Autor Wątek: Egmont 2017  (Przeczytany 1130850 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Antari

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #555 dnia: Styczeń 12, 2017, 12:57:50 pm »
bo kończenie wydawanych serii może nadszarpnąć zaufanie przyszłych nabywców albumów innych serii i zaskutkować utratą obecnych?

A brak dostępności fragmentów obecnie wydawanych historii nie nadszarpnie zaufania przyszłych nabywców albumów innych serii i zaskutkuje utratą obecnych?

Wiem, że to żaden wyznacznik ale mnie takie działanie zniechęca.

Do niedawna ciskano się, że dostępność tomów kolekcji Hachette jest tymczasowa, mimo, że nie ma między nimi większego powiązania fabularnego (są wyjątki oczywiście). Tutaj mówimy o fragmentach historii, która tworzy większą całość + nowe tomy są wydawane na bieżąco.

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #556 dnia: Styczeń 12, 2017, 01:19:16 pm »
Niestety Klient jak to Klient - jeśli masz wszystkie tomy Sin City poza Rodzinnymi wartościami, to prędzej dokupisz Rodzinne wartości na rynku wtórnym za 200-300 zł, niż sprzedasz resztę ;)

Inna bariera z wejściem w nowe serie - ja np. chciałbym mieć komplet Hellboya, ale nie kupiłem ani jednego tomu, z wiadomych powodów.

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #557 dnia: Styczeń 12, 2017, 01:24:17 pm »

Ba, zwłaszcza, że Egmont jasno dał do zrozumienia, że dodruków np. Hellboya nie będzie

Kojarzę taką tajemniczą wypowiedź Kołodziejczaka, że w 2017/2018 jakoś chcą wrócić do tematu Hellboya. Nie wiem czy chodziło tylko o kontynuację Hellboya w Piekle, czy może jednak o wznowienia serii (np. w formie Library i HC, marzenie).

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #558 dnia: Styczeń 12, 2017, 01:50:27 pm »
Kojarzę taką tajemniczą wypowiedź Kołodziejczaka, że w 2017/2018 jakoś chcą wrócić do tematu Hellboya. Nie wiem czy chodziło tylko o kontynuację Hellboya w Piekle, czy może jednak o wznowienia serii (np. w formie Library i HC, marzenie).


Może masz rację, ja pamiętam tylko to coroczne powtarzanie, że na dodruki nie ma co liczyć. Idąc dalej, gdybym miał dywagować nad tym co napisałeś to bardziej spodziewałbym się po oczywistym drugim tomie Hellboy in Helll wejścia w Hellboy & BPRD skoro to i tak Hellboy na okładce i raczej nie zostanie to zlane jak samo BPRD. Choć to Egmont, ja po nich się spodziewam wszystkiego i niczego.
perły przed wieprze

mgnesium

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #559 dnia: Styczeń 12, 2017, 01:57:59 pm »
A brak dostępności fragmentów obecnie wydawanych historii nie nadszarpnie zaufania przyszłych nabywców albumów innych serii i zaskutkuje utratą obecnych?

w jaki sposób? jeżeli ktoś nie kupił jakiegoś tomu (a umówmy się, egmont drukuje takie ilości, że można bezpiecznie założyć przynajmniej roczną - często dłuższą dostępność danego tytułu), to pretensje może mieć tylko do siebie. dodatkowo serie nabywa się przeważnie zgodnie z kolejnością czytania, więc obarczanie winą wydawnictwa za dziurę w komplecie również wydaje mi się nie na miejscu - w przeciwieństwie do przerwania serii, za które jak najbardziej można winić wydawcę (słusznie lub nie). takie działanie nie tylko rozsierdzi osoby zainwestowane w konkretny tytuł, ale zmniejszy zaufanie do danego podmiotu i potencjalnie obniży sprzedaż innych serii, które miałyby się ukazać w przyszłości.

Do niedawna ciskano się, że dostępność tomów kolekcji Hachette jest tymczasowa, mimo, że nie ma między nimi większego powiązania fabularnego (są wyjątki oczywiście). Tutaj mówimy o fragmentach historii, która tworzy większą całość + nowe tomy są wydawane na bieżąco.

z tym nie do mnie. żadnych kolekcji już nie kupuję, a tematów patchworkowych staram się unikać z dość oczywistych względów.


Inna bariera z wejściem w nowe serie - ja np. chciałbym mieć komplet Hellboya, ale nie kupiłem ani jednego tomu, z wiadomych powodów.

no właśnie, nie kupiłeś. nawet jak pojawiły się dodruki dwóch pierwszych, od sprzedaży których zależało dalsze pociągnięcie tego wózka.

