Autor Wątek: Egmont 2017  (Przeczytany 1131301 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vision2001

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2085 dnia: Maj 08, 2017, 08:06:23 pm »
Właściwie to nie wiem. Słucham Antyradia nieregularnie, jak jadę samochodem, bądź jak młoda zmiana mi się ułoży w pracy. Dziś to było około 14.00-15.00 i opowiadał o Cyann. Chyba ma swoje opowieści raz na tydzień, przez kilka minut, ale nie mogę na stronie stacji namierzyć, w którym to bloku programowym...
Nie jestem pewien, ale chyba co dzień lub drugi dzień są krótkie materiały nagrane przez Kołodziejczaka odnośnie najnowszych pozycji wydawanych przez Egmont. Czasem można usłyszeć ten sam materiał po dwa/trzy razy podczas dnia. Taka zajawka to jakieś max 60-90 sekund o danym komiksie i tematach okołokomiksowych danego tytułu (np. o autorze i jego twórczości).
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline chch

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2086 dnia: Maj 08, 2017, 08:12:14 pm »
Jak np All-Star Western, które Kołodziejczak wolał wydać zamiast Batwoman?


Nietrafiony przykład. Blasko napisał o "wydawaniu komiksów na fali jakiejś tam mody".
Wiesz dobrze, że nie było mody na Jonaha Hexa. W tym przypadku zadziałały prywatne sympatie redaktora naczelnego Egmontu, który po prostu lubi tę postać (tak samo było z Thunderbolts).
Poza tym nigdzie nie było powiedziane (a przynajmniej do mnie taka informacja nie dotarła) że wydają A-S W zamiast akurat Batwoman.


@Blaskowitz
Może po prostu stwierdził, że nowsza wersja będzie przystępniejsza dla młodych czytelników. Porównaj sobie jakość pozycji z WKKM z Kanonem Komiksu, albo gusta przeciętnego komiksowego 8azyliszka z np. swoimi preferencjami komiksowymi, a zobaczysz, że jest między nimi spora różnica. Może Pan Kołodziejczak zakłada, że na początek trzeba dawać komiksy proste i płytkie, wypełnione p brzegi akcją, żeby tego czytelnika wciągnąć, bo przy trudniejszej pozycji się zniechęci (fabułą, kreską, milionem nawiązań) - to oczywiście moje domysły.
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline absolutnie

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2087 dnia: Maj 08, 2017, 08:14:15 pm »
Jak np All-Star Western, które Kołodziejczak wolał wydać zamiast Batwoman?


Naprawdę nie wiesz, czemu nie chciał wydać Batwoman? I czemu zamiast komiksu genderowego wybrał coś dla prawdziwych mężczyzn?
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2088 dnia: Maj 08, 2017, 08:20:20 pm »
@chch
To w takim razie Kosmiczni Avengers nie spełnili tej roli, bo połowa tego komiksu, to były nudne originy. I zgadzam się z tobą - wiele poprzednich lat przed 2015 pokazały, że naczelny Egmontu nie kierował się potrzebami potencjalnych klientów, tylko własnym gustem oraz chyba "poczuciem misji". I dlatego przez lata po upadku konkurencji ukulturalniano nas na siłę Fantasy Komiksem i innymi mało popularnymi frankofonami. I nie rozumiałem wtedy, czemu stary Star Wars Komiks mógł być wydawany w zeszytach po 8 zł, ale ani Marvel ani DC nie dostały takiej szansy.

Offline gascan

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2089 dnia: Maj 08, 2017, 08:31:16 pm »
Dobrze, że wydali all star western, a nie kolejne batcośtam. Zakończenie ASW na 3 tomie też spoko, myślę że zakończyli tak celowo żeby nie publikować pozostałych tomów Hexa z akcją osadzoną w teraźnienszości.
W katalogu zobaczyłem, że ukaże się też 5 tom solowego Jonah Hexa. Czekam.

Kijanek

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2090 dnia: Maj 08, 2017, 08:52:30 pm »
Dobrze, że wydali all star western, a nie kolejne batcośtam. Zakończenie ASW na 3 tomie też spoko, myślę że zakończyli tak celowo żeby nie publikować pozostałych tomów Hexa z akcją osadzoną w teraźnienszości.
W katalogu zobaczyłem, że ukaże się też 5 tom solowego Jonah Hexa. Czekam.
Ja się cieszę że old DC jest wspierane, osobiście czekam na tom 9 hexa, tam jest historia rysowana przez Cooke`a,

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2091 dnia: Maj 08, 2017, 09:11:34 pm »
Dobrze, że wydali all star western, a nie kolejne batcośtam. Zakończenie ASW na 3 tomie też spoko, myślę że zakończyli tak celowo żeby nie publikować pozostałych tomów Hexa z akcją osadzoną w teraźnienszości.
W katalogu zobaczyłem, że ukaże się też 5 tom solowego Jonah Hexa. Czekam.

Przecież to jest kolejne batcośtam. Kołodziejczak mówił, że sprzedaje się fatalnie, więc raczej dlatego zakończyli przedwcześnie.

