trawa

Autor Wątek: Egmont 2017  (Przeczytany 1132104 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SawiK

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2520 dnia: Czerwiec 23, 2017, 08:54:22 pm »
Cytuj
Pikselozy może nie mieć ale "siatkę" ma na pewno
Oki, mam to też,sorki za sianie fermentu. Parę stron które za pierwszym wglądem mi nie weszły w oko. Spodziewałem się czegoś straszniejszego wiec nie zauważyłem :roll:
Jak dla mnie to tragedii nie ma, a te kilka stron przeboleje.

Offline Antari

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2521 dnia: Czerwiec 23, 2017, 08:54:29 pm »
Dzięki Marian za szczegółowe zdjęcia. Wygląda to świetnie, Egmont tym razem stanął na wysokości zadania. Jak na wydanie za 5 dyszek to prezentuje się wyśmienicie, grzbiet też w porzadku :smile: Dajcie już spokój z tą siatką i cieszmy się z powrotu Kaznodziei w Polsce :biggrin:

Offline Bartek Gawron

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2522 dnia: Czerwiec 23, 2017, 09:02:23 pm »
Czytajcie cyfrowo jak wam to tak przeszkadza, tam usunęli to kompletnie.
no nie bylbym tego taki pewien. co prawda przejrzalem tylko kilka plansz dostepnych w necie, ale na nich tez byl raster, tyle ze stochastyczny. ale jesli tak, to akurat w tych planszach, ktore widzialem, jakos mogli ten pierwotny raster podmienic bez bolu na inny.

mnie sie wydaje, ze jest wlasnie tak jak mowi gobender: po prostu nie maja niektorych plansz i je skanowali juz z rastrowanych wydrukow i stad ten efekt, a kreda jeszcze to wizualnie podkrecila.
Jedyne co przeraża mnie w śmierci to to, że można umrzeć nie z miłości.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

Offline marian381

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2523 dnia: Czerwiec 23, 2017, 09:12:10 pm »
Co do wersji cyfrowych, to jak porównywałem kilka storn z comixology, to ich jakość była bez zarzutu. Efektu siatki nie odnotowałem.
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline amsterdream

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2524 dnia: Czerwiec 23, 2017, 09:16:22 pm »
A jak kolory? Jest różnica w stosunku do pierwszego wydania?

Dużo lepiej nasycone. Czerń również lepsza. Tłumaczenie i typesetting też poprawiony. Do tego przetłumaczono większość napisów na murach, w gazetach itp. W pierwszym wydaniu tego nie było.

Co do wspomnianej mory to mi nie przeszkadza, nawet dodaje swoistego uroku. Wolę sto razy coś takiego niż remasterowane kolory.

Offline Bartek Gawron

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2525 dnia: Czerwiec 23, 2017, 09:26:51 pm »
Co do wersji cyfrowych, to jak porównywałem kilka storn z comixology, to ich jakość była bez zarzutu. Efektu siatki nie odnotowałem.
no tak, bo raster, o jakim tutaj mowa, jest technika poligraficzna (stosowana do druku). mnie tez sie wlasnie udalo znalezc jakies przyklady plansz preachera w necie bez zadnego rastra (tzn. normalne cieniowane kolory, bez zadnego "rastrowego" udawania). 
Jedyne co przeraża mnie w śmierci to to, że można umrzeć nie z miłości.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

Offline dziku77

  • Czeladnik
  • ***
  • Wiadomości: 270
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystk
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2526 dnia: Czerwiec 24, 2017, 02:29:31 am »
Dajcie już spokój z tą siatką i cieszmy się z powrotu Kaznodziei w Polsce :biggrin:


No właśnie, mamy w końcu Kaznodzieje w fajnym wydaniu, za rozsądną cenę, a czepiamy się jakichś drobnostek.
Przejrzałem dzisiaj swój egzemplarz i mimo kilku drobnych niedociągnięć jestem usatysfakcjonowany jakością wydania
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2017, 05:40:39 pm wysłana przez dziku77 »

