trawa

Autor Wątek: Egmont 2017  (Przeczytany 1130375 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline radef

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3555 dnia: Wrzesień 02, 2017, 11:31:37 am »
Byłbym za, o ile masz na myśli nowe pozycje. Bo rozumiem, że masz na myśli nowe, niewydane u nas komiksy, a nie ponowne wydanie tego samego? Wzmianka o dodrukach może być myląca.
Sądzę, że mappy myślał o czymś takim jak "Kanon Komiksu". Czyli połączenie komiksów dostępnych w sprzedaży, dodruków/nowych wydań oraz nowości na polskim rynku.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline nazareth

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3556 dnia: Wrzesień 02, 2017, 11:38:49 am »
Sądzę, że mappy myślał o czymś takim jak "Kanon Komiksu". Czyli połączenie komiksów dostępnych w sprzedaży, dodruków/nowych wydań oraz nowości na polskim rynku.
radef, ja zrozumiałem co miał na myśli mappy. Pytałem tylko czy konkretnie chodziło mu o te same komiksy, czy zupełnie nowe pozycje, ale na tej samej zasadzie jak pierwotny Kanon.

Offline mappy

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3557 dnia: Wrzesień 02, 2017, 11:52:59 am »
Mam na myśli tylko i wyłącznie komiksy już wydane. Z wymienionych serii mamy nawet wydania z 2005. Niestety nie każdy siedzi ponad 10 lat w komiksowie i dodruki są potrzebne.

Offline mack3

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3558 dnia: Wrzesień 02, 2017, 12:31:46 pm »
Nie chcę się bawić w adwokata E, ale trzeba przyznać, że po latach braku wznowień E od jakiegos czasu konsekwentnie wznawia dawno wyprzedane pozycje. W przyszłym roku pewnie będzie kontynuował to wznawianie i znów doczekamy sie 3-4, a może więcej wznowień...

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3559 dnia: Wrzesień 02, 2017, 02:55:47 pm »
Egmont jest jaki jest, ale chyba nikt nie zaprzecza, że w zasadzie wydają to co chcemy ;) Było tyle jęczenia o Hellboya, Blacksada, Noce nieskończone. No i są :) Także warto tworzyć te tematy i dyskutować, panowie!

Offline helsing

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3560 dnia: Wrzesień 03, 2017, 10:50:40 am »
A tak się spytam. Masz "Preludia i nokturny" w obu drugich wydaniach? Pierwsze drugie było ze starym kolorowaniem, a  poprawione z nowym.
Nie mam wydania HC ze starymi kolorami.

A czemu akurat z Sandmana masz w dwóch wydaniach? Względy czysto kolekcjonerskie czy coś jeszcze za tym stoi? Sam też miałem dwa razy tom 1 w różnych kolorach i w końcu jednak uznałem, że nie warto trzymać obu i zostawiłem tylko wersję z poprawionymi kolorami.
Trzymam oba wydania z dwóch powodów. Jest to dla mnie najważniejszy komiks dzięki, któremu na poważnie zainteresowałem się tym medium (obok Dragon Balla ;) ) . A drugi bardziej kolekcjonerski aby mieć oba kolorowania na półce. Z tego powodu teraz zbieram pieniądze na serię w wersji Absolute.
日本語の勉強をしながら。。。
日本語能力試験三級を合格した!!! :D
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem." Mark Twain

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3561 dnia: Wrzesień 05, 2017, 10:29:35 am »
Takie spekulacje na FB:

"Czyżby Egmont coś planował?  :wink: (Z opisu ostatniego tomu Gotham Central na Gildii)."



Oby, oby  :smile: W sam raz za Gotham Central mogłoby wejść.

Tylko ci autorzy coś mało znani:



 :biggrin:
 
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2017, 10:37:53 am wysłana przez JanT »

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3562 dnia: Wrzesień 05, 2017, 10:36:42 am »

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3563 dnia: Wrzesień 05, 2017, 10:44:10 am »
"The men and women of the Gotham City Police Department face challenges like no other cops - including the city's Dark Knight, Batman, and his deadly rogues' gallery! When a young boy dressed as Robin is found murdered, the Dark Knight becomes the number one suspect, on a list that also includes the Teen Titans! Plus, the fallout from Infinite Crisis strikes the GCPD, and an honest officer is murdered by a corrupt cop, setting a chain of events in motion that will shake the world! Acclaimed authors Greg Rucka ("Superman") and Ed Brubaker ("Catwoman") are joined by artists Stefano Gaudiano ("Batman"), Kano ("H-E-R-O") and Eisner award-winner Steve Lieber ("Whiteout") for this collection of noir-tinged police tales!"

Nie ma nic o serii 52  :smile: Tak od siebie by sobie Egmont dodał?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2017, 10:55:09 am wysłana przez JanT »

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3564 dnia: Wrzesień 05, 2017, 11:04:19 am »
Nie ma nic o serii 52  :smile: Tak od siebie by sobie Egmont dodał?
A nie mógł? To nadal nic nie znaczy. Dwa tygodnie zostały do MFKiG.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3565 dnia: Wrzesień 05, 2017, 11:07:27 am »
A nie mógł?
Mógł ale po co? "Old DC" ma być kontynuowane a 52 tu pasuje idealnie.
Oby do MFKiG (chyba największe oczekiwania w tym roku  :smile: )
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2017, 11:11:10 am wysłana przez JanT »

Offline mack3

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3566 dnia: Wrzesień 05, 2017, 11:24:38 am »
A nie mógł? To nadal nic nie znaczy. Dwa tygodnie zostały do MFKiG.


Nic konkretnego nie znaczy, dlatego JanT zaznaczył, że to tylko spekulacja... ale rzeczywiście na poziomie spekulacji uzasadniona... a jakby miało wyjść 52 to chyba obowiązkowo wcześniej musieliby dać Nieskończony Kryzys (?).
Kurcze jeśli rzeczywiście miałoby wyjść wydarzenie o tak małej rozpoznawalności jak 52, to niechby się skusili i na Green Lanterna Johnsa...




Offline Antari

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3567 dnia: Wrzesień 05, 2017, 11:41:13 am »
Powinni wydać w pierwszej kolejności wszystkie kryzysy, bo wiele z tych eventów się odwołuje do tych kluczowych wydarzeń w uniwersum. Infinite i Final.

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3568 dnia: Wrzesień 05, 2017, 11:46:58 am »
a jakby miało wyjść 52 to chyba obowiązkowo wcześniej musieliby dać Nieskończony Kryzys
Nie wiem czy obowiązkowo nie musiałoby być to tak:
Countdown to Infinite Crisis
Infinite Crisis
52
World War III
Ale aż tak dobrze to tego wszystkiego nie ogarniam, aby być pewnym

to niechby się skusili i na Green Lanterna Johnsa...
I osobiście wolałbym GL niż 52, ale to jest tylko moje zdanie.

Kijanek

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3569 dnia: Wrzesień 05, 2017, 11:50:02 am »
Ma ktoś juz nowy katalog E. ?

 

anything