trawa

Autor Wątek: Egmont 2017  (Przeczytany 567340 razy)

Offline radef

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3555 dnia: Wrzesień 01, 2017, 05:44:13 pm »
Nie zbieram, ale mam wszystko z Sandmana z pierwszego wydania jak i z drugiego
A tak się spytam. Masz "Preludia i nokturny" w obu drugich wydaniach? Pierwsze drugie było ze starym kolorowaniem, a  poprawione z nowym.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Szekak

« Odpowiedź #3556 dnia: Wrzesień 01, 2017, 11:00:07 pm »
Nie zbieram, ale mam wszystko z Sandmana z pierwszego wydania jak i z drugiego, także chciałem kupić również nowe Noce Nieskończone ale na (nie)szczęście nie będzie trzeba jeśli wydanie będzie identyczne. :wink:
A czemu akurat z Sandmana masz w dwóch wydaniach? Względy czysto kolekcjonerskie czy coś jeszcze za tym stoi? Sam też miałem dwa razy tom 1 w różnych kolorach i w końcu jednak uznałem, że nie warto trzymać obu i zostawiłem tylko wersję z poprawionymi kolorami.

Offline misiokles

« Odpowiedź #3557 dnia: Wrzesień 01, 2017, 11:05:19 pm »
Najwidoczniej uznał, że warto trzymać.

Offline Szekak

« Odpowiedź #3558 dnia: Wrzesień 01, 2017, 11:19:03 pm »
Pytam o powody, ale dziękuję, że starałeś się być pomocny. :wink:

Offline mack3

« Odpowiedź #3559 dnia: Wrzesień 02, 2017, 12:59:57 am »
Super informacja z tymi Nocami Nieskończonymi. Fajna niespodzianka mająca zapewne osłodzić (z nawiązką) czytelnikom przeniesienie Sambre'a na przyszły rok. No, szykuje się, że zniknie ostatnia wymówka dlaczego jeszcze nie przeczytałem Sandmana :smile:

To z najbardziej wyczekiwanych wznowień co nam jeszcze zostało:
- Kingdom Come (pewnie w Deluxie w przyszłym roku... choć ręki sobie nie dam uciąć, na własny użytek prognozuję, że tak na 70% :smile: )
- Towarzysze Zmierzchu (idą teraz z Burgeonem, więc siłą rozpędu pewnie w przyszłym roku będzie, tym bardziej, że TK już zapowiadał wznowienie, prognozuję 85% szans na przyszły rok)
- Nowy Jork Eisnera (w końcu wznowią, skoro zapowiadali już na zeszły rok... prognozuję 75% w przyszłym roku)
- LND: Stulecie - to pewnie w zbiorczym dadzą przy okazji wydania ostatniej części Ligi
- Szninkiel/ Szninkiel w kolorze (60%, że w przyszłym roku - choć nie wiem czy powinienem wrzucac go do tej kategorii, bo jeszcze niedawno był dostępny)
- Świat Edeny (gruba cegła, mniejsze szanse, jakieś 35%, samolubnie powiem, że mniej mnie boli bo mam)
- Superman Na wszystkie pory roku (mniejsze szanse, samolubnie powiem, że mniej mnie boli bo mam)
- Dallas Barr, Biały Lama i Tetralogia Potwora (pewnie na razie nie, a szkoda bo twórcy zachęcają... choć z drugiej strony jeśli w przyszłym roku wznowią Towarzyszy, Nowy Jork i KC to w kolejnych latach coś "będą musieli" wznawiać, więc kto wie...)

no i
- Batman Ego i Batman w Świetle Lamp gazowych (na to nie liczę w ogóle niestety, już prędzej Batman Gaimana, bo jest wersja w Deluxie... choć w sumie Ego też w Deluxie wyszło... choć z 3 strony Ego to akurat - dla mnie - mocno przeciętny komiks jest)

A poza tym wszystkim unoszą się niedokończone serie oczywiście (ST, 100 naboi czytałem jedną część zbiorczego od Mandragory i jakoś mnie nie zachwyciło) i... abstrahując od Egmontu - Mroczne Miasta (Mury Samaris strasznie mi sie spodobały, zakończenie było WoW, jeśli pozostałe części prezentują podobny poziom... to nic tylko płakać, że pewnie na razie po polsku nie będzie :sad: (pamiętam info od Sideki) )
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2017, 01:13:21 am wysłana przez mack3 »

Offline SkandalistaLarryFlynt

« Odpowiedź #3560 dnia: Wrzesień 02, 2017, 07:26:50 am »
  Dla takich wznowień jak najbardziej tak (może być bez Stulecia i Nowego Jorku teraz ja mogę się wykazać odrobiną samolubstwa). Ale po cichutku liczę na dodruk pierwszego Yansa, Bergmana (Manara chyba ma wzięcie u nas?), Supermana na wszystkie pory roku (Loeb i Sale to na bank mocna marka) i Marty Washington i Ronina (no ten to jeszcze mocniejsza marka).
  Co do 100 Naboi to to co przeczytałem jest całkiem fajne i możliwe, że bym się zastanowił nad kupnem. Ale jeżeli Vertigo to zdecydowanie wolę nową serię, a najlepiej Bagniak Alana Moore. Tutaj bym się nie zastanawiał ani mikrosekundy.

