trawa

Autor Wątek: Egmont 2017  (Przeczytany 603379 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gr8responsibility

• Zbrojmistrz bracki
  • Total likes: 0
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4500 dnia: Listopad 16, 2017, 06:33:42 pm »
W tym "konflikcie" obie strony mają po części rację.

Fakt, że żyjemy w tych czasach, że istnieje kilka wersji danego komiksu oczywiście zakup tego innego wydania nie powinien być problemem (jeszcze raz podkreślam w tych czasach każdy powinien znać jako tako ten angielski). Z drugiej strony czasy są takie, że poważne wydawnictwo powinno funkcjonować profesjonalnie a więc posiadać poprawnie działającą funkcję feedbacku, zwłaszcza jeżeli ma taką bogatą historię a więc w swoich szeregach ludzi inteligentnych, myślących, potrafiących wyciągać wnioski z takich feedbacków.

Offline Mati29

« Odpowiedź #4501 dnia: Listopad 16, 2017, 06:49:18 pm »
Fakt nieposiadania fanpage'a na Facebooku, które to medium jest głownie wykorzystywane do zbieranie feedbacku z rynku, mówi chyba dość dużo jaki stosunek ma wydawnictwo do skarg i narzekań?

Offline 2rcfrt

« Odpowiedź #4502 dnia: Listopad 16, 2017, 06:51:08 pm »
Wydawca zachowuje się tak jak kiedyś część użytkowników tego forum w tematach Studia Lain i Elementala. Skoro nie widzieli problemu to znaczy, że go nie ma. Jednak w obu przypadkach Wydawcy którym zależy, zdecydowali się na zmianę drukarni i każdy może się przekonać że było warto.
Wystarczyła dobra wola, ale nie, lepiej się nabijać z czytelników.

Offline janjedlikowski

« Odpowiedź #4503 dnia: Listopad 16, 2017, 06:54:35 pm »
Nie narzekajcie na tłumaczenia Tomka Kłoszewskiego, w historii Egmontu bywało gorzej, np. z "Życiem i czasami Sknerusa McKwacza" z wyd. z 2000 roku. Gdzie bratanek był siostrzeńcem, march był marcem, a Will Eisner Waltem Disneyem.
Cały artykuł na blogu: http://www.komiksydisneya.pl/2017/11/droga-do-zicsm-bad-na-bedzie-o-polskich.html

Mnie osobiście dziwi fakt, że Egmont już kilka razy wyłożył się na tłumaczeniu właściwie z własnej woli, np. reklamując jakie to nowe wydanie Hugo będzie super, ale tłumaczenie dał osobie, która raptem przetłumaczyła dwa komiksy, zamiast jakiemuś sprawdzonemu tłumaczowi.

JanT

• Gość
« Odpowiedź #4504 dnia: Listopad 16, 2017, 07:08:22 pm »
@2rcfrt
Bardzo dobrze napisane.

Offline misiokles

« Odpowiedź #4505 dnia: Listopad 16, 2017, 07:12:48 pm »
Fakt nieposiadania fanpage'a na Facebooku, które to medium jest głownie wykorzystywane do zbieranie feedbacku z rynku, mówi chyba dość dużo jaki stosunek ma wydawnictwo do skarg i narzekań?
Ty to tak na serio?

Offline Mati29

« Odpowiedź #4506 dnia: Listopad 16, 2017, 08:02:44 pm »
Która cześć cię tak dziwi?

Offline misiokles

« Odpowiedź #4507 dnia: Listopad 16, 2017, 08:15:40 pm »
Nakręcającej się spirali nienawiści, która nadaje negatywne znaczenie nieistotnym elementom w sprawie. Za chwilę ktoś zacznie szukać u Kołodziejczaka niemieckich korzeni.

FUN FACT. Białostocki Zakłady Graficzne mają profil na FB. Ostatni wpis gości jest z 22 lipca. Jest wszystko ok,  nie mają zażaleń i skarg choć mają FB, więc wszystko jest cacy.

JanT

• Gość
« Odpowiedź #4508 dnia: Listopad 16, 2017, 08:17:15 pm »
A Egmont to Edica Poznań  :biggrin:

Kijanek

• Gość
« Odpowiedź #4509 dnia: Listopad 16, 2017, 08:38:25 pm »

Nakręcającej się spirali nienawiści, która nadaje negatywne znaczenie nieistotnym elementom w sprawie. Za chwilę ktoś zacznie szukać u Kołodziejczaka niemieckich korzeni.