(chyba że w piekiełku komiksowym bawisz się mniej niż cztery lata - wtedy powyższy zarzut Cię nie dotyczy.)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2017, 02:10:00 pm wysłana przez mgnesium »

Offline chch

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #560 dnia: Styczeń 12, 2017, 02:31:34 pm »
Panowie, niedawno E. dodrukował pierwszy tom Sandmana. Zresztą pierwszy ma być ciągle dostepny, ze względu na obecność w kolekcji Kanon Komiksu. Dodatkowo na dodruk czekają Noce nieskończone. Trzeba być dobrej myśli - dodrukują. ;)
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline radef

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #561 dnia: Styczeń 12, 2017, 03:18:47 pm »
to trochę by się tego nazbierało (min: Sin City, AW, Armada, Usagi, Hellboy, Baśnie).
Baśnie?
Egmont jakiś rok temu dodrukował kilka pierwszych tomów (ja mam 3 pierwsze z dodruku, lecz słyszałem, że były też kolejne). Obecnie jedynym niedostępnym tomem są "Wilki" (9. tom).
Według mnie sytuacja z 9. tomem "Baśni" jak i 2. tomem "Amerykańskiego wampira" jest podobna - może dodruk będzie, może nie.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Cringer

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #562 dnia: Styczeń 12, 2017, 03:29:28 pm »
Baśnie?
Egmont jakiś rok temu dodrukował kilka pierwszych tomów (ja mam 3 pierwsze z dodruku, lecz słyszałem, że były też kolejne).
Czytałem coś o dodruku, miałem też wrażenie że dodrukowali "Arabskie noce i dnie", bo jednego miesiąca prawie nigdzie ich nie było a po pewnym czasie znowu były wszędzie dostępne (może tylko zalegały w hurtowniach i to był przypadek). Na dzień dzisiejszy jednak brakuje tych Wilków, stąd moje dodanie tej serii do listy Egmontowych dodruków. W końcu Sin City i AW też brakuje po jednym tomie.

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #563 dnia: Styczeń 12, 2017, 04:00:03 pm »
(chyba że w piekiełku komiksowym bawisz się mniej niż cztery lata - wtedy powyższy zarzut Cię nie dotyczy.)

Bawię się znacznie dłużej i właśnie dlatego wiedziałem, że zostałbym z tymi dwoma tomami, wku**em i buleniem za pozostałe kilkakrotnie więcej niż okładkowa :wink:

Offline LordDisneyland

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #564 dnia: Styczeń 12, 2017, 04:54:55 pm »
Bawię się znacznie dłużej i właśnie dlatego wiedziałem, że zostałbym z tymi dwoma tomami, wku**em i buleniem za pozostałe kilkakrotnie więcej niż okładkowa :wink:
Lepsze dwa niż nic- a resztę zawsze można dokupić po angielsku. Zwłaszcza, że tomy Hellboya to na ogół zamknięte opowieści i najczęściej znajomość pozostałych części nie jest konieczna. Tak więc nie rozumiem twojego podejścia do tej sprawy- w zasadzie działasz na własną szkodę, bo nie mam wątpliwości, że brak choćby jednego H-boya na półeczce regaliku bywa przyczyną wielu groźnych choróbsk  :cool:

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #565 dnia: Styczeń 12, 2017, 06:58:35 pm »
Bawię się znacznie dłużej i właśnie dlatego wiedziałem, że zostałbym z tymi dwoma tomami, wku**em i buleniem za pozostałe kilkakrotnie więcej niż okładkowa :wink:

I właśnie dzięki takiej postawie nie masz ani Ty, ani reszta wznowień kolejnych tomów Hellboya :(

Offline Murazor

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #566 dnia: Styczeń 12, 2017, 08:19:16 pm »
I właśnie dzięki takiej postawie nie masz ani Ty, ani reszta wznowień kolejnych tomów Hellboya :sad:
Nie do końca, ja przeczytałem niedostępne tomy w bibliotece. Nowe wydanie kupiłem (razem z 1 i 2 tomem) i czekałem. Egmont odpowiadał o wznowieniu serii na czerwono "nie w 2015". Okej, poczekam rok. Egmont odpowiada "nie w 2016". Minął 2016 i jak nie było tak nie ma. Ani wznowień, ani moich Hellboy'i. Sprzedane i kupione Library Edition.

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #567 dnia: Styczeń 12, 2017, 09:59:25 pm »
Nie do końca, ja przeczytałem niedostępne tomy w bibliotece. Nowe wydanie kupiłem (razem z 1 i 2 tomem) i czekałem. Egmont odpowiadał o wznowieniu serii na czerwono "nie w 2015". Okej, poczekam rok. Egmont odpowiada "nie w 2016". Minął 2016 i jak nie było tak nie ma. Ani wznowień, ani moich Hellboy'i. Sprzedane i kupione Library Edition.

Ty kupiłeś, ja pisałem o tych, co nie kupili 2 pierwszych, czekając chyba na dostępny komplet.

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #568 dnia: Styczeń 13, 2017, 10:02:39 am »
I właśnie dzięki takiej postawie nie masz ani Ty, ani reszta wznowień kolejnych tomów Hellboya :sad:

Bla bla bla. Na kogo mam zwalić, że pomimo zakupu wszystkich pozostałych części musiałem zapłacić prawie dwie stówy za "Rodzinne wartości"? :)

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #569 dnia: Styczeń 13, 2017, 10:29:20 am »
No ja kupiłem 2 pierwsze tomy i teraz jestem w czarnej d. Egmontowi wygodnie jest zwalać na czytelników, ale jak się zabrali za wznowienie, to powinni je dokończyć.

 

anything