Offline gascan

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2092 dnia: Maj 08, 2017, 09:28:34 pm »
To już mało istotne, ASW to najgorsze komiksy z Hexem, a po 3 tomie to nawet dla mnie nie do przełknięcia. Historie w starym gotham jak i postać Arkhama są imo ok. Nawet spotkanie z Boosterem Gold jest dosyć zabawne niestety historia z nim kończy się w połowie teleportacją do współczesnych czasów. Oczywiście edytorzy kazali autorom od początku łączyć hexa z gotham i pisać te pierdoły. Walić ten ASW ważne, że serię Jonah Hex ciągną ostro.

Offline Antari

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2093 dnia: Maj 08, 2017, 10:28:12 pm »
@chch
Ale nie wydaje mi się, żeby budowały bazę czytelników. Przykład z dawno dawno temu:

kinowi Guardians of the Galaxy święcą triumfy -> Egmont nie wydaje uwielbianej przez fanów serii sprzed Marvel NOW -> Egmont wydaje popelinę z Marvel NOW

Wydaje mi się, że lepszy komiks utrzyma czytelników i zachęci do sięgania po inne tytuły, a słabszy może zniechęcić do medium w ogóle.

Egmont kieruje się innymi pobudkami, o czym zresztą otwarcie TK wspomniał na spotkaniu. Gdybym był na miejscu parsknąłbym śmiechem (to zrobiłem słuchając relacji audio) ale o dziwo na sali było dość spokojnie i bez śmiechu gdy o tym mówił (może klakierzy zagłuszali :lol: ). Poziom jaki dana seria prezentuje jest gdzieś na szarym końcu przy selekcji tytułów, co tłumaczy dlaczego wydali np. tych GotG. Liczy się nazwa postaci na okładce, "atrakcyjność komercyjna", jakie miejsce piastuje w szeregach DC/Marvela i aby było jak najbardziej aktualnie. Ich celem jest nadgonienie nowości w jak największym stopniu dlatego porzucają N52 i Now (sprint do Secret Wars), celem jak najszybszego przejścia do All New i Rebirth. Skąd ten pośpiech? Pewnie chcą przykleić sobie metkę wydawcy, który ogarnia całe aktualne superhero Marvel i DC w Polsce.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2094 dnia: Maj 08, 2017, 10:49:43 pm »
Jak przyspieszają z Marvel NOW? Teraz będą 3 tomy Original Sin i 3 Wolverina  :smile: Dodatkowo zapowiedzieli że jeszcze będą nowe serie.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2095 dnia: Maj 08, 2017, 10:52:53 pm »
Antari, przepraszam, ale czego innego oczekujesz od korpo? I tak dobrze, ze oprocz tej calej komerchy superhero, jak new i now i zaraz rebirth, wydaja jeszcze jakies bardziej ambitne rzeczy, ktore, niejako wbrew regulom obowiazujacym w korpo, z definicji schodza znacznie gorzej niz SH (co zreszta o pewnego czasu ma odzwierciedlenie w fokusie tego forum). Mysle, ze wlasnie w kontekscie tych innych rzeczy nalezy docenic wklad Kolodziejczaka w komiksowy produkt Egmontu.
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2017, 10:59:21 pm wysłana przez KukiOktopus »

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2096 dnia: Maj 08, 2017, 10:58:14 pm »
I tak Marvel NOW wygląda całkiem fajnie (Hawkeye, Thor, Ms.Marvel) z Rebirth będzie podobnie.
Najgorzej wypadło Nowe DC.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2097 dnia: Maj 08, 2017, 11:05:30 pm »
Moze i wyglada fajnie, ale niestety prawda jest taka, ze juz od dluzszego czasu fabularnie SH robi pod siebie. Po prostu formula sie wyczerpala i m.in. stad te rozne mniej lub bardziej dziwne zabiegi, ktore wzbudzaja kontrowesje i o ktorych ciagle tutaj mowa. Ale to temat na dluzsza dyskusje...

Offline Antari

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2098 dnia: Maj 08, 2017, 11:10:04 pm »
Nie chodzi o to że przyspieszają z Now, tylko dlaczego zdecydowali się na Now, a nie inne, lepsze pozycje które były przed. Mogli wybierać do woli, a padło na Now, ciekawe czemu  :roll:

Z N52 jeszcze wiele dobrego mogło się ukazać ale Pan TK postawił sprawę jasno, teraz stawiają na Rebirth i to już koniec z N52 (za wyjątkiem HQ). Chcecie Green Lanterna, Aquamana? Dostaniecie Green Lanterna, Aquamana z Rebirth. Poziom serii nie ma nic do rzeczy. Prośby fanów o wydanie wcześniejszych serii? A co tam, przecież wydajemy komiksy z tymi postaciami! Trochę to takie traktowanie czytelników jak - sami sobie dopiszcie kogo.


to co było poniżej zostało wydzielone do tematu tego.
Jeśli jest tam post, który powinien wrócić do tego tematu - dajcie znać (zgłaszając go), to przerzucę z powrotem.
graves
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2017, 05:11:49 pm wysłana przez graves »

Offline Mati29

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2099 dnia: Maj 11, 2017, 08:20:08 am »
Zdecydowali się na taki model wydawniczy.
Wydają masowo nowe serie w tpb w miarę aktualne i w lepszych wydaniach starocie warte publikacji.
To wszak kopia trybu wydawniczego wielkiej dwójki :) (oczywiście z pomięciem etapu zeszytów)


- TPB aktualnych serii
- wydania "deluxe" i "complete collection" starych wartych wznowienia


Nie widzę tu nic dziwnego