już:

Batman
All-Star Batman
Detective Comics
Justice League
Wonder Woman
Flash

 :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2016, 08:08:25 am wysłana przez JanT »

Kijanek

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #428 dnia: Grudzień 23, 2016, 08:16:45 am »
Miał być bez problemu każdy tom  :smile: ale OK jest i 50% rabatu.

W Rebirth jak na razie bardzo mało tomów przekracza 200 stron (tylko Flash vol 1 216 z tych prawdopodobnych) to można by ustalić stałą cenę 75 zł gdy tomów przekraczających 200 stron jest/będzie mało a chudych tomów jest/będzie sporo a i tak Egmont puszczał nieraz (poza Batmanami) tomy po 256 stron za 75 zł np JL 6.

Flasha pisze Joshua Williamson więc chcę go  :smile:

to znamy już:

Batman
All-Star Batman
Detective Comics
Justice League
Wonder Woman
Flash

 :biggrin:
Ja bym jeszcze dorzucił Trójcę :)
Co do rabatów trzeba na bieżąco patrzeć

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #429 dnia: Grudzień 23, 2016, 09:15:27 am »

to znamy już:

Batman
All-Star Batman
Detective Comics
Justice League
Wonder Woman
Flash

Dopisz jeszcze Suicide Squad (pierwszy większy event w Rebirth to Justice League vs. Suicide Squad to aż się prosi aby ta seria ruszyła, rysuje Jim Lee i mam skład filmowy).

Mam nadziej że tym razem da radę ruszyć z Supermanem i Action Comics, dalej niż 3 tomy jak w Nowym DC.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2016, 09:19:21 am wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #430 dnia: Grudzień 23, 2016, 10:16:00 am »
A dopiszę:

Batman
All-Star Batman
Detective Comics
Justice League
Wonder Woman
Flash
Suicide Squad


Najwyżej niech się Egmont dostosowuję  :biggrin:

I miejsca już brak jeśli kilka serii ma mieć 4 trejdy rocznie (które z tych powyższych?)  :smile: nie wiem jak Egmont z tym wyrobi.

Offline buczanova

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #431 dnia: Grudzień 23, 2016, 12:45:11 pm »
A dopiszę:

Batman
All-Star Batman
Detective Comics
Justice League
Wonder Woman
Flash
Suicide Squad



Najwyżej niech się Egmont dostosowuję  :biggrin:

I miejsca już brak jeśli kilka serii ma mieć 4 trejdy rocznie (które z tych powyższych?)  :smile: nie wiem jak Egmont z tym wyrobi.

All Star Batmam ma tylko jeden zeszyt miesięcznie, więc więcej niż 1/2 tomy rocznie nie da rady, dlatego można coś do tej listy jeszcze dać (Titans!). Poza tym, nie wiemy jaki bufor chce mieć DC, to też może wpłynąć na ilość serii.
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #432 dnia: Grudzień 23, 2016, 12:48:21 pm »
Jak dopchnę? przy 17/18 (chyba że coś się zmieni) tomach rocznie.  :smile:

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #433 dnia: Grudzień 23, 2016, 12:51:37 pm »
All Star Batmam ma tylko jeden zeszyt miesięcznie, więc więcej niż 1/2 tomy rocznie nie da rady, dlatego można coś do tej listy jeszcze dać (Titans!). Poza tym, nie wiemy jaki bufor chce mieć DC, to też może wpłynąć na ilość serii.


Ja nie wiem czy Titans nie ma trochę zbyt wysokiego progu wejścia dla szarego polskiego czytelnika superhero. Później będą takie smuty jak przy Avengers Forever, że "niewiadomoocochodzi".

Strasznie nudne te zapowiedzi Egmontu tak BTW...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2016, 12:55:02 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #434 dnia: Grudzień 23, 2016, 01:04:44 pm »
Bo na Vertigo trzeba czekać  :smile: