trawa

Autor Wątek: Egmont 2017  (Przeczytany 1131152 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Odp: Y - the last man
« Odpowiedź #945 dnia: Luty 26, 2017, 03:37:43 pm »
Saga o potworze z bagien to, na chwilę obecną, prawdopodobnie najbardziej wyczekiwane wznowienie, a już na pewno z katalogu Vertigo, więc jeśli Egmont tego nie wyda, to podziękować możemy tylko Eaglemoss.


To czemu Egmont nie wyda tego wcześniej ? Czy ludzie tam pracujący zawsze muszą zostawać w tyle ?

Offline Cringer

Odp: Odp: Y - the last man
« Odpowiedź #946 dnia: Luty 26, 2017, 03:43:01 pm »
więc jeśli Egmont tego nie wyda, to podziękować możemy tylko Eaglemoss.
Już nie ma co obarczać kolekcji za całe zło tego świata. W polskich zapowiedziach kolekcji Potwora jeszcze nie ma. Jest wydany za granicą dopiero po 60 tomie. Czyli kolekcja musi dobić do 60tki i być przedłużona. To daje sporo czasu Egmontowi aby to wydał. W szczególności że od lat ludzie o to proszą. Jeśli Egmont tego nie wyda to podziękować możemy tylko Egmontowi.

Offline 8azyliszek

Odp: Odp: Y - the last man
« Odpowiedź #947 dnia: Luty 26, 2017, 03:49:15 pm »
@UP
True. Zwłaszcza, że od połowy 2015 do połowy 2016 jak szaleni szybko wypuszczali kolejne tytuły z WKKDC. Ale Potwór się nie załapał. Nie ma co obwiniać o wszystko Eaglemoss.

JanT

  • Gość
Odp: Odp: Y - the last man
« Odpowiedź #948 dnia: Luty 26, 2017, 03:52:09 pm »
Jeśli Egmont tego nie wyda to podziękować możemy tylko Egmontowi.
Zgadza się. WW Rucki niedługo wychodzi i jakoś kolekcja nie przeszkadza.

Drugi tom zapowiedziany na 11 lipca https://www.amazon.com/Wonder-Woman-Greg-Rucka-Vol/dp/1401271170 czyli Egmont może spokojnie wydać przed tomem z kolekcji.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Odp: Y - the last man
« Odpowiedź #949 dnia: Luty 26, 2017, 03:52:24 pm »
Wydaje mi się, że Egmontowi z niczym się spieszyć nie musi. Ma w tej chwili ogromną listę serii i pojedynczych tytułów, które okupują topki sprzedaży. Ma w zapasie dziesiątki kolejnych z Marvela, DC i Vertigo. Jak nie wyda Swamp Thinga to sięgnie po inne Vertigo, albo nawet w to miejsce wyda jakąś poboczną serię z Batmanem i zarobi dwa razy tyle.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #950 dnia: Luty 26, 2017, 07:17:45 pm »
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2017, 10:25:52 am wysłana przez JanT »

Offline Cringer

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #951 dnia: Luty 26, 2017, 07:27:37 pm »
o masz ci los. A właśnie chciałem to kupić. Masakra  :sad:
edit. Przy okazji, font u Taurusa jest dużo lepszy.

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #952 dnia: Luty 26, 2017, 07:35:17 pm »
Egmont obniżył loty idąc w ilość, shit happens. Niemniej to wciąż wydające najwięcej interesujących/dobrych jakościowo komiksów wydawnictwo w Polsce. Chociaż to jak ostatnio co miesiąc musi być jakaś wtopa (lub kilka) jest naprawdę załamujące...

Offline AvengerGT

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #953 dnia: Luty 26, 2017, 07:37:29 pm »
Jeśli Egmont tego nie wyda to podziękować możemy tylko Egmontowi.
W pełni się zgadzam. Nudne już się robi to "dziękowanie" Eaglemossowi za potencjalne nie wydanie przez Egmont tego czy tamtego...

Co do "300" też miałem dzisiaj włożyć do koszyka. Trzeba będzie odpuścić na chwilę.

Offline Cringer

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #954 dnia: Luty 26, 2017, 07:43:52 pm »
No to czekam na przyznanie mi racji. :smile: Często mówię, że Egmont jest mocno niepoważny i takie tam. :smile:
e tam, w twoim wykonaniu to jest czysty anty-egmontowy fanatyzm. Czepiasz się ich o wszystko. Co wydają, kiedy wydają, za ile wydają. Sam sobie przy tym przecząc. Dla przykładu, jak kolekcja coś dubluje to uważasz że to dobrze. Czytelnik ma wybór i kupi wydanie jakie mu pasuje (chodzi o wydania jeszcze dostępne). Jak Egmont wydał coś z kolekcji zanim ona wystartowała to masz do niego pretensje że dubluje kolekcję.
I przy okazji dodam że takich samych standardów oceny nie masz wobec kolekcji. Gdy kolekcja od DC coś spapra to winą obarczasz Egmont. Gdzie tu sens? gdzie logika?
Zresztą już to kiedyś pisałem i powtórzę. Gdyby Egmont miał panoramę na wszystkich swoich wydaniach SH byłbyś ich największym fanem.

Offline pokia

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #955 dnia: Luty 26, 2017, 07:50:31 pm »
A ja się dziwię, że nikt nie woła o nowe wydanie / dodruk Moebiusa. Taki Świat Edeny, to chyba jego najlepszy komiks, a u nas dawno wyprzedany. Do tego Erektoman czy Arzak.

Szponów Anioła Egmont nie ruszy, więc pomijam w tym wątku.

Offline Night wolf

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #956 dnia: Luty 26, 2017, 07:53:50 pm »
Co do "300" tak na szybko wrzuciłem w google i powiem wam że chyba egmont jest bliżej oryginałowi:
https://www.darkhorse.com/Books/48-339/300-HC#prettyPhoto
Ale ja bym wpierw zapytał kogoś kto ma oryginał, a nie rzucał oskarżeniami :sad:


tu macie unboxing ewidentnie widać że wersja Egmontu jest bliższa, ale może filmik jest słaby i ja szukam problemy? :)
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2017, 08:09:52 pm wysłana przez Night wolf »

Offline AvengerGT

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #957 dnia: Luty 26, 2017, 07:55:57 pm »
Jeszcze w sprawie "300" od Egmontu, właśnie palnąłem się w czoło z moim odpuszczeniem na chwilę i czekaniem na rozwój sytuacji. Przecież nakład wydrukowany, poszedł w świat i nie będą już kombinować z powodu wyblakłych kolorów...  :doubt:

@up, no proszę, może to jednak Taurus przeszarżował.
 

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #958 dnia: Luty 26, 2017, 08:12:21 pm »
e tam, w twoim wykonaniu to jest czysty anty-egmontowy fanatyzm. Czepiasz się ich o wszystko. Co wydają, kiedy wydają, za ile wydają. Sam sobie przy tym przecząc. Dla przykładu, jak kolekcja coś dubluje to uważasz że to dobrze. Czytelnik ma wybór i kupi wydanie jakie mu pasuje (chodzi o wydania jeszcze dostępne). Jak Egmont wydał coś z kolekcji zanim ona wystartowała to masz do niego pretensje że dubluje kolekcję.
I przy okazji dodam że takich samych standardów oceny nie masz wobec kolekcji. Gdy kolekcja od DC coś spapra to winą obarczasz Egmont. Gdzie tu sens? gdzie logika?
Zresztą już to kiedyś pisałem i powtórzę. Gdyby Egmont miał panoramę na wszystkich swoich wydaniach SH byłbyś ich największym fanem.

Nie, bo tu nie chodzi o panoramę a głównie o cenę. Dlatego ja z WKKDC nie kupię paru komiksów, które Egmont wydał dobrze (Catwoman, Narodziny Demona, S&B, JLA Nowy Porządek świata)

I przecież przy opracowaniu Kolekcji odpowiedzialność jest podzielona. Za druk i prenumeratę odpowiada sam Eaglemoss. Ale za wszystko co jest po polsku napisane w środku każdego tomu odpowiada już Egmont. I kiedy wymieniono klej, poprawiono krzywe grzbiety i przesunięcia, jedynym felerem jest jakość tłumaczenia jednego z pracowników Egmontu. Bo gdy za Zagładę Gotham odpowiada ktoś inny, jest to numer pozbawiony wad. Za błędy pracownika odpowiada on sam i jego pracodawca przecież. A wiadomo kto go zatrudnia.

Gdyby Egmont cokolwiek z tych tytułów wydał przed jesienią 2014 nie miałbym mu nic do zarzucenia. Ale po pierwszych trzech DC Deluxach sam się uparł, że będzie wydawał tytuły z ich listy. To nie ja to wymyśliłem i ja temu nie jestem winien.

A teraz wydawane są szybko nowe tytuły, by nadrobić lata zapóźnień. I ich jakość na tym cierpi.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #959 dnia: Luty 26, 2017, 08:18:25 pm »
@Night Wolf
Na komputerze (czy gdzie tam) zawsze będziesz miał jaśniej.
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2017, 10:26:28 am wysłana przez JanT »

 

anything