Offline jeanvanhamme

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2527 dnia: Czerwiec 24, 2017, 08:53:17 am »
Trochę się zniesmaczyłem kiedy popularny i lubiany forumowicz robi wtopę z chmurkami Znikającej Zjawy. Przypominają mi się reklamacje Stwórcy z "pustymi stronami"  :lol:  Do tego rozkmina Top10 jak o nowości i pomyslałem sobie: Jak można dyskutować o komiksach od 5-7-10 lat i nie znać Top10 chociażby z pierwszego wydania, nie mówiąc o oryginalnych zeszytach, które można kupić za $10.
Na szczęście to tylko przypadek i dyskusja wróciła na tory profesjonalizmu :)

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2528 dnia: Czerwiec 24, 2017, 09:06:09 am »
Trochę się zniesmaczyłem kiedy popularny i lubiany forumowicz robi wtopę z chmurkami Znikającej Zjawy.
Chodzi o Boraxa? Bo ja nie rozumiem twojej wypowiedzi  :smile:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2017, 09:10:25 am wysłana przez JanT »

Offline Borax

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2529 dnia: Czerwiec 24, 2017, 09:57:54 am »
To tak ma być bo to mówi (zanikająca) zjawa  :smile:


Heh tylko przekartkowałem na szybko i nie zwróciłem uwagi, że to celowy zabieg i wyblakłe chmurki dotyczą tylko jednej postaci  :lol:  Dzięki, pora wziąć się za czytanie

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2530 dnia: Czerwiec 24, 2017, 12:21:53 pm »
Naprawdę warto - jeden z najlepszych Moore'ów - nie jest to poziom Lost Girls, From Hell, Watchmen czy Swamp Thing, ale zdecydowanie okolice przecież też rewelacyjnych League of Extraordinary Gentlemen czy V for Vendetta. Moore to Moore, jego mózg jest z innej planety. Szkoda, że nikt nie próbuje u nas wydać jego powieści, bo też są ponoć znakomite - szczególnie o ostatniej nasłuchałem się wiele dobrego.

Offline LordDisneyland

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2531 dnia: Czerwiec 24, 2017, 01:02:34 pm »
Arczi- nie zgodzę się. To jest ten sam poziom, tylko w innej kategorii. Ten sam Chopin, tylko mazurki, a nie nokturny ;)

Ale jest to komiks, który warto mieć na półce. I nawet to polskie wydanie sprzed lat kończące się krzesłem z "Amen" na ustach" , o ile pamiętam, też robiło wrażenie sprawnie skonstruowanej , zwartej całości.
Mam pytanie- są w tym komiksie liczne graffiti, bazgroły itp. Najczęściej są one tłumaczone, ale np czcionka w kiblu na kafelkach [#7]strasznie rzuca się w oczy i zmienia co kadr. Nie mam pod ręką tego pierwszego- dwuczęściowego- polskiego wydania. Czy tam również tak było?

Offline jeanvanhamme

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2532 dnia: Czerwiec 24, 2017, 08:22:00 pm »
Chodzi o Boraxa? Bo ja nie rozumiem twojej wypowiedzi  :smile:
Badziej arczi_ancymon, który wydaje się być pobudzony recenzowaniem komiksu, który w Polsce jest znany od 14 lat, a na świecie od prawie 20, do tego będący regularnie na listach must-have i must-read-before-death. Nikomu nie odbieram powrotu do klasyki, ale ten szał jest dziwny. Tak jakby ktoś nagle wyskoczył: "Ej ziomki, połączenie Gala i Wikinga, Thorgal, polecam wszystkim, to jest ekstra, nie tak dobre jak Watchmen, ale daje radę. Wiedzieliście, że rysuje to jakiś Polak?"


Nie hejtuję, szczerze, tylko łapię się za głowę, jak ktoś mógł tego nigdy nie czytać :)

Offline Murazor

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2533 dnia: Czerwiec 24, 2017, 08:27:35 pm »
Bo na swiecie jest 30 roznych komiksow i kazdy czyta to samo. Nie czytalem jeszcze ani Straznikow, ani jednego tomiku Thorgala. Sandmana czytam dopiero 7 tom. Komiksow przeczytalem w sumie ponad 1500 (licze wydania zbiorcze). I jak w koncu przeczytam calosc Sandmana to nie wolno mi sie jarac, bo ktos sie tym jaral 20 lat temu? Daj pan spokoj..

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2534 dnia: Czerwiec 24, 2017, 08:38:51 pm »
Kaznodzieję też dużo osób będzie czytać dopiero po raz pierwszy. A ja nigdy nie czytałem Wiedźmina Polcha  :smile:

 

anything