FUN FACT. Białostocki Zakłady Graficzne mają profil na FB. Ostatni wpis gości jest z 22 lipca. Jest wszystko ok,  nie mają zażaleń i skarg choć mają FB, więc wszystko jest cacy.
spirali nienawiści nie ma
komiks jest produktem (not bene nie tanim), który podlega pewnym standardom.
wydawca ma obowiązek dostarczyć produkt bez wad,
w myśl zasady nie ma skarg nie ma problemu, sa skargi jest problem
z babką z E popisalem dziś dopiero pozniej przyznała ze nie widzieli problemu bo zakładali ze sa pojedyncze przypadki.
BZG dopiero po latach nauczyło sie drukować

Offline brzon

« Odpowiedź #4510 dnia: Listopad 16, 2017, 11:04:23 pm »
Nie nauczyło. Krzywych grzbietów Ci u nich dostatek.

Kijanek

• Gość
« Odpowiedź #4511 dnia: Listopad 17, 2017, 10:58:42 am »
Nie nauczyło. Krzywych grzbietów Ci u nich dostatek.
Drukować
Okładki to inna inszość - tu jeszcze sporo wody musi upłynąć

Offline misiokles

« Odpowiedź #4512 dnia: Listopad 17, 2017, 11:13:01 am »
Spirala nienawiści.. serio?
Za duzo TVN-ów chyba się oglądało i teraz wszędzie nienawiść, agresja, fashyzm... :O
Nie ja insynuowałem, że brak konta Egmontu na FB jest wyrazem mienia czytelników w anusie :)

Offline nayroth

« Odpowiedź #4513 dnia: Listopad 17, 2017, 11:29:59 am »

Nie ja insynuowałem, że brak konta Egmontu na FB jest wyrazem mienia czytelników w anusie :)
Misiokles, OK, jeżeli chodziło o FBa to może i racja. Nie śledzę, ale wiadomo że na portalu Zuckerberga rynsztok płynie wartkim strumieniem ;p

Myślałem że te zarzuty dotyczą naszego forum, zgodnie z najnowszą modą pt. "Znajdż fashyzm/ agresję/nienawiść/nacjonalizm/ itd w swoim najbliższym otoczeniu" ;D A ja tutaj takich zjawisk po prostu nie zauważam, na szczęście..

Offline nayroth

« Odpowiedź #4514 dnia: Listopad 17, 2017, 12:03:14 pm »
Ja raczej widzę modę na "nie dostrzegaj faszyzmu/agresji/nienawiści/nacjonalizmu w swoim najbliższym otoczeniu". Modę której ulegasz wysmiewajac się i bagatalizujac te zjawiska.

No to żeby dostrzegać i nie bagatelizować. Przeczytałem wczoraj Gnata2

[fragment wyłacznie dla "zaangażowanych"; kolor czerwony przypadkowy;)] 
O trzech białych łysych osobnikach uparcie walczących z hordą dzikich włochatych stworów, które najechały spokojną i żyzną krainę {obrzydliwy podtekst antyimigrancji} na rozkaz swoich religijnych przywódców. Komiks ma wyraźny wydźwięk ksenofobiczny i skrajne przesłanie że to co obce jest złe, itd. Oczywiście brak jakiejkolwiek dywersyfikacji rasowej - nie uświadczymy żadnego pozytywnego bohatera o ciemniejszej karnacji. W dzisiejszych czasach to po prostu dyskwalifikujące. Ociekający stereotypami i podszyty białą supremacją komiks, nie polecamy!

[ale pozostałych :wink: ]
Historia w drugim tomie nabiera tempa i kolorów, ciekawa nowa postać Granitowego Kła i fajne nowe scenerie (góry, świątynia, itd). Trzyma poziom, natomiast dalej cechą Gnata jest to że każda najmniejsza rozmowa ciągnie się na kilka plansz nawet. Brakuje tego co dzieje się miedzy obrazkami (w głowie czytelnika), wszystko jest podane wprost, co przywodzi na myśl czytanie zaadoptowanej disneyowskiej animacji. Trochę Gnat jest takim gotowym scenariuszem na film..

Proszę pozostałych o wypowiadanie się na temat komiksów i nie odchodzenie od tematu.
Kolor czewony/zielony są do moderowania.
graves
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2017, 09:00:28 pm wysłana przez graves »