Autor Wątek: Egmont 2017  (Przeczytany 1130844 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4470 dnia: Listopad 16, 2017, 01:49:13 pm »
Nie rozumiem twojego toku rozumowania, czy to kwestia wywołania g-burzy.
A ja rozumiem o co chodzi. Natomiast problem jest, że Egmont odbierze pewnie to inaczej i po prostu zakończy wydawanie danej serii nie kończąc jej (a już tak było)

Offline LucasCorso

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4471 dnia: Listopad 16, 2017, 01:51:32 pm »
Nie rozumiem twojego toku rozumowania, czy to kwestia wywołania g-burzy.
Kupuje się pozycję, jest problem z wydrukiem, informuje się o problemie wydawnictwo, czeka się na odzew.
Brak zakupu nie rozwiązuje problemu, bo nie zostaje wskazany, spadek sprzedaży 100 egzemplarzy jest tylko słupkiem, który można dowolnie interpretować. Wskazanie problemu już ma wartość merytoryczną, prowadzącą do dyskusji oraz podjęcia kroków.


Czy wskazanie problemu przez jedną osobę nie ma wartości merytorycznej?


Wydaje mi się, że gdyby wydawnictwo nie było świadome problemu to jeden mail wystarczy.
Ile potrzeba maili skoro spadek sprzedaży o 100 to tylko słupek?


20 maili - "O to powazny problem, zmieńmy to?"
100 niesperzedanych komiksów - "A, to tylko bład statystyczny"?

Bardzo dziwne mysłenie...


Wydaje mi się, że kilka już wysłanych maili w połaćzeniu ze spadkiem sprzedazy to naprawdę dostateczny sygnał. A P. Kołodziejczak już dawno udowodnił, że wie co się tutaj dzieje, szczególnie ze wielu redaktorów polskich wersji ma tutaj konta...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Kijanek

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4472 dnia: Listopad 16, 2017, 01:57:39 pm »
A ja rozumiem o co chodzi. Natomiast problem jest, że Egmont odbierze pewnie to inaczej i po prostu zakończy wydawanie danej serii nie kończąc jej (a już tak było)
Akurat za duży tytuł - Hellboy - by odstawili taki numer.
Więc warto pisać - wg mnie.

20 maili - "O to powazny problem, zmieńmy to?"
100 niesperzedanych komiksów - "A, to tylko bład statystyczny"?


Bardzo dziwne mysłenie...
Dlaczego
Egmont ma nakłady sporo większe niż inni wydawcy, 100 egzemplarzy to nawet może być komiksy na przemiał - empik, zwroty.
Spadek sprzedaży, święta idą, masło droższe, tytuł nie trafiony, komiksy nie są produktem pierwszej potrzeby.
Co innego kupiłem komiks, ma rozmazania - odpowiedź Egmontu, wymień Pan - 10 osób problem z drukiem w danym tytule - 100 osób - może naprawdę jest problem z drukarnią.
Naprawdę zaprzestanie zakupów nie jest rozwiązaniem.

Offline gobender

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4473 dnia: Listopad 16, 2017, 02:07:03 pm »
A ja rozumiem o co chodzi. Natomiast problem jest, że Egmont odbierze pewnie to inaczej i po prostu zakończy wydawanie danej serii nie kończąc jej (a już tak było)

Czyli co, mam zamknać dziub i cieszyć się, że wydają? Bicz pliz.. Jakoś nauczę się żyć z faktem, że nie mam jakiegoś komiksu. Ale traktować się w ten sposób, jako klient nie pozwolę.

Offline LucasCorso

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4474 dnia: Listopad 16, 2017, 02:32:48 pm »
Czyli czy dobrze was rozumiem: kupujecie produkt z którego jesteście niezadowoleni bo się boicie, że przestaną go produkować?



@gobender
Nie masz się zamykać. Kup coś inneg
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Kijanek

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4475 dnia: Listopad 16, 2017, 03:33:37 pm »

Nie masz się zamykać. Kup coś inneg


Chcę pozycję z DC, Vertigo, Hellboya - mam wybór tylko Egmont, Egmont odwala fuszerkę to go powiadamiam, Twoje rozumowanie to taki troling, siedź cicho, ciesz się z spapranego wydania, jak ci się nie podoba to nie kupuj, lub kup coś innego.
Człowieku zastanów się co piszesz.
Płacą Ci za te wpisy ?

Offline Ryba2111

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4476 dnia: Listopad 16, 2017, 04:18:33 pm »
Czasami wysyłamy co dwa miesiące


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline Antari

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4477 dnia: Listopad 16, 2017, 04:21:59 pm »
Kołodziejczak albo jakiś jego podnóżek musi tu zaglądać. W maju na jednym spotkaniu szydził z jednego gościa, który lubi mieć wszystko w HC, jak domyślam się chodziło o mnie. Zresztą padło też jakieś zdanie o forum gildii.

Offline isteklistek

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4478 dnia: Listopad 16, 2017, 04:42:57 pm »
Historyjki z forum są fajne i śmieszne, a gdy ich zabraknie, to można się posłużyć własnym materiałem np. można zadać zagadkę czym się różni bratanek, siostrzeniec i kuzyn.

Offline LucasCorso

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4479 dnia: Listopad 16, 2017, 04:43:28 pm »
Ludzie, zachowujecie się jakby komiksy Egmontu to były jedyne komiksy na rynku. Albo jakby DC przestało drukować w oryginale i zostaly tylko polskie wersje. Po wpadce z tłumaczeniem Komedianta powiedziałem sobie dość. I żyję. To jest uzależnienie, ale żaden drug nie ma tylko jednego dilera...

Dc i Marvel tylko w oryginale. Takiej fuszerki nie da sie tolerować, a jak ktoś ma mnie w dupie, to nie będę maili wysyłał jak dziecko.
To nie PRL, czy wczesne 90. Jak mi się nie podoba nie kupuję. Trzeba się szanować.
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4480 dnia: Listopad 16, 2017, 04:46:41 pm »
to można się posłużyć własnym materiałem np. można zadać zagadkę czym się różni bratanek, siostrzeniec i kuzyn.
Ale o tym też było na forum (patrz tłumaczenie Flash Rebirth vol 1)  :smile:

Offline radef

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4481 dnia: Listopad 16, 2017, 05:51:25 pm »
Nie narzekajcie na tłumaczenia Tomka Kłoszewskiego, w historii Egmontu bywało gorzej, np. z "Życiem i czasami Sknerusa McKwacza" z wyd. z 2000 roku. Gdzie bratanek był siostrzeńcem, march był marcem, a Will Eisner Waltem Disneyem.
Cały artykuł na blogu: http://www.komiksydisneya.pl/2017/11/droga-do-zicsm-bad-na-bedzie-o-polskich.html
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4482 dnia: Listopad 16, 2017, 06:04:37 pm »
Gdzie bratanek był siostrzeńcem
Bratanek/siostrzeniec jest trudny do przetłumaczenia bo trzeba znać pokrewieństwo (a z treści może to nie wynikać) a Tomasz Kłoszewski pomylił matkę z ojcem i ostatnio:

TK: Wally był kuzynem Iris.
or: Wally was Iris' nephew.

 :biggrin:

Tylko dlatego że kiedyś było koszmarki tłumaczeniowe to mamy się na nie godzić cały czas?
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2017, 06:08:43 pm wysłana przez JanT »

Offline radef

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4483 dnia: Listopad 16, 2017, 06:09:17 pm »
Bratanek/siostrzeniec jest trudny do przetłumaczenia bo trzeba znać pokrewieństwo (a z treści może to nie wynikać)
Tylko że kadr dalej Sknerus mówił "jestem synem twojego brata".
I w wersji 2000 roku najpierw mówi, że jest siostrzeńcem, a kadr później, że jest synem brata.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Murazor

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4484 dnia: Listopad 16, 2017, 06:13:35 pm »
Takiej fuszerki nie da sie tolerować, a jak ktoś ma mnie w dupie, to nie będę maili wysyłał jak dziecko.
To nie PRL, czy wczesne 90. Jak mi się nie podoba nie kupuję. Trzeba się szanować.
Po co się w ogóle odzywasz skoro to Cie nie interesuję? Nie kupujesz tego komiksu, nie masz problemu, czemu boli Cie że, ktoś chce sobie wysłać maila?

A co do nie kupowania -> zmiana standardu to jesteś w błędzie. Na spadek sprzedaży danego tomu może mieć wpływ naście powodów. Co jeżeli Egmont stwierdzi, nie kupują, bo im się nie podoba historia, albo (o zgrozo!) rysunki Mignoli? I wymyśli po swojemu: nie sprzedaję się to zmniejszmy nakład, podnieśmy cenę, albo w ogóle nie wydajmy następnym tomów.

Zwróci im kilkanaście osób uwagę to może, ale tylko może, pojawi się taki malutki, malusieńki pomysł -> skontrolujmy drukarnie/druk.