Autor Wątek: Egmont 2017  (Przeczytany 1131272 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Antari

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1035 dnia: Marzec 12, 2017, 01:33:17 pm »
Poza tym co Bazyl wymienił:

Jonah Hex
Baśnie
Star Wars Legendy

To jest mnóstwo?

Dobrze że to Rebirth będzie w SC  :biggrin:
Bez przesady  :smile: To są naprawdę grube tomy.

Już kiedyś pisałem jak powinno wyglądać SH od Egmont na miesiąc:

3xMarvel NOW w SC
3xDC Rebirth w SC
1xMarvel Classic w HC
1xDC Deluxe w HC

Zamknąć Old DC bo po co jak jest DC Deluxe.

Prawie się zgadzam.

3x Vertigo w HC
1xMarvel Classic w HC
1xDC Deluxe w HC

no dobra... a teraz realniej

1x Vertigo w HC
2xMarvel NOW w SC
2xDC Rebirth w SC
1xMarvel Classic w HC
1xDC Deluxe w HC

Tyle, że obecnie sporo brakuje do takiej sytuacji (no dobra styczeń-luty-marzec miały Vertigo ale co z dalszymi miesiącami?), więc Vertigo i Deluxe są stosowane zamiennie przez SC z NOW. Marvel Classic niewiele zmienia, wyparł po prostu Old DC. Marzec-kwiecień już bez Deluxe, dochodzimy do tempa 1 Deluxe na kwartał. WOW.

Za dużo serii z NOW, 3 na miesiąc to już jest chore, a niektórzy pewnie jeszcze by chcieli więcej. Najlepiej 4-5 serii z Now miesięcznie, hm?

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1036 dnia: Marzec 12, 2017, 01:48:42 pm »




Jak na moje oko to skrzydełka spowodowałyby wginanie się samego środka więc ja nie wiem czy to by tym wydaniom na dobre wyszło. Mogłoby wyjść bardziej nienaturalne wgięcie od tego jak na tym zdjęciu.

mgnesium

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1037 dnia: Marzec 12, 2017, 01:55:22 pm »
Jak na moje oko to skrzydełka spowodowałyby wginanie się samego środka więc ja nie wiem czy to by tym wydaniom na dobre wyszło. Mogłoby wyjść bardziej nienaturalne wgięcie od tego jak na tym zdjęciu.

poczytaj sobie o belkach.

Offline Antari

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1038 dnia: Marzec 12, 2017, 02:02:03 pm »
Mimo to argument o zajmowaniu większej ilości miejsca przez ten zabieg nadal jest utrzymany w mocy. Bez skrzydełek + cieńszy papier i byłoby więcej miejsca na półce. Wystarczy porównać do zagranicznych Marveli tpb.

Dla części osób tutaj argument o kurczącym się miejscu na półkach był kluczowy, a teraz stracił na sile?

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1039 dnia: Marzec 12, 2017, 02:02:12 pm »
poczytaj sobie o belkach.


Tak jak napisal kuba różne są techniki i rodzaje papieru, sama wiedza o procesie powstawania ci nic nie da.


I tak wiadomo, że Egmont uparł się na skrzydełka tylko i wyłącznie w celach reklamowych.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1040 dnia: Marzec 12, 2017, 02:05:50 pm »
Mimo to argument o zajmowaniu większej ilości miejsca przez ten zabieg nadal jest utrzymany w mocy. Bez skrzydełek + cieńszy papier i byłoby więcej miejsca na półce. Wystarczy porównać do zagranicznych Marveli tpb.

Dla części osób tutaj argument o kurczącym się miejscu na półkach był kluczowy, a teraz stracił na sile?


Nie bo napisałeś bzdurę (jak zwykle). Skrzydełka w wydaniach takich jak Egmont, gdzie jest grubszy brzeg przez to jak jest klejony-łączony zajmują w efekcie tyle miejsca co brzeg.

Nie dość, że płyta zdarta to jeszcze fałsze. Ech.

Podstawowym argumentem ludzi, którzy chcą SC jest to, że ta forma im odpowiada. Dlatego nigdy ich opinia nie będzie mniej warta niż Twoja. Mnie osobiście wali to, ale wkurza z drugiej strony ta próba wmówienia ludziom, że wcale nie chcą tego... co chcą. Zwłaszcza gdy opinia wychodzi od neofity.


Jak na moje oko to skrzydełka spowodowałyby wginanie się samego środka więc ja nie wiem czy to by tym wydaniom na dobre wyszło. Mogłoby wyjść bardziej nienaturalne wgięcie od tego jak na tym zdjęciu.

Nie ma zasady w praktyce powiem szczerze. Na półce dla komiksów stojących w pionie na bank działają one na plus gdy już pojawiają się w cieńszych wydaniach, z drugiej zawsze je lubiłem przez to, że część wydań komiksowych nie traktuje ich jako miejsca na reklamę ale (jak w książkach) miejsce na biogramy twórców itp.
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2017, 02:10:58 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

mgnesium

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1041 dnia: Marzec 12, 2017, 02:22:35 pm »
Jak na moje oko to skrzydełka spowodowałyby wginanie się samego środka więc ja nie wiem czy to by tym wydaniom na dobre wyszło. Mogłoby wyjść bardziej nienaturalne wgięcie od tego jak na tym zdjęciu.

Tak jak napisal kuba różne są techniki i rodzaje papieru, sama wiedza o procesie powstawania ci nic nie da.

pisałem w kontekście "tworzenia się" spadku pokazanego na zdjęciach (o czym jasno dałem do zrozumienia korzystając z opcji "cytuj"). dlatego poprosiłem żebyś poczytał o tym, o czym napisałem, nie o przemyśle poligraficznym i "papierowarstwie".

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1042 dnia: Marzec 12, 2017, 02:24:18 pm »
Za dużo serii z NOW, 3 na miesiąc
Dzięki temu jest więcej serii (w tym dobrych) a wydatek większy tylko o 20 kilka zł.
Tak samo powinno być z DC Rebirth.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1043 dnia: Marzec 12, 2017, 02:28:55 pm »
pisałem w kontekście "tworzenia się" spadku pokazanego na zdjęciach (o czym jasno dałem do zrozumienia korzystając z opcji "cytuj"). dlatego poprosiłem żebyś poczytał o tym, o czym napisałem, nie o przemyśle poligraficznym i "papierowarstwie".


Belka – poziomy lub ukośny element konstrukcyjny przyjmujący obciążenia z powierzchni poziomych i przenoszący je na podpory


Nie porównuj skrzydełek z belkami bo nie utrzymują w wydaniach Egmontowych całego ciężaru kartek.

mgnesium

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1044 dnia: Marzec 12, 2017, 02:30:37 pm »

Belka – poziomy lub ukośny element konstrukcyjny przyjmujący obciążenia z powierzchni poziomych i przenoszący je na podpory

Nie porównuj skrzydełek z belkami bo nie utrzymują w wydaniach Egmontowych całego ciężaru kartek.

okej, nie zrozumiałeś ani definicji, ani tego o czym pisałem. z mojej strony koniec.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1045 dnia: Marzec 12, 2017, 02:38:03 pm »
okej, nie zrozumiałeś ani definicji, ani tego o czym pisałem. z mojej strony koniec.


Nie, nie. To ty nie chcesz przyjąć do wiadomości tego, że cienki papier się ugina a nie leży wyprostowany jak go podpiera coś z dwóch stron.

mgnesium

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1046 dnia: Marzec 12, 2017, 02:40:15 pm »
Nie, nie. To ty nie chcesz przyjąć do wiadomości tego, że cienki papier się ugina a nie leży wyprostowany jak go podpiera coś z dwóch stron.

misiu, ja już skończyłem z tobą rozmawiać. jeżeli uważasz że masz rację i podpierasz to głównie agresywną arogancją, to ani ja, ani nikt inny nie jest w stanie niczego dla ciebie zrobić.

Offline Antari

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1047 dnia: Marzec 12, 2017, 03:01:25 pm »

Nie bo napisałeś bzdurę (jak zwykle). Skrzydełka w wydaniach takich jak Egmont, gdzie jest grubszy brzeg przez to jak jest klejony-łączony zajmują w efekcie tyle miejsca co brzeg.

Nie dość, że płyta zdarta to jeszcze fałsze. Ech.

Podstawowym argumentem ludzi, którzy chcą SC jest to, że ta forma im odpowiada. Dlatego nigdy ich opinia nie będzie mniej warta niż Twoja. Mnie osobiście wali to, ale wkurza z drugiej strony ta próba wmówienia ludziom, że wcale nie chcą tego... co chcą. Zwłaszcza gdy opinia wychodzi od neofity.

Z ciekawości zapytam, masz jakiś tom Marvel Now od Egmontu?

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1048 dnia: Marzec 12, 2017, 04:14:37 pm »
Z ciekawości zapytam, masz jakiś tom Marvel Now od Egmontu?


Tak.
perły przed wieprze

Offline Antari

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1049 dnia: Marzec 12, 2017, 05:21:30 pm »

Tak.

A masz jego zagraniczny odpowiednik albo porównywałeś?

Jeżeli tak to następne pytanie będzie "który jest grubszy"?

Nie wiem czego to jest kwestia (papier, okładka, skrzydełka, whatever) nazwij to jak chcesz ale polskie NOW są grubsze. I tylko o to mi chodzi. Ale jak zwykle musisz robić jakieś wycieczki osobiste i ad personam. Po co ci to?