Autor Wątek: Egmont 2017  (Przeczytany 1130297 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline juras9

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4365 dnia: Listopad 13, 2017, 07:21:29 pm »
To wina drukarni czy przygotowania materiałów do druku?


Przygotowania, niestety :sad:  (lub materiałów źródłowych).

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4366 dnia: Listopad 13, 2017, 07:24:29 pm »
No tak, część tomów została wznowiona, w tym pierwsze dwa. Ale wszystko jedno, jestem ciekaw jak wypadnie porównanie czerni, może być nawet Hellboy w piekle.
Mogę się odnieść do Opowieści Niesamowitych (posiadane części drugiego wydania, sprzedałem wcześniej). Tu czerń jest czernią, nie ma tego syfu, ale drukowane to było w BZG.

Przygotowania, niestety :sad:  (lub materiałów źródłowych).
Na pewno, bo raczej w takim stanie są wszystkie komiksy jakie wychodzą z Edici.
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2017, 07:30:25 pm wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4367 dnia: Listopad 13, 2017, 07:25:20 pm »
Przygotowania, niestety :sad:  (lub materiałów źródłowych).
DRUKARNI. Reklamowałem WKKM Old Man Logan z tego powodu i w drugim egzemplarzu inne strony były wyblakłe.

Offline gobender

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4368 dnia: Listopad 13, 2017, 07:35:14 pm »

Przygotowania, niestety :sad:  (lub materiałów źródłowych).

Absolutnie nie przygotowania. Druku. Krycie czerni jest tak słabe, że przebija cyan spod spodu (który o ironio, ma w teorii podręcać nasycenie czerni). To nie ma nic wspólnego z przygotowaniem.


Pomijajac okładkę i klejenie (z oczywistych względów) naprawde wolałem poprzedenie wydanie :D
Offsetowyw papier oczywiscie pił farbę, ale przynajmniej równomiernie. A tu mamy nasycone kolory zestawione z bladymi czerniami, co wygląda groteskowo. A wycinajace się dodatkowo z tych bladych czerni nadlewki tylko potęguja złe wrażenie. I uwierzcie mi. To nie jest jedna czy dwie storny.

Odpowiadając na wcześniejsze pytanie, istotnie. Kupuję mało egmontów. Jeśli tak wyglądją Wasze superhero to wpółczuję :D  Bieda max
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2017, 07:40:18 pm wysłana przez gobender »

Offline juras9

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4369 dnia: Listopad 13, 2017, 07:35:43 pm »
DRUKARNI. Reklamowałem WKKM Old Man Logan z tego powodu i w drugim egzemplarzu inne strony były wyblakłe.


W przypadku WKKM itp. tasiemców jestem w stanie w to uwierzyć, ale tutaj to co innego.

Offline juras9

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4370 dnia: Listopad 13, 2017, 07:37:25 pm »
Absolutnie nie przygotowania. Druku. Krycie czerni jest tak słabe, że przebija cyan spod spodu (który o ironio, ma w teorii podręcać nasycenie czerni). To nie ma nic wspólnego z przygotowaniem.


Wierzyć mi się w to nie chce, domowa drukarka daje lepsze efekty to raz i dwa, że mój egzemplarz wygląda praktycznie identycznie.

Offline Koalar

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4371 dnia: Listopad 13, 2017, 07:43:35 pm »
Wina jest Egmontu, że tam drukuje.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Kijanek

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4372 dnia: Listopad 13, 2017, 07:50:03 pm »

Wina jest Egmontu, że tam drukuje.
wina Egmontu jest to ze uwierzył ze potrafi wydawać komiksy.

Offline amsterdream

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4373 dnia: Listopad 13, 2017, 07:52:34 pm »
Odpowiadając na wcześniejsze pytanie, istotnie. Kupuję mało egmontów. Jeśli tak wyglądją Wasze superhero to wpółczuję :biggrin:  Bieda max

Niestety większość tak wygląda.

Wina jest Egmontu, że tam drukuje.

Ale Taurus czy Hachette drukują gdzie indziej i często jest to samo. W którymś z najnowszych tomów Żywych Trupów czerń na jednych stronach mam szarą a na innych w jakiś lekko granatowy odcień przechodzi. To jest ostatnio jakaś plaga w amerykańskich komiksach. Co ciekawe w europejskich dużo rzadziej się takie niedoskonałości druku pojawiają.
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2017, 09:33:02 pm wysłana przez amsterdream »

Offline Murazor

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4374 dnia: Listopad 13, 2017, 07:53:51 pm »
Zapytajcie E to powie, ze im sie bardziej podoba ich pseudoczern od tej nieladnej czarnej jak smola :lol:

Offline juras9

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4375 dnia: Listopad 13, 2017, 08:02:47 pm »
Te srebrniaki kuszą, tym bardziej, że jestem typowym kolekcjonerem. Na takie produkty w empiku nie ma co liczyć na zniżki, dobrze myślę? Nie zniosę kolejnej informacji, że dzień po zakupie wpadnie na te pozycje jakieś 2 za 1 albo coś podobnego  :roll: .

Offline Szekak

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4376 dnia: Listopad 13, 2017, 08:33:58 pm »
Są zniżki czasem, ja płaciłem po 32zł od sztuki, więc ja na Twoim miejscu bym się jeszcze wstrzymał z zakupem i poczekał na jakieś promo.




Co do jakości Hellboya i innych komiksów, to E od dawna stawia na ilość a nie jakość. Czytanie ich komiksów wiążę się z przetarciami i białymi pyłkami na kartkach. Potrafi to irytować.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4377 dnia: Listopad 13, 2017, 08:57:59 pm »
Ale Taurus czy Hachette drukuje gdzie indziej i często jest to samo.
Taurus drukuje dużo w JW Projekt gdzie pojawia się ostatnio często ten problem (np Okko 2, Lazarus 4, Bernard Prince, The Boys, Jeremiah, Durango) a Elemental z tego powodu zmienił drukarnie (można?  :smile: )

Ta zła czerń u Egmont jest tylko jednym z kilku stałych błędów.
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2017, 09:02:28 pm wysłana przez JanT »

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4378 dnia: Listopad 13, 2017, 09:08:06 pm »
[...] Co ciekawe w europejskich dużo rzadziej się takie niedoskonałości druku pojawiają.
W europejskich jest mniej tego szitu dlatego, ze pewnie sa mniejsze nakłady i matryce albo maszyny nie zdychaja od ilosci. Przypomne, ze m.in. Kijanek jakis czas temu zapodal techniczne info (ale prawie wierszem :wink: ) o tych matrycach:

[...] sa dwa rodzajem matryc stalowe i polimerowe
stalowe stosuje sie dla nakładów pow 20000 tys egz.
polimerowe sa tańsze ale mniej trwałe żywotność maja do paru tys
druk kolorowy masz 8 matryc na arkusz
na arkuszu możesz mieć do 4 kart po 4 strony
tyle kojarzę z podstaw poligrafi ze studiów
przy czym w przypadku zaszitowania stron, o jakim caly czas mowa, mamy chyba do czynienia z matrycami polimerowymi.

Tak czy owak, dla mnie to jest bardzo - ze tak powiem, aby sie brzydko nie wyrazic - deprymujace :-(

Offline amsterdream

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4379 dnia: Listopad 13, 2017, 09:31:00 pm »
Z tymi matrycami i nakładami faktycznie może być coś na rzeczy. W dodatku komiksy europejskie są drukowane na lepszym papierze - trochę grubszym i lekko matowym, być może lepiej chłonie farbę. A amerykany jadą prawie wszystkie na tej śliskiej kredzie, która palcuje się na potęgę i czasami doprowadza mnie do szału.

 

anything