Offline mappy

« Odpowiedź #3561 dnia: Wrzesień 02, 2017, 11:19:14 am »
Jak już jesteśmy przy tych dodrukach to naprawdę Egmont powinien się zastanowić nad takim "Kanonem 2.0". Plansze Europy, Obrazy grozy, Mistrzowie komiksu. Przecież spora liczba komiksów została wydana nawet ponad 10 lat temu.

Offline nazareth

« Odpowiedź #3562 dnia: Wrzesień 02, 2017, 11:28:58 am »
Jak już jesteśmy przy tych dodrukach to naprawdę Egmont powinien się zastanowić nad takim "Kanonem 2.0". Plansze Europy, Obrazy grozy, Mistrzowie komiksu. Przecież spora liczba komiksów została wydana nawet ponad 10 lat temu.
Byłbym za, o ile masz na myśli nowe pozycje. Bo rozumiem, że masz na myśli nowe, niewydane u nas komiksy, a nie ponowne wydanie tego samego? Wzmianka o dodrukach może być myląca.

Offline radef

« Odpowiedź #3563 dnia: Wrzesień 02, 2017, 11:31:37 am »
Byłbym za, o ile masz na myśli nowe pozycje. Bo rozumiem, że masz na myśli nowe, niewydane u nas komiksy, a nie ponowne wydanie tego samego? Wzmianka o dodrukach może być myląca.
Sądzę, że mappy myślał o czymś takim jak "Kanon Komiksu". Czyli połączenie komiksów dostępnych w sprzedaży, dodruków/nowych wydań oraz nowości na polskim rynku.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline nazareth

« Odpowiedź #3564 dnia: Wrzesień 02, 2017, 11:38:49 am »
Sądzę, że mappy myślał o czymś takim jak "Kanon Komiksu". Czyli połączenie komiksów dostępnych w sprzedaży, dodruków/nowych wydań oraz nowości na polskim rynku.
radef, ja zrozumiałem co miał na myśli mappy. Pytałem tylko czy konkretnie chodziło mu o te same komiksy, czy zupełnie nowe pozycje, ale na tej samej zasadzie jak pierwotny Kanon.

Offline mappy

« Odpowiedź #3565 dnia: Wrzesień 02, 2017, 11:52:59 am »
Mam na myśli tylko i wyłącznie komiksy już wydane. Z wymienionych serii mamy nawet wydania z 2005. Niestety nie każdy siedzi ponad 10 lat w komiksowie i dodruki są potrzebne.

Offline mack3

« Odpowiedź #3566 dnia: Wrzesień 02, 2017, 12:31:46 pm »
Nie chcę się bawić w adwokata E, ale trzeba przyznać, że po latach braku wznowień E od jakiegos czasu konsekwentnie wznawia dawno wyprzedane pozycje. W przyszłym roku pewnie będzie kontynuował to wznawianie i znów doczekamy sie 3-4, a może więcej wznowień...

Offline arczi_ancymon

« Odpowiedź #3567 dnia: Wrzesień 02, 2017, 02:55:47 pm »
Egmont jest jaki jest, ale chyba nikt nie zaprzecza, że w zasadzie wydają to co chcemy ;) Było tyle jęczenia o Hellboya, Blacksada, Noce nieskończone. No i są :) Także warto tworzyć te tematy i dyskutować, panowie!

Offline helsing

« Odpowiedź #3568 dnia: Wrzesień 03, 2017, 10:50:40 am »
A tak się spytam. Masz "Preludia i nokturny" w obu drugich wydaniach? Pierwsze drugie było ze starym kolorowaniem, a  poprawione z nowym.
Nie mam wydania HC ze starymi kolorami.

A czemu akurat z Sandmana masz w dwóch wydaniach? Względy czysto kolekcjonerskie czy coś jeszcze za tym stoi? Sam też miałem dwa razy tom 1 w różnych kolorach i w końcu jednak uznałem, że nie warto trzymać obu i zostawiłem tylko wersję z poprawionymi kolorami.
Trzymam oba wydania z dwóch powodów. Jest to dla mnie najważniejszy komiks dzięki, któremu na poważnie zainteresowałem się tym medium (obok Dragon Balla ;) ) . A drugi bardziej kolekcjonerski aby mieć oba kolorowania na półce. Z tego powodu teraz zbieram pieniądze na serię w wersji Absolute.
日本語の勉強をしながら。。。
日本語能力試験三級を合格した!!! :D
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem." Mark Twain

JanT

• Gość
« Odpowiedź #3569 dnia: Wrzesień 05, 2017, 10:29:35 am »
Takie spekulacje na FB:

"Czyżby Egmont coś planował?  :wink: (Z opisu ostatniego tomu Gotham Central na Gildii)."

Oby, oby  :smile: W sam raz za Gotham Central mogłoby wejść.

Tylko ci autorzy coś mało znani:

:biggrin:

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2017, 10:37:53 am wysłana przez